0

@tomek8756 Wspaniała kobieta. "Na skraju jutra", bardzo mi się tam podobała.

0

@FC1899Barca Zgadzam się, choć nie rozumiem, czemu tym pozostałym tak słabo w tej Bundeslidze idzie, przecież to dobrzy zawodnicy.

5

@Volk Masz jeszcze więcej takich rzetelnych danych? :)

0

@Azi Szlak? Jakiś konkretny? :)

0

@puyol_presidend5 Bądź konsekwentny, "nie wieŻę":).

0

@Emhyr Szacunek za szczerość :)

0

@Abominacja Leninowi przypisuje się ukucie określenia "pożyteczni idioci". Przecież Ty się doskonale wpisujesz w tę definicję. Jakie to wnioski wyciągnąłeś z historii? Jak Putin uzasadniał zajęcie Krymu? A jak Hitler aneksję Sudetów, a potem reszty Czech? Z kim Hitler potajemnie porozumiał się przed napaścią na Polskę? A z kim teraz Putin robi interesy ponad Polską i UE? Putin nie jest agresorem, choć to jego armie stoją przy granicach Ukrainy. Kto Ci pisze te głupoty, które tutaj głosisz? Chyba naprawdę jesteś jakimś ruskim trollem, skoro uważasz, że ktoś uwierzy w to, co piszesz, mając oczy i mózg. Czy USA najechały kiedyś Polskę? Nie. A Niemcy lub Rosja? Regularnie. Więc jakie wnioski wyciągasz twierdząc, że NATO się rozszerza naciskając na Rosję, i to dlatego Rosja zajmie Ukrainę, by znaleźć się JESZCZE BLIŻEJ NATO? Nie wyciągasz żadnych wniosków, nie myślisz o naszym interesie, zdajesz się w ogóle nie myśleć - bo ja mam w dupie USA, interesuje mnie mój kraj, a dla mego kraju niczego dobrego nie przyniesie uleganie żądaniom Putina i naciskom Rosji. Smutny jest nasz los, jeśli będą o tym decydować ludzie o Twoim myśleniu - że należy ugłaskiwać Rosję i nie denerwować Putina sprzeciwianiem się jego woli. Z moich ulubionych lekcji historii pamiętam, że podobnie myślał Roosevelt, sądził, iż uda mu się udobruchać Stalina i uzyskać jego spolegliwość poprzez schlebianie i ustępstwa. A Stalin, jak to Stalin, uznał, że człowiek, który się tak zachowuje, jest słaby. Konsekwencje znamy. A teraz przychodzisz Ty i mówisz, by robić tak samo wobec człowieka, który pochodzi z tej samej linii produkcyjnej, co rzeczony Josef Wissarionowicz. Puknij się w głowę i zrozum, że są tacy ludzie, którzy po prostu będą robić, co im się podoba, bo leży to w ich naturze. I żadne ustępstwa nic tu nie pomogą, bo wszelkie roszczenia takich ludzi to jedynie pozór, tak jak w przypadku Hitlera, który utrzymywał, że "jeszcze tylko to i to, i już koniec, więcej nie chcę". Dostawał to, a po pewnym czasie chciał więcej. Bo jeśli się raz zgodzili, to są słabi i zgodzą się znowu. Taki wniosek powinieneś wyciągnąć z historii. Ale Ty wolisz być człowiekiem Lenina.

4

@Abominacja Zgadzam się. Powiem więcej, żeby zdeeskalować konflikt całkowicie, powinniśmy rozwiązać naszą armię i poprosić Putina o aneksję Polski, zaraz po tym jak skończy z Ukrainą. Przypomina mi się w tej chwili, jak Hitler powiększał terytorium Rzeszy, jak premier Anglii deeskalował konflikt i jak się to wszystko zakończyło. Przeraża mnie natomiast, jak niektóre osoby mogą być głupie, by nie wyciągać wniosków z historii (również jeśli chodzi o deklaracje o wzajemnej pomocy, które pozostały jedynie na papierze).

1

@GirlfcbPL Poprawnie powinieneś napisać "różnych razów psów" :)

4

@DaPidejpi Wszystkiego najlepszego kolego. Ja miałem urodziny 2 lutego. Wodnicy wszystkich krajów, łączcie się! :)

1

@Joe_Pesci W Polsce, w dodatku dzieci i młodzież, a Paszę promowali też ludzie z zagranicy:

/photo/1

0

@Foton To po tych środkach od Słodkiewicza, co robią 16 kg masy mięśniowej w 3 tygodnie.

0

@dniel Rozbawiłeś mnie, dzięki :).

1

@Kurkmen Wiesz, co jest najśmieszniejsze? Że udają, że bojkotują, a sportowców wysłali. I takie to właśnie są te "protesty". "Chinom i ich polityce mówimy twarde i zdecydowane raczej nie".

2

@Azacca Nie ma żadnego znaczenia, tam wszyscy wiedzą, że to gra pozorów. To przedstawienie dla miałkich umysłów. Nie umiesz tego przyznać, więc musisz wynaleźć coś, co pozwoli Ci umieścić mnie w "Twojej" hierarchii wartości. Uznałeś więc, że muszę być pisowcem, bo to dla Ciebie "wróg" znany i możesz teraz spokojnie usnąć, wiedząc, że jesteś lepszy i to Ty masz rację.

5

@Azacca Sam się ogarnij. Wrzucasz propagandowe gesty bez znaczenia i napuszony chcesz pokazać, jaka to Polska zła. Jeśli te kraje chcą pokazać, że protestują, to niech zablokują wymianę handlową z Chinami, przeniosą fabryki z powrotem do siebie i zerwą stosunki dyplomatyczne. Zrobią to? Nigdy, bo kasa i gospodarka są najważniejsze, a puste gesty wystarczą takim gościom jak Ty. Ale ja wiem, że Ty sam to rozumiesz, chciałeś tylko dokopać Dudzie. Co do fake newsów, to przypomnij sobie, jak kraje zachodnie podchodziły do informacji o niemieckich obozach zagłady. Pilecki specjalnie dał się zamknąć w Auschwitz, żeby zobaczyć, co się dzieje za bramą z napisem "Praca czyni wolnym". Ktoś mu uwierzył? Ty pierwszy nazwałbyś go szurem, bo to przecież niemożliwe, żeby się takie rzeczy działy.

15

@Azacca Nie dziwi mnie to, bo czytasz tylko to, co pasuje do Twojej wizji świata. Klapki na oczy i czego nie widzę, tego nie ma, a moja racja jest najmojsza.

21

@Azacca Bojkotują dyplomatycznie powiadasz? :) Ojej, ta sama Australia, która własnych obywateli zamyka w obozach? Ta sama Kanada, gdzie ludzie muszą ciężarówkami szturmować stolicę? Gdzie mają fabryki i interesy te kraje? Niemcy bojkotują? A Putina też, czy nadal z nim interesy robią? Jesteś dzieckiem jakimś, czy naiwniakiem, który łyka tę grę pozorów? To taki sam bojkot, jak pomoc UK i Francji dla Polski po agresji niemieckiej. Dym w oczy. Na pokaz wszystko. Ale Ty wierz (albo udawaj, że wierzysz) w ten teatrzyk, bo możesz Dudzie dokopać.

1

@busquets5 Ale z którego meczu U-21? Z Wyspami Owczymi, czy z Hiszpanią? Chyba przeceniasz trochę Czesława. Legię również przejął by ją ratować (pomijam pożegnanie z młodzieżówką takie, jak Sousy z reprezentacją seniorską), a Karabach spłatał mu psikusa.

1

@JonSnow Świetny film zrealizowany prostymi środkami, aż niewiarygodne się to wydaje. No i aktorzy grający postacie, do których można się przywiązać.

0

@Kgorecki2500 A czym była "konfiskata" mienia? To też wiesz? Nie trzeba Ci powtarzać, że była rabunkiem? To czemu nie jest tak określana? Wygodnie pomijasz tę kwestię, skupiając się na hitlerowcach. Tematem Twojego pierwszego wpisu była konkretna sprawa i o niej rozmawiamy. Nie umiesz się do tego odnieść, więc nagle przeskakujesz do tego, jaki jest Twoim zdaniem cel całości przekazu, a przecież nic na ten temat nie pisałem, odniosłem się do tego konkretnego przypadku. Jak napisałem wcześniej, już zacząłeś spłycać sam fakt określenia zbrodni "konfiskatą", tłumacząc Niemców (pardon, "hitlerowców") "niewłaściwym doborem słów", a TVP wg Ciebie "czepia się". O nie, dobór jest wg nich właściwy, bo obliczony na konkretny odbiór i reakcję. Dla Ciebie może nie ma różnicy, ale jest wielu takich, którzy z biegiem czasu, poprzez takie fikołki słowne, nie będą utożsamiać "hitlerowców" z "Niemcami" i to właśnie jest propaganda.

0

@Kgorecki2500 Czy Niemcy mówią o konfiskacie, czy też TV to sobie wymyśliła? Jeśli mówią, to jaka to propaganda? Stwierdzanie faktów to propaganda? Jak wejdę Ci na chatę, dam w ryj, wyniosę, co tam masz cennego, a potem powiem, że to skonfiskowałem, a nie ukradłem, to też będziesz taki wyrozumiały? Nienawiść do PiSu i TVP odbiera Ci jasność osądu. Już na starcie jesteś uprzedzony i nie dyskutujesz z tezami, a tymi, którzy je wygłaszają. Tak myślisz samodzielnie, że już relatywizujesz fakty historyczne i nie dostrzegasz, że zaczynasz widzieć sprawy tak, jak Niemcy chcą, byś je widział. Wszystko to jest obliczone na rozmycie prawdy i sprawienie, żeby nowe pokolenia nie traktowały tamtych zbrodni tak poważnie. Nie Niemcy, a jacyś hitlerowcy z Księżyca, nie rabunek, a konfiskata, bo konfiskata nie jest sama w sobie czynem złym.

0

@Kgorecki2500 A nie uważasz, że akurat tutaj telewizja ma rację? To nie pierwszy tego typu numer. W USA byli niewolnicy, a w Niemczech "pracownicy przymusowi". Czym się jedni różnili od drugich, poza kolorem skóry? Czy nie też tym, że nasi niewolnicy skazani byli na śmierć, bo zawsze można było nałapać kolejnych? Skurwysyństwo ubrane w ładne słówka. A Ty pieszczotliwie nazywasz to "czepialstwem".

0

@norbi77 Kto pierwszy, ten lepszy. Proste.

0

@Bykunn Sam pieprzysz od rzeczy. Przeszukanie mieszkania jest standardową procedurą po znalezieniu u kogoś narkotyków, bo może mieć więcej. Robi się je zawsze i każdy prokurator je zatwierdzi. Żeby dilować nie trzeba mieć przy sobie kilograma. Sprzedający stosują nawet własnie takie metody, że przy transakcji ten, co przekazuje, miał tylko tyle, ile kupiec chce nabyć, przez co ogranicza się ewentualne straty i ryzyko poważnej wpadki z konkretnym wyrokiem. Nie masz o tym pojęcia ale wypowiadasz się jak jakiś guru, nie tylko w tym temacie zresztą.

0

@Bykunn Nie jest? A wieź sprawdź sobie, co ma na celu przeszukanie. Znowu się mądrzysz, a wiedzy nie masz żadnej.

0

@Bykunn To się dokształć, bo mądrzysz się w każdym temacie, a wiedzę masz żadną. Snujesz jakieś teorie spiskowe, zamiast sprawdzić, jakie są podstawy przeszukania.

1

@maroon "A potem niech założy jednoosobową partię i zostanie premierem i wszystkimi ministrami naraz w jednej osobie, a jeszcze później królem a następnie cesarzem."
A potem ruszy w kosmos i zostanie Imperatorem.

9

@Djzordon "Klub, którego nazwy nie można wymawiać". No nieźle.
"Harry Djzordon i więzień Moderacji".

3

@tristan87 @Borneo ma na pewno w domu ołtarzyk z jego zdjęciami i co wieczór, bijąc pokłony, powtarza "Mistrzu wskazuj drogę!"

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?