Cochise
Dołączył/a: wrzesień 2011
158 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
26
@MarioVeB! Z tym się zgodzę, że przesadzają. Bosak jest wyszczekany, merytoryczny w wypowiedziach, nie daje się ponieść emocjom. Widać, że dużo pracował z pijarowcami i psychologiem. Na tle obrzucających się kalumniami rywali prezentuje się naprawdę nad wyraz dobrze.
Ja mam generalnie polityków w nosie, część traktuję jako zło konieczne, jednak za żadnego nie dałbym się pokroić, nikomu do końca nie wierzę. Młodzieńcze zachwyty są już dawno za mną.
71
@MarioVeB! Jak już jesteśmy przy temacie "skąd komu nogi wyrastają", to warto przypomnieć, że Pan z Twojego awatara był czołowym politykiem Kongresu Liberalno-Demokratycznego, czyli partii, która otrzymywała pieniądze od niemieckiej CDU. SdRP, przekształcona później w SLD, odziedziczyła majątek po PZPR, a także otrzymała mamonę od Rosjan. Takie były początki konstruowania demokracji w III RP. Bosak bardziej głupa z siebie zrobił w Tańcu z Gwiazdami. Także tego. Przeszłość to broń obosieczna niemal u wszystkich polityków.
1
Ostatnio przeszedłem dwie przygodówki o Sherlocku Holmesie i chciałbym zagrać w wersji na PC w coś z tego gatunku z dobrą szatą graficzną. Co moglibyście mi polecić?
0
@macio_944 To mam podobnie jak Ty. Na Cyberpunka czekam z wywalonym jęzorem, ale obawiam się właśnie ścieżki dźwiękowej, bo to zupełnie nie moja bajka. Są już jakieś fajne jej próbki?
0
@macio_944 Słuchałeś wersji w różnych językach?
14
Zawód mój: Prezes, nazwisko Kaczyński, a imię Jarosław
Państwo to Ja, więc Państwo swe Panie Boże błogosław
Tu błogostan, dzięki mnie macie "zastaw się a postaw"
Dzięki mnie ze swych kolan podniosła się Polska!
Bosko! Na Karczewskiego stetoskop, przysięgam kochani
Na karty Sasina, którymi szeregowi Nowogrodzką powyklejali
Na dietetyczną Pawłowicz sałatkę, na lotami Kuchcińskiego wpadkę
Na Dudy gadkę, nawet na Piotrowicza moralną roszadkę!
Jest dobrze, a może być już tylko lepiej
Na głowę załóż swój foliowy czepiec
Różowe okulary z trójwymiarowymi szkłami
W telewizji publicznej rozdaje Pani Magda z doczepianymi ustami!
Tuskami nie przejmujcie się już moi kochani
Za chwilę nie będziecie musieli też i Gowinami
A potem, ja Was wszystkich ozłocę
Skasuję demokrację, ujawnię wszystkie swoje moce!
4
@Colon Jak możesz bluźnić, przecież Kłapouchy Urban ma wyłączność na poczucie humoru.
10
Debata do wyborów, których nie będzie w pierwotnie założonym terminie. Bareja urodził się za wcześnie. Bym obejrzał taki film jego, rodem z PRL-u o IV RP, wiecie.
0
@Piorun Już mi się nie chciało wymyślać więcej głupot. Tyle to i tak aż nadto.
0
@Ratamahatta Na poważnie to nic nie wiadomo.
5
Startujący na sołtysa Sromowców Niżnych, wytrzepany po spożyciu berbeluchy Żółtek Siara-Siarzewski. Zaprogramowany na eksterminację klasy politycznej, strzelający laserem z oczu ubercyborg Tanajno. Ten-pisowski-wąs-niejednym-przedsiębiorstwem-trząsł Jakubiak. Siódma woda po budyniu dziadka Petru, głosowaliśmy z żoną na Andrzeja Dudę, Piotrowski. Pani Polityk i Logopeda Małgorzata "kanstytucja" Kidawa-Błońska. Pucułowaty chomiczek, walczący z kotem o miano najulubieńszego zwierzaczka Prezesa. A także inne znakomitości jak choćby: powiem wszystko, co chcecie usłyszeć tylko bez płakusiowania Szymek z klasy 3B. Taki kabaret to ja rozumiem. Dobrze moje pieniądze z podatków są wydawane. Rozsądnie!
P.S. Czekam na kolejny odcinek.
2
@Piorun Gdyby był to wymysł mediów, akcja pod kryptonimem "COVID-19" obejmowałyby swoim zasięgiem cały świat. Zostaliby opłaceni (przez kogo?) niemal wszyscy ważni dziennikarze i politycy oraz część lekarzy (lub też dyplomowani naukowcy daliby się oszukać?), co kosztowałoby - eufemistycznie mówiąc - majątek. Państwa celowo hamowałyby swoje gospodarki i zamrażały inwestycje (w jakim celu?) doprowadzając wiele milionów ludzi do bankructwa i bezrobocia, niszcząc przy tym swoje budżety. Dodatkowo w krajach demokratycznych jak np. Polska lub USA zbliżają się wybory. Czy rządzący optowaliby za kryzysem, który może ich pozbawić władzy? Podsumowując: mistyfikacja na niespotykaną skalę, którą bardzo ciężko byłoby utrzymać w ryzach i która na dobrą sprawę nikomu nie byłaby na rękę. Chyba że jedziemy na grubo z kanoniczną litanią spisków typu reptilianie, hackowanie przez kosmitów, paru ludzi rządzących światem chce nas zapędzić do klatki (tylko oni kasę też tracą, bo nie tyramy) etc.
100
PiS i zwolennicy PiSu są na tej stronie o wiele częściej atakowani i ośmieszani niż opozycja, ale to dlatego, że są obozem rządzącym i wprowadzają swoje rozwiązania. Identyczna sytuacja miała miejsce, kiedy rządziło PO - wtedy też częściej atakowani i ośmieszani byli sympatycy koalicji rządzącej. Wniosek jest prosty. Nikt odpowiednio nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, nikt nie potrafi sprawować władzy w stopniu przynajmniej zadowalającym dla ogółu społeczeństwa. Za danymi rządami są doktrynersi, także ci, co poczuwają się do obrony części wartości identyfikowanych z konkretną partią, również ci, co nie chcą widzieć za sterami oponentów/wrogów. Reszta jest przeciw. Przykra pocztówka polskiej polityki. I tak w kółko.
0
@Colon Zarzucę świetnym albumem zespołu Eloy - Ocean. Ten abstrakcyjny rysunek służy także jako okładka Opowiadań Zebranych Franka Herberta (autora Kronik Diuny).
0
@Colon Jak litera D to nie może zabraknąć legendarnego wokalisty Iron Maiden - Dickinsona. Nagrał kilka solowych albumów. Z moich ulubionych piosenek:
i wiele, wiele innych, ale i tak masz sporo do przesłuchania, więc nie będę przesadzał :)
1
@Arkon Uważam, że Klopp jest tym, który zrobiłby z Zielińskiego topowego środkowego bądź ofensywnego pomocnika. Nie ma lepszego trenera, który poukładałby mu w głowie. A umiejętności ma, bo są mecze, że w tym Neapolu chłopak czaruje.
1
@Arkon Zieliński ---> Liverpool. Milik ---> BVB. Oczywiście, jeśli doszłoby do transferów.
2
@Arkon Śledziłem część spotkań Napoli ze względu na Polaków. Szczególnie podobała mi się gra Napoli za czasów Sarriego. Pokazywali kawał dobrej, widowiskowej piłki. Raz byli bardzo blisko Juventusu. Żałuję, że wtedy im się nie udało prześcignąć Starej Damy. Ogólnie klub w miarę lubię, choć fanem nie jestem.
0
@Colon Oprócz wyżej już wymienionych, polecam zespół Camel. Świetna progresywna muzyka. Za najlepsze są uważane albumy "Mirage", "The Snow Goose" oraz "Moonmadness". Osobiście darzę sentymentem "Harbour of Tears". Swoją drogą, znasz tę stronę: http://www.progarchives.com/ ? Skarbnica wiedzy. Uwielbiam.
0
@Khajio Bleach i One Piece to moje ulubione mangi. Świetna kreska Tite Kubo, a One Piece'a czytam do tej pory i pod względem fabularnym jest to majstersztyk. Szczególnie że uwielbiam pirackie klimaty.
0
@Colon Półtorej roku temu zmieniłem mieszkanie i nie jest jeszcze całkowicie umeblowane. Natomiast ponad miesiąc temu kupiłem gabloty na literaturę. Jednak nie na zamówienie, po prostu z Ikei.
0
@Colon Niestety (albo stety) jestem w pewnym stopniu niewolnikiem kolekcjonowania książek i płyt. Oprócz praktycznych zastosowań, lubię jak ładnie wyglądają i są eksponowane na półkach. Myślę, że można nazwać to podnietą, na szczęście w ramach zdrowego rozsądku.
0
@Colon Ogólnie lubię postaci psychopatów, są w pewnym sensie inspirujący, mroczni. Nawet przeczytałem dwie książki na ten temat. Bardzo dobra i przystępna jest "Psychopaci są wśród nas".
1
@Colon Część liter prześledziłem. Wykonałeś kawał dobrej roboty. Zbierasz oryginalne płyty?
Polecam Ci ten album Saxon:
3
Mamy na Rambli kolekcjonerów płyt muzycznych tudzież winyli?
Są fani takich zespołów jak Saxon, Blind Guardian, Running Wild, Judas Priest, Helloween, Dragonforce? Dream Theater, Riverside? Ostatnio wzięło mnie na heavy, power metal i metal progresywny.
1
W pierwszej wznowionej kolejce Bundesligi będzie mecz BVB - Bayern, czy lecą tak jakby miało być normalnie 9 maja? Wie ktoś?
0
@marcin000019 Indiańskie "rzekłem", także pozdrowienie.
17
[dyskusje "polityczne"]
Najśmieszniejsze jest to, że obydwie strony mają często rację, bo politycy to generalnie oszuści i kłamcy są. Niemal każdego z nich można znaleźć wypowiedź, która świadczy o hipokryzji, a wszystko to z powodu perspektywy - czy jest się aktualnie partią rządzącą, czy też opozycją. Szkoda tylko ludzi, nieustannie się gotujących ze złości, walczących w imię nawet nie idei - bo idee za polskimi politykami nie stoją - tylko cudzych, cynicznych i partykularnych interesów. Kłócą się nam fajni i porządni na co dzień użytkownicy, do czego ta cała polityka kusi, co podszeptuje, krew się od niej buzuje, w głowach wrze. Zło wcielone. Jeśli ktoś nie zgadza się, że... to jest... Nie ma tu zwycięzców i pokonanych. Są podzieleni i rządzeni. Przez każdą ze stron. Bez znaczenia jest obóz, bo nie ma świętych. Jak każdy mam swoje przekonania, ale na pewno nie dałbym się za nie pokroić. Zbyt mało wiem jak to wszystko wygląda od kuchni, zbyt głupi jestem w tym całym zamęcie. Warto potraktować politykę jako rozrywkę, nie warto umierać za bałwanów i wyrachowanych z Wiejskiej. Howgh!
1
@Arkon Nie przepadam za Liverpoolem. Nie żebym był zagorzałym przeciwnikiem czy hejterem, ale po prostu jakoś mi nie po drodze z tym klubem. Na pewno występowało w nim wielu wspaniałych zawodników i historię też ma zacną... Natomiast Kloppa jako trenera i lubię, i szanuję. Świetny fachowiec. Jednak wątpię, aby chciał przybyć do Barcelony.
1
@ściah Dzięki za wszystko i wracaj jak naładujesz baterie. Mam nadzieję, że raz na jakiś czas uda się z Tobą złapać kontakt przez pw.