sidzej
Dołączył/a: październik 2023
46 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
Fenomenalny ten Chernobyl. Aż mam schizę i wszystko mnie piecze przy oglądaniu. Trzeba przyznać, że HBO robi genialne seriale.
1
Nie pamiętam, chyba coś o podróżach i jak zmieniały one bohatera na podstawie Małego Księcia chyba, czy czegoś innego tego autora. Pamiętam za to, że mówiłam o Lalce i powiedziałam, że napisał ją Bolesław Chrobry :D
0
Kilka lat temu jak zdawałam maturę, jedna moich koleżanek wylosowała temat o śmierci. Pech chciał, że pani w komisji zdarzyła się w tym czasie tragedia, bo jej córka wpadła pod samochód i zmarła. Nauczycielka powiedziała, że to dla niej trudny temat i nie chce o tym rozmawiać, dlatego zadała jej jakieś tam pytanie z lektury, do której trzeba było nawiązać i zdała na ponad 90%. Trzeba trafić na kogoś wyjątkowo upierdliwego, żeby tego nie zdać.
1
Poza tym też trzeba wziąć pod uwagę, że Hiszpanom na przykład bardzo ciężko jest się nauczyć angielskiego i odwrotnie, bo to dwa języki z zupełnie innych grup.
0
Nikt z was nie wie czy Bale nie opanował hiszpańskiego na poziomie komunikatywnym.
Tych badań jest mnóstwo i zakres jest szeroki, dotyczy każdego człowieka bez względu na rejon, pochodzenie i tak dalej. Każdy ma szansę nauczyć się języka na bardzo wysokim poziomie, to prawda, ale do pewnego momentu, dlatego, że zwyczajnie "brain flexibility" po ukończeniu 10 roku życia totalnie się zmniejsza. Oczywiście są osoby, które mają większe zdolności do uczenia się języków, ale to mniejszość i nie widzę w tym nic co miałoby uwłaczać Walijczykowi.
1
Polecam ci zgłębić temat, wielu naukowców zajmuje się tym tematem. Są ludzie, którzy nigdy nie opanują drugiego języka, na to wpływa mnóstwo czynników. Im człowiek jest starszy tym trudniej jest mu się uczyć języków, a Bale nie trafił do Hiszpanii kiedy był nastolatkiem. W mózgu jest coś takiego jak ośrodek Broki, warto też się o tym dowiedzieć zanim się zacznie kogoś oceniać, bo jest z Realu i się go nie lubi.
0
Każdy ma inne kompetencje językowe.
0
Już wiadomo czemu Gwiazdowski w kampanii zajmował się tylko gospodarką xd
12
Głupkiem światowej klasy też jest, a Barcelona to klub, który chyba jeszcze ma jakieś wartości?
0
Zależy o jakim rynku mowa. Chińczycy, czy jakiś tam szejk zapłaci więcej niż jakikolwiek Europejski klub. Myślę, że minimum 50mln by kosztował nawet w Europie.
6
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
https://www.facebook.com/145408678934265/posts/1437275679747552/
1
Jak zobaczyłam powiadomienie to już wiedziałam, że to napisałeś :D
1
Dzięki, za każdym razem jak usłyszę to potem tygodniami chodzi mi po głowie...
1
Na trzeźwo jesieni tej wiosny nie przyjmę.
6
Potem zima i ani się nie obejrzysz i dzieci będą topić zajączka.
Nie wiem dlaczego pomyliłam zająca z Marzanną...
51
https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/60470841_2413406775347687_2718212521633775616_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&oh=5281e9037d0b8fff872734f20631abbd&oe=5D54373F
Exactly.
1
W uproszczonej wersji dla frajerów :P
5
17 mln za sezon? Wiem, że Barcelonę stać na takie wydatki, ale takie windowanie zarobków jedyne co robi, to zapewnia im grę bez większego wysiłku. Zarząd płaci za transfer, płaci pensję, więc wymaga, żeby taki gagatek grał i był szczęśliwy.
0
No właśnie rzecz w tym, że nie. Zapisuję tekst i wszystko jest w porządku, po czym wchodzę w dokument następnego dnia i wszystko jest popieprzone.
W każdym razie już nie ważne, Dokumenty google załatwiły sprawę. Dzięki @mati1112.
0
Ciągle zmienia mi się rozmiar czcionki, jak chcę wyjustować tekst to zawsze są miejsca, w których jest straszny rozstrzał między słowami. No i tabulatory raz działają, raz nie. Oszaleć można.
5
Przypomniałeś mi mojego kolegę z gimnazjum. Siedział przede mną na geografii, często się do mnie odwracał, co mnie mega denerwowało, bo od lat nie mył zębów i miał je całe oblepione syfem, zapach też był nieciekawy. Zawsze gdy prosiłam by się odwrócił mówił " Patrycjo, nie denerwuj się .".
1
Rany, jest jakiś lepszy program do formatowania tekstu niż Word? Ten program to jakiś dramat dosłownie.
2
Skąd pomysł, że nie miał wpływu? Wszyscy zawodnicy zostali zakupieni kiedy już było wiadomo, że zostanie trenerem, więc z pewnością miał na nie wpływ.
4
No ale to co mówisz potwierdza tylko to co mówię. Zarząd powinien dać trenerowi rozsądną swobodę, a trener powinien być oceniany również po tym kogo sprowadza do klubu. Szybko skończyły by się Douglasy, Gomesy czy sprowadzanie zawodników, którzy praktycznie nie mają szans na grę.
6
No nie powinno się. Trener powinien odpowiadać za swoje transfery do klubu i być za nie rozliczanym. Szczególnie, że Barcelonę stać praktycznie na wszystko.
2
Ty zobaczysz, albo i nie zobaczysz, bo i tak będziesz bronił swojego na przekór faktom.
3
Nie będę ufała komuś kto jest totalnie nieobiektywny w kwestii trenera. Poza tym o sobie mogę powiedzieć to samo. Nie pomyliłam się co do Valverde, co do Coutinho, więc zostanę przy swoim ;)
3
Nie grał, bo trener ma wyjebke na rotowanie, a potem takie są efekty, że biegają jak w kisielu. Messi też będzie grał coraz mniej. Te kilkadziesiąt spotkań w sezonie z jednym lewym obrońcą jest debilstwem. Enrique potrafił wszystkich pomieścić, to samo Guardiola.
0
Przed jego transferem pisałam o nim to samo co o Griezmannie i póki co się nie pomyliłam.
1
No właśnie nie. Lewa obrona to najważniejsza pozycja do wzmocnienia, bo jest na niej tylko jeden zawodnik, którego nadmierne eksploatowanie wyszło w drugim meczu z Liverpoolem.