Azi

0

Raczej Semedo wyjdzie. Pytanie kto zagra na lewej stronie? Obstawiam Mirande ale różnie być może. Ewentualnie może być on bardzo potrzebny na Girone bo idę o zakład, że Alba wykartkuje się przed meczem z Valencią.

Jestem ciekawy czy szansę dostanie Munir? Przypuszczam, że Suarez będzie odpoczywał. W drugiej linii natomiast Busi, Alena i Vidal?

Azi

56

W Madrycie chyba nie rozumieją, że VAR nie jest po to żeby im pomagać. Gdyby wczoraj VAR był używany sensownie albo mecz sędziował ktoś kompetentny to spotkanie wyglądałoby zupełnie inaczej. Ale najwyraźniej wchodzenie nakładką w MatSa i kopanie po głowie Leo nie jest przewinieniem...

Azi

2

Też mam nadzieję ze nas opuścisz na zawsze. Nie pozwól nam czekać!

Azi

0

Świetny mecz. Oby więcej takich.

Azi

1

O kim Ty piszesz bo nie rozumiem.
Świetne zmiany dzisiaj - może Vidala trzeba było zdjąć wcześniej ewentualnie. Busi uspokoił grę a dwie pozostałe zmiany na czas + zmęczenie.

Azi

0

Kto to sędziuje? Nie tylko nie ma kartek ale też jaja zgubił...

Uuu ale brameczka!! :D

Azi

0

Ale wiesz że to, że owce beczą to nie znaczy że są mądrzejsze od pasterza...

Azi

0

S. Roberto nie jest genialny. Jest słaby. Co tylko pokazuje, że Semedo nie jest nawet słaby. Jest beznadziejny.

Azi

1

Z drugą częścią wypowiedzi zgadzam się bezsprzecznie. Miejsce S. Roberto jest w drugiej linii. Co jednak ma zrobić Valverde skoro gra Semedo dosłownie kaleczy cały zespół? Jeżeli wracający po kontuzji pomocnik gra na prawej obronie, to jest to wyraz tego jak beznadziejnie mało daje Semedo a nie tego, że S. Roberto jest ideałem.

Dużo osób tutaj wielbi Semedo , choć nie zagrał on choćby jednego naprawdę świetnego meczu w naszych barwach - spotkań rozegrał już 54 i ogólnie przez ostatnie dwa sezony na prawej obronie grał więcej niż S. Roberto. Nie ma więc sensu się oszukiwać - Semedo jest dużo za słaby na grę w Barcelonie. Nie ma sensownej konkurencji, więc trwa w drużynie. Ma świetną technikę, więc wygląda niby widowiskowo. Ale w grze bez piłki jest tragiczny. Nie ma szans z S. Roberto, nawet wtedy gdy wraca on po urazie.

Azi

0

Pogadamy jak Semedo zacznie grać cokolwiek. A skoro gra beznadziejnie to, za przeproszeniem, trzeba być głupkiem żeby wystawiać go na ważny mecz...

Azi

26

Być może 3 sezon to będzie prequel. Albo będą tam wspomnienia Profesora z np. planowania napadu.

Azi

1

Munir i tak niewiele grał. Trzeba szukać innych rozwiązań zamiast na siłę brać zastępstwo.

Azi

18

Nie ma to jak nakładać karę na klub zakazując treningów zawodnikom. Genialne...

Azi

1

Czemu zawodowiec skacze z amatorami? ;)

Azi

1

Oczywiście możliwe że się nie dogadaliśmy. Ale Twój komentarz w formie i treści jest wybitnie dwuznaczny. Przykro mi.

Azi

23

Zważywszy na to że nie ma żadnej innej opcji - Twój suchar jest wybitnie słaby.

Azi

0

Nie wiem czemu się City czepiacie. Bilans z poprzednich 5 sezonów mają około 260 mln "straty" na rzecz wydatków co daje średnią nieco ponad 50 mln na sezon. Przy dochodach PL to jest pikuś. Idę o zakład że spokojnie mogliby wydać jeszcze ze 300 mln i nie naruszyliby zasad FFP.

PSG to zupełnie inna sprawa. Oni maskują dochody fikcyjnymi mowami sponsorskimi, które trzeba zakwestionować (a to trwa długo). PSG się jednak doigra prędzej czy później. Nie mam obaw w tym zakresie. Mimo wszystko pewna czystka w piłce była i nie ma co "nowych" posądzać o patologie.

Azi

26

Bolsonaro jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili! :)

Azi

1

W ogólnie zmieniłbym ustawienie i grał bez 9-tki. Powód jest bardzo prosty: nie ma na rynku zawodnika, który mógłby realnie zastąpić Suareza bez wyraźnej straty jakości. Lewandowski (za stary), Kane i Griezmann (nie do wyjęcia z klubów). Koniec listy.

Icardi i Firmono - za słabi. Lukaku - żart. Werner - nie spełnia oczekiwań, nie pasuje stylowo. Morata - szkoda nawet komentować. Luka Jovic - można opserwować, ale nie robiłbym sobie wielkich nadziei. Podobnie Maxi Gomes - nie sądzę aby był dużo lepszy niż Paco, który u nas nie znaczył nic.

Większość klubów ma ten problem. Nawet jeżeli pojawiłaby się opcja wykupu kogoś to cena będzie zabójcza. Lepiej szukać więc innych dróg.

Dla mnie najlepszą opcją byłoby postawienie na Leo na fałszywej 9-tce. Mając Dembele i Cou schodzących ze skrzydeł wystarczy tylko odpowiednio wzmocnić środek pola. Myślę że wystarczyłby transfer de Jonga.

Azi

5

1. Leo nie grał w kilku meczach a drużyna wyglądała bardzo dobrze
2. mieć w drużynie najlepszego zawodnika na świecie i nie próbować z nim grać większości akcji - to byłaby głupota absolutna.

Azi

0

Zarobić mogliśmy w lecie ale to on wygrał rywalizację z Paco. Dziś to nawet nie opłaca się go wcześniej wypuszczać. Mógł podpisać nową umowę ale widać chłopak nie ma podobnych wizji jak Denis. Wie że Barcelona to za dużo jak na jego poziom. Szanuję decyzję i życzę powodzenia.

Azi

0

Należało się spodziewać. Powodzenia :)

Azi

0

Rozmyślił się. Jego prawo. To że Tobie się to nie podoba nie ma znaczenia. Tym bardziej jeżeli chciałeś coś kupić poniżej ceny rynkowej.

Azi

3

Dlaczego?

"3.2.
W Licytacji Sprzedający może ustalić cenę minimalną, tj. najniższą cenę, za jaką zgadza się sprzedać Towar. Zaproponowanie przez Licytantów ceny niższej niż minimalna nie będzie skutkowało zawarciem umowy sprzedaży. Wysokość ceny minimalnej nie jest jawna dla Użytkowników do momentu zaoferowania przez Licytanta ceny równej bądź wyższej od ceny minimalnej."

Normalna sprawa. Kupujący liczył, że licytacja przebije jego kwotę minimalną. Nie było chętnych to zmienia formę. Nic niezwykłego.

Azi

12

po zastanowieniu: do usunięcia

żeby nie marnować postu:
Babcia do wniuka:
- Wnusiu chcesz orzeszka?
- Poproszę! - odpowiada wnusio.
- Chcesz jeszcze jednego?
- A babcia nie zje?
- Ja nie mam zębów.
- A skąd babcia ich tyle ma?
- Z Toffifee.

Azi

0

Cou na środku pomocy? Że jak? To najgłupszy pomysł o jakim dziś przeczytałem.

Cou w drugiej linii może grać tylko jako lewy pomocnik w systemie 442. Żadna inna opcja - szczególnie w systemie z 3 środkowych pomocników - nie ma racji bytu. Gdybyśmy szukali do środka pola zawodnika, który preferuje rajdy z piłką, to może można byłoby postawić na Cou. Ale u nas w środku pola potrzeba zawodników, który wypatrzą wolną przestrzeń i zacznie akcję. Którzy będą umieli utrzymać się przy piłce, wyjdą na pozycję, cofną się po piłkę. Będą ciągle wychodzili do podań. Mówiąc krótko zawodników pokroju Busiego, Arthura czy Rakitica. W Żadnym wypadku Coutinho.

Z wymienionych przez Ciebie zawodników taką rolę mogą pełnić jeszcze:
- S. Roberto - ale musi grać jako prawy obrońca, bo Semedo postępu w grze już chyba nie zrobi. Może zbawieniem będzie Wague, ale to dzieciak, który potrzebuje czasu.
- Riqui Puig - dla mnie duża nadzieja. Ale zupełnie nieopierzony. Oby dostał szansę w PK albo pod koniec sezonu - jeżeli uda się wcześniej wywalczyć mistrzostwo.
- Alena - to też raczej 10-tka a nie środkowy pomocnik. Na upartego można go wystawić w drugiej linii ale to nie jest poziom jaki prezentują nasi obecni środkowi pomocnicy.

Sorry ale swoją teorię możesz schować między bajki. Na dziś środek pola jest najbardziej obciążoną pozycją bez większych możliwości rotacji. Jeżeli Denis jest za słaby aby dawać sensowne zmiany, to z pewnością nie poradzi sobie ani Alena, ani Puig. Wybawieniem może być tylko S. Roberto ale pod warunkiem, że Semedo zacznie grać sensowną piłkę (sic!) albo znajdziemy porządnego prawego obrońcę.

Azi

0

I nie można napisać że Messi ma większe umiejętności oraz doświadczenie? Będzie to nieprawdą? Ja nie porównuje zawodników pod jakimiś względami tylko zwracam uwagę na pewne fakty.

Azi

3

de Ligta. Bez h.

Azi

32

W 100% zgadzam się z autorem.

Budżet jest ograniczony - szczególnie płacowy. Zakontraktowanie nawet dwójki z wyżej wymienionych może być nierealne. Warto też dodać, że ewentualna sprzedaż Rabiota jest praktycznie wykluczona. Jeżeli więc się nie sprawdzi to nikt za niego nie zapłaci mając w perspektywie bardzo wysoki kontrakt + pyskującą mamuśkę. Francuza skreśliłbym bez żalu.

De Ligt jest bardzo kuszący. Ale tak jak napisał Ściah - menagera nie wygrał przypadkiem. To nie jest ten typ zawodnika, który jest wręcz stworzony do gry w Barcelonie i tylko u nas gra będzie dawać mu pełną radość. Równie dobrze zagra w wielu innych klubach, więc wybierze ten, gdzie zapłacą najlepiej.

Azi

23

Powodzenia w nowym klubie. Nie jest winą Munira, że nie dał rady w Barcelonie. Jaki promil zawodników jest w stanie się przebić w najlepszym klubie na świecie?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?