robsesh
Dołączył/a: styczeń 2018
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Zarabiają aż za dużo. Potem ciężko znaleźć im drugi klub, albo nie chce im się biegać. Griezmann ma przyjść i ma być 2 najlepiej zarabiającym zawodnikiem. Gościu, który jest od wszystkiego, ale do niczego. On nie załata problemów Barcy, a tylko zajmie miejsce Dembele.
14
Nie wierzę, że nikt w zarządzie tego nie słyszy.
0
Guardiola pokazuje, że można dobrze i miło dla oka grać bez Xaviego i Iniesty.
2
Ta, a Coutinho większość meczów w Liverpoolu na skrzydle i dlatego raz w czas nie może zagrać w środku. Sprawdź ile Mertens miał meczów na 9, a na skrzydle, gdy Sarri go tam przestawił i grał rewelacyjnie. Sprawdź ile meczów miał Brandt na skrzydle i w środku pola i został przestawiony na środe pola. Wszystko zależy od trenera i takie pisanie jest bezsensu.
0
Arthur nie zrobił postępu. Wręcz teraz grał gorzej. Mało piłek do przodu i mało gry ofensywnej. Lenglet to defensywny zawodnik. Vidal w jakim sensie zrobił postęp? To też defensywny środkowy pomocnik, ale już ukształtowany piłkarz, któremu trener nie będzie tłumaczył jak ma grać. Musiał się tylko przyzwyczaić do gry, ale to normalne.
0
Wszystko ok tylko czegoś tu nie rozumiesz. Niszczenie piłkarzy nie w sensie, że nie daje im grać, ale oni nie robią progresu, a ofensywni gracze to już w ogóle. Na przykład Klopp i Guardiola z każdego piłkarza wyciągają 100%. Czasami mam wrażenie, że 120%. Ze średnich piłkarzy robią bardzo dobrych piłkarzy. Aż Barca uwierzyła, że Coutinho to znakomity zawodnik (XDD Nie wiem, być może to prawda). U Valverde tego nie widać.
0
Lopetegui też marzył o Realu i wiadomo jak skończył.
0
Z tym Bale, który nie potrafi języka to bzdura. Dobrze zna hiszpański.
1
Troche lipne jest to, że lata Messiego lecą, a mało kto potrafi ustawić dobrze Barce. Nie wiem. Może te pomysły są zbyt banalne, że zwykły fan to widzi, a "najlepsi stratedzy" na swiecie z Valverde na czele nie.
2
Nic się nie zmieni jak przyjdzie. Dalej będzie puste prawe skrzydło i będzie gra bez skrzydlowych.
0
Autor zaznaczal to wiele razy. Takie coś nazywa się maksymalizacja potencjalu składu. Valverde obniża ten potencjał. Nikt nie mówi, że nagle Semedo czy kto tam zacznie błyszczeć.
@SzahMatt do niego miało być.
0
Akurat tutaj o Semedo w tym poście najmniej miało chodzić. Każdy inny obrońca będzie mało robił póki gra Messi na prawym skrzydle. W taki sposób jak robi to teraz.
0
I właśnie to jest twój problem. Myślisz, że jesteś najmądrzejszy. Nie chce ci się czytać, bo za dużo słówek ma? No widzisz na takiej podstawie moge o wszystkim takie wnioski jak ty wyciągnąć. Akurat zagrał kupę w najważniejszym meczu sezonu, gdy nie szło Messiemu i nie mial kto mu dograc. No przypadek nie, że nie istnieje Messi, a pomoc Barcy nie wie co ma robić, tylko stawia autobus w 4-4-2 bez pressingu z metrowymi dziurami. To też przez bierność Barca, przez brak pressingu Barca się skompromitowala 2 raz z rzędu, bo przez te taktykę nie ma jak naciskać na obrońców, a Van Dijk cyk piłeczka do ataku i gol.
0
Tego wiatru i presji na obronie przeciwnika zabrakło z Liverpoolem czy Roma ;)
9
https://sportandenergy.blogspot.com/2019/05/barcelona-1819-niby-analiza-niby.html?m=1
Odsylam do analizy, bo chyba nie każdy zdaje sobie sprawę na czym polega problem Barcy, Semedo itp.
1
Ale co ty możesz wiedzieć i co się chwaliłeś, że o tym pisałeś. Semedo tutaj przychodził jako pełen ofensywny obrońca, który zawsze obiegal pozycje. A teraz dziwne, że się nie zapedza do przodu i stoi z tyłu. Hmm jakby to nie były założenia taktyczne, a jego gra. Żaden obrońca nie zmieni prawego skrzydła dopóki będzie grał tam Messi. I czekaj. Jak gra Roberto to nie ma prawej obrony i se Milner biega, a przecież obrona to ważna rzecz u Valverde. Alba gra dobrze na lewej stronie bo dostaje magiczne piłki od Messiego. W żadnym klubie takich, by nie dostawał. Gdy Messiemu nie idzie to też stoi w miejscu i nie ma od kogo piłki dostać, a takie powinien dostawać od pomocy i też lewego skrzydła, a nie od Mesjasza
https://sportandenergy.blogspot.com/2019/05/barcelona-1819-niby-analiza-niby.html?m=1
Odsylam do analizy.
3
Dziwnym trafem jak Messi ma zły dzien to Barca przegrywa albo przy dobrych wiatrach remisuje. Valverde stworzył tutaj druga Argentynę. Prawego skrzydła dalej nie ma. Żaden ofensywny gracz się nie rozwinął. Nie mial pojęcia jak wykorzystać Paco, a teraz Malcoma. I jeszcze wiele. Przejrzyj La Ramble i wejdź w link do analizy taktycznej.
2
Użyj mozgu. Gra przez 3 tygodnie bez Messiego, a cały sezon to różnica. Chyba nie muszę tłumaczyć na czym polega ta różnica. Po drugie nie broń Valverde bo jednak niektórzy ludzie mają większe pojęcie o piłce niż ty.
Poza tym... Nawet Klopp się zdziwił tym składem na rewanż. Oj Arthur z Malcomem bez formy, ale jak wszystko się posypało to wpuszczal ich nie patrząc na formę.
2
Polecam. Rzeczowa analiza, która rozczytuje wszystkie błędy Valverde. On popsuł Barce. No popsuł. Serio, fan piłki nożnej odczytał to, a miał nie odczytać tej taktyki Klopp ze swoimi ludźmi, którzy taką analizę mogą przeprowadzić znacznie łatwiej? No wszystko gościu rozwalił w tej analizie. Jak można tak popsuć Barce?
"Pierwszy krok, aby przywrócić intensywność w pressingu, poniekąd został wykonany - sprowadzono Frenkieg De Jonga, który jest bardzo dobry "w te klocki". Drugim, co postulowałem wcześniej, powinno być przesunięcie Leo na środek ataku i powrót do 4-3-3. Trzecim, otoczenie go aktywnymi, niezmordowanymi skrzydłowymi. Czwartym, gra w otwarte karty, czyli trener, który będzie od tego zespołu oczekiwał wysokiego pressingu. w zmianę nastawienia Valverde po minionych dwóch sezonach przestałem już wierzyć."
W ostatnim meczu fajnie wychodził na pozycje na środku ataku. Jak niby taki genialny strateg tego nie widzi ?!
"dwóch skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia (za takiego trudno dzisiaj uznawać Leo) pomogłoby rozciągać grę i przeprowadzać ataki flankami - szczególnie "martwą" w ostatnich 3-4 latach prawą stroną. Wsparcie dla Semedo zdynamizowałoby tę flankę i pozwoliłoby wydobyć z niego ukryty ofensywny potencjał."
Wejdźcie tam i zobaczcie to. Dla leni troszkę wkleiłem dobrych rzeczy.
0
Trochę pesymistycznie, ale i tak te talenty nie dostaną swojej szansy. A powinny dostawać, bo Barca jednak ma ograniczony budżet i byle jaki zawodnik kosztuje +30mln €, a co dopiero jakiś opór.
0
Przestań opowiadać już te legendy o najwspanialszym i najbardziej specyficznym klubie świata. De Jong już pokazywał swoje umiejętności na klasowych rywali. I to nie z gry na kontry, ale dominując ich.
@Rewolucja123 Ta Rakitic i inne zadania. To dlatego nie potrafi wyjść spod pressingu dobrze od 4 lat XD.
33
Człowieku wracaj, Ty jako jeden z niewielu rozumiesz na czym polega Barcelona.
0
Wague przesiąknie pragmatyzm Valverde do kości tak samo jak Coutinho czy właśnie Semedo. Już nawet widać, że Dembele nie może wrócić do formy i jest niewidoczny w meczach.
0
Pracuje i biega, ale nie martw się. To widzialna praca. Jak jej nie widać, to znaczy, że jej nie wykonuje. Eto czy Ibre przypomniałem, bo Suarez nie musi być punktem odniesienia do następnego napastnika. Eto chociaż faktycznie ciągnął zespół w LM.
0
harowanie, praca w defensywie. Przed Suarezem grał Eto'o, Ibra i problemów nie mieli. Nieoceniona praca Suareza. Tzw. niewidzialna.
1
Piłkarz bez pozycji, to piłkarz do niczego. Taki jest Coutinho, Dybala i Griezmann. Najgorszy sort piłkarzy. Już bym wolał ofensywnego pomocnika do pomocy i prawdziwego napastnika.
0
Ty już nie powinieneś nic pisać o angielskim futbolu. Semedo ma kapitalny drybling. Znacznie lepszy od Roberto, bo Roberto nie potrafi wyjść spod pressingu jak przeciwnik już jest blisko i tylko nabija na aut i nic z tego nie wynika. Wague czeka to samo jak Valverde zostanie. Wbił się bez pardonu i zagrał dobre 2 mecze, ale potem przesiąknie go ten pragmatyzm, ta filozofia Valverde, tak jak Coutinho i zacznie źle grać.
1
Nie tylko La Rambla taka zła:
1
Ten sezon to powinien być ostatni sezon z Roberto na PO... Jest Wague w rezerwach, który nie odbiega umiejętnościami od Roberto na tej pozycji. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Roberto nie jest czołówką światową. Dobry gracz jako zmiennik, dopełnienie składu.
0
Nie zrozumiałeś. W AM przy defensywnym stylu gry nie pokazuje swoich maksymalnych możliwości. U nas w Barcelonie też nie ma ofensywnego stylu gry, a podobny co w Atletico. Więc nie ma sensu kupować zawodnika za 120mln€, który koniec końców pokaże tyle samo co zawodnik za 40-50 mln €.