Cochise
Dołączył/a: wrzesień 2011
158 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@Stoiczkow Wiem, że są jakieś postanowienia/orzeczenia jak zwał, tak zwał, ale to przecież wszystko jest patykiem na wodzie pisane. Ja jestem liberałem i będę popierał każdą władzę, którą stara się tej linii trzymać. Tutaj po prostu Polaków oszukano bez mydła.
@IronSanHybrid Oczywiście, że nie można było odebrać praw nabytych ustawą dezubekizacyjną. To była kradzież. Mnie generalnie prawniczy bełkot nie interesuje, tym da się wytłumaczyć wszystko, a chodzi o proste i zdrowe zasady.
33
Jak poczytałem w ostatnim czasie La Ramblę, zauważyłem, że wiele osób jest za podniesieniem wieku emerytalnego. Jeśli chodzi o osoby, które dopiero wchodzą do systemu, nie widzę w tym nic złego, ale powiedzcie mi, jak możecie popierać lub popieraliście reformę Tuska, która z liberalizmem nie ma nic wspólnego? Człowiek wchodząc do systemu zawiera umowę, że do wieku np. 65 lat będzie płacił składki w wysokości takiej a takiej, a potem otrzyma taką a taką emeryturę. Potem w trakcie trwania tej umowy dowiaduje się, że składka się zwiększa, emerytura zmniejsza i podnoszą mu wiek? Przecież to jest działanie wbrew jednej z najważniejszych zasad prawa rzymskiego lex retro non agit - "prawo nie działa wstecz". Jak można popierać ewidentny bandytyzm? Działania w Europie nie są listkiem figowym. Chodzi o elementarną sprawiedliwość w tej sprawie. No chyba że ktoś jest za reformą od momentu wkroczenia do systemu. Wtedy spoko w stu procentach.
2
@masq Odpisuję Tobie. Tak szybka odpowiedź od wielu osób mnie raduje - znaczy to, że uwielbiamy ten Klub i z wywalonym jęzorem czekamy na następny mecz. Tematy barcelońskie są na tej stronie najważniejsze! Da się ożywić dyskusję bez... sami-wiecie-czego :-)
@juliacicha A Pani jak zaczęła kibicować Dumie Katalonii?
2
@inFamous Jak przez mgłę pamiętam pierwszy sezon Ronaldo. Ten magiczny Rivaldo, a potem... mmm... koszulka Kluiverta była moją pierwszą!!!
14
Dlaczego FC Barcelona a nie inny klub? Co Was z nią związało (postać, wydarzenie, filozofia, polityka, coś innego)? Jak to tak wyszło? Cóż jest powodem, że dzisiaj tutaj wspólnie siedzimy, rozkminiamy i tworzymy najlepszą społeczność piłkarską w "polskim" necie (mogą być króciutkie odpowiedzi)?
0
@Kajtek77 A część "Ryś" lubisz?
2
@Nano22 Jak był prywatnym przedsiębiorcą i miał jednoosobową firmę to szacun. Przyszedł kryzys, mógł się ubiegać o Tarczę 3.0. Dostał zwolnienie z ZUSu i postojowe, a może nawet bezzwrotną pożyczkę. Łeb na karku miał ten Mieszko.
2
@Nano22 Ale to pieniądze z książęcego skarbca były, z podatków. Zębów za jedzenie mięsa w piątek nie wybił?
1
@Nano22 Socjalista?
3
@MesQueUnClub_87 Za Dzień Świra masz wielkiego +.
2
@sebasek99 @killingjoker101 Oczywiście macie rację. Bardziej chciałem przedstawić pewien paradoks - czy w demokratycznym głosowaniu można odwołać demokrację?
1
@killingjoker101 @sebasek99 Ciężko mi przypomnieć sobie taki, dlatego rozmawiamy czysto hipotetycznie, całkowicie w teorii.
0
@Chakalaka A jeśli nic nie byłoby napisane na temat zmiany formy rządów?
@killingjoker101 Czy autorytaryzm zawsze zakłada ograniczenie praw i wolności obywatelskich, nie licząc braku możliwości głosowania?
4
Suweren jest w demokracji władzą zwierzchnią. Dajmy na to, że w referendum, w którym frekwencja wynosi ponad 60%, większość chce, aby został wprowadzony system autokratyczny (niezależnie kto jest u władzy). Wybory nie są sfałszowane. Co z tą demokracją? Buntujecie się czy respektujecie wynik? Jest to w teorii legalne czy nielegalne? Czy może demokracja zabrania lub powinna zabraniać zmiany formy sprawowania władzy na autorytaryzm?
2
@Borneo Ernest Hemingway miał dwubiegunówkę, która doprowadziła do samobójstwa. Mikołaj Gogol pod koniec życia popadł w manię na tle religijnym. Van Gogh cierpiał na psychozy maniakalne, podczas jednej z nich obciął sobie ucho. Lew Tołstoj, podobnie jak, Gogol cierpiał na zaburzenia, które były związane z religią. Dickens, Balzac. Jeden z moich ulubionych pisarzy Philip K. Dick ponoć chorował na ChAD, kiedy był w manii, potrafił w szalonym tempie płodzić opowiadania, a nawet powieści. Jedna z nich, "Valis", powstała w zaledwie kilka dni.
2
@MesQueUnClub_87 Dlatego zachęcam do dyskusji :)
2
Takiego tematu chyba jeszcze nie było, więc zapytam. W jaki sposób odnosicie się do osób chorych psychicznie lub z zaburzeniami takimi jak np. depresja, nerwica, afektywna dwubiegunowa, schizofrenia. Czy Waszym zdaniem tacy ludzie stanowią zagrożenie dla społeczeństwa? Czy powinni być odseparowani? Czy się ich boicie? Czy powinni być traktowani specjalnie? Czy są często dyskryminowani przez "zdrowych"? Czy wizyta u psychiatry bądź psychologa to wciąż "przypał"?
1
@Przemo91 Mrzonki. Nigdy jej nie było. Z zawoalowanej formy przenieśliśmy La Ramblę na ubitą ziemię chamstwa i pogardy. Pewna granica została przekroczona i nie ma na to żadnego wytłumaczenia.
2
@Wichurek Nie wątpię.
16
Piękne dzisiaj POPISy odchodzą. Piękne. Ponoć tylko jedna strona zieje nienawiścią, a druga to ostoja tolerancji, inteligencji i dobrego wychowania. Trzeba krytykować rządowe szopki, ale w tak prostacki i ordynarny sposób? Co następne, sięgniemy po maczugi?
0
@Colon Rodzime.
http://radiojazz.fm/
0
@Colon Tak, jest bardzo w porządku. Teraz mija 10 lat odkąd zostało założone.
2
@NGTRX Napisałeś bardzo mądrze. Nie oglądałem żadnego z tych dokumentów, więc mogę się z Tobą zgodzić w większości, co do sedna problemu.
0
@Colon Słuchasz czasami RadioJazzFM?
3
Ale wkoło jest wesoło, ooo
Człowiek w pracy, małpa w zoo, ooo
Puste pole za stodołą
Chłop zaprawia, ale Jazz, ooo
Jak naprawdę jest, nikt nie wie, ooo
Kornik ryje dziurę w drzewie, ooo
Elektronik kradnie w Tewie
A chłop pije, ale Jazz
1
@nwchades Jeśli palacz stoi sam na chodniku, a w obrębie kilku-kilkunastu metrów nie ma nikogo, to w jaki sposób może szkodzić drugiemu człowiekowi? Natomiast jeśli pali, a obok znajduje się grupka, to przecież wystarczy, żeby mu zwrócono uwagę. Bardzo często się zawstydzi i odejdzie. Nie jesteśmy robotami, aby prawo tak jak kod miało regulować sto tysięcy różnych przypadków. Nastąpi zalanie społeczeństwa przepisami.
1
@ProMILs I to jest przegięcie w drugą stronę. W tym wszystkim przecież chodzi o równowagę, o zdrowy rozsądek.
12
@Bykunn Po pierwsze - nie można dorosłym ludziom zakazać palenia papierosów. Po drugie - nie można karać całego środowiska za przewinienia jednostki. Po trzecie - edukacja i kultura osobista. Po czwarte - represja wobec tych, którzy normy łamią.
Nie wiem, dlaczego uważasz, że jest gorzej. Serio np. od momentu zakazu palenia na przystankach czy w lokalach, na uczelniach itp. rzadko kiedy widuję, aby ten przepis był łamany. Moim zdaniem nastąpiła znaczna poprawa w tej kwestii.
12
@Bykunn Jako liberał powinieneś stać na straży ludzkiej wolności. Nie możesz karać tych, którzy nie palą w miejscach publicznych dodatkowym podatkiem, bo część tak robi. To nie jest liberalizm.
5
@Piotr89Sand Mnie nie przeszkadza, że do filmów o białych i hetero brani byliby tylko biali i hetero. Najważniejsza w tym wszystkim jest wizja reżysera! A jego dzieło ocenią odbiorcy. Skąd w ogóle wiesz, że by Ci się nie spodobało? Może jednak rola byłaby zagrana dobrze, a serial prezentował się na solidnym poziomie? Nie wchodźmy z butami tam, gdzie są prywatne pieniądze.