8

To jest chyba jakaś skandynawska drużyna.

Oni słyną właśnie z takich cieszynek. Jak znajdę pełny filmik z ich cieszynkami, to wstawię, bo już gdzieś na to trafiłem kiedyś.

Proszę, nie musiałem długo szukać, miałem w zakładkach ;)
Drużyna jednak z Islandii.

0

"Croatia say they won't call up Modrić as El Clásico is the week after...but they are calling up Rakitić."
-.-

7

Ech, serce mnie boli jak sobie pomyślę, że następne GD będzie z innym, dużo gorszym komentarzem...
Ludzie z Eleven się starają, ale po prostu nie mają tego czegoś, mają za mało chyba talentu :)

12

Barcelona za Jego czasów, kiedy zaczynałem się interesować tym klubem (2004 rok) była rzeczywiście bardzo wyjątkowa. To mnie ujęło. Miała wyjątkowych graczy i co najważniejsze: zachowywała się wyjątkowo. Kulminacją tego były lata Guardioli w roli trenera, gdzie wszyscy - piłkarze, trenerzy, zarząd klubu dołożyli swoją cegiełkę do jednej z najlepiej grających drużyn od powstania czegoś takiego jak piłka nożna. A teraz ? Nie wiem jak inni, wypowiadam się za siebie, ale nie czuję tej wyjątkowości. Kompletnie. Jedyną wyjątkowość ostatnio wzbudza we mnie historia Barcelony i ciągła styczność z polityką Katalonii i utożsamianie się z tym. Ale teraz, po tych wszystkich aferach, po katarskich umowach, dziwnym traktowaniu piłkarzy (Abidal, Villa, La Masia...) nie mogę poczuć ponownie aż tak wielkiej wyjątkowości. Mam wrażenie, że tym klubem rządzą ludzie dla których się liczą najbardziej finanse... a gdzieś tam daleko, daleko jest ta wyjątkowość, którą ujął mnie ten klub kiedyś.
Smutne to jest. Wciąż liczę, że Laporta wróci za parę lat lub ktoś inny. Bo naprawdę nie mam kompletnie zaufania do dzisiejszego zarządu tego klubu.
Tyle ode mnie.

3

Straszne są takie komentarze... tyle jadu i nienawiści.
To jest jakaś masakra...
Nie widziałem jeszcze żadnego mądrego (!) komentarza typu:
"Chcę wyjechać ? Ok, to będzie błąd, bo udowodnimy że potrafimy dobrze rządzić." Nie. Same hejty i wypieprzanie ludzi z kraju, swoich RODAKÓW.
Żałosne.

0

Też głosowałem na Kukiza. Szkoda trochę Korwina, ale "co zrobisz, nic nie zrobisz".
A odnośnie Platformy, to dla mnie nie są aż takimi oszołomami jak ludzie z PiS-u. Oczywiście nie popieram ani jednych, ani drugich.
Jakby to powiedział Wiedźmin:
"Jeśli mam wybierać między złem, a złem, wolę nie wybierać wcale"

5

Właśnie ten komentarz jest dla mnie też smutnym przykładem ludzi proPiS. Mądry i serdeczny człowiek nie powie "zrobiono Ci papkę z mózgu", tylko powie że się nie zgadza, ma inne zdanie itp.
Ale nieważne. Życzę im wszystkiego dobrego, tak szczerze ;)
Mam nadzieje, że moje obawy się nie spełnią.

8

Przeraża mnie perspektywa samodzielnych rządów PiS-u.
Oprócz Kaczyńskiego mamy takie osoby jak Macierewicz, bardzo sztywna trochę (jak dla mnie) Szydło, czy Pawłowicz, która jest po prostu chora psychicznie.
Ja z pewnością z Polski nie wyjadę. O ile mnie nie wywalą stąd :v
Tu jest mój dom i czuje się dumny z bycia Polakiem.
Ale najbardziej przerażają mnie osoby propagujące PiS, których jest naprawdę masa w PL, w życiu realnym i na internecie, którzy odpisują ludziom w stylu: "chcesz wyjeżdżać ? to wy**** ty *****", "nie ma dla ciebie tu miejsca ty k****", "wyp**** zagranice" itd.
Ludzie, powołujący się na wiarę w Boga, powołujący się na katolicyzm, którzy propagują ludzi, którzy niby wierzą... to jest najgorsze. Ta fala nienawiści. Nikt mądry nie powie: "Chcesz wyjechać ? Okay, mam nadzieje że się przekonasz że to będzie błąd, bo my postaramy się udowodnić, że potrafimy godnie rządzić!"... nie, same hejty, nienawiść i wyzwiska.
Czy tak to ma wyglądać ? Ech. Boję się trochę tych rządów.
Ale cóż. Dajmy im rządzić. W razie czego będą przyspieszone wybory ;)

7

Wszyscy się tak nakręcają na jakąkolwiek stratę punktów Realu... a ja Wam powiem, że po tym co zobaczyłem z PSG, to Real może Wam popsuć trochę dzisiejsze popołudnie :)
Ale zobaczymy. Niemniej jednak obstawiam dość pewne zwycięstwo Realu.
To ten moment w którym chciałbym się mylić ;)

1

Tak mnie naszło na podzielenie się z Wami paroma sugestiami dotyczącymi PES 2015 na PC.
Ktoś jeszcze gra ? Czy ktoś przerzucił się na 2016 ?
W najnowszą wersję nie miałem przyjemności jeszcze zagrać.
Niemniej jednak w 2015 prowadzę Barcelonę w Master Lidze.
Wszystko pięknie ładnie, wygrywam itp, ale coś co jest najbardziej frustrujące, to obrona, która moim zdaniem w tej grze leży i kwiczy.
Niezależnie od tego kogo kupię, jak ustawię obronę, jak będę się starał odebrać piłkę, czy się cofnę, czy wyjdę od razu pressingiem, to mój przeciwnik ZAWSZE strzeli mi z jedną, czy 2 bramki.
Czy Wy też coś takiego mieliście/macie ? Czy po prostu nie umiem w to grać ?
Najbardziej mnie rozpieprza fakt, że wygrywam sobie z 7:0 z Cordobą, dochodzi 80 minuta meczu i normalnie przeciwnik byłby trochę smutny z takiego wyniku. A Oni nie. Grają jakby było 0:0, rzucają się na mnie, dostają niesamowitej szybkości i prawie zawsze strzelają jakąś bramkę.
Najciekawsze są wyniki z Realem. 5:3, 8:5, 4:7...
Ciekaw jestem czy ktoś ma podobny problem. Bo naprawdę próbowałem różnych metod ustawienia obrony, ale za każdym razem jest to samo...

0

Dzięki Wam wszystkim za odpowiedź :)
Ja przyznam szczerze, że nie skończyłem żadnej szkoły w tym kierunku, mimo że jestem grafikiem.
Co ciekawe szkoła nie jest mi do tego potrzebna. Nie da się wyuczyć na blachę kreatywności, umiejętności szerokiego myślenia i tworzenia przejrzystych kompozycji... trzeba to rozwijać, ale nie da się wyuczyć.
Ciekaw byłem Waszej opinii, bo baaardzo dużo osób z mojego środowiska, grafików i programistów takich naprawdę świetnych, którzy są w tym wszystkim już długo, bardzo narzekało na studia i po studiach robili coś zupełnie innego niż to czego się uczyli :P
Więc jednak jest prawdą to, że nasze szkolnictwo leży i ryczy jak obrona Barcelony w tym sezonie... smutne to.
Niemniej jednak uważam, że da się w tym kraju żyć godnie, nawet zamożnie niezależnie od wszystkiego. Trzeba tylko chcieć i dążyć do tego, ciężko pracować a w przyszłości będą z tego naprawdę fajne profity.

1

Ale że gdzie ? o.O

0

Są tu jacyś ludzie związani z IT ? ;)
Ciekaw jestem co sądzicie o tym artykule.
Czy rzeczywiście poziom jest aż tak tragicznie niski wg Was ?
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,19079592,jesli-tak-uczymy-informatyki-w-polsce-to-moze-nie-uczmy-w-cale.html

1

FC Barcelona don't plan to sign any players during the upcoming January transfer window.[Cadena SER]

Ech...

1

U mnie jest wszystko w porządku.
Spróbuj w innej przeglądarce :)

1

Ostatnie godziny przed ciszą wyborczą, to i ja dodam coś.
Dodam cytat, który jest moim zdaniem trafieniem w sedno naszych wyborów.
Głosujcie z głową i wiarą! :)
"Od wielu lat, od wielu pokoleń faszeruje się nas sformułowaniem, że Ojczyzna to jest jeden wielki obowiązek. To nieprawda. To gówno prawda. Ojczyzna to jest także przywilej, żeby w dniu wyborów powiedzieć komuś: spieprzaj z mojego życia. Nie chcemy cię. PiS nie zasługuje na władzę, a Platforma Obywatelska nie zasługuje na zaufanie i liczę na to, że znajdziecie trzecią drogę. Bo coraz częściej mam wrażenie, że bierzemy udział nie w wyborach politycznych, ale w konkursie kieszonkowców. Wybierzmy tego, który najmniej dobierze się do naszej kieszeni. Pamiętajcie, obojętność jest najgorsza. Gorsza jest chyba tylko i wyłącznie naiwność."

0

Nie zdziwiłbym się mimo wszystko.
Ech... co Ty człowieku chcesz w ogóle :)
Potem taki wycieruch idzie na wybory i głosuje odnośnie losów naszego Państwa.
Potem się dziwić, że jest jak jest.
Pozdrawiam Cie i miłego dojrzewania ;)

4

Zawsze mnie zastanawiało ile lat i co w mózgu mają tacy internetowi trolle jak ggwp :)
To jest po prostu żałosne. Ni to śmiszne, ni to wkurzające... po prostu żałosne.
Tobie kury szczać prowadzić, a nie siedzieć na tej stronie!

0

Co jak co, ale Real bardzo dobrze wygląda na tle PSG :)
Są dużo, dużo bardziej zdyscyplinowani niż my i nie chodzi tylko o obronę.
Ciężkie derby się szykują...

10

Parę ode mnie odnośnie dzisiejszego meczu:
- świetny Neymar, kiedyś nie sądziłem że może kierować drużyną, miałem Go trochę za gwiazdora i takiego gimbusa, który ma wielkie umiejętności, ale musi się jeszcze wiele nauczyć, ale dziś, jak i przez ostatnie spotkania udowadnia mi dobitnie, że jest piłkarzem coraz dojrzalszym, a do tego niesamowicie efektywnym i efektownym... możemy być z Niego dumni :)
- Rakitic i Suarez: Rakitic bardzo przeciętnie mimo dwóch bramek, nadal w rozegraniu średnio się odnajduję, mam wrażenie że jest zbyt powolny... ale dajmy mu czas, pamiętajmy że On potrafi zagrać świetne piłki, to nie jest tak że nie ma umiejętności; Suarez - najbardziej irytujący piłkarz naszej drużyny, lub jeden z najbardziej irytujących... ech, ciężko cokolwiek pozytywnego napisać niż tylko to, że się chłopina stara... niemniej jednak jest ogromnie chaotyczny, mam wrażenie że nie myśli za bardzo co zrobić, a jak pomyśli, to albo podanie będzie koszmarne, albo nie w tempo, za mocno, za słabo, czekamy na jakieś przełamanie, bo czasem tego nie da się oglądać, pomijam już to żenujące nurkowanie (ogólnie ostatnio)
- Drużyna: generalnie dobry mecz całej drużyny, w końcu to można napisać :)
Były akcje, było dobre tempo, było panowanie nad meczem... ktoś powie: "To tylko BATE", ale tak naprawdę ostatnio mieliśmy ogromne problemy z Las Palmas, więc to jest sukces tak naprawdę ;)

PS: Odnośnie idiotycznej okładki Przeglądu Sportowego jakoby Lewy był jednym z faworytów do ZP - to tylko świadczy jak niski poziom dziennikarstwa mamy w Polsce. Szok.

0

Oby te dwie brameczki Rakitica jeszcze bardziej rozwinęły, szczególnie w rozegraniu ;)

0

Strzały na bramkę:
0 - 13
Strzały celne:
0 - 4
Nie ma co, skuteczność równie świetna co obrona :D
Ważne wcisnąć jakąś choć jedną bramkę.
Na ładną grę przyjdzie czas.

0

2

Szokuje mnie w jaki sposób można Polaków zaślepić i zmanipulować. Lewy jest tego najlepszym przykładem, gra świetnie i naprawdę wielki szacun, ale Złota Piłka ? Naprawdę ? Ech... jeszcze parę miesięcy temu to byłoby nie do pomyślenia i każdy by się z tego śmiał. To jest dowód na to jacy ludzie są przewrotni.
I potem taki przeciętny Kowalski idzie na wybory i wybiera ludzi, którzy będą rządzić Jego państwem... masakra.

3

U nas byłoby podobnie, z tym różnica jest taka, że Messi może aspirować do miana najlepszego piłkarza w historii naszego klubu jak i globu a Cristiano... cóż...
"Jest ogromna różnica pomiędzy wybornym strzelcem, a genialnym piłkarzem"

5

Jestem świeżo po przejściu dodatku do Wieśka trzeciego.
Moi drodzy!
To co zrobili Redzi, to jest coś absolutnie fantastycznego. Każdy kto ma możliwość niech tą grę kupi i zagra, bo dawno nie widziałem i przez dłuższy czas pewnie nie zobaczę gry aż tak świetnie opowiedzianej, tak dopracowanej i z tak niezwykłym światem.
Duma mnie rozpiera, że Polacy robią tak naprawdę jedne z najlepszych gier komputerowych na świecie. Tylko chyba Rockstar i Blizzard nam dorównuje pod tym względem :)
Coś fantastycznego.
Polecam bardzo Wam tą produkcję ;)

0

Jak to jest, że tacy zawodnicy jak Pique, Mathieu, Alves itp potrafią zagrać na poziomie B klasy ? Brak koncentracji ? Motywacji ?
Ogromnie jest to irytujące. Barcelona Enrique się kiedyś doigra takiej gry. Bo w poprzednim sezonie też było sporo takich idiotycznych sytuacji. Przy lepszej skuteczności Bayernu na Alianz mogliśmy po prostu odpaść, bo obrona zamiast grać i walczyć to turlała dropsa...
Nie chce być złym omenem, ale... może być źle. Możemy się doigrać za niedługo takiej nonszalancji.

14

Nie oglądałem całego meczu i tej akcji też nie widziałem.
Nie wiedziałem, że z naszą obroną jest aż TAK ŹLE o.O

1

Wczoraj była gdzieś dyskusja na tematy oczywiście polityczne i ktoś napisał, że jak można popierać PO po tylu różnych aferach itp.
Dużo osób poparło. Wszystko w porządku.
Jednak zawsze mnie ciekawiło jak to jest, że przynajmniej połowa z tamtych osób popiera Bartomeu i spółkę, podczas gdy sytuacja jest bardzo podobna, afera za aferą.
Chyba nigdy tego nie zrozumiem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?