Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
19-latka, który rozegrał 10 spotkań w dużo słabszej lidze i o którym miesiąc temu 99,9% użytkowników tej strony nigdy nie słyszała? Dobre sobie :)
W takim razie Wague, który grał na MŚ, ba nawet bramkę zdobył, ma doświadczenie z ligi belgijskiej, to powinien z miejsca do 11 wskoczyć a nie grać w Barcelonie B.
0
Chcesz powiedzieć, że lepiej aby posiedział pół roku na trybunach i trenował z rezerwami Toulouse? Bo odnoszę wrażenie że marudzisz tak dla zasady ;)
0
Gotowy jestem postawić małą kwotę że najdalej latem Malcoma w klubie nie będzie. Nie obrażę się jak zniknie też Semedo - tutaj jest jednak problem, bo S. Roberto jest potrzebny w środku pola a Wague to duża niewiadoma.
0
Jeżeli by "grał" to bym się nawet nie zastanawiał.
Cytując artykuł "19-latek ma umowę z Toulouse ważną jeszcze tylko przez pół roku i nie chce jej przedłużać, przez co został odsunięty od pierwszej drużyny."
W tym wieku gra z seniorami jest ważniejsza od faktu na jakim poziomie się gra. Pół sezonu to nie jest zesłanie tylko wspomaganie aklimatyzacji. W grę wchodziłoby też wypożyczenie o ile będą chętni ale wtedy ciężej o aklimatyzację w klubie.
0
Mamy multum pomocników ale tylko Busi, Rakitic i Arthur oraz ewentualnie Vidal nadają się do gry. Denis odpada, Alena nie ma doświadczenia, Rafa jest kontuzjowany a w ogóle nie powinien zostawać na ten sezon. Samper jest wiecznie kontuzjowany, nie ma odpowiednich umiejętności i zapewne odejdzie z końcem kontraktu.
Jeżeli to jest bogactwo to dlaczego ciągle grają Ci sami zawodnicy? Busi nie ma żadnego zmiennika. Może go zluzować Rakitic, który sam nie ma zmiennika. Arthur jest opcją ale Vidal nie pasuje stylowo. Na słabszego rywala może grać ale jak przyjdzie się zmierzyć z drużyną, która nie odda środka pola to już będzie ciężko.
Jeżeli potrzebujemy transferów to do drugiej linii właśnie. De Jong jest absolutnie niezbędny. Skład: Busi, Rakitic, de Jong, Arthur + Alena i Vidal to trochę za mało na taką ilość spotkań.
10
A w lecie La Rambla mówiła ze Malcom zje Dembele :D
0
Jak nie będzie wyjścia to Leo wróci na fałszywą 9kę.
1
Najważniejsze aby trafił do nas de Jong. Nie obraziłbym się też na Maxi Gomeza, choć nie widzę opcji aby w najbliższych dwóch-trzech sezonach dał radę wygrać rywalizację z Suarezem. Potrzebny mu jednak zmiennik.
Natomiast Todibo mógłby przyjść już zimą i ograć się na wiosnę w rezerwach lub iść na wypożyczenie.
1
W przypadku Vermaelena, Sampera i Rafy dużo łatwiej wymieniać mecze w których mogli zagrać...
0
Do wyjściowego składu nie łapie się Cou, który ma nieporównywalnie większe umiejętności i doświadczenie. Jeżeli pojawiłaby się taka oferta to nie byłoby się nad czym zastanawiać. Malcom jest nam potrzebny jak łysemu grzebień. A środek pola wymaga min. dwóch transferów.
2
Ciekawe czemu Wague nie dostał zaproszenia?
1
To jest 1 mecz. Semedo zawalił spotkania z Gironą, Totkami i Valencią. Bardzo słabo wypadł też z RSSS i Bilbao.
2
RSSS - Semedo gra 45 min. W momencie jego zmiany przegrywamy 0:1. S. Roberto przechodzi na prawą obronę.
Kolejny mecz z Gironą - totalnie zawalony.
Następne beznadziejne mecze z Athletic i Valencią. Dodajmy fatalną postawę w pierwszym meczu z Totkami, gdzie przez jego błędy mogliśmy remisować albo nawet przegrać.
3
Niech opadają. Twoja sprawa :D
Faktycznie każdy powinien dostać min. 300 spotkań. Jak inaczej może pokazać potencjał? Co to jest 1,5 sezonu treningów, ponad 50 spotkań.? Nic.
2
Sprawdź dane zanim coś napiszesz. Może zaczniesz się zastanawiać czy jest sens męczyć klawiaturę. Bez tego Twoje gadanie to zwykła mowa-trawa.
Sam sobie sprawdź kiedy zespół traci więcej bramek: kiedy na prawej obronie gra Semedo czy S. Roberto.
13
2030 rok: Semedo rozegrał 500 spotkań i nadal gra beznadziejnie.
YoungMan: "Dajmy mu czas. Tylko regularna gra pozwoli Semedo wbić na wyższy lvl."
On rozegrał już ponad 50 spotkań w klubie. Na prawej obronie grał nawet więcej minut niż S. Roberto. I nie pokazał przez ten czas absolutnie nic co choćby zagroziło pozycji kolegi.
e: nawet Douglas zaliczył asystę w swoich 8 meczach...
0
Kiedy Messi był kontuzjowany a na prawej obronie grał Semedo?
To że Messi nie przebiega 10 km w meczu to nie znaczy że nie pracuje w defensywie. Może tego nie widzisz ale Messi bardzo dobrze się ustawia odcinając rywalom opcję podania i zmuszając go do długich piłek. Lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Szczególnie jak nie ma takiej potrzeby.
0
Strasznie naiwna teoria. W dodatku dopasowujesz sobie pod nią fakty.
Od sezonu 12/13 do 15/16 w zespole był i Alves i Alba. Rozegrali porównywalną liczbę spotkań.
Alves:
12/13 - 47 spotkań /10 asyst
13/14 - 42/4
14/15 - 46/11
15/16 - 48/8
Alba:
12/13 - 43/5
13/14 - 26/2
14/15 - 44/7
15/16 - 45/9
Nie ma czegoś takiego jak bardziej ofensywna któraś strona. To jest nielogiczne. Wiadomo że przeciwnik skupi się wtedy na blokowaniu tego sektora boiska (co zresztą robi z naszą lewą stroną kiedy Semedo nie podłącza się do akcji). Jedno skrzydło nie wystarczy do rozbicia autobusu. Dlatego tak ważne jest żeby obaj boczni obrońcy byli bardzo ofensywni.
0
https://www.transfermarkt.pl/nelson-semedo/leistungsdatendetails/spieler/231572/plus/0?saison=&verein=131&liga=&wettbewerb=&pos=&trainer_id=
Eibar - wrzesień 2017 roku.
0
Żeby było jeszcze zabawniej: Statystyki Semedo i S. Roberto z poprzedniego i obecnego sezonu (dane dla prawej obrony - transfermarkt).
Semedo - 54 mecze - 3855 minut - 2 asysty (średnio co 1928 min)
S. Roberto - 43 mecze* - 3452 minuty - 10 asyst (średnio co 345 min)
* S. Roberto dwa razy (tyle zmian pamiętam) zaczynał w drugiej linii a potem przechodził na prawą obronę. Dodałem mu więc dwa mecze. Odjąłem mu tez 1 asystę, którą zaliczył właśnie w tym meczu ale grając w drugiej linii.
9
Klątwa 2 stycznia!
0
Nie wierzę w taki obrób sprawy choć bardzo chciałbym aby taki scenariusz się sprawdził. Wague niech pogra w PK - zobaczymy jak wypadnie. W razie czego będzie można go zgłosić do pierwszej drużyny pod koniec stycznia.
Natomiast S. Roberto jest bardzo potrzebny w drugiej linii ale nie może tam grać bo na prawej stronie jest Semedo, który nie daje nic w ofensywie. Żeby chociaż w defensywie był bezbłędny...
My nie gramy z kontry. W naszym stylu ofensywna gra bocznych obrońców (pełniących faktycznie funkcję skrzydłowych) jest absolutnie niezbędna. Pal sześć jeżeli od czasu do czasu pójdzie kontra ich stroną. Nikt tego Albie nie wypomina, bo nie w tym rzecz. Sztywne przypisywanie zawodnika do zajmowanej pozycji jest bardzo mylące. Zespół musi być elastyczny: każdy broni i każdy atakuje. Jeżeli napastnik nie broni to rywal ma łatwiej a jeżeli wahadłowy nie wspiera akcji to gra ofensywna jest kaleka.
1
Semedo dużo lepszy w obronie nie jest, więc to żaden argument.
24
Liczę że Valverde zostanie w klubie do czasu aż Xavi będzie gotowy. Najlepszą drogą byłoby przejęcie Barcelony B podobnie jak zrobił Pep.
Po sezonie wskoczyłby do pierwszej drużyny już z doskonałym rozeznaniem, kto z młodzieży może dostać szansę wyżej.
4
Sytuacja Denisa jak żywo zaczyna mi przypominać sytuację Rzeźniczaka:
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_G0gmjZWX7P8osaXjSq787vpETJ9MlsuU.jpg
0
Najpierw trzeba "chuchnąć" szefowi ;)
15
Przydałoby się jeszcze podsumowanie ilu zawodników wyróżnionych np. 5 lat temu (i dawniej) zrobiło poważne kariery (i gdzie grają dzisiaj).
4
Ten kto przyniósł piłkę? :P
7
Ale bym sobie pograł w gałę. Ale nie - muszę w robocie siedzieć...
4
Bez żadnego problemu :)
e: znajomi zjechali kraj i mówili że nawet na największym zadupiu na kole podbiegunowym ludzie gadają po angielsku.