0

Co sądzicie?

Nenad Bjelica to pierwszy trener, który zgłosił do PZPN swoją kandydaturę na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski.


[Meczyki]

17

Starczyłoby na 500 lat.

Rząd Tuska zrezygnował z największego złoża węgla brunatnego w Europie.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że porzuca plany o wydobyciu złoża „Legnica”. Są to największe pokłady węgla brunatnego na naszym kontynencie. Na tym jednak nie koniec. Tereny nad złożem mają zostać zabudowane.

15 mld ton – tyle, co najmniej węgla znajduje się pod ziemią w tym jednym złożu na Dolnym Śląsku. Eksperci wskazują, że to wartość minimalna, a węgla może tam być nawet 2x więcej. To olbrzymie ilości, które mogłyby służyć Polsce przez setki lat. Elektrownia Bełchatów zużywa rocznie od 30 do 40 mln ton węgla brunatnego. Gdybyśmy podobną elektrownię wybudowali w Legnicy, mogłaby ona pracować przez 500 lat. Tusk lekką ręką wyrzeka się olbrzymiego bogactwa.

Informację o antypolskiej decyzji podał mediom wiceminister klimatu i środowiska Krzysztof Galos. Kilkanaście lat temu złoża węgla pod Legnicą zostały wpisane do Białej Księgi Ochrony Złóż Kopalin. Wpis ten oznaczał, że terenu nad złożami nie można było zabudować. Decyzją rządu Tuska polskie państwo jednak uwalnia tereny na tym złożu pod zabudowę. Oznacza to, że jeśli kiedyś do władzy dojdzie zdroworozsądkowy rząd, chcący wykorzystać dobra naturalne, to będzie to się wiązało z dodatkowymi odszkodowaniami dla osób, które podejmą inwestycję budowlane na tym terenie.

W tym samym czasie w Niemczech zlikwidowano się farmę wiatrową w Nadrenii Północnej-Westfalii, aby zrobić miejsce dla kopalni węgla brunatnego Garzweiler, aby uzyskać 20 milionów ton węgla brunatnego. Jak widać więc nawet w obliczu unijnego klimatyzmu i niszczycielskiego systemu ETS, i tak opłaca się wydobywać węgiel, bardziej niż utrzymywać już wybudowane wiatraki. Dlaczego więc my porzucamy dobra naturalne?

To kolejna decyzja rządu Tuska, która uderza w nasze bezpieczeństwo energetyczne. Wcześniej rząd podjął decyzję o wygaszeniu kolejnych sześciu kopalni węgla kamiennego.

https://www.tysol.pl/a141882-rzad-rezygnuje-z-najwiekszego-w-europie-zloza-wegla-brunatnego-wojciech-ilnicki-to-duzy-blad

37

Uwielbiam czytać komentarze na Xie


0

19-letni Wenezuelczyk usiłował zabić 24-letnią kobietę w Toruniu

W Parku Glazja w Toruniu doszło dziś do brutalnego ataku. 19-letni obywatel Wenezueli usiłował zabić 24-letnią kobietę. Poszkodowana w stanie ciężkim trafiła do szpitala, gdzie trwa walka o jej życie. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

[RadioZet]

26

Prawda.


0

A może Lewy jako grający trener? :D

0

@Hajny Jeśli Urban, to tylko ten z wielkimi uszami.

7

@Jakchcesz Mówiłem ci już, że te imprezy z Dodim to nie jest dobry pomysł.

6

Ja pitole, grubo tam mieli.


0

Komentarz usunięty przez użytkownika

7

To jest życie.


16

Kibice haha


1

Komentarz usunięty przez użytkownika

5

"Z tego co pamiętam, jest tylko dwóch bramkarzy w Barcelonie: Ja i Inaki Pena"

1

Spoko opcja, za niską kwote.


1

Robert po tym wszystkim zasługuje na transfer do reprezentacji Niemiec.

1

Coś dla ciebie @Popitek12


0

@Katalończyk 99 Tak, na Twitterze bardzo dużo tego lata :D

0

Najlepsi to są ludzie, którzy cisną po Lewym, a jakiś czas temu stali murem za Messim i nie dali powiedzieć na niego złego słowa, jak dwa razy kończył kariere reprezentacyjną.

1

@Danny Gaucho Napisałeś, że nie ma żadnej wzmianki o jaką piosenke chodzi, a informacje są i wszyscy mówią o tej piosence. Po drugie twoim tokiem rozumowania, żadna informacja od dziennikarzy nie jest informacją oficjalną, bo przecież żaden piłkarz nie wyjdzie i nie powie o tym oficjalnie, chyba, że po zakończeniu kariery.

1

@Danny Gaucho Mylisz się szeryfie haha


16

Matko boska haha


4

Ponoć to był główny powód, dlaczego zabrali opaske kapitana Lewemu.


6

Co to jest za dzban, aż mnie zatkało, gdy posłuchałem jego wypowiedzi w internecie.


8

To niezła Francja.


0

Filmik przedstawia uciekających turystów przed erupcją wulkanu Etna.


13

Ribery odpowiada Ronaldo, który powiedział, że żeby zdobyć Złotą Piłkę musisz wygrać Ligę Mistrzów.

Warto przypomnieć, że Ribery przegrał z Ronaldo i Messim, pomimo tego, że wygrał wszystko w tym Lige Mistrzów.



2

Prawda to? Ponoć zrobili testy i okazał się biologicznym mężczyzną, a jeszcze jakiś czas temu zdobył złoto olimpijskie w kobiecym boksie.


5

Skrót najlepszych interwencji tego kocika.


33

Rashford od dziecka był kibicem Barcelony.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?