D10SLEO
Dołączył/a: październik 2016
Warszawa
12 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ja to się dziwie, że Chygrynskiyego chciał Guardiola, takie drewno, nie wiem co on w nim widział. Az tak strasznie dużo nie straciliśmy, biorąc pod uwagę jego obecny stan.
15
To nic, Zubi nadal jest dyrektorem sportowym :D
5
Martwię się o Ciebie, więc usuń wulgaryzmy, bo banik będzie. ;)
0
W jego wieku jest wielu lepszych bokserów, cios ma, ale bije na ślepo, lepszy technicznie-taktyczno bokser i raczej szans dużych mu nie daję.
0
Czemu nie wypali pomoc Iniesta-Busquets-Verratti?
Wloch biega dużo, w odbiorze jest lepszy od Ivana(Jak pokazały statystki, chorwat w tym aspekcie jest przeceniany), plus doklada kreatywność i stałe bycie pod grą, więc czemu to nie wypali?
0
Superpuchar Hiszpanii? JAk tak to będzie, ale tylko w canal+, chyba że coś mi umknęło.
1
to spoko, ja niestety mam dosyć monotonnej pomocy już, potrzebny nam rozgrywający z prawdziwego zdarzenia a nie piłkarz co biega po boisku i próbuje nie przeszkadzać. Jedynie co mogę mu na plusa dać, że potrafi strzelić bramkę, ale czy nam potrzebny taki zawodnik Box to box, przy naszym stylu gry, szczerze w to wątpię, chyba że Rakitić byłby wystawiany obok takiego Verrattiego, to by miało sens, ale jak nadal rozgrywającego nie będzie, to kolejny sezon pomocy będzie tak wyglądał jak obecnie.
4
co ma styl gry do np. kluczowych podań? Trener czy styl gry im zabrania posyłania prostopadłych piłek? "Ivan świetny w obronie jest", tak? To gdzie to w liczbach jest?
Styl gry:
Barcelona 62% posiadania przez cały sezon
Real Madryt 55% posiadania przez cały sezon
Czyli to Ivan powinien mieć lepsze cyferki a jednak ich nie ma.
Wszystko 2, 3 razy gorsze niż u Kroosa, który często był wyśmiewany, że tylko asysty z wolnych itd. A taki zawodnik u nas, to by było zbawienie środka pola.
32
Masz najgorszą pomoc od lat, jesteś piłkarzem, który jest głównym tego architektem, mów że jest nie na sprzedaż, bo wygraliśmy z nim puchary. A na koniec sezonu płacz, że pomoc nie dała rady.
Ivan Rakitić w liczbach (2016/2017) *tylko
48 podań na mecz, ze skutecznością 86%
0,8?! kluczowego podania'
2,7 przerzutów na mecz (ktoś mówił że świetnie i dużo przerzuca)
0,7 dryblingu na mecz
1,6 odbioru na mecz
Ivan Rakitić (2014/2015) *Podobno najlepszy sezon Ivana
54 podania na mecz, ze skutecznością 91%
1,1 kluczowego podania
2,4 przerzutów na mecz
0,2?! dryblingu na mecz
1,2 odbioru na mecz (czyli mit o świetnym Ivanie w odbiorze, gorzej niż obecnie)
Dla porównania Toni Kroos, ta sama liga.
Toni Kroos(2016/2017)
71 podań na mecz, ze skutecznością 92%
2,7! kluczowych podań
8,1! przerzutów na mecz
1 drybling na mecz
2,6! odbioru na mecz
Kroos przewyższa Rakiticia we wszystkim, nawet praca obronna tak "świetna" Ivana wygląda blado i co się dziwić, że Real jest tam gdzie jest, Pomoc mają genialną w porównaniu do naszej. A tu większość się puszy, że chcemy sprzedać 30 letniego Ivana... Chorwat jest solidny, ale na solidności długo nie zajedziemy, bo o ile w sezonie trypletu, każdy był w genialnej formie i wszystko się tuszowało,to teraz gdy Iniesta i Busquets obniżyli loty, słabości Rakiticia są widoczne
1
Mathieu też specjalista od ważnych bramek, Real czy z Celta, o nie sprzedalismy go co my teraz zrobimy...
0
Jak taki Rakitic super, to po co nam transfer do pomocy? Przecież jest świetny Rakitic, kreatywny, rzuca 10 kluczowych podan na mecz...Gomesa też nie sprzedawać, bo odpali, będzie gwiazdą...A potem płacz, że pomoc malo kreatywna i Messi się cofa aby rozegrać...
Te teksty, że w pierwszym sezonie dobrze grał, dzięki niemu tryplet, sorry ale nikt tu za zasługi nie powinien grać
1
nie wierzę, że Gomes odpali, ale jednak jest jeszcze "mlody" a Rakitic za chwilę 30 lat, ostatnia szansa na jego sprzedaż za pieniądze czy na wymianę. Zawodnik pierwszej "11", ale Verratti gdyby przyszedl to Ivan by nawet murawy nie powachal.
Tak jak kolega wyzej napisal, jeśli Valverde bliżej do filozofii Pepa, to Rakitic do tej roli mi nie pasuje, to nie jest technik.
0
To chyba fałszywy alarm, albo to już Semedo ta bomba, ale to raczej jakaś mała petardka.
4
Jakby udało się zamienić Rakiticia na Verrattiego to byłby duży sukces zarządu. Jeszcze PSG możemy dac Douglasa w prezencie.
0
No to wiadomo, też już wolę z Rakieta zostać
3
Z Rakieta taki problem, że on nie jest mobilny, nie ma szybkości, dryblingu i na dłuższą mete taki zawodnik jest niepotrzebny, o ile w 1 sezonie w taktyce Lucho się sprawdzał to teraz jest piatym kołem u wozu a będzie z jego mobilnościa coraz gorzej.
Gdy rywal postawi autobus, to z Rakiticiem my nic nie zrobimy, bo on nic nie wymyśli nieszablonowego i będziemy klepać przez 90min. Ivan jest solidny i tyle, musi mieć przestrzeń do gry, gdy jej nie ma jest bezużyteczny. z
Z drużynami, które idą na wymiane ciosów może się sprawdzić, ale nie na autobusy, ktore będą nam stawiać
11
Pięknie, zamiast ogrywać obrońcę z potencjałem, to miejsce będzie mu blokować 29 letni chłop, który w niczym nie jest lepszy od naszych obecnych pomocników...
1
Sanches, który jest niewiadomą, bardzo slaby sezon i to tez nie jest zawodnik o profilu: rozgrywający
0
To na pewno nie jest zbawienie naszego środka pola, to nie jest rozgrywający...
0
x karwa D
0
Jeśli na pozycję rozgrywającego to tylko Seri, bo to najbardziej realna opcja, lepiej mieć rozgrywającego w składzie niż kolejny sezon nie mieć żadnego.
1
TdP nie ma startu nawet, tu wszyscy najlepsi są Froome, Aru, Quintana, Porte i piękne góry, coś pięknego, górskie etapy najlepsze.
14
A Braida jak tam, transfery nam latwi czy nie? On żyje w ogóle, takie kontakty podobno ma, wszystko mial załatwiać a zginął jak załatwił transfer Pogby, ale do United, kluby mu się pomyliły.
9
Seriego da się wyciągnąć, Nicei przydadzą się pieniądze, ale my pewnie będziemy woleli się nie męczyć przy transferze. Po za tym Seri otwarcie mówi o swoim marzeniu o grze w Barcelonie, Nicea problemów by nie robiła.
0
Myślę, że jeśli zarząd by się postarał to by go kupili, ale wolą cracka Paulinho...
1
Dla mnie zawsze byl "wrogiem", obrażał naszych pilkarzy, nasze barwy a ludzie mu tu wybaczali, bo talent itd. A teraz Ci sami ludzie co mu wybaczali, będą jak chorągiewki i zmienią opinię o nim
14
I teraz się zaczną komentarze: "I dobrze, że Ceballos do nas nie trafił, obrażał Katalonie." Choć większość mu wybaczyla, to teraz znów będzie wrogiem.
7
Turan i Rakitic powinni być pierwsi do odstrzału. Turan z powodu tego, że kompletnie nie radzi sobie w pomocy, a Rakitic młodszy nie będzie, można go sprzedać za fajną cenę, bo za 2-3 lata odejdzie za darmo albo za grosze, nie jest to kreatywny pomocnik, więc płakać po nim nie będę.
0
Ja bym go widział na pozycji Iniesty, to raczej nie typ zawodnika co się cofa po piłkę do obrońców w OM to robi Maxime, Sanson warty do kupienia, ale tak jak mówiłem na zastępcę Iniesty
0
Tylko czy Sanson to rozgrywający? Moim zdaniem w OM, rozgrywającym jest Maxime Lopez a nie Morgan.
Sanson:
36 podań na mecz ze skutecznością 81%
1.5 kluczowych podań
1.6 przerzutow na mecz
1.4 dryblingu na mecz
1.6 odbioru na mecz
Maxime Lopez:
61 podań na mecz ze skutecznością 87%
1.6 kluczowych podań
3.1 przerzutow na mecz
1 drybling na mecz
1.4 odbioru na mecz
Seri:
80 podan na mecz ze skutecznością 89%
2.1 kluczowych podań
4.6 przerzutow na mecz
1.1 dryblingu na mecz
1.1 odbioru na mecz
Sanson to bardziej Iniesta niż Xavi i wątpię że poradzi sobie na pozycji rozgrywającego, skoro nawet w OM tą rolę pełni Maxime Lopez