0

@Rewolucja123 Nie strasz ludzi ...

3

@Jakchcesz Świat jest pełen ludzi maluczkich i/lub niedoedukowanych. Im wyższy poziom wiedzy, tym mniejsza podatność na populizm. A z całą pewnością większa chęć by usiąść i rzetelnie się zastanowić nad danym tematem.

14

Dzisiaj mija tygodnica klęski z Granadą.

0

@tomFCB Mecze z Realem i PSG pokazały, że wszyscy półfinaliści byli poza zasięgiem. A jeszcze jest przecież Bayern.

5

Przez lata zarzucałem Pepowi ograniczenie taktyczne, które prowadzi go do nieustannych klęsk w LM. Totalna ofensywna dominacja, która na przestrzeni 38 kolejek rywalizacji ligowej daje wymierne rezultaty, nijak nie miała się do LM, gdzie o awansie decydują 2 mecze i należy wykazać większą elastyczność taktyczną. To wszystko miało wizytówkę w postaci środkowych obrońców nie nadążających za kontrą rywali lub popełniających epickie błędy.

Do tego sezonu. Wczoraj wreszcie zespół Pepa cofnął się, a Pep udowodnił, ze jest w stanie swoich zawodników nastawić na błyskotliwe wręcz kontry. Symbolem tej rywalizacji będzie chyba Ruben Dias, który przypominał Terry'ego w najlepszych latach i zawiadywał poczynaniami mocno cofniętego Manchesteru.
Okazuje się, że Pep potrzebował dekady by coś do niego dotarło.

I tutaj kamyczek do ogródka Barcelony. Kontry, barcelońskie kontry. Katastrofalnie słabe, ślamazarnie wyprowadzane, często przeholowywane przez Messiego. Element zaniedbywany, a zawodnik do nich stworzony czyli Dembele grzeje ławę. Wczorajszy mecz powinien być wskazaniem jak Barca powinna dostosowywać się do wymogów europejskiego futbolu. Bo na jednej nóżce, czyli osławionym DNA się nie da.

1

@TheHeisenberg Po tym dwumeczu, na tle tego samego rywala dopiero widać w jakiej czarnej dziurze jesteśmy

0

@kuz Oj uważaj żeby Casemiro swojego dupska nie wycierał

1

Jak się patrzy na defensorów City, to aż serce rośnie. Zmotywowani, zdeterminowani, ofiarni, waleczni i jeszcze to wzajemne nakręcanie się na lepszą grę. Ale tam jest atmosfera.

2

Śnieg, deszcz, za chwilę w Manchesterze wyjdzie tęcza

64

Właśnie obchodzimy 123-godzinnicę klęski z Granadą.

1

@arasz1819 Świetny wybór, masz ten smak muzyczny, muszę przyznać.

3

@ShinobiQWE Najbardziej zastanawia mnie przy takich wpisach jak Twój, co powinien zrobić laborant, który właśnie bada próbkę indyjskiej odmiany koronawirusa i przeczytał to co napisałeś.

5

@Don-Corleone Dzięki za nominację, a mój Oscar goes to:

"Given" Pearl Jam. Dlaczego? Dlatego, że jest genialny i przypomina mi najlepsze lata, kiedy to muzyka znaczyła dla mnie znacznie więcej niż teraz, a i optymizmu w duszy było więcej.



Nominacja goes to:
@arasz1819

8

@ViscaBarca123 Bardzo ciekawy artykuł. Oczywiście jak wrzuciłeś kiedyś kompilację z Pedrim, to od razu było widać, że to jest fenomenalny talent.
Z kolei u Nico trudno powiedzieć po tych wycinkowych filmikach, ale najbardziej imponuje zdolność omijania rywala przyjęciem kierunkowym i ta skłonność pokazuje, że chłopak ma chęć robić użytek ze swojej techniki. Ma grację w ruchach, oby tylko przełożyło się to na realia piłki seniorskiej.

38

Wiecie czym ja żyję od kilku meczów oprócz walki o majstra? Żeby Leo pyknął w końcu tę 10 asystę. Takie 30+10 w wieku prawie 34 lat to jest totalna rozwałka mózgu. Jak ten Messi to robi, to jest niepojęte.

1

@arasz1819 Ale ja nie chcę żebyś zwątpił w to co piszesz. Ja to szanuję. Naprawdę doceniam Twoje pozytywne wpisy po meczach i i nieugiętą wiarę oraz przekonanie w projekt Koemana. Świetna sprawa. Jesteś moją przeciwwagą.

Co do Flicka, oczywiście drugi sezon nie był tak okazały, jasna sprawa. Ale czy by się spełnił w Barcy też nie wiadomo, bo jest to jednak dość specyficzny klub. Po latach zatrudniania trenerów z rzekomym DNA Barcy, raz chciałbym by sięgnąć po kogoś spoza tego szablonu, kto już odniósł wielki sukces jako trener. Ale niedawno, a nie jak nasz ulubieniec Mou, ponad dekadę temu, czy nie daj boże Ancelotti.

1

@arasz1819 Sprawdzaj sobie do woli. To byłoby dziwne: udowadniać @Comentateiro, który nie zna się na piłce, że nie zna się na piłce. Nie zniżaj się do mojego poziomu, Twoja liga przemyśleń jest dla mnie nie osiągalna.

Every day I understand you less and less

0

@Ronaldinho10VB Ale Twoja analiza jest dość nieskomplikowana, wydaje się emocjonalna, i zdaje się nie uwzględniać różnic między dyscyplinami sportu. Oraz kilku innych okoliczności, ale Ty raczej nie jesteś gotowy na uczciwą dyskusję przy uwzględnieniu wielu wypadkowych.

0

@Ronaldinho10VB Po co Ty mi to wszystko wypisujesz? Chodziło, o to żebyś nie mieszał Rose'a do tego, bo temat jest inny.

0

@Ronaldinho10VB Bullsi w latach 1990-98 zaczynali się i kończyli na Jordanie. Chyba porównujemy Barcę Leo i Bulls Jordana, a nie Rose'a.

Oprzytomnij.

1

@Batys My sobie rozmawiać możemy, ale kolega arasz1819, nabił sobie głowę pewnymi interpretacjami i obsesyjnie nie akceptuje tego, że styl obecnej Barcy może się komuś nie podobać. Oczywiście ani Ty nie napisałeś nigdzie, że nie akceptujesz Koemana, ani ja go nie zwalniałem w połowie sezonu, a tym bardziej nie kończyłem sezonu.
Kolega arasz1819 już we wcześniejszych wpisach potrafił kłamać pod swoje tezy (np, że nigdy nie piszę po wygranych meczach - i został wyjaśniony) i robi to dalej.

Zatem umówmy się, że przy następnej dyskusji, będziemy naszego niekonstruktywnego kolegę ignorować.


0

@kamilop Messi, Pedri, Busquets. Jeszcze myślałem o Albie, a czynnik decydujący przy ocenie to równa (relatywnie) wysoka forma.

1

@juliacicha w tytule zmień, proszę na decydujący bo razi

7

Czyli jeśli przegramy z Atleti, to nie będzie decydujące? Hmm, coś z ludźmi się dzieje ostatnio niedobrego

0

@Wilczeq Nie zgadzam się.

2

@JordiElNino Zdecydowanie tak. Bullsi zaczynali się i kończyli na Jordanie.
Różnica jest taka, że Jordan był potworem mentalnym, który budził potężny respekt u rywali, sędziów oraz kolegów ze składu.
Ale też pamiętajmy, że inaczej wywiera się wpływ gdy w zespole jest 5 graczy, a inaczej przy 11. W koszykówce idzie bardziej zdominować mecz indywidualnie.

4

@jakub1906 Otóż to. Spore tu ataki na Pedriego ostatnio a w moim przekonaniu wywiązuje się ze swoich obowiązków tak jak należy. A nawet grupo ponadto, patrząc na jego wiek.

1

@Kengo Tylko niech ten cały Inter wreszcie wykona kolejny krok w Europie. Trudno poważnie traktować klub, który nie osiąga etapu 1/8 LM.

1

@arasz1819 Nazwałem Cię żulem, he he? No coś w Twoim stylu dyskutowania o Barcy jest żulowatego, niestety. Na post nie odpowiadam, bo nie ma na co.

Na inne tematy bardzo chętnie, bo tam rozumu Ci nie odbiera.

1

@Batys Na rynku obecnie jest bieda. Moi ulubieńcy to Niemcy - Tuchel, Flick i Klopp, Nagelsmann. Ktokolwiek z nich by się zjawił u nas, dałbym mu kontrakt na 3/4 lata i czekał spokojnie na efekty. Co do Koemana on może dać radę ogrywać drobnicę i średniaków, ale nie wzniesie zespołu na wyższy poziom, bo nie ma na to papierów. Jest taktycznie bardzo ograniczony.

Wyżej wspomniani trenerzy to inna półka, a dostępny jest tylko Flick. I jego pomysł na piłkę jest cudny. Uwielbiam patrzeć na obecny Bayern. Dałbym mu wolne rękę w przebudowywaniu zespołu i skonsultował ewentualne transfery.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?