1

Jota wymiota!
A Ronaldo robi gniota!

3

@xBoMBoWiECx Za silni są, raczej awansują, jeśli nie bezpośrednio to w barażach. Zresztą z Portugalią MŚ są będą ciekawsze.

6

Turcja w gazie. Zawsze mnie fascynowali, jeszcze mam cichą nadzieję, że podporządkują sobie całą Europę, terytorialnie i religijnie. Chcę mieć samych sąsiadów Ozilów.

1

@JarekS No to chciałem zobaczyć, czyli krok wstecz. Pełna klasa. Naprawdę, kontynuuj swoje merytoryczne komentarze, które chętnie czytam i cenię i proszę mnie więcej nie szokować.
Ja sam dostałem tu bany za obrażanie, ale jednak ataki personalne prowokują ostrą reakcję, choć też o to mam do siebie pretensje. Zatem chwalmy Pedriego, a tych kilku krytyków możemy zbyć milczeniem. Nie są warci żadnych komentarzy

0

@MesQueUnClub_87 Spokojnie, zawsze ktoś ma kontuję

0

@MesQueUnClub_87 Wycofa się 2 wahadłowych i się wszyscy zmieszczą: 3-3-4 zrewolucjonizuje kopaną. Ewentualnie 2 obrońców i zagramy 1-5-4.

0

@ferdas_rawa Wiem, nie ma problemu, chodzi o to, że kolega @JarekS ma bardzo jakościowe wpisy, a u wyskoczył jak Józek z meliny. Nie poznałem człowieka

1

@JarekS To, że nie jest wulgarnym nie znaczy, że nie jest obraźliwym. Nieprawdopodobne co ludzie potrafią wymyślić by nie wycofać się z wstydliwych słów.
Zresztą nie wiem o czy piszesz, Pedri jest bardzo docenianym zawodnikiem, więc to wygląda jakbyś szukał na siłę wypowiedzi jakiegoś marginesu i próbował go nazwać. Niczego merytorycznie to nie wnosi, a dużo mówi o autorze.

Szkoda

1

@Nano22 Czyli Ty jesteś pierwszym, który zauważył, że to minął już rok. A to na świecie mieszka 7,5 miliarda gapciów, którzy to przegapili.

Gratuluję unikatowej spostrzegawczości!

0

@Janiama Jak samopoczucie kolegi? Funkcjonujesz jakoś? I jak się miewasz psychicznie?

0

@messi564 Nie sądzę, żeby dziś jakiekolwiek strategie obronne zatrzymały Juninho. No mało jakoś tych genialnych strzelców z wyborną techniką.

0

Zawsze nieobecności pewnych zawodników w składzie to szansa dla rezerwowych. Najpewniej nie siedzą w kącie i opłakują Lewego i Krychę, tylko mam nadzieję, że przygotowują się mentalnie na to by dać z siebie 110%. Brak Roberta jest trudny do zniwelowania, ale jeśli będzie dobry pomysł selekcjonera na mecz, to być może nie będziemy czekać na egzekucję we własnym polu karnym.

Tyle życzeniowo, a realistycznie Anglia Southgate'a jest regularna, konsekwentna i bardzo trudno konstruuje się przeciw niej akcje. Remis byłby dla Polaków ogromnym osiągnięciem z Lewym w składzie, a co dopeiro bez niego.

0

@zibiku Bo naczelnym faktem jest dla mnie by Barca już nie powielała błędów z przeszłości tworząc kontraktowe FC Hollywood. Obecnie z tego co wiem borykamy się z potężnymi długami, więc trzeba zmienić politykę finansową na zdrowszą. Przecież ze względu na pensje wypychano z klubu Suareza.

Ty mówisz o 8 mln, a na stronie Bayernu czytałem o sumach dochodzących 20 mln plus potężnej prowizji dla agenta i wielkiej kasie za sam podpis.
Z opisów wynikało, że ta dwójeczka to ładne hieny. Wolałbym nie mieć tu zawodnika z takim nastawieniem. Już same takie newsy budzą niepokój.

0

@viscajasiek Beznadzieją jest to, że jak patrzysz do przodu, to nie widać zbyt długiej autostrady. 20 lat temu nawet człowiek o tym nie myślał, a teraz coraz częściej zastanawiam się czy coś robić bo szkoda mi marnować czas. Pozostało go obiektywnie niej, więc trzeba go bardziej szanować.

1

@TheNekro94 Patrząc na mój wiek, nie wiem czy Ci powiedzieć żebyś mnie nie rozśmieszał czy nie załamywał.
W każdym razie wszystkiego najlepszego.

5

Jeśli Barca miałaby czegoś nauczyć się z popełnionych błędów, to powinna się trzymać z dala od wolnych transferów zawodników, którzy wysuwają niebotyczne roszczenia finansowe. Alaba z tego co czytałem na stronie Bayernu, kilkukrotnie wysuwał niedorzeczne żądania finansowe, które klub odrzucił. I gdyby ewentualnie Alaba miał przyjść do Barcy żądając podobnych pieniędzy (a to było ponad 10 mln/sezon), powinien usłyszeć stanowcze "nie".
Barca oś zespołu ma bardzo mocną i raczej byłbym za szukaniem młodszego i perspektywicznego gracza, nowego "Pique" czy "Alby", monitorowanie rynku.
Póki co obrona personalnie ma solidny zestaw, więc nie ma powodów do paniki, ale oczywiście to nie znaczy, ze nie może być lepsza. Szkoda szczególnie podatności na kontuzje Araujo.


2

@msmsms Temat Puiga został w praktyce zamknięty. Skoro 3 kolejny trener ma do niego zastrzeżenia, to nie jest przypadek.

1

Ciekawy zawodnik, pracowity z 8 asystami w lidze, ale czy na Barcę?

4

@Kgorecki2500 Satyryczny czy sadystyczny?

0

@daver Nie wsadzaj wszystkich do jednego wora, to nie jest uczciwe

4

@LS Wspaniały pomysł, szczególnie to "ja"

0

@Wilczeq To jest zaledwie Twoja interpretacja. Bardzo często argumentowanie dla prawicowca, to słowa, które chce usłyszeć, a nie te, które opisują rzeczywistość. Zatem wiadomo, że jeśli argument jest ułomny, wybiórczy, wybrakowany, oparty na niepełnej wiedzy, Ty będziesz zachwycony jeśli jest zgodny z Twoim poglądem. Z kolei twarde fakty uznasz za niewiarygodne, jeśli ci się nie spodobają.
Ja już za dużo przerabiałem prawicowców leczących gejów w oparciu o naukę.

9

@Chakalaka No to zaczniemy z wysokiego H - Jimi Hendrix


4

@eckov Messi, Dembele, Griezman, de Jong, świetny Pedri, Busquets i jeszcze Stegen oraz Alba.
Ładne gówno, takie pachnące.

1

@ef W 8 tygodniu, to nawet nie jest płód, tylko zarodek. No dobrze jeśli Twoja wrażliwość jest taka jaka jest. Przecież nikt Ci tego nie zabrania.
Podobnie nikt nie zmusi drugiej strony do uznawania, że zarodek to ukształtowany człowiek, bo tak też nie jest.

1

@ferdas_rawa Nie ma między nami niezgodności. Sam sobie odpowiedziałeś (niezwykle trafnie), w swoim pierwszym akapicie.
A zbroja katolicko prawicowa, nie dopuszcza żadnego z kryteriów mówiących, że płód nie jest człowiekiem. W tych środowiskach pochylenie się nad różnymi ujęciami człowieczeństwa nie istnieje.
I jest to faktem, nawet jeśli nie ja zdefiniuję precyzyjnie kryteriów. Dla mnie sprawa człowieczeństwa, ze względu na jej wieloaspektowość nie jest aż taka oczywista.

0

@AlexDark00 I to szanuję, może nie nazwałbym płodem dzieckiem, bo jakie to dziecko, ale taką wrażliwość doceniam

0

@Khardan Ciekawe, płód ludzki, o który się dba porównać do pasożyta. Tasiemiec nie łączy się z matką pępowiną.
Na sobie i w sobie mamy miliardy bakterii i one ważą kilogramy. Kilogramy!!! One są naszą częścią i nie podajemy naszej wago netto po odjęciu bakterii.

Uznajmy, że się nie porozumiemy. Szkoda naszego czasu wzajemnie bo inaczej myślimy i rozejdźmy się pokojowo. Lecę do pracy. Pozdrawiam i z pełnym szacuneczkiem do kolegi.

1

@AlexDark00 Mówisz, że nie jest dyktowane kościołem. Ale jeśli przechodziłeś indoktrynację od dziecka, to myślenie możesz masz wpojone. Nie mówię, że to jest złe, ale jest różnica czy jesteś ateistą od zawsze czy po przebyciu tresury w Kościele.

2

@AlexDark00 Jest część takich osób jak Ty. Nie wiem czy uwierzysz, ale mi bliższe jest szanowanie życia od poczęcia. Ja tak podchodzę do tematu i podobają mi się kobiety, które od momentu gdy dowiedzą się o potomku, angażują się.
To powiedziawszy, wyżej stawiam prawo kobiety o decydowaniu czy chce rozwijać zarodek do fazy dziecka czy nie. Jeśli nie to jej i jej partnera sprawa.

Po prostu nie jestem fanatykiem, który będzie narzucał innym decyzje takie a nie inne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?