DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Griezmann to moim zdaniem przegrana sprawa od początku, głupi, bezmyślny transfer marketingowy i teraz nie wiadomo gdzie go upchać. Cucurella go wczoraj zmiażdżył, był lepszy w każdym aspekcie.
Dembele wczoraj miał kilka ciekawych zrywów, to właśnie było potrzebne, takie przełamanie z wykorzystaniem szybkości i techniki, jednak zawsze szedł krok za daleko i albo tracił przez za dalekie wypuszczenie sobie piłki, albo nie podając do lepiej ustawionych kolegów. Bardzo mnie wkurza jego zakuty łeb, bo ma chłopak talent, zobaczymy czy da się go doszlifować przy większej ilości minut, bo niestety Ansu był wczoraj zupełnie bezradny i potrzebujemy kogoś takiego jak Dembele, ale ile można czekać aż się ogarnie...
18
To nie był nasz dobry mecz, szczególnie druga połowa. Tak, Getafe grało chamsko i perfidnie, a my byliśmy rozregulowani reprezentacjami. Karny też był trochę z tyłka, ale zmarnowaliśmy nieliczne okazje na bramkę, bardzo dobre okazje. Przede wszystkim straciliśmy środek pola, kiedy Getafe zauważyło jak niebezpieczny jest Pedri, to szybko odcięli go od podań. Dembele był bardzo aktywny i bardzo niedokładny, głównie w kwestii przyjęcia piłki, przy tak małej przestrzeni wypuszczał sobie ją jakby był na boisku szkolnym.
De Jong do momentu karnego grał nieźle, potem chyba mocno się zdołował, bo obniżył znacząco loty. Griezmann zmarnował okazję stworzoną w tak ciężkich bólach, zwalniał akcje, potem głównie udzielał się w obronie, nic więcej do dodania. Zmiana Coutinho zupełnie nic nie dała, kompletnie odcięty od piłek, krycie podwajane, a nawet potrajane. To samo z Messim.
Niestety wszyscy młodzi zderzyli się brutalnie z doświadczeniem i fizycznością. Daliśmy się zdominować, nie mieliśmy żadnej odpowiedzi szybkościowej i technicznej, czyli tym czym powinniśmy się wyróżniać. Na dodatek Getafe miało niesamowitą kondycję, niemal zupełnie nie zwolnili do końca meczu.
Dużo do poprawy i mam nadzieję że to dobra nauka z dość silnym na dziś rywalem.
Lepiej z Getafe niż z Cadiz ;)
0
@DJ1992 "Xawi" o Boże...
2
@Tatazolwinia cały komentarz z pupy ;)
0
@challenger Też uważam, że Ibra mógłby w innych warunkach spędzić u nas wiele lat z dużym sukcesem, Zlatan jest absolutnym unikatem i tylko wymieniony przez Ciebie Balotelli mógł mu dorównać. Posiadanie kogoś takiego, który zapewnia siłę i wzrost, a przy tym świetną technikę, finezję i niezłą szybkość to z pewnością rozwiązanie z ogromnym potencjałem i gdy odchodził byłem rozczarowany, bo liczyłem na więcej. Jednak Villa był skrojony na Barcę i stworzył genialne tridente z Messim w szczycie formy i megapracowitym Pedro. Nie było mi więc żal Ibry, a późniejszy brak sukcesów to był trudny okres, odejście Guardioli, choroba Abidala i śmierć śp. Vilanovy, mało która drużyna poradziłaby sobie w takich warunkach.
To prawda, że Thiago jest niezwykle podatny na kontuzje i ciężko spodziewać się że w przypadku pozostania w Barcelonie byłoby inaczej, wystarczy spojrzeć na jego brata, który przy mniejszej skali talentu również męczył się z kontuzjami. Jednak nadal uważam że transfer Cesca dał tyle złego, co dobrego, nie wiedzieliśmy wówczas, że bracia Alcantara byli tak podatni na urazy, a Xavi i Iniesta byli w szczycie formy. Guardiola spróbował czegoś nowego, nie wyszło, więc min. dlatego odszedł.
Zgadzam się w zupełności, równowaga relacji szatnia-sztab-zarząd została zupełnie zaniedbana i to wina tego ostatniego elementu. Ilość błędnych decyzji, o których wiemy jest zatrważająca, reakcja na poszczególne wydarzenia była zbyt późna i za miękka, lub nie było jej w ogóle, ale wątpię że to Messi i spółka mieli tu ostatnie słowo, być może się sprzeciwiali, sugerowali, ale tego nie wiemy, widzieliśmy tylko oficjalne wypowiedzi, które jak zwykle były kurtuazją i "poprawne politycznie". Tak czy inaczej, duża część tego "T.W.A.M" została rozbita, więc bez względu na to, czy ktoś w to wierzy, czy nie, to ten argument stracił mocno na sile.
2
Bardzo podobają mi się jego odpowiedzi, rzeczowe i stonowane, nowa generacja póki co wygląda obiecująco.
5
Śledząc Barcę, jej ewolucję i rozwijające się uzależnienie od Messiego zgadzam się z tym artykułem, sugestie władzy absolutnej Messiego zawsze mnie śmieszyły, no trudno mi sobie wyobrazić żeby taki piłkarz-instytucja nie miał nic do powiedzenia, to nie młot jak Drogba, czy Hajto, tylko skalpel, zawodnik ekstremalnie inteligentny, widzący 3-4 kroki naprzód przed wszystkimi, więc zapewne ma coś ciekawego do powiedzenia.
Ciekaw jestem ile wniósłby do gry Valverde bez sugestii Messiego czy innych liderów szatni XD
Wielu wspomina Ibrahimovica, ale nikt nie wmówi mi że był on dla nas lepszą opcją niż Villa. To może Fabregas? Moim zdaniem to był transfer na siłę i powtórka z ówczesnej reprezentacji Hiszpanii, dla Cesca nie było miejsca w kadrze i nie dość że się w niej dusił na nieswojej pozycji (Griezmann, Coutinho anyone?), wykręcając przy tym całkiem niezłe liczby, to jeszcze zablokował poniekąd Thiago.
Oczywiście że to towarzystwo mogło przekroczyć granice swoich kompetencji, ale tu też trzeba postawić pytanie, kto jest temu winny, czemu to robili i na ile to się naprawdę wydarzyło, a na ile to wymysł szukających sensacji skrajnie niekompetentnych pseudodziennikarzy.
Prawdy nigdy nie poznamy, ale logika, zdrowy rozsądek i czytanie ze zrozumieniem powodują że ten artykuł jest moim zdaniem znacznie bliższy prawdy, niż teorie foliarzy :)
4
Tęsknić nie będę, jedno z naszych najsłabszych ogniw, ale życzę powodzenia, będzie miał warunki bardziej zbliżone do jego charakterystyki.
0
Kolejny nieudacznik, który redukuje wszystko do meczu z Bayernem, tymczasem wszyscy doskonale wiemy, że to jedynie wierzchołek góry lodowej, która zatapia Barcelonę od 4 lat.
A te bzdury o 20 tysiącach ludzi, którzy rzekomo decydują za pozostałych...gościu...jesteś cholernym manipulatorem, spróbuj w tak krótkim czasie zgromadzić tyle głosów, to pogadamy. Taka mobilizacja pokazuje jasno że to nie jest mniejszość i w ogóle takie gadanie jest kompletnie bez sensu, to w takim razie po co istnieje opcja wotum nieufności? Bo w ten sposób to można podważyć sens istnienia takiego rozwiązania.
Zarząd jest do utylizacji i będę rozczarowany jeśli nie weźmie się za nich prokuratora, a ziomeczka Gasparta nominuję w plebiscycie "zamknij mordę", bo uważam że jest faworytem do głównej nagrody.
2
Myślę, że lepiej nie dało się tego ująć, początki początków Semedo w Barcelonie były dla mnie bardzo obiecujące, szybkość, technika, siła i zdecydowanie, wyglądało że potrzeba jedynie zgrania i mamy prawdziwego kocura na prawej. Wtedy jednak zaczął ku mojemu zaskoczeniu grać Roberto, a o Semedo słuch niemal zaginął. Kiedy Valverde w końcu zaczął stawiać na Portugalczyka ponad rok później miałem cichą nadzieję że z solidnym pakietem minut pokaże na co go stać...i pokazał, że nigdy nie dorośnie do moich oczekiwań i że jest daleki od zawodnika potrzebnego Barcelonie, a atuty fizyczne, które pokazywał na samym początku zanikały coraz bardziej., Wtedy zrozumiałem że Roberto, choć przeciętny, to jednak w ogólnym rozrachunku jest lepszą opcją od Semedo.
Mamy szczęście że ktoś jest gotów zapłacić za niego więcej niż 1.5, zgapiliśmy się okrutnie z Rakiticiem i Suarezem, więc mam nadzieję że tym razem nie zmarnujemy okazji, trzy lata mielizny wystarczą.
0
Rośnie mi serduszko jak czytam takie newsy, od trzech lat zero postępu, więc to oczywisty kierunek.
0
Cóż, jeśli skończy się to wypożyczeniem muszą zrobić wszystko żeby Puig nie chciał z Barcy odchodzić, złe zakupy z przeszłości i złe zarządzanie kadrą teraz będą go blokować, jak go zmarnujemy to będzie słabiutko.
1
@PJ777 Trzeba też brać pod uwagę sytuację rynkową, oraz naszą. To też i nie ma zbytnio opcji, szczególnie z tak nieudolnym zarządem i mocno nadszarpniętą reputacją. Myślę że to jednak tym bardziej przemawia za pozostaniem Puiga w kadrze i stawianie na niego. Nie wiem co jeszcze może zrobić by zyskać zaufanie.
Nie jestem w stanie uwierzyć, że zawodzi na treningach, bo dotychczas w żadnym meczu nie zawiódł, powiem więcej, należał do najlepszych na murawie.
Każdy ma swoją cierpliwość, a Puig był pomijany przez zabetonowanego Valverde i zagubionego Setiena, który później nie miał wyboru, a na koniec po prostu się zesrał ze strachu i trzymał na ławce jednego z najlepszych jakich miał, gdy jego drużyna była miażdżona na oczach świata. W końcu i Riqui się wkurzy, myślę że nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić jego rozczarowania, po takiej harówie "sorry mamy komplet", a ten komplet składa się z ludzi. którzy zawiedli na całej linii, ale są znani, kosztowali gruby hajs i jednego z nich nikt nie chce, bo to żadna gratka.
1
@PJ777 Nie wszystkie decyzje Koemana mi pasują, ale wpływa na to wiele czynników i dlatego je akceptowałem. Ta jednak wydaje mi się na wskroś absurdalna i jeśli jest prawdą, to jest ona cholernie niesprawiedliwa. A co do tego jegomościa, to nie zamierzam go przekonywać, ale nie będę też siedział bezczynnie kiedy on pisze co pisze.
1
@Imonkey jasne, a ja byłem na Marsie i nawet tamtejsi mieszkańcy pisali nazwiska przedstawicieli obcej rasy poprawnie i z dużej litery ;) No może poza jednym takim co to twierdził że ponoć skończył dzienne studia na najlepszej państwowej uczelni, na tej planecie obok.
1
@Imonkey ok, póki nie nauczysz się podstaw ortografii i szacunku, to nie mamy o czym rozmawiać.
1
@Imonkey brawo, gratuluję
1
@Imonkey oj raczej będzie
1
@Imonkey pewnie szybko się o tym przekonamy ;-) Ja jestem pewien że będziemy tego bardzo żałować. I zacznij pisać poprawnie nazwiska.
1
@Imonkey Ok, to może inaczej, dla mnie te przykłady, lub brak przykładów - bez różnicy - nie są ważne. Ja jeszcze nie robię z Koemana debila, bo powodu z jakiego on z niego (chyba) rezygnuje nie znam, ale biorąc pod uwagę to co widziałem w jego wykonaniu i w wykonaniu jego konkurentów, nie ma to dla mnie znaczenia, bo jest on ostatnim, którego powinno się wypychać, Puig i Pedri są według mnie absolutnie nie do ruszenia, czego nie można powiedzieć o pozostałych.
1
@Imonkey bo to jest oczywiste, ale to że o tym nie czytasz, wcale nie znaczy że takich ofert nie było.
2
@Imonkey A skąd wiesz kto się po niego ustawia bądź nie? Tego nie wiedzą nawet te dziennikarzyny, a co dopiero ty czy ja, więc potwierdzenia nie masz żadnego. To oczywiste że masz inne zdanie i rozumiem koncepcję odmiennego zdania, to jedna z podstawowych funkcji umysłu rozumnego, tak jak dyskusja, która pojawia się kiedy ścierają się dwie przeciwstawne opinie. Ważne, wręcz fundamentalne w takich przypadkach są argumenty, no i tu jest spora różnica.
4
@Imonkey Taaaa, znowu o wychowankach, to nie ma nic wspólnego z tym skąd on pochodzi, co już zaznaczyłem wcześniej, widziałem jak gra i zaprzecza to wszystkiemu co napisałeś.
5
@Imonkey Po pierwsze trochę szacunku a nie januszowe spolszczanie. Widzę, że cię mało obchodzi, bo bierzesz pod uwagę jakiś kompletnie pozbawiony sensu argument o wychowanku, kompletnie ignorując jego postawę na boisku, co budzi podejrzenia, czy w ogóle oglądasz mecze. Puig do tej pory pokazał znacznie więcej niż Coutinho i w szczególności Griezmann w swoich ostatnich sezonach w Barcelonie, nie wiem gdzie ty widziałeś to potykanie się o własne nogi, bo to jeden z najlepszych technicznie piłkarzy w kadrze, nie mówiąc już o masie błędów, która jest już totalną abstrakcją.
1
@Imonkey Pewnie, lepiej trzymać Coutinho, Griezmanna, Busquetsa, Semedo, Roberto i nie liczyć na nic, przecież to same pewniaki.
4
@Imonkey No jasne, przecież gra taki piach, że oczy krwawią, nie umie podać, dryblować, nie cofa się po piłkę, nic nie walczy, zero wizji, potyka się o własne nogi. Wszystko hype, dawać Neymara, on jest debeściak!
70
Żenada, porażka, wstyd i skrajna niekompetencja, nie rozumiem i nie mam zamiaru zrozumieć. Nie powinno mu to nawet przejść przez myśl.
9
To już jest totalny kabaret, Coutinho i Griezmann zostaną i znowu będą płakać do poduszki, a Puig, który gryzie trawę i pokazuje że może być jedną z największych gwiazd Barcy zostanie spuszczony w kiblu...Koeman, cholernie mnie rozczarowałeś.
0
A jak ma się czuć? Gość nie miał ani jednego słabego występu, a w większości z nich znacząco się wyróżniał i potwierdzał że jest absolutnie nie do ruszenia, liczę że to bzdury, bardzo liczę.
0
To ciekawe, bo ani Pedri, ani Coutinho, ani Alena i tym bardziej Griezmann nie są od niego lepsi, oby to była plota...Koeman miałeś się pozbywać balastu, nie największych armat...