DJ6

0

Nie no, przecież takiemu kocurowi to nic tłumaczyć nie trzeba, Koeman nie wie co czyni, znowu trzeba dać jakiś wywiadzik ;)

DJ6

0

@slayer oj tak, Mały Książę, uwielbiałem gościa. To prawda, nie mamy żadnych warunków do tego, dlatego musimy głównie pracować z tym co mamy, ale myślę że mamy z czego rzeźbić, tylko trzeba zrezygnować chociaż z jednego z dwójki Griezmann-Coutinho, ich obecność tylko destabilizuje kadrę i wymusza powołania. Nasze skrzydła są dziś dyskusyjne, ale chociaż jakieś są, w przeciwieństwie do poprzednich sezonów. Dembele może, ale wcale nie musi rozbłysnąć, a Fati jest moim zdaniem wciąż za młody na pierwsze skrzypce, mimo że już prezentuje się świetnie. Ten sezon musimy poświęcić na stworzenie fundamentów pod nową Barcę i pokazać że mamy dobry plan, żeby przyciągnąć zainteresowanie zawodników i inwestorów.

DJ6

0

Dziękuję za ocenę Pjanica, cóż za trafne spostrzeżenia ;)

DJ6

3

Trzeba też zaznaczyć, że choć ta trójka wielka transferów za Rijkaarda była topowa, to jednak tylko Deco był "supergorącym towarem" po wygraniu Ligi Mistrzów, Ronaldinho (zaledwie plan "B" za Beckhama) i Eto'o byli wówczas uznawani za duże talenty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale nie absolutnie największe gwiazdy ówczesnej piłki, ogromnym atutem tych transferów był wiek tych graczy oraz duże już doświadczenie reprezentacyjne. Oni po prostu potrzebowali zaufania dużego klubu, otrzymali go i w zamian zdominowali swoje pozycje. Myślę że dziś mamy już kilku piłkarzy, którzy mogą dużo zmienić, tylko trzeba im stworzyć warunki do zaistnienia. De Jong nadal nie pokazuje tego co powinien, Puig i Alena grają ogony, no i oczywiście to nieszczęsne wciskanie 10tek gdzie popadnie. Pedri i Fati to również niekwestionowane talenty. Jedynie czego potrzebujemy, to napastnik z krwi i kości (czyli Depay to tak średnio), zalepienie tych wielkich dziur w obronie, skonsolidowanie AKTUALNEGO składu i popracowanie nad ich głowami, żeby zaczęli nakładać prawdziwy i przemyślany pressing i poprawić skuteczność pod bramką. No ale kasa pusta, więc o czym tu mowa.

DJ6

1

Niestety Riqui, nie pograsz za wiele, bo żaden z ostatnich trenerów nie przyzna się do błędu i Koeman też będzie męczył bułę Griezmannem i Coutinho aż do konwulsji

DJ6

2

No ale to już wiemy po "erze" Setiena, gdzie Puig brylował moim zdaniem lepiej niż Fati i byłem przekonany, że będzie jedną z głównych postaci nowej miotły, tymczasem zasugerowano mu odejście na wypożyczenie, no bo Messi, Griezmann, Coutinho i Pedri. W tym momencie, nie po raz pierwszy z resztą, Puig jest zdecydowanie jednym z najbardziej zaangażowanych piłkarzy w grę, pracuje wszędzie i czasem mam wrażenie, że reszta patrzy na niego jak na frajera, który biega za piłką i nakłada pojedynczy pressing, a reszta nieśmiało przemieszcza się gdzieś w okolicy.
Nie wiem o co tu chodzi, podejrzewam że chodzi o grające nazwiska i liczenie, że w końcu odpalą. Puig natomiast nie rezygnuje, biega jak opętany, urywa się spod krycia, podejmuje ryzyko, może jest zbyt arogancki w swojej grze? Może to nie przystoi nakrywać czapką takie mimozy jak Coutinho? A może zamiast dobrze grać, trzeba dużo gadać jak Alba, czy Pjanic w samozwańczej WIELKIEJ formie?

DJ6

3

@Rafix98 Za Setiena pokazał jeszcze więcej, a i tak siedzi na ławce, lub trybunach, więc niestety nie nastawiam się na to...

DJ6

5

@pomi11 Też uważam, że De Jong odżył w końcówce, coś mu drgnęło, ale to stanowczo za mało i za późno. Ogólnie nie rozumiem nadal czemu Puig jest tak pomijany, co on tym trenerom zrobił? Bo prawie każdym występem udowadnia że potrzebuje tylko większej regularności, szczególnie teraz, wobec wyraźnego spadku formy Coutinho i Pedriego. Pjanic i Busquets to w tym momencie dla mnie rezerwowi, czas dla Alenii.
Musimy też koniecznie poprawić skuteczność, kreowanie szans bramkowych przychodzi nam teraz w wielkich bólach, a i tak marnujemy prawie wszystkie naprawdę fatalnymi strzałami, bądź czekaniem nie wiem na co.

DJ6

1

Pierwsze 25 minut było zdecydowanie najgorsze, graliśmy pod dyktando Juventusu, który osiągnął wszystko czego potrzebował. Oczywiście zawalił też sędzia przede wszystkim pierwszym rzutem karnym, którego po prostu nie było, bramka dla Juve jednak wisiała w powietrzu.
Niestety znów gramy bez skrzydłowych, dwóch ma kontuzje, a trzeci nie istnieje, to bardzo przeszkadza, bo przedzieranie się środkiem sporo kosztuje i jest dużo trudniejsze.
Zjazd formy Lengleta jest przerażający, nigdy nie był gwiazdą obrony, ale można było na nim polegać, teraz jednak jego indywidualne błędy decydują o naszych porażkach.
Mamy też duży problem z kreacją, tylko Messi i Puig próbowali przyspieszać i zaskoczyć.
Musimy także znacząco poprawić strzały, przecież tworzyliśmy sobie sytuacje, ale albo było w trybuny, albo złe przyjęcia i zastanawianie się niwelowały szanse (siema Pjanic ty napuszony średniaku), albo ten niezawodny Buffon.
Wygrana Juventusu wydaje się pewna, ale nie jest tak oczywista, dwa podarowane karne i tylko ta jedna akcja na 0:2, gdzie nas zupełnie wyrolowali (siema Pjanic ty bestio nieomylna) była zasłużona.
Przetrzebiona kadra i indywidualne błędy nas wykańczają.

DJ6

1

@PJ777 według mnie jak na początek, to prezentował się nieźle, szczególnie mając na uwadze, że późno do nas dołączył i nie grał jakoś często, teraz jednak widzę regres i wobec tego jego wywiadu jestem bardziej surowy, bo nie cierpię takiego pustego puszenia się.

DJ6

0

@Siergiej_Piputkin na razie dość pewnie

DJ6

0

@kasha lofciam, naprawdę

DJ6

0

@OTX Ja też nie, zalicza okrutny zjazd

DJ6

1

To bardzo wymowne, Lenglet jest tak słaby i nieopanowany (żółta kartka), że wchodzi za niego Umtiti.

DJ6

0

@PJ777 Masz pewnie na myśli wczesnego Rakitica, bo ten w dwóch ostatnich sezonach to raczej kiepski przykład

DJ6

0

@QuentinTarantino Niewiele lepiej, a na pewno nie na tyle żeby paplać takie bzdury.

DJ6

0

@Pitlord Dokładnie, pierwsze 25 minut to mielizna z naszej strony, ale sędzia też swoje dorzucił, niby Niemiec, a jakby Hiszpan.

DJ6

0

Niech sobie Pjanic jeszcze popłacze w wywiadach, podobała mi się jego gra i broniłem jego przyjście, ale jeśli się tak strasznie domaga i myśli że jest tak dobry, to właśnie pokazał że to gówno prawda. Zawalił parę razy krycie, przegrał kilka pojedynków, strzelił tylko raz - beznadziejnie, a mógł kilka razy. Tak się kończy ryczenie do mediów jak rozpieszczony bachor, ależ mnie wkurzył...

DJ6

0

@caminero Moment, to gdzie Ty widzisz Ansu? Jako 9tkę? Czy chcesz mieć trzech z boku? Czyli Cucurella tam gdzie Iniesta pod koniec?
Coutinho gra nieźle tylko za napastnikami, na środku, a tam mamy tłok, gdzie indziej się po prostu nie nadaje, potwierdził to aż za wiele razy. Moim zdaniem też jest za słaby na Barcę, a już na pewno psychicznie.
Jeśli chodzi o Dembele, to myślę, że nie jest z nim tak źle jak go przedstawiasz, tak, nie ma w nim takiego typowego barcelońskiego zgrania, ale jego szybkość, przebojowość i nutka szaleństwa, to cechy których brakuje nam od dawna. To oczywiście prowokuje błędy, głupie straty i niebezpieczne kontry, ale myślę że na tą chwilę potrzebujemy każdego bodźca, który nas ożywi, ta gra kombinacyjna może się jeszcze mu załączyć, bo już się przecież sporadycznie pojawiała, wobec mielizny improwizacyjnej jaką teraz mamy w ataku myślę że Dembele nadal ma szanse wprowadzić coś pozytywnego.
W kwestii Pjanica to myślę że jest ok, bo to zawodnik, który pogodzi się z rolą rezerwowego, a jego umiejętności i doświadczenie powinny dać nam spokój, problemem jest nastawienie wobec wspomnianego przez Ciebie Puiga, oraz nasze aktualne ustawienie. Riqui znakomicie radził sobie w odbiorze, ale to na pewno nie jest defensywny pomocnik i w najgorszym razie powinien grać na pozycji Xaviego w 4-3-3, ale jego naturalną rolą jest ofensywny pomocnik, a jak dobrze wiemy, trochę ich już mamy. Swoją drogą uwielbiam tego wariata i nie mogę ścierpieć pomijania go w meczach.
Ja wobec Desta akurat mam wiele optymizmu, w mojej ocenie gość ma bardzo duży potencjał i już teraz pokazuje się z pozytywnej strony. Równowaga na bokach za Guardioli, o której wspominasz też siedzi mi ciągle w głowie i to rzeczywiście może być zbyt ofensywny wariant (szczególnie że prócz Cucurelli po głowie chodzi mi też Angelinho :D ). Doskonale pamiętam to ustawienie i działało ono całkiem dobrze, ale teraz ani nie mamy nikogo tak dobrego w obronie jak Abidal, ani tak dobrego w ataku jak Dani (ach te wymiany z Leo). Myślę też, że to ostatni sezon Alby, gdzie może nam coś zaoferować, Jordi już teraz puchnie, a na dodatek zaczyna być chwiejny w grze obronnej, jak Suarez w swoim całokształcie sezon temu.
Nie mogę jednak napisać że jestem przekonany o wyższości Roberto nad Destem ;) :D
Jestem bardzo ciekaw co przyniesie nowy zarząd, z pewnością w kadrze najważniejsze są teraz trzy rzeczy, obrona jako całość, porządny środkowy napastnik (brak hajsu, wiem) i zrobić porządek z tymi 10tkami, bo to nam też bardzo knoci koncepcję.

DJ6

0

@caminero pozbycie się Cucurelli to błąd, bo jest wystarczająco dobry, ale jednocześnie nie wiem gdzie go upchnąć w takim ustawieniu jak teraz, bo bocznym obrońcą to on nie jest. Dest bezproduktywny? Niepewny w defensywie? No nie wiem, jak dla mnie jest o niebo lepszy od Semedo, Firpo zjadł na wejściu. Jak na dwudziestolatka, który dopiero zaczął, to jest nieźle i moim zdaniem będzie tylko lepiej.
Zgadzam się prawie całkowicie z tymi nietrafionymi zakupami, Coutinho miał być za Iniestę, nie był, no i to transfer zrobiony w pośpiechu i na aferę.
Griezmann to już w ogóle transfer marketingowy "bo 120 mln za mistrza świata to okazja", nigdy nie zapomnę tej bzdury.
Posiadanie tylu 10tek to kompletna klapa i teraz sami nie wiemy co z tym zrobić.
Firpo zapowiadał się nieźle i tu masz przykład co mogłoby się stać z Cucurellą gdyby wrócił, bo to ten sam rodzaj zawodników, choć nie ma wątpliwości że Cucu jest lepszy.
Kiedy zaklepaliśmy Emersona zapowiadał się lepiej, poza tym przecież nie jest jeszcze nasz, możemy go opchnąć, bo Betis go lubi.
Z Trincao to jeszcze za wcześnie na wyroki, widać że umiejętności ma, musi przestać się spinać, trzeba jeszcze poczekać.
Pjanic to nie jest najgorszy deal pod względem piłkarskim, na pewno jest teraz lepszy niż Busquets, no i pozbyliśmy się balastu w postaci średniaka Arthura, szkoda tylko że hajs się nie zgadzał, ale to już tradycja u Bartomeu.
To że Ansu jest/był tak ważny pokazuje też dwie rzeczy, raz że jest cholernie utalentowany, dwa że bardzo potrzebujemy skrzydeł, dlatego Dembele też powoli zaczynał brylować. To prawda że trochę źle to wygląda kiedy 17latek stanowi o sile takiego zespołu, ale teraz desperacko potrzebujemy impulsu do gry i właśnie tacy wariaci jak Fati, Dembele, Puig i Dest mogą to załatwić.
Co do transferów, to Depay...no tak średnio, on jest dobry, ale my potrzebujemy napadziora z krwi i kości, a nie kolejnego wolnego elektronu, przykład Braithwaite'a pokazuje że nawet mocno średnia dziewiątka jest lepsza niż którakolwiek naturalizowana 10tka.

DJ6

3

@BrzydkiAS uuu, widzę weekend jeszcze trwa ;) Ramosa Ci na razie daruję, ale nie próbuj tego więcej ;) :D

DJ6

2

@MeMyselfAndI ale wiesz, Mourinho głośniej krzyczał, to i tylko o Ovrebo się pamięta, jak ja się cieszę, że on trafił potem do Realu, do którego tak dobrze pasował i został tam zmiażdżony, a jego mściwe, małe ludki pokroju Pepe, Ramosa, czy Diarry mogli tylko zgrzytać zębami ;) Nie zapomnę też jak wielki jak dąb Drogba padł jak rażony piorunem przy walce bark w bark z Iniestą, to był pełny obrazek Chelsea Mourinho :D

DJ6

0

@MeMyselfAndI przecież użyłem Twoich słów, no ale co kto widzi ;)

DJ6

3

@MeMyselfAndI Nie będę teraz tego szukał, jak chcesz to sam szukaj, ja pamiętam o nieodgwizdanych karnych i spalonych z kapelusza, ale to było dawno temu i nie chce przypominać sobie The Special Five, bo nie cierpię jego lica ;)

DJ6

2

@MeMyselfAndI Nie muszę spekulować, widziałem co wyprawiali, nie ma porównania ;)

DJ6

3

@Undertaker87 Pamiętają Ovrebo, a nie pamiętają wałków w pierwszym meczu z Chelsea ;) Dla mnie to była idealna zemsta, wał za wał :D

DJ6

0

@Undertaker87 Raz że wałki sędziowskie, a dwa że to był ten słabszy sezon ;)

DJ6

30

To był dopiero walec, Liverpool Kloppa, czy też Bayern Flicka nie mieliby podejścia :)

DJ6

8

Skoro mental nadal tak leży, to nie mamy czego szukać, od kogo mają ci młodzi się uczyć? Jak można wychodzić na boisko z takim nastawieniem, myśleli że im odpuszczą? Od kiedy to gra dla Barcelony to kara? Odkąd Ernesto zniszczył im głowy boimy się własnego cienia

DJ6

2

@Gustlik89 I tak i nie, dobrze pamiętam, kiedy takie mecze były wygrywane, np. przy pomocy świetnego strzału Toure, kiedy wszyscy magowie zawodzili i były takie mecze, gdzie dobrze zamurowany średniak nie dawał żadnych opcji i nawet Xavi podawał głównie w poprzek boiska. Ale my nie mamy teraz ani kadry, ani mentalności tamtych drużyn, to i dobrze zorganizowane Cadiz z nami wygrywa. Całkowicie się zgadzam z totalnie zawaloną wymianą pokoleniową. Messi powinien już teraz mieć wokół siebie zgranych, wybieganych, młodych chłopaków, bo on nadal widzi wszystko na boisku i w takim wypadku rozdawałby same patelnie. Zamiast tego mamy pół składu nominalnych 10tek i nikt nie wie co robić.
Olewanie La Masii i pakowanie ciężkiego hajsu w nietrafione transfery teraz daje tą mieliznę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?