panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Faro im głębiej szedłem w naukę, tym bardziej przemawiało do mnie, że za światem i jego ogromnym porządkiem i matematycznością musi stać wyższy byt. Nie mówię tutaj, że któraś religia ma bardziej rację, któraś mniej... ale moim zdaniem to jak to wszystko jest uporządkowane i ogarnięte, to nie może być przypadek, to dzieło jakiegoś super-architekta, zaplanowane i wykonane z perfekcją. Wielki Wybuch to tylko jeden z takich argumentów, tam mamy dużo hipotez i niewiadomych, chociaż praktycznie w każdej z nich brakuje tego "boskiego" czynnika który by ją dopełniał. Dla mnie wisienką na torcie tego wszystkiego jest genetyka, która mnie swego czasu bardzo mocno zafascynowała i to właściwie mnie najbardziej przekonało, że życie to kolejne po wrzechświecie dzieło wyższego artysty i architekta.
Nawiązując do innego wątku z gorących @clyde ja nie namawiam, nie przekonuję, z pokorą stwierdzam, że być może w tym gdzie ja dostrzegam boską sprawczość, ktoś inny utrwali swój brak wiary w boga i to jest dla mnie ok. Każdy z nas ma swoje rozkminy i swoje wnioski, trzeba to szanować. Natomiast uważam w przeciwieństwie do ateistów, że ateizm wcale nie jest najbardziej racjonalną postawą jaką można wykazać w stosunku do świata i boga... najbardziej racjonalny wydaje się jednak agnostycyzm, który też odzwierciedla jednak jakąś pokorę w stosunku do ludzkiej niewiedzy. Tak jak brak dowodów na istnienie boga, to brak jest dowodów na jego nieistnienie.
6
@HabFab Roony ma najlepsze papiery by stać się drugim Pedro dla tej drużyny. Bardzo przypomina mi naszego dawnego solidnego skrzydłowego. Może bez fajerwerków jak Messi czy Iniesta albo Ronaldinho, ale solidna praca na skrzydle, intensywność i efektywna gra z głową. Dla mnie bardzo dobry transfer i dobrze że nie poszedł na tułaczkę po wypożyczeniach.
4
Za 25 mln Laporta sprowadził MBappe na bramkę. Dla bramkarza każda taka sytuacja jakie wyciągał w tym sezonie Garcia to jak bramka dla napastnika. Garcia ma porównywalną ilość bramek do Mbappe. Jest decydujący i fenomenalny… powoli zaczyna brakować epitetów by go ocenić.
0
De Jong oszalał …
0
@kuczyniak chyba dalej Unai Simon xD
38
Dopiero teraz jak mamy takiego bramkarza jak Garcia człowiek uświadamia sobie, ile lat straciliśmy z Ter Stegenem na bramce. I chociaż ja tu nie umniejszam Niemcowi bo jeden sezon miał wręcz spektakularny, to Garcia to jest zmiana generacyjna.
1
@Aragorn33 Jezus Maria, a już myślałem, że gdyby za czasów PiSu ruscy komandosi wjechali na Nowogrodzką i porwali Kaczyńskiego, to zobaczylibyśmy Ciebie świętującego na ulicy Wawki xD
0
@Cryptolis lepszym pomysłem byłoby przesunięcie pieniędzy z finansowania MONu i tego państwa w państwie na opiekę zdrowotną bez dodatkowego obciążania obywateli.
1
To że cała Rambla tutaj go podważa akurat pozwala mi wierzyć że chłop wróci odbudowany. Ja tylko przypomne, że były lata kiedy on był najlepszym stoperem z wyłączonym układem nerwowym i chowającym pokraka z Realu w primie do kieszeni. Często wydarzenia tworzą się na przekór tutejszym opiniom i zapewne większości kibiców. Licze że teraz będzie podobnie. Eric się tak odbudował, może Urus też urośnie.
3
@majkiii jeśli potrzebujesz wyjaśnienia tej sytuacji, polecam RealMadrytTV … tam są dogłębne analizy wyjaśnienia i zawsze trafne wnioski.
0
@La Pulgaa Kuba Czerwiński ostatnio stracił miejsce w pierwszej jedenastce i jest niezadowolony ze swojej pozycji. Może jego ?
1
@damiano2112 i to wszystko w wymianie za Araujo, Ter Stegenka i De Jonga ?
0
Moj ulubiony komentarz w tym sezonie: „Ale szwagry bramkarza kupiły”
4
Spotkanie Deco z agentem Bastoniego to trochę tak, jakby @Kessie wszedł sobie do salony Balenciagi
1
dziadzi się odkleiło
15
Nie rozumiem tych dyskusji czy należał sie karny czy nie po faulu na Viniciusie. Skoro było zapłacone to się należał, a sędzia usługi nie wykonał… nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym i zamykam temat.
0
@addept dzięki za ostrzeżenie , już odinstalowałem.
4
Alonso wystawił Mbappe z urazem, żeby ocalić desperacko swoją posadę ? Jeśli to prawda to strasznie słabe.
0
@tbas nie czeka nikt na jego porażki. Ale ludzie analizują „co by było gdyby było” i raczej komentują jego decyzje skąd inąd zła jak się wydaje dla niego. Ja nie mam do niego złych emocji, życzę mu dobrze, ale obiektywnie śledzę co się z nim dzieje i jak jego wybór wpłynął na jego karierę.
0
@daniel32778 jak go oglądam w tym sezonie to cieszę się że wybrał przywiązanie do barw klubowych i bardzo to szanuję.
2
@wojopancer wzajemnie panów obraziłeś szczerze mówiąc
0
@TR3YWAY dzięki, o to mi chodziło :) skorzystam z rady i się wyśpię :)
0
Nie oglądałem dzisiaj pierwszej połowy meczu Barcy. Jest sens nadrabiać to czy była tak słaba i daremna że lepiej położyć się wcześniej spać ?
3
@Gaucho z Arbeloą na ławce będę jeszcze spokojniejszy niż z Alonso. Dzban na boisku nie może być top-trenerem. Swoją karierę trenerską odrobi jak Gattuso , Lampard albo Gary Neville w Valencii.
2
@malypuzon nie ma wątpliwości. Uszaty wykonuje swoją pracę i nie pajacuje. Na dodatek, Gerard to nie nominalny środkowy obrońca.
1
@LOPEZ16 ja to wszystko rozumiem, nie gardzę żadnym zawodem, pokazuje tylko rozdźwięk w tym ja „doceniane” są różne zawody. Powiem Ci coś, nawet nie adresuję swojego zbulwersowania w stronę policji, ponieważ tak jak to napisałeś i ładnie opisałeś, policja ma czynny udział w życiu społecznym i lepiej lub gorzej swoje zadania wykonuje. Na pewno jest instytucją mocno zepsutą, ale nie na dole wśród zasuwających policjantów, ale na najwyższych szczeblach. Ryba psuje się od głowy. Bardziej bulwersuje mnie to co zrobiono z wojskiem i tym jak urządzono tam państwo w państwie dojące budżet i przeżerające go ponad stan i ponad to co dają społeczeństwu. Policja nawet nie zbliża się do tych przywilejów, które otrzymują wojskowi, z tzw odprawami mieszkaniowymi na czele których Wy nie otrzymujecie.
Uniosłem się, bo to świeża informacja. Osobiście uważam, że inaczej wygląda zwykła podwyżka dla policji, a inaczej dodatek mieszkaniowy bo pokazuje, że rząd buduje wojskowo-policyjny zamordyzm. Co innego normalna standardowa podwyżka jako forma docenienia pracy.
Na koniec dodam, że cieszę się, że są tacy policjanci jak Ty. Ja nie miałem szczęścia takich spotkać. Kiedyś mając wypadek samochodowy kiedy potrącił mnie przechodzącego na zielonym świetle syn emerytowanego policjanta ustalono finalnie, że to ja byłem winny zajścia jakoby dokonując „wtargnięcia na jezdnię” mój poziom zaufania do policji spadł do zera. Cieszę się jednak, że sa tacy funkcjonariusze jak Ty, dobrze i z sercem wykonujący swoją pracę.
Pozdrawiam Cię serdecznie i trzymam kciuki. Dobrego wieczoru.
0
@Dari0G od roku 90. każda partia u władzy zadłuża kraj do chorych wymiarów, co spłacać będą kolejne pokolenia. Te typki z SLD które szły za Millerem dzisiaj są w Platformie na którą pewnie głosujesz. Przepraszam Cię bardzo, ale Miller ma znacznie więcej kultury osobistej i klasy niż Joński, Kierwiński czy Szczerba . Z Millerem nie dzielę i nigdy nje dzieliłem poglądów , nie wiem co się tak dopieprzyłeś, ale coś się mocno odkleiło.
0
@LOPEZ16 proszę bardzo, dodam, że Ty również przykładasz się do mojej, więc jesteśmy kwita. I tak jak medialnie komentowane i szczute są pensje chociażby górnicze i nauczycielskie, tak każdy obywatel składający się na Waszą pensje ma prawo skomentować nadawanie kolejnych przywilejów.
Tekst o braku pomysłu na siebie nie jest żadną demagogią. To, że na tych 100 000 policjantów, trafi się 1000 pracujących z pasją i to zwykle właśnie tak jak Ty śledczych nie oznacza, że takie stwierdzenie jest bezpodstawne. Niestety, ale moje doświadczenia ze szkoły średniej i o otoczenia na to wskazują, do policji i armii wstępowali dresiarze i Sebixy, które nie miały pomysłu na siebie. Dostawały się nawet swoiste "pączusie" choć nie mam pojęcia jak te kopertę na tym teście zrobiły.
Chcę żyć w bezpiecznym kraju? Bezpieczeństwo tego kraju to nie jest wasza zasługa. Swoją sprawność pokazaliście wypuszczając choćby Majtczaka z Polski rozkładając mu niemal czerwony dywan. W Zamościu zamietliście pod dywan sprawę nastolatka zakatowanego między innymi przez córkę jednego z Was. Jest mnóstwo przykładów, gdzie widać jak to ręka rękę myje w waszych strukturach. To ma być powód dla którego Ty teraz krzyczysz "płać" ?
Wczoraj byłem na dworcu i widziałem ten "patrol" złożony z dwóch policjantów, trepów z karabinami i jeszcze SOKistów. Sześciu ptysi (jeden z policji w rozmiarze XXL), zajmowało się czym ? Chodzili i tworzyli pierścień wokół ludzi którzy w niedozwolonym miejscu pod dworcem palili fajki... to jest właśnie rozumiem ta akcja pilnowania komunikacji kolejowej w kraju?
Nie mam nic do twojej pracy, pewnie wykonujesz ją dobrze, z pasją. Super. Niestety ten obraz policji, armii, który ma społeczeństwo jest zupełnie inny i huczy odpalonym granatnikiem w biurze Szymczyka.
[edit] kasjerki i wszyscy których wymieniłeś nie są "obsypywani" przywilejami i opłacaniem mieszkania, więc nie wiem po co to wtrącenie/
0
@fart istnieje, ale też się stale pogłębia, zdaje sobie sprawę, że to jak z wojska stworzono państwo w państwie to już wydarzyło się w latach dziewięćdziesiątych.
@alone49 takich zawodów jest wiele, a braki pracowników są we wszystkich gałęziach. Stworzono system który nie działa, a ma być nagradzany i „lepszy” niż reszta społeczeństwa. Do wojska i policji idą i zawsze będą szli ludzie którzy nie mają lepszego pomysłu na siebie i skilla w dłoni. Czy warto lać wodę do dziurawego dzbanka ? Na życie obywateli większy wpływ ma to ilu i jakich lekarzy ich leczy, ile pielęgniarek jest przy łóżkach, nauczyciele z wiedzą i umiejętnościami do przekazywania wiedzy, naukowcy pracujący nad technologiami, czy wreszcie ludzie którzy załatają dziury na drogach. Tymczasem najważniejsi okazują się Ci jeżdżący na poligon odpalić dwanaście harnasiów co wieczór albo siedzący w koszarach. Policja faktycznie ma jeszcze jakiś udział społeczny, podobnie jak straż pożarna. Ale wojskowi, którzy i tak mają znacznie wyższe świadczenia niż Ci ostatni wymienieni ?
1
@Dari0G chwaliłem jego kulturę polityczną i inteligencję, a nie poglądy. Na SLD i lewice nigdy nie głosowałem.