1

0

@mmaciass wojna bedzie trwala 2 tyg bo plynie 5 tys marines.Amerykanie wyznaczyli kupę kasy za dysydentów z iranu.Za info gdzie są.Zobaczymy w jakim stanie bedzie iram za 2 tyg

0

@Bykunn noe do końca bo safe bedzie i będą inwestycje dla wojska i będzie dodatkowa praca

0

@Proxi masz racje:)

1

@GeneralXavi
Xo za pieprzenie farmazonów.....
Jedyna rzecza tak naprawdę ktora bieżemy od Francji to cysterny powietrzne. Które są potrzebne do patrolowania granicy polski czy niezbędnę przy konflikcie.Bo wydlużają czas w powoetrzu samolotów.Odpowiednik amerykański jest zwyczajnie gorszy.

Z programu ma skorzystać prawie 12 000 polskich firm. To moejsca oracy i pkb.
Pis i tak zadłużył Polskę kupując czołgi i armatochaubice.
Jesli grecja kupuje coś za granicą to nie inwestuje u siebieMy inwestujemy w Polski lrzemysl wojskowy i mozemy borsuki San , kravy zwyczajnie sprzedawać.Zwlaszcza ze prosuktow takich jak Sam za dużo nie ma.
Porownanie od czapy.
Poza a tym w ukrainie decyduje
1 amunicja- w.obecnie w polsce roczba produkcja to kilka dni walki
2 drony - kupilismy od chin ale nie ma systemów.
Podsumowujac pis nakupowal czolgow armatochaubice ale nie ma amunicji wuęc mamy bez urzyteczną broń.A mamy 2 wojny obecnie w ukrainoe i usa z iranem

Systuacja grecji i polski jest kompletnie nie porównywalna.....

na kryzys złożyły się:
Ogromny deficyt budżetowy: Przez ponad pokolenie Grecja wydawała więcej, niż zarabiała.
Fałszowanie danych finansowych: Grecja przez lata ukrywała realny poziom swojego zadłużenia.
Niska produktywność i nieefektywność gospodarki: Problemy strukturalne, wysoki poziom korupcji i słabość przemysłu.
Kprupcja


3

@Ogorinho1974 wiadomo że pis jak dorwie suę do władzy będzie chciał bezkarnie defraudować.Chcą mueć na premiera Czarnka który jest twaezą villa plus.A zwroty z tego programu już nastąpiły.Wiadomo pp co to robią.....Natomiast ue moze im zablokować środki spojności na drogi i frastrukturę.Wtedy staną firmy i pod wykonawcy......

4

@Czajka90 no cóż staram się;)

0

@DanielPlainview nie trzeba było prezydenta pakować na Wawel i robić polityki na smoleńsku......Do tego czasu byłajedność w narodzie.Obecnie preztdent występuje przeciw interesom narodowym co jest kuriozum bo jest zwieszchnikiem sił zbrojntch.Polowa narodu nie identyfikuje się z nim gdyż nie rozliczył się z przeszlości np w sadzie 24h czy miał możliwość odpowiedzenia na zarzuty w wykrywaczu kłamstw.W obu instytucjach ktore prowadził nik wykazal mu nieprawidlowości.Dla wielu ludzi tylko przy kwestiach mieszkania nie powinie zostać prezydentem.Ty sie dzieisz ze jak się stal hamulcowym polskich zbrojen to ludzi przekona do siebie;)czlowiek ktoryjako prezydent reorezentujący nasz kraj na uroczystośćiach gdzie wiadomo ze sa kamery czy w onz bierze tego snusa czy w debacie .Po orostu musi byc pod wplywem substancji.Ty liczysz na co ze ludzie będą na niego patrzeć pozytywnie;) bo jest prezydentem ....
Nie żartujmy;)

2

@A4ron prezydenta chroni prawo ale dobrze wiesz ze nie wyjaśnił swojej przeszlości miał są 24 .Wykrywacz kłamstw które miał możlowość oczyszczenia się .Nik w instytucjach ktorymi zarządzał wykazal nieprawidlowości.Nie dziw się ze hak zwieschnik sil zbrojnych blokuje uzbrojenie armii to budzi to grubę wątpliwości co do prezydenta.Można straszyć ale opinii tym nie zmienisz gdyz sam ptezydent dla bardzo wielu osób nie pczyścił sie z przeszlości....Stąd takie a noe inne komentarze.

2

@LAMC_10 sory ale w projekcie nawrockoego rownież zą pożyczki i obligacje które trzeba spłacać.W orzypadku kiedy nie ma zysków .A na dzis straty są na 100mld....tu też jest zadłużenie.

2

@LAMC_10 co ci po straszeniu ludzi .Opinii o nim nie zmienosz przez to.To jego wina gdyby poddał się sądowi 24 h albo wykrywaczowi kłamstw.Ludzie nie mieli by wątpliwości.A tak to mają.W obu instytucjach ltore prowadził Nik wykrył nieprawidłowości.Więc tego typu veta budzą co so noego wątpliwości.Sam sobie jest winien tak naprawdę.A i tak opinii w ten sposób nie zmienisz.

1

@BojanKriKicz Nie ma uprawnień do wszystkiego więc nie może.

35

@LAMC_10 co za bzdury jakoś nie przeszkadzalo im sie zadłuzać w dolarach i w walucie koreańskiej gdzie też są kursy;)jednak pos to stan umysłu;)

0

@mmaciass my budujemy syatemy dronowe w oparciu o doświadczenia ukrainy ,które mają muerzyly się z shachidami.
Poza tym co to za pieprzeboe
Kupiliśmy czolgi i Armatichaubice oraz sami oridukujemy takie Kraby.Do tego mamy roczną produkcje amunicji do nich która wystarcza na kilka dni.Czy obaj panowię uwazaj ze wojnę wygramy w kilka dni.Bo jakieś tam zaoasy chińskich dronów też mamy;)
Program Safe daje nam amunicje i drony 2 rzeczy ktore decydują o wojnie w ukrainie..Resztę sprzetu poza cysternami ktore musza być i sa w programie safe mamy.Być moze poyrzebny jest jeszcze f35 i f15 ex z dronami.

1

@mkord tylko w naszym przypadku nie koliduje to w interesach usa.Ani nie maja systemu anty dronowego - proszą ukraine o pomoc .Potrzeba jest zwiększenie produkcji talkże na poziomie Europy.
Jedyne o co mogą Amerykanie powalczyć o cysterny do samolotów.Mamy kupić Airbusa a nie amerykańską propozycją ale Francuski samolot ma lepsze opinie.Natomiast dalej możemy kupić kolejne f35 i f15ex.Nie ma problemu.

0

@kamiVeB rzadko się z nim zgadzam ale ma racje.Dobrze że rząd mu pokazał że i tak to zrobią i wojsko dostanie kasę na amunicje i drony i imne potrzebne rzeczy.A ci się bawią w partyjne gierki bo pis chce odzyskać elektorat ktory mu uciekł do brauna.Żenada!!!

1

@europejczyk gorszy i bardziej niebezpueczny jrdt braun czy jakie kolwiek partie pro rosyjskie..W dobie wojny jest to niebezpieczne.Pis idzie w stronę brauna i naraża Polskie bezpieczenstwo.

0

@Bilon87
1.jednak w ukrainie .liczą się 2 rzeczy
Altyleria
Drony.
Mamy kraby i koreanskie jednak amunicji nie.
Co do dronów trochę mamy maszych kupujemy chińskie ale jest to zagrożenie.
Jednak program San jest jeden z puerwszych w europie .Można by robić też na tym biznes .

2 .zwiazku z tym ze problem jest z amunicja w Europię.To prezydent postanowił blokować Safw,) imteligentnie rzekłbym.
3 o vzym my mówimy przez ostatnie lata bank przynosił 100mld strat.Na dodatek potrzeba jest zwiększenie liczby ton zlota o czym.mówi sam Glapiński.Zloto pomaga utrzymać wysokie Ratingi.Powinno być nie naruszone bo moze się przydać
A w czasie dlugiego ko fliktu aby kupić broń
B do idbudowy kraju.
4 tu masz dodatkowe 7 mld na straż pozarną itp.Budzet jest określony.To są dodatkowe pieniadze do budżetu aby lr:esunąć to ktoś musi stracić.
5 .oczywiścoe doradcy odradzaja mu podpisanie safe gdyż maja współ zarzaązać funduszem w banku.A wiadomo jak króliczki zarabiają np w banku.Tu jest konflikt interesów.Na safe z ue nie zarobią.
Np ma wejść doradca prezydenta

Leszek Skiba – Doradca prezydenta, który wraz z ministrem Boguckim prezentował założenia programu.
W składzie tych organów mają zasiąść przedstawiciele Prezydenta RP, Premiera oraz Narodowego Banku Polskiego (współpraca z Adamem Glapińskim), co

0

@Eklerek trochę swoich i kupiliśmy sporo chiński ale nievmamy systemu.System San ma powstać w 2 lata.bo safe wejdzie ustawą.Ale bez 7 mld na strażakow obronę graniczną i policje

0

@Bilon87
Czlowieku co ty gadasz.
Pis zadlużył Polskę na 6% w korei i usa na 400 mld kupując czołgi i armatochaubice.
Teraz blokuje kasę na amunicje i drony.
Roczna produkcja amunicji to kilka dni walki.A drony to drugarzecz ktora decyduje w wojnie ukraina rosja.
Wzribienie fabryki do 2- 4 lata a prosukcja San - system antydronowy to 2 lata.My nievmamy czasu xzekac i bawić sie bo prezydent chce aby jego kumple wsadzeni na stanowisja sobie zarobili.A i tak ma swuadomość że rzad nie weźmoe jego orojektu i zrobi ustawę safe.Zabierze 7 mld strazy pozarnej , policji i strazy granicznej przez ktora chca wchodzić imigranci.To szkodnik jakich mało.Bo wiedział że jego projekt nie ma szans i jest poza prawem.Bo Nbp jest zobowiązany do orzekazania 90% zysków i to nie jest cos o czym jakis jego derodca ma decydować.Uzurpuje sobie orawo do którego nie ma kompetencji.Nie mówuac o wielu innych zlych rzeczach w jego ustawie.Proszę nie pieorz mi o niemcach bo w ich onteresie jest silna armia Polska abyśmy ruskich noe przepepuścili.Ciekawe czemu pis boi się warunkowości.A tam jest kwestia zlodziejstwa.Czy pis planuje skok na kasę......?

0

@olejtm safe i tak będzie usatawą.Bedzie o 7mld na policje straz pozarna i graniczna .Tyle batyr to szkodnik wiedział że jego safe noe mam szans.jest noezgodny z orawem 90% zyskow bank musi przekazac rzadowi .A nie zeby tworzyc instytucje any batyr sobie decydowal .To nie jest w jeho gestii.Chce lamac prawo

0

@europejczyk prezydent wiedział ze rząd wprowadzi safe ustawa safe.Batyr zasabotowal policje straż pozarna i slużbe ochroni granic na 7 mld.Szkodnik i tyle.....

0

@Matan_Zajcev nie będzie zadnego safe 0

Pd dawna wiadomo że rzad ustawa wprowadził safe.Batyr swiadomie zasabotowal policji steaży pozarnej slużbie ochronie granic 7 mld.To szkodnik

0

@Bilon87 przecież oni to zrobią ustawą.Batyr zmniejszy to o 7 mld nie dostanie straż pożarna policja i ochrona granic.batyr to oseudo patriota i tyle.....a wudział że oni to ustawa i tak zrobią.....szkodnik i tyle

1

@LAMC_10 absolutnie się z tuskiem zgodzam wiedział ze rząd i tak zrobi ten projekt ustawą.
Tylko nie do staną 7 mld strażacy , policja i ochrona granic.Zmniejszył kasę naobronność i zaszkodził tyle.......pseudo patriota!!!!!

0

@Kgorecki2500 a dlaczego nie.Bin laden znalazł sposób.Radzę doceniać przeciwnika.......

0

@Kgorecki2500 ja chcę ci t i na twój tylko uświadomić że zniszczenie potencjału nuklearno rakietowego Iranu jest w naszym interesie.Bo droga tych rakiet do usa po zwiększeniu zasięgu będzie przez Polskę.A rakiety Irańskie mają to do siebie że w części nie dolatują .Odpowiedziałem ci i na twoje rzeczy i dolożyłem coś co jest fla Polski istotne.

0

@Kgorecki2500 obecny zasięg rakiet iranu miże obejmować Polskę.A iran ostatnio stwierdził ze Polska jest sojusznikiem usa.Co odnotowano w misterstwie spraw zagranucznych.

w marcu 2026 roku pojawiły się doniesienia o podejrzeniach cyberataku na Polskę, którego źródło może być powiązane z Iranem.

Oto kluczowe informacje:
Cel ataku: Hakerzy próbowali zaatakować Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ).
Charakterystyka: Atak nie był na dużą skalę, a zabezpieczenia Narodowego Centrum Badań Jądrowych zadziałały, uniemożliwiając hakerom dostęp.
Podejrzani: Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski poinformował, że wstępne analizy wskazują na powiązania sprawców z Iranem, zaznaczając jednocześnie, że może to być "kamuflaż" mający na celu zmylenie śledczych.
Kontekst: Incydent ma miejsce w czasie zaostrzonych napięć na Bliskim Wschodzie po skoordynowanych atakach USA i Izraela na Iran (28 lutego 2026). Minister cyfryzacji podkreślił, że w związku z tymi wydarzeniami wzmocniono monitoring polskiej cyberprzestrzeni.

Należy zaznaczyć, że Polska jest obecnie jednym z głównych celów cyberataków w Europie, często pochodzących z Rosji lub Białorusi (głównie ataki typu DDoS na sektor energetyczny i rządowy), dlatego analitycy ostrożnie weryfikują pochodzenie każdego ataku.


Według stanu na marzec 2026 r., sytuacja wokół wzbogacania uranu przez Iran jest krytyczna i dynamiczna, szczególnie w obliczu trwającego konfliktu zbrojnego z USA i Izraelem.
Oto najważniejsze fakty dotyczące poziomu wzbogacenia uranu:
Zapas uranu 60%: Iran posiada obecnie około 440 kg uranu wzbogaconego do poziomu 60%. Jest to poziom uznawany za „bliski progowi wojskowemu” (ang. near bomb-grade).
Czas do budowy bomby: Eksperci i przedstawiciele Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) ostrzegają, że z obecnym zapasem Iran mógłby, po podjęciu decyzji o dalszym wzbogacaniu do 90%, uzyskać materiał rozszczepialny na nawet dziesięć ładunków jądrowych. Sam proces przejścia z 60% do 90% (poziom wymagany do broni) może zająć zaledwie kilka tygodni.


Podsumowując: Iranowi pod względem technicznym i surowcowym zostało bardzo niewiele, by osiągnąć poziom niezbędny do produkcji broni, jednak obecne zniszczenia infrastruktury przez siły USA i Izraela mogły ten proces czasowo spowolnić lub utrudnić.

Wiadomo że Iran caly czas pracuje nad programi rakiet distarczal je hamasowi dostarcza hezbolachowi jemenowi i Rosji.
Jest to kraj ktory aktywnie dziala na tym polu.

0

@Kgorecki2500 bo usa raz na jakis czaa ich programy atomowe i rakietowe niszczą

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?