0

@Kgorecki2500 un nas inflacja była tak naprawdę jeszcze większa bo gdybyś nie dopłacał do cen paliwa mialbyś tyle co węgry 25%...Ja nie mówię teraz tylko wtedy, kiedy były spadki.Za walkę z inflacją odpowiada nbp.Bazowa była 11% reszta to wpływwojny a za to odp spada na rzadzących .Wprowadzili ponad 30 podatków....zakonczone zresztą nieudanym polskim walem ktory poprawiali.Za walkę z inflacją odpowiada Nbp.

0

@Kgorecki2500 jeśli mam być szery to jak kupowałem w usa i złoty był beznadziejny to dopłaciłem 1500zł.U nas inflacja była 2 cyfrowa 18% bazowa 11% a w ue średnia jedno cyfrowa.
Kiedy w ue z mniejszą inflacją jedno cyfrową trzymali stopy .Glapiński z uwagi na wybory obniżał. stopy .Nie prowadził polityki ochrony pieniądza a interesował go interss parti.Poza patriotyczne że to naszeNie wychodzę na tym dobrze.Niby masz jakąś kontrolę ale ci co tym zarządzają uprawiaja partyjną politykę.Wypaczają tistotę tego urzędu .Podobnie jak zrobiono to z tk.

0

Do 2030 Tisza ,chcę aby Ŵegry przyjęly Euro.

https://www.pap.pl/aktualnosci/wegry-dolacza-do-strefy-euro-do-2030-roku

0

@Vegeta88 durniu używam gemini ktore jrst zaszyte w google.Jak nie wiesz co robię tosię nie wypowiadaj ....Chat gpt nie zrobił tego co chciałem i tyle.Jest dobry do inntch rzeczy.

0

@PeRRy nie używam chata gpt bo jak bo poprosiłem chata gpt to zmienił mi kontekst .Używam chata gpt i groka do technicznych. Np do pedalbordów gitarzystów vaua czy satriani itp....
Natomiast używam w googlu tryb sztucznej inteligencji który korzysta gemini.A nie cgata gpt .Więc do polityki podręcznych zapytań na wszelakie pytania.Nie ma ograniczeń chat gpt ma.
Wyluzuj i ochłoń.

0

@Vegeta88 widzisz Araujo to jest facet ktorego nikt nie orxedryblowal w calym sezonoe.Problem to byly kontuzje i steacił formę.Co sie na nim mocno odbiło.
Ewidentnie wraca do formy i zaczyna grać bardzo dobrze do przodu.A tego wtedy gdy nie został przedryblowany nie miał.Moze być kompletnym stoperem.zplus moze grać na 2 ppzycjach .A to w miarę potrafi Eric przy czym nie jest to stoper na LM raczej defenstwny pomocnik i zastępca jak noe ma wyboru.
Natomiast podstawowe zadanie to jest stoper ktory kontroluje tyły i podaje do przodu.
Natomiast jeśli przegrywamy moze iść na naoadtnika albo jak nie ma naoastnika bo sa kontuzje moze iśc do przodu .Ale jest na stoperze Andreas ktory kontroluje orzrstrzeń z tyłu to tak.W przyoadku boku no to jak ma Andreasa a ma przykryć Olise na boku to mozna sprubować.Ale to jest szybki silny stoper kontrolujący tyly .Oczywiscie musi być w formie.

0

@PeRRy a ty uważasz że ludzie sa tacy sami.Nie dostrzegasz różnic fizycznych miedzy np kobietą a facetów.Noe dostrzegasz że mają rózne predyspozycje i zfolności wady itp......Postaraj się lepiej obserwować świat moze to dostrzerzesz.....

0

@martool2 hej poprawiło się bo sporo idzie ze sztucznej inteligencji.Staralem sie aby poprawial mój tekst to zmieniał znaczenie jak używałem sliwnik to z czasem przyswajał błędy.Mówienie w publicznych miejscach odpada .Czasem można:)

0

Szkoda Igi ,była dziś solidniejsza.Ale orzynajmniej 7 zawodniczek zrobiły ogromny postęp.Ta Mira waliła dziś 190 wchodzi na predkości Sabalenki, CoCo, Rybakimy i chyba Anisimowej.Pamiętam jak Iga wygrywala Roland Garos serwowala 175- 178.Potem zmienila serwis weszla na 182 okołoTeraz przeciwniczki weszły wyżej i ustawiają swoje gemy.Iga jak chcę dojść do nich musi serwowac i mocniej aby być na ich poziomie..Mira dorosla fizycznie i widać to na serwisie.

0

@Vegeta88 ja mowie o 3 meczach w ktorych grał zaraujo a nie wstawal na 2m.

Poniżej znajdziesz szczegółowe zestawienie jego występów w tych spotkaniach:
Data Mecz Rozgrywki Minuty Rola/Wynik
14.04.2026 Atlético Madryt – Barcelona (1:2) Liga Mistrzów 2' Wejście z ławki
11.04.2026 Barcelona – Espanyol (4:1) La Liga 90' Pełny mecz
08.04.2026 Barcelona – Atlético Madryt (0:2) Liga Mistrzów 18' Wejście z ławki
04.04.2026 Atlético Madryt – Barcelona (1:2) La Liga 40' Wejście z ławk

W obu meczach gdzie grał 40 min i 90 min gdzoe mógł się pokazać gral swietnoe zwlaszcza jeśli chodzi o podania do orzodu co mu zarzucano.Z Espagniolem zagrał Crossowe podanie wysokie w pole jarne gdzie powinni zdobyć bramke ake nie wykorzystano jego podania.To nie jest obrońca że jest dobry w obronie tylko i zacxyna grać do przodu.
Jeśli pytasz o te 20 min z Atletico to wszedł na oststnie 20 min i najwyższy współczynnik xg czyli zagrożenia na bramkę.On ppyrzebowwl 20 min aby takie mieć.To plus czy minis dla ciebie....

0

@PeRRy to nie jest chat GPT tak swoją drogąCo innego jest kiedy moja wypowiedz od a do Z jest moja.A co innego kiedy zadaje pytanie sztucznej inteligencji a ona odpowiada i to publikuje A co innego jest kiedy robię hybrydę .To są różne przypadki.Wszystko zakeży od kontekstu.

0

@PeRRy on mi to przerabia tak że to nie jest to co chcę powiedziec a systemy dopowiada itp sa po jakims czasie gorsze.

1

@fotohobby ździwiłbyś się jak ludzie potrafią tych 2 bronić....zaprzeczać rzeczywistości.

0

Brawo Kross za diagnoze że nie są zabezpieczone tyły.

0

@Vegeta88 to moze ogladaj mecze zbarcy a nie innych drużyn bo widzę że nie ogladasz mecze Barcy.....

0

@PeRRy i zmienia kontelst itp typie....

0

@takisobiektos dyslekcja nie jest taka sama u wszysykich.Ludzie też nie są tacy sami.Ba dyslektycy przez to że są dyslektami, maja często rozwinięte umięjtności których nie mają ludzie bez dyslekcji.Noe jest to argument.

1

A ja bym powiedział że robienie różnicy jest w Barcelonie zespolowo.Tak naprawdę bramki zdobywa wielu zawodników ktorzy maja dzień.Ale co do Raphini to zgoda .Ale brakowalo szybki stoperów czyli w obecnej formie Araujo.

0

@Kgorecki2500 jeśli się nie ma o czymś pojęcia to najlepiej jest milczeć.I to nie losowo a generalnie. A o dyslekcji nie masz pojęcia.

0

@Vegeta88 no tsk argumentów brak trzeba atakowac dyslekcje.Slabe to....nie obchodzą mnie warunki Araujo.To kwestia kobiet jest swietnym obrońca na Barce i dobrze ze wraca do formy.

0

@Kgorecki2500 hehe nie będziesz mi warunków srawiał nie masz argumentów o tyle.A w temacie dyzlekcji widzę ze tesz nie masz pojęcia.....

0

@Kgorecki2500 sdandardowy brak argumentów;)nie pasuję do narracji;)

0

@Kgorecki2500 to tak naprawdę jest glupue no namy kryzys trump nato i to jedt na rozbicie nato.Wiadomo ze srodkowiska ko federacji sympatyzuja z Risja .na zjeździe korony wprost tam padlo ze chca wyjscia z ue i nato wejść do briscs i zwiazac się z Risja i Chinami......To nie dziwi.Jakiś nie widze krytyki ludobujstwa putina , czy liderow kary śmierci chiny i iran ktiry sponsoruje hanas i hezbolach.Ruskue daha broń a chiny daha i jemenowi i iranowi dane o polozeniu amwrykanskich jednistek.Tez nie zapominajmy że hamas zabil na festivalu 1200 osób i tam bylo towarzystwi muedzynarodowe i porwal 250 osob czesc na rok.
Nie oamietam sprzeciwu konfy a jest to zle tak samo jak ti co robił na wiekszą skale.

0

@Borneo ale co odzyskać jeśli bedzie ponizej progu wyborczego 5%tracisz nie odzyskujesz będac w pisie te jakas czes zaglosuje ns morawieckiego.Jesli go nie ms to go nie ma

0

@Vegeta88 nie rośmieszaj mnie;) albo jestes kibicem Realu .Bo chyba jesreś slepy i noe widzicz ze Cubarsi Martin i tez Eric noe kontrolują tego co jest za nimi .Naqet to wprost mówił o tym chlopak w analizie.Ze on nue wue czy źle szkola czy to sa naturalne problemy.

0

@Marusek jeśli morawiecki zostanie w pis to np 4% pojdzie do pis .Jeśli bedzie poza i dostanie 4% te glosy beda stracone i dka Pus i dla Morawieckiego.
A poza tym pis stracil swój elektorat w czesci bo zabral mu je braun.

0

@Safrani to się zmoeni chodz nie sxybko.
Airbus pracuje nad silnikami na wodór.


Airbus pracuje nad kilkoma rodzajami ekologicznych paliw i technologii napędowych, aby zrealizować cel, jakim jest stworzenie pierwszego bezemisyjnego samolotu pasażerskiego do 2035 roku.
Główne kierunki prac to:
Wodór (Hydrogen): To najbardziej obiecujące paliwo, nad którym pracuje Airbus. Firma rozwija silniki na ogniwa paliwowe zasilane wodorem (program ZEROe), które docelowo nie emitują dwutlenku węgla, a jedynie parę wodną.
Zrównoważone Paliwa Lotnicze (SAF - Sustainable Aviation Fuel): Airbus testuje i certyfikuje swoje maszyny do lotów na 100% SAF (syntetyczne paliwa, które mogą zmniejszyć emisję o ok. 80%). Obecnie wszystkie samoloty Airbus mogą latać na mieszance 50% SAF i 50% paliwa konwencjonalnego, a celem jest pełna certyfikacja 100% SAF przed końcem obecnej dekady.

Airbus prowadzi również badania nad wykorzystaniem akumulatorów (elektryczność) w mniejszych samolotach hybrydowych.

1

@Comentateiro
Dobrze i źle.
Poki Flick będzie trzymał się wolnych stoperow Cubarsiego ,Martina , i Erica gdzie zcubarsi i zeric to tak naprawdę defensywni pomocnicy.Cala 3 nie kontroluje przestrzeni za plecami to będzie sie to kończyć czerwonymi kartkami jak w meczach z interem czy z Atletico.Obecnie mamy 2 stoperów szybkich jeden to zaraujo od 3 spotkań w formie i tu Flick pokpił sprawę że go nie wystawił na stopera Andreas ma ko tuzję.Jeśli Barca ma liczyć się w LM musi kontrolować przestrzeń za stoperami czyli mieć szybki zawodników.Nie ma innej oocji przy wysokim ustawieniu .Zespoly 1 do 6 najlepszych na swiecie będą mialy zawsze 4- 6 szans wrzucenia piłki za obronę.Wysoki presing przez caly mecz jest nierealny.Musi być szybki stoper.

0

@AduŚ07 tam jest trawa .Tzm po orostu mrówki ich pogryzły.To na pewno były mrówki.Czerwone to było na pewno to;)

0

@Marusek nie do końca ,on może być poniżej 5% przepis na porażke gotowy.Odbierze pisowi ludzi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?