Azi

0

To nie targ niewolników. Spróbuj namówić na grę w Toulouse kogokolwiek z pierwszego składu. Powodzenia :)

Azi

2

Bardzo fajny zawodnik o świetnych warunkach fizycznych i dużym potencjale. Do tego dobra technika + szybkość i niezła lewa noga.

Widziałem go tylko w kilku meczach ale robi dobre wrażenie. Ma tylko jakąś taką tendencję do wypuszczania sobie piłki dość daleko - to zdecydowanie do poprawy, bo w pierwszej drużynie nie ma mowy o wolnej przestrzeni. Na plus też, że nie szuka dośrodkowań na siłę - chyba nawet woli zagrać piłkę w drugie tempo, tak trochę w stylu Alby.

Nie zdziwi mnie jeżeli będzie u nas pojawiał się też na lewej stronie.

Azi

1

Z wymienionych tylko Kane prezentuje odpowiedni poziom. Zastanawianie się jednak nad tym czy by się u nas sprawdził nie ma sensu, bo zwyczajnie nie stać nas na taki transfer.

Ciekawą postacią jest Maxi Gomez. Ale on musi ograć się w europie. 26 bramek (i 10 asyst) w 52 meczach robi jednak wrażenie. Wiek też dobry. Niestety przeskok z Celty do Barcelony to może być zdecydowanie zbyt dużo, tym bardziej z łatką zastąpienia Suareza.

Dolberg pojawia się w prasie co jakiś czas. Nie wiem czemu czuję jakąś niechęć do tego zawodnika. Odnoszę wrażenie że na boisku jest jakiś taki... pokraczny.

Azi

18

Gdzie ten kolega co postawił chałupę na to, że S. Roberto zawali bramkę? :D

Azi

0

Widać że ma dużo wolnego czasu skoro nie ma małego sztabu ludzi zajmujących się dbaniem o takie "drobne sprawy".

Azi

0

Ludzie łykną wszystko jak widzę. O naiwności! :)

Azi

0

Munir całkiem dużo pracuje jak na zawodnika odsuniętego od składu.

Azi

0

Szkoda że Griezmann do nas nie trafił. Dałby radę zastąpić Suareza a tak trzeba kombinować.

Azi

1

Nie o PK. Niestety...

Azi

0

A dlaczego nie walisz się młotkiem w głowę?

To pytanie retoryczne, więc szkoda nawet dyskutować. Taka "wymiana" byłaby przejawem skrajnej głupoty.

Azi

0

O kurcze. Ciekawe czemu PSG chciało go wymienić na Rakitica w takim razie...

Azi

0

Ja miałem na myśli Mine przede wszystkim ;)
Ale Digne i Marlon też wytransferowani z zyskiem.

Azi

1

Ostatnio robimy złote interesy na utalentowanych obrońcach ;)

Azi

49

Każdy dzień, każda godzina dają nadzieję, że Rabiot jednak nie trafi do Barcelony.

Azi

1

Bo na transferze Moraty zrobili interes życia... Strasznie przereklamowany napastnik.

Azi

0

Im więcej słusznych decyzji tym lepiej. Im mniej aktorstwa i brutalnych fauli tym przyjemniej się ogląda.

Azi

1

Ależ przypomina Inieste :)

Azi

0

Nie ma w tym nic logicznego. Masz zawodnika, któremu musisz płacić i złośliwie odsuwasz go od składu = zero korzyści a w bilansie masz jego wynagrodzenie na minus.

Nie wszyscy są pozbawieni ambicji. Jeżeli zawodnik ma kontrakt do końca sezonu to większość będzie grała normalnie do końca umowy - dla niego to tylko promocja, bo może odejść z tytułami. A z teatrzykiem nie zyska nikt - ani zawodnik ani klub = brak logiki. Po więc być złośliwym?

Azi

0

Ale rok kończy się z końcem grudnia a nie w połowie lipca...

Azi

0

Typowy owczy pęd. Apple w ten sposób zarabia gigantyczną kasę.

U nas często się mówi: "Naród głupi wszystko kupi"...

Azi

37

Jeżeli nie chce przedłużyć kontraktu to jest to sensowne wyjście. Nie ma się co bawić w teatrzyk w stylu "odsunięcie od składu" bo to niepoważne. Jeżeli nikt go nie wykupi do końca stycznia to trzeba rozwiązać kontrakt, podziękować sobie za współpracę, podać sobie ręce i żyć dalej.

Azi

4

Zapowiada nam się bardzo wesoły kwiecień. A nawet więcej - licząc od ostatniego weekendu marca do 12/13 maja w przeciągu 42-44 dni możemy zagrać aż 13 spotkań!

31.03* - Espanyol (D)
03.04 - Villarreal (W)
07.04 - Atletico (D)
9/10.04 - 1/4 LM**
14.04 - Huesca (W)
16/17.04 - 1/4 LM rewanż**
21.04 - Real Sociedad (D)
24.04 - Alaves (W)
28.04 - Levante (D)
30.04/01.05 - 1/2 LM***
05.05 - Celta (W)
7/8.05 - 1/2 LM rewanż***
12.05 - Getafe (D)

Derby, Atletico i 4 mecze w LM. Do tego Villarreal, RSSS, mocne w tym sezonie Alaves i Getafe. Autentycznie maraton śmierci. Zważywszy na brak zmiennika dla Alby i Busiego robi się naprawdę niewesoło.

*dokładne daty nie są ustalone, więc podaje tak jak widnieje w terminarzu na stronie
**jeżeli przejdziemy Lyon
***jeżeli przejdziemy Lyon i rywala w 1/4

Azi

0

Powiedz mi czy naprawdę tak trudno jest sprawdzić dane (choćby na https://whoscored.com) zanim się na coś powołasz?

"Obecnie bardzo dużo piłek wymienianych jest przez środkowych obrońców i bramkarza." I dokładnie tak samo było u Pepa. Obejrzyć heatmapy, statystyki podań. Pamięć bywa zawodna.

Pamiętaj też, że gra się tak jak rywal pozwala. Od czasu jak wymyślono "bronienie autobusem" zmieniła się też nasza gra. Rywal często jest tak zamknięty na własnej połowie, że nie ma innej opcji jak "kuszenie go" powolną grą w środku pola. Miejsce napastnikom trzeba zrobić, bo posyłanie długich piłek na Leo mija się z celem. Kiedy rywal zostawia dużo miejsca to nie mamy problemu z szybkim atakiem, co pokazaliśmy choćby wczoraj. Tyle że zabrakło skuteczności, bo okazji mieliśmy kilka.

Azi

0

Kwestia gustu, więc dyskusja mija się z celem. Szanuje Twoje zdanie.

Ogólnie jednak jestem zdecydowanym przeciwnikiem odchodzenia od naszego stylu. Nawet jeżeli miałoby to oznaczać, że część kibiców zanudzi się na śmierć :)

Azi

0

Źle sie wyraziłem: to nie jest zawodnik dla Barcelony. W drużynie grającej bezpośrednie podania i szybkie budowanie akcji zapewne byłby świetny. U nas odstaje od reszty kolegów bardzo mocno.

To samo tyczy się Malcoma. Przykro mi, że dokonujemy takich transferów bo to marnowanie potencjału zawodników. Przecież taki Malcom u Kloppa mógłby być pierwszoplanową postacią. A kim jest u nas? Ostatnim do zmiany...

Azi

3

Dobrze napisane. Bardzo dobrze, że Lucho nie ma już w klubie. Tej gry nie dało się oglądać! To była męczarnia - również dla zawodników, bo jakoś nie słychać płaczu w stylu "Lucho wróć!". Mam dla Enrique dużo szacunku ale takiej Barcelony nie chcę oglądać już nigdy.

Nie rozumiem też jak ktoś może być kibicem Barcelony i spodziewać się, że nagle zaczniemy grac z kontry albo budować szybkie ataki? Jest tyle drużyn, którym można kibicować i głupotą jest w takim wypadku wybierać Barcelonę.

Azi

0

Zdecydowanie lepsza gra niż za czasów Lucho? Powrót do naszego stylu? 50 bramek w 18 meczach ligowych? Bezproblemowy awans z grupy LM?

Tak - zdecydowanie mi się to podoba. Szczególnie w tych spotkaniach LM, gdzie jeszcze była gra o stawkę. Totalna dominacja nad rywalami. A skład marzeniem nie jest: brak zmiennika dla Busiego, brak prawego obrońcy z prawdziwego zdarzenia, gdzie musi grać S. Roberto, bo Semedo jest parodią zawodnika. Brak zmiennika dla Alby i Saureza.

Azi

0

Chyba się z(a)gubiłeś je(l)onku...

Azi

4

Mówiąc krótko - oby po meczu z nami już na dobre pogodzili się z przegranym mistrzostwem.

Azi

0

Taka strategia z Munirem jest pozbawiona podstaw logiki, więc jakoś nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Gdyby tak było to staralibyśmy się za wszelką cenę sprzedać go już teraz. A jeżeli nikt nie będzie chciał wyłożyć $ to niech odejdzie nawet za darmo - pół roku bez jego pensji.

Jeżeli nie da się zarobić to chociaż żeby nie być stratnym. Złośliwe wysyłanie zawodnika na trybuny jest idiotyzmem i nikomu nie służy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?