0

Gra Ajaxu i Barcelony. No bez porównania w ogóle. Opadli z sił, bo nie mają takich możliwości jak Barca, ale ta klepka i wychodzenie spod pressingu. Barca to by chyba popuściła w gacie od tego pressingu Tottenhamu.

PS. Gra w Barcelonie 3-4 ŚPD to jest tragedia, profanacja i zamach na dziedzictwo Cruyffa. Nie po to człowiek tyle lat przekazuje tę filozofię dalej, by ktoś potem to niszczył.

0

Chociaż potrafi się zastawić i przyjąć piłkę, bo Suarez teraz nawet tego nie umie.

0

Gra Ajaxu i Barcelony to jak niebo, a ziemia. Skończ już lecieć na zielone z bronieniem defensywnego stylu gry. Bronili się, bo już nie mieli sił.

1

Oj uwierz, że potrzebują :). Wiele osób nie docenia pracy dobrego psychologa takiego prawdziwego z zawodu i trenera, który potrafi motywować.

0

XD? Ajax chociaż miał sytuacje i nie odpadł tak frajersko jak Barca. I dało się ich oglądać chociaż w każdym meczu. Tottenham w sumie też ofensywnie grał :)

0

To są właśnie te detale i ławka. Neres kontuzja i Ajax musi grać w 10, bo Dolberg. Myślałem, że gorzej od Suareza nie da się zagrać, a jednak.

0

Tottenham też bardzo fajnie ofensywnie grał. Moura to kot. Szkoda tylko, że będzie angielski finał (XD), bo może być nuda. Już chciałem pisać, że Son się tam marnuje, ale wpakowali. Pachniało tym golem. Chociaż Ajax odpadł z honorem. Słupek Ziyecha... Za Tottenhamem w finale.

1

Upadek zawodników Barcelony V2.

0

Dolberg jaki zjazd zaliczył w ogóle XD.

1

Ajax! W imię ofensywnego futbolu!

6

De Jong aktualnie połyka Rakitica i Busquetsa. Pierwszy skład z buta powinien mieć u nas.

0

Najlepiej nic nie mówić. Słowa potrafią jeszcze bardziej zdenerwować niż milczenie. Jestem ciekaw co czuje Valverde czy Messi, ale na pewno dobrze się nie czują. Nikt, by nie mógł. Trzeba zrobić kosę w lato i po prostu tyle.

0

Oczywistość. Musi być kosa.

@Janiama nie tylko Ty tak pisałeś.

1

Co? Przecież większość ekspertów mówiła, że ławka Liverpoolu jest tragiczna, a Barcy jedna z najlepszych na świecie.

2

Bartek mówił, że Valverde zostanie trenerem nawet jak wszystko przegra, ale takiej kompromitacji się chyba nie spodziewali. Szkoda Valverde jako człowieka, ale tylko jako człowieka. Nie bardzo przepadałem za jego rolą trenera w Barcy.

0

I trzeba mieć zaufanie. Malcom wychodzi na boisko to jest sparaliżowany, bo boi się reakcji Valverde na złe zagrania. Klopp zbudował tak Origiego, że ten uwierzył, ze jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i może wszystko. Dostał wolną rękę. Origi też połknął Suareza, który ma z 4x więcej minut. A ludzie szukają zastępcy dla niego. Nawet Origi okazał się lepszy w tamtym meczu. Nie, zastępca za Suareza, to nie żadna filozofia. Wczoraj nie potrafił nawet się zastawić dobrze. Rola Suareza od roli, np. Aguero w City czy Lewego niczym się nie różni. Tylko w Barcelonie trzeba dobrze grać na małej przestrzeni, ale to Suarezowi wychodzi 1 na 5 prób. Również tej klepki Barca teraz nie prezentuje.

2

Dobrze rotował? Śmieszne XD. Gra 3 ŚPD w środku pola. Gdy Roberto wszedł to 4 ŚPD. Kto mu każe? Kto mu zabrania powołać Puiga czy dać Alene w środku albo Coutinho? Kogo to wina, że Coutinho gra źle? Klopp jakoś nie miał problemu z budowaniem go. 0 zaufania dla Semedo. Bardzo mało minut Aleni w lidze. Większość to gra w 3 lidze i PK. Brak zaufania dla Malcoma, który od Coutinho gorszy nie jest. Same złe decyzje, które doprowadziły do tej katastrofy. Ludzie nie mieliby mu za złe, gdyby wprowadzał młodego gracza na serio. Gorszej chwili od tej kompromitacji, by nie było.

Kto zabraniał Valverde ściągać fatalnego Suareza i dać szansę gry na 9 Malcomowi, Messiemu czy Dembele z prawdziwymi skrzydłowymi? No kto?

2

Jak on się zatrzymał w 2004 roku, to ja nie wiem, w którym zatrzymał się MU czy Chelsea. Rok rok z co raz słabszą kadrą zajmował top4. Dobry wynik. I gra była miła dla oka.

9

Oj tak Wenger jakby dostał pełną swobodę, to pokazałby światu, że jest świetnym trenerem. On jako jeden z niewielu patrzy na młodych graczy. Chwalił się, że chciał sprowadzać do Arsenalu przyszłe gwiazdy, ale niestety marka klubu mu na to nie pozwalała.

0

Puig w pierwszym składzie na ostatnie mecze to obowiązek. Rakitic niech sobie odpocznie, a w lato bye bye. To będą świetne czasy.

2

Wiem jedno. Rakitic i Busquets w następnym sezonie nie mogą grać w pierwszym składzie. Statyści. 2-3 ŚPD w składzie Barcelony. Co tu się podziało. Masakra, jakie zaniedbania. Jak zaniedbana jest pomoc Barcelony. Teraz pomoc Barcy kojarzy się z tartakiem, a nie polotem i finezją.

2

Bo opinie, że takimi zawodnikami wygrywa się mecze to głupoty. Owszem, ale taki zawodnik musi być otoczony topem technicznym. Pomocnikami z najwyższego poziomu, a Rakitic razem z Busquetsem w środku pola nie dają takiej kontroli i dominacji jakiej ludzie by chcieli. Oni nie mogą grać razem w pierwszym składzie. Serio. 3 ŚPD? Cruyff się w grobie przewraca, Guardiola z Xavim łapią się za głowy. Masakra co tu się porobiło.

3

Powinien dostać ZP. Jako kapitan nie zawiódł. Chyba ludzie nie mają pojęcia co kapitan powinien robić. Każdy kojarzy kapitana z darcia mordy, co jest śmieszne. Kapitanem jest bardzo dobrym, ale co on ma samemu zrobić? Wykłada 3 patelnie. On z tymi drewnami już nie wygra LM. Oni nie dorastają mu do pięt Coutinho ze Suarezem. Rakitic i Busquets to w ogóle tragedia. Statyści, którzy stoją w miejscu. No i co ma bycie kapitanem do ZP.

2

Ale sobie wyobrażam jak za ten Haga Malcom z Dembele czarują na skrzydłach z wymiennością pozycji i Messim na false 9. Czasem Dembele, czasem Malcom. Jakby Coutinho grał w pomocy. Chyba nawet u niego Ajax gra 4-2-3-1 i tam jest miejsce dla takiego gracza. To by było coś pięknego. Niestety Valverde nie potrafi wykorzystać ich potencjału.

1

No i pisałem też o Suarezie, ale wychodziły mu ładne gole po zmarnowaniu kilkunastu okazji i też dostawałem hejt. To znakomity zawodnik. Tłumaczyłem, że co z tego, że strzeli jednego gola i zmarnuje 10 sytuacji, skoro przeciwnik do tej pory strzeli z 4-5. No w końcu się sprawdziło. Wiedziałem, że to wszystko od początku sezonu zmierza do takiej kompromitacji. Wiedziałem, że Valverde nie wygra LM, ale w końcu uwierzyłem i nawet przez długi okres czasu nie krytykowałem go. Okazało się, że te wszystkie słowa o atakowaniu, grze tak jak w 1. meczu było 0-0 itd. były na wyrost. Miarka się przebrała i chyba nie tylko ja mam go dosyć razem z Rakiticem i Busquetsem w składzie?

Ale może to nie jego wina. No spójrzcie na tych 2 zawodników. Zawodnicy Romy byli bardziej dynamiczni i lepsi. Serio. Nawet nie wiem czy Guardiola, by wygrał LM z tą 2 w pierwszym składzie, ale no pomoc też trzeba umieć zbudować. Mam nadzieję, że to był ich ostatni sezon razem w 1. składzie. To jest prawdziwy problem.

2

Zarządza drużyna tragicznie. Brak minut Aleni. Same ogony. Brak minut Malcoma. Pierwszy skład Rakitica i Roberto. Brak wprowadzania młodych zawodników.

0

Potrzebujemy pomocnika z prawdziwego zdarzenia!

2

Skończ się ośmieszać.

2

Podsumujmy mentalność i pracę Valverde. Rok temu Barca mogła przejść do historii nie przegrywając meczu w lidze. Zajeżdżał pierwszy skład, co mecz był ten sam skład. Odpadł z Romą przechodząc do historii największych kompromitacji, a na dodatek na 2 mecze przed końcem dokonał rotacji. Ale po co? Po co? Nigdy tego nie zrozumiem. Valverde to jest mistrz rotacji. Nie rotuje zawodnikami, a na koniec cyk, wymienia cały skład. Rok później po raz drugi Barca się kompromituje i ośmiesza, ale teraz jest zapamiętana gorzej od PSG i zapisuje się jeszcze mocniej w tej najgorszej historii. Pasmo kompromitacji. Czas na kose w zespole.

0

No i gdzie ten cały balans między obroną, a atakiem u Valverde? Okazało się, że najlepszy balans to techniczna pomoc i dominacja przeciwnika. Nic się nie zmieniło. 3 ŚPD w składzie, to jest tragedia. Gdyby Cruyff żył, to on by się chyba załamał psychicznie, albo wolałby stracić oczy zamiast oglądać tę Barce. Tyle lat człowiek powtarza, pielęgnuje tę filozofię, jest wizjonerem, by to wszystko zaprzepaścić. Smutne. To jest tragedia. Xavi nic się nie odzywa, bo po prostu woli nie komentować przyjaciół i krytykować trenera.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?