0

Jaki dramat XDDD. No nie. Tartak w pomocy ciąg dalszy. Niezły troll. Niech go sprzedają, a nie kontrakt przedłużają xD

1

Pierwsza informacja z tiki taki. Normalnie Xavi z Guardiolą łapią się za głowy jak można tak popsuć filozofię i styl gry. Jak można popsuć, to co w Barcy powinno być najlepsze - pomoc! Takiego tartaku z topowych klubów nikt nie ma i wczoraj to się potwierdziło! Roma nawet miała lepszych pomocników, ale oni nie mają Messiego i od czasu do czasu Suareza. Kto chce nam zabrać piłkę i nas dominować ten to robi. Wyjątki są kiedy ktoś chce oddać piłkę specjalnie.

Jak Rakitic i Busquets będą grali razem w pierwszym składzie w następnym sezonie, to padnę, totalna załamka. 0 kreatywności, dynamiki, dryblingu i spokoju.

0

Nad przyszłością, to się powinien zastanowić Rakitic.

0

Racja. Są po prostu za słabi na ten najwyższy poziom. Mowa głównie o pomocy.

1

Żaden piłkarz, ale to żaden piłkarz ofensywny nie zanotował progresu, a tylko regres. W zespole brakuje motywacji. Motywować powinien trener, a Valverde tego nie potrafi. Niestety to nie trener na Barce jeśli nie potrafi motywować zawodników. Bo co wyjaśnia słabą grę Coutinho? Mentalność trenera. U Kloppa grał dobrze, bo Klopp ciągle go motywował, a jak Coutinho przygasł, to już Valverde nie mógł tego zrobić co Klopp. Może potrzeba psychologa temu zespołowi?

Żaden młody piłkarz nie zanotował progresu, a regres. Arthur wbił się do pierwszej jedenastki z buta, ale jak już zgasł, to znowu nie może się odpalić. Czyja to wina? Valverde wprowadził młodego piłkarza do zespołu przez te 2 sezony? Otóż nie! A będzie tylko gorzej. Zespół za Valverde będzie się walić, bo będzie zajeżdżać starych zawodników, a jak ci już nie będą mieli kompletnie formy, to trzeba będzie robić przebudowę zespołu. I nie dajemy przykładów musisz, bo inaczej utoniesz. Lenglet gra, bo musiał. Gdyby Umtiti był zdrowy nie wiem czy uzbierałby w lidze z 300 minut.

0

A może to wina trenera? Żaden ofensywny zawodnik nie zanotował progresu. Żaden młodzik! Coutinho wbił się do drużyny z kopa, ale psychika Valverde na nim siadła! To jest zawodnik, który potrzebuje nad sobą motywatora.

0

Ja to od samego początku piszę i próbuję tak to przekazać, by zwolennicy Valverde to zrozumieli. Odpoczynek kilka dni przed, 8 rotacji w składzie, to nie rotacje i nie odpoczynek. Gra się mecze mądrze. Po 2-3 rotacje w składzie max. na ligowy i tyle, a nie że gramy co tydzień, bo tydzień odpoczynku to można zajeżdżać podstawowych graczy. Ba! Rakitic już nie powinien być podstawowy w następnym sezonie. Mam dość patrzenia się na te drewno. Np. Guardiola z Leicester wystawił sobie Fodena do pomocy. Już widzę jak w takim meczu gra Puig czy Alena.

3

Orali Barce rezerwowymi, bo są po prostu lepszymi piłkarzami i tyle.

4

Po historycznych kompromitacjach 2 razy z rzędu muszą polecieć głowy po prostu. Nigdy nie powinno tak być, że się klepiesz po pleckach. Nawet dla zasady powinna być kosa. Głowy powinny lecieć. Tak jest w każdej dziedzinie, a Barca się ośmieszyła 2 razy z rzędu (!) w historii piłki nożnej. I to calutkiej! Z tym trzonem zespołu - pomocy Barca już nie wygra LM, a będą następne kompromitacje. Już w PK brakowało, by Vinicius ośmieszył Barce.

0

XD.

1

Barca nawet na Camp Nou nie była dobrym zespołem. Była znacznie gorsza i wszyscy stawiali w rewanżu na Liverpool. Messi walacy okienko z 30 metrów to 1 na 100 strzał. Jego umiejętności i szczęście. To nie była świetna taktyka tylko znowu Messi i Messi. Przy 2 golu też prowadził akcje.

3

Nie ma go? Wystawil 3 setki. Co ma jeszcze zrobić?? Przejść pół boiska? Za dużo wymagasz. Są jeszcze inni, nie tylko Messi i nie opowiadaj tych pospolitych sloganow o kapitanie. Prawdziwym przewodniczącym powinien być trener, a wczoraj Valverde w przeciwieństwie do Kloppa spał przy lini.

3

Znowu będzie umniejszanie Messiemu... Dzięki Valverde za to. Podziękujmy też genialnej pomocy, która się zapisuje na kartach historii, ale nie jako najlepsza pomoc na świecie, ale jedna z gorszych z topowych klubów.

Naprawdę, szanuję Messiego za to wszystko. Że mu się jeszcze chce grać w piłkę nożną z tymi drewnami w składzie. Nadczłowiek. Większości z nas odechciewa się grać w cokolwiek jak jesteś najlepszy w drużynie, ale twoi nic nie robią i tylko psują, a on próbuje wracać jeszcze silniejszy bijąc rekordy i zadziwiając świat. Ten sezon był jednym z jego lepszych. Pójdzie do cienia niestety przez tę kompromitację. Może w następnym sezonie też będzie na tym najwyższym poziomie, ale nigdy nie wiadomo. Może mieć mniejszą motywację.

12

Ale sport poleciał z okładką. Fajnie :D Może w końcu zacznie się kampania anty Valverde.

2

"Ernesto Valverde: Przy porażce 0:4 nie ma wymówek, rywale byli lepsi i musimy to zaakceptować"

No załamka totalna. XD

1

Wszyscy? Jednak nie. Od dawna widzę problem Barcelony, ale byłem hejtowany, a Rakitic był tutaj ubóstwiany i był zawodnikiem lepszym od Iniesty, Xaviego, nie do zastąpienia.

3

W NBA, NHL czy NFL po takiej kompromitacji i to 2x z rzędu sprzedaje się kogoś, bo to jest nie do pomyślenia tam, a w Barcelonie? Guardiola to samo z City. Potrafi zniszczyć karierę dobremu zawodnikowi, by mieć jeszcze lepszego. No tak to powinno działać, a oni poklepią się po pleckach i dalej będziemy musieli oglądać drewno w pomocy i na skrzydłach.

1

Puig to akurat w dzisiejszym meczu zagrałby lepiej od Rakitica. Niby jakaś różnica jest? Gole trzeba strzelać, a nie się bronić, bo z tego bronienia nic nie wychodzi. Oj, nawet tak defensywny zawodnik jak Rakitic nic nie dal. No widzisz, dziwnie nie?

4

Takiej Barcy niestety nie da się oglądać. Jedyne co mnie trzyma przy oglądaniu tego zespołu, to Messi i jego magia. Trofea są fajne, wspaniałe, ale nie to mnie przyciągnęło do tego zespołu. Zabawa piłką, cieszenie się z gry to jest najważniejsze. Patrzy się zawsze na zespół dominujący, pięknie grający nawet jak przegra. Nawet ze świetnego pressingu już nic nie zostało. Liverpool sobie wychodził na luzaku spod niego, a Barca już nie mogła.

A poza tym jak się gra pięknie i dominuje rywala, to trofea muszą być. Nawet te najważniejsze.

0

Ja nigdy tego najazdu na PSG czy City nie rozumiałem.

12

Barcelona potrzebuje takiego trenera jak Klopp czy Guardiola, a nie "śpiącą królewnę" przy linii, która nie potrafi wpłynąć na psychikę piłkarzy, nie potrafi ich zmotywować. Bez obrażania, ale taka jest prawda. Valverde śpi większość meczu, a jak już jest pozamiatane to dopiero reaguje. Za Valverde Barca nigdy nie wygra LM. Szkoda tylko najlepszych lat Messiego. Szacunek i tak dla niego, że chce mu się grać z tymi kłodami.

I Barca pobiła PSG przy okazji. Oni chociaż nie wydają takiej kasy na pensje. Mieć najlepszego piłkarza w historii, a tak się kompromitować XD.

5

Barcy już się nie traktuje poważnie na europejskiej scenie. Wychodzi sobie Florenzi ze Strootmanem czy Henderson z Milnerem i Fabinho i sobie gniotą Barcelone, która jest znana wychodzenia spod pressingu i ze świetnego pressingu, robią co chcą. Porażka totalna. Kibice Liverpoolu byli uznawani za wariatów, ale teraz to oni mają szyderę. 2x finał LM i porażka w lidze z genialnym Pepem? Można powiedzieć czapki z głów dla Kloppa, bo zrobił to w świetnym stylu. Awans po praktycznie pełnej dominacji. Barca nie istniała.

I serio, nikt nie widzi w klubie, że trzeba wprowadzić coś nowego? Messiemu nie idzie mecz, to już nikt nie potrafi pociągnąć drużyny. Robił to Dembele, ale go nie ma.

0

Strach go skrytykować był wielki po tym tragicznym meczu z Liverpoolem na Camp Nou. Większość robiła na mnie najazd, że Rakitic to niezastąpiony pomocnik, Valverde mistrz taktyki, psychologii i stylu. Teraz wszystko wyszło. Po raz drugi. Z rzędu!

5

Ironia? Klopp pokazał co się robi z psychiki zawodników, a tu drugi raz kompromitacja.

2

Ale teraz fani Liverpoolu mają szyderę z Barcy. Mistrzowski deal. Opchnęli Coutinho za 150mln €, bo chciał grać w finale LM i ją wygrać, a się okazuje, że Barca teraz od nich dostaje 4:0. Klopp to jest mistrz w robieniu średnich zawodników w bardzo dobrych. Tak samo Guardiola. Oni nawet różnicy nie odczuwają po sprzedaży Coutinho, a Barca nawet nie ma z tego plusów. Mistrzowsko wydane pieniądze. Już bym wolał kogoś za Rakitica. Po Rakiticu płakać nie będziemy. Po Xavim i Iniescie jakoś nie płaczemy, ale ciężko strasznie jest, a po Rakiticu mamy płakać? Przestańcie.

0

Szkoda, że zostanie na następny sezon. Puig będzie się kisił na trybunach, a Rakitic cały sezon w pierwszym składzie bez polotu, finezji i nie potrafiący wychodzić spod pressingu.

7

@masq ty kocie. Większość Cię hejtowała, ale cały czas miałeś rację ze wszystkim. Z tym, że Valverde traktuje zawodników jak jakiś towar, że to drugi raz huknie, że nie rozwija w ogóle zawodników ofensywnych, że zabił styl gry Barcy, zabił pressing z czego Barca słynęła. To jest w ogóle kuriozum, kuriozalna sytuacja, że Malcom w ogóle nie gra, a gra Coutinho.

Nie wiem, który raz to powtórzę, ale powtarzam to jak mantre. Rakitic do sprzedania i potrzeba ofensywnej pomocy, Puiga i innych dobrych ofensywnie nastawionych zawodników z jednym defensywnym pomocnikiem. Mam dość patrzenia na tę zardzewiałą, drewnianą i słabą pomoc bez polotu, finezji i kontroli. Nawet Wijnalduma czy Hendersona już lepiej by było mieć. Oni chociaż nie boją się piłki. W pierwszej połowie z Celtą nie widziałem różnicy kto gra w pomocy. Nawet lepsza była ta rezerwowa i bardziej ofensywna.

Ahh marzy się Guardiola czy ten Hag, by przeprowadzili małą rewolucję w pomocy. Oni wiedzą jak się powinno grać w piłkę, jak wprowadzać młodych graczy. Z Leicester Foden w pierwszym składzie, w walce o mistrzostwo razem z Silva i Gundoganem. No masakra. To jest pomoc, a nie. Messi nie musiałby się tyle cofać po piłkę.

0

Sprzedaż Rakitica, Coutinho i może kupno ofensywnego pomocnika, skrzydłowego i napastnika potrzebna. Jeszcze trzeba wprowadzić Puiga i Wague. Trzeba mieć zawodników podobnych do Barcelony na najwyższym poziomie, a Puig pasuje tutaj jak nikt inny. Inaczej Barca z tak statyczną pomocą nie wygra LM i w rok w rok będzie się kompromitować. Od 4 lat kompromitacje. Trenera też trzeba wymienić, który woli pragmatyzm, ale on nic nie daje, a tylko przegrywa kompromitując się. Lepiej zaryzykować i próbować strzelać niż murować się.

Przypominam. Barca najwięcej wydaje na pensje. To jest chore!

2

Jeśli Barca chce mieć LM Busquets i Rakitic nie mogą grać razem w pierwszym składzie. Minęły 4 lata, a Rakitic nie kiwnął nawet palcem, by pomóc w awansowaniu do finału. Zawsze tracił piłki, nie może wyjść spod pressingu i popełnia błędy. Henderson i inni nakryli go czapką. Tak jak zresztą Florenzi z Strootmanem. No i jeszcze ten atak. Coutinho do sprzedania od razu w lato. To nie skrzydłowy, a z takim zawodnikiem też Barca nic nie ugra. Sam Messi musi ciągnąć Barce i serio. Kozak z niego jest, ja się dziwię, że mu się jeszcze chce grać z taką pomocą. I ten nieszczęsny Roberto, który jest objeżdżany przez Milnera i nie potrafi wyjść spod pressingu.

Liverpool w obu meczach zagrał tak jak Barca powinna. Dominacja i dobry pressing, a w Barcelonie nawet dobrego pressingu już nie ma. I co. Mówicie o dobrym stylu i odpadanie tak jak z Chelsea czy Interem. Wolę to niż kompromitację na pełnej. Barca totalnie ośmieszona drugi raz. I znowu rok czekać i patrzeć na to, na tę pomoc, która jest statyczna, na atak bez polotu. Może czas na zmianę trenera? ten Haga bym widział, by zrobił małą rewolucję w pomocy Barcy i wprowadził kilku nowych zawodników tak jak Wague czy Puig. Oni już po sezonie mogą być lepsi od Rakitica, Semedo i Roberto, ale bez zaufania nic nie będzie.

Przypominam. Guardiola 2 pół finały, przegrane, ale przez pecha i sędziego.

15

Dalej wierzycie w ten ekonomiczny tryb? To nie jest żaden ekonomiczny tryb, tylko słabość Barcelony, Valverde, słaba pomoc. Mam dość, że pomoc Romy, Levante, Liverpoolu czy kogo tam potrafi zdominować pomoc Barcy. Cruyff się przewraca w grobie, Xavi nie może na to patrzeć, a Pep zostawi to bez komentarza i dalej będzie kontynuował swoją piękną prace. Dalej niech grają bez typowego skrzydłowego.

Dalej niech Malcom siedzi na ławie i niech to dalej tłumaczą tym, że nie cofa się do obrony. Gorzej od Coutinho czy Suareza nie zagra. Rakitic nie musi grać ofensywnie, bo ma inne zadania? Inaczej nie potrafi, a dzisiaj pokazał jak wykonuje te defensywne zadania. Nie wiem czy Malcom w defensywie od Rakiety lepiej, by nie zagrał. Atak jest najlepszy, bo defensywa zawsze może zawieźć.

Serio, pomoc do przemeblowania, Puig do pierwszej drużyny z marszu, Rakitic i Coutinho do sprzedania. Może też kogoś za Suareza. Ofensywny pomocnik jak De Bruyne by się przydał, ale pewno De Bruyne siedziałby w Barcelonie na ławce i każdy wciskałby kit, że gra słabo w defensywie. Guardiola z Xavim łapią się za głowy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?