0

Jak na Xaviego słowa z tytułu to i tak potężna samokrytyka!

0

Pismacy mają tak narobione w portki, że praktycznie wcale nie pytają, dlaczego jednak Xavi zostaje, skoro tydzień w tydzień zarzekał się, że nie. Ja na przykład nadal nie znam powodów (oczywiście oprócz tego, że Laporta „wierzy w projekt” i wszyscy inni też mają wierzyć).

Taki tam jest układzik towarzysko-medialny, że lepiej o pewne rzeczy nie pytać, bo klub będzie miał focha i jeszcze kogoś nie wpuści na konferencję albo odetnie pismaka od koryta (czyli kontrolowanych przecieków).

Co jak co, ale nasi dziennikarze sportowi to wręcz bulteriery przy tych hiszpańskich. A Xavi jeszcze kręci na nich nosem.

3

@Kubsoleon I to się później wymyka spod kontroli.

6

Nie no, szanujmy się, trzy lata do końca kontraktu, klauzula 400 mln. Ktoś tam już w zarządzie trochę nie przesadza?

0

@kejdzi Nawet gdyby tak było w tym przypadku, to spory wyczyn, żeby przedstawiać tylko koszty, a ignorować przychody.

1

@Patry10 Ale później byłyby premie za awans!

0

Obawiam się, że red. Miguel pominął jeden skromny detal – klub zarobił przy okazji kupę szmalu, którym to właśnie szmalem dzieliłby się w ramach premii...

0

„Nie pomaga również fakt, że w ostatnim czasie wokół klubu pojawił się duży hałas. Chodzi zwłaszcza o plotki transferowe”.

„Sport” to pewnie nie ma z tym tworzeniem plotek nic wspólnego, co za śmieszki. :P

0

Uwielbiam te nazwy sponsorskie wynegocjowane przez Tebasa. Jak do cholery ktokolwiek postronny bez sprawdzenia, czy to LaLiga z Hypermotion w nazwie jest tą wyższą, czy ta z EA Sports? Po kiego grzyba on usunął nawet numerek z Segunda División?

1

@dawidlampa A, to na to bym nie wpadł, napisałbym raczej: „Spotkanie ma nie mieć limitu ani czasu, ani pytań ze strony dziennikarzy”. ;)

Ale tak czy tak psuedokonferencji bez zadawania pytań współcześnie nie brakuje.

1

@Pawlak1992 Był losowany z drugiego koszyka tylko dlatego, że nie był mistrzem Hiszpanii, ale współczynnik miał trzeci w Europie. Teraz mistrzostwo nie daje w rozstawieniach nic.

1

Uwielbiam konferencje prasowe bez możliwości zadawania pytań. :P

0

Czy jest ktoś, kogo Xavi nie „ceni”?

1

Barcelona idzie po Williamsa, ale to jeszcze nie jest ostateczna ofensywa. Czyli pismacy mają jeszcze w zanadrzu całą kupę bzdet i bredni. :P

1

Nominacja za doprowadzenie Girony do historycznego wicemistrzostwa Hiszpanii i prymatu w Katalonii? :)

2

Bez wątpienia Polska jest kandydatem. Do zajęcia jednego z czterech czołowych miejsc w grupie.

0

Przepraszam bardzo, ktoś w zarządzie nagle odkrył tajniki terminarza piłkarskiego, czy to już totalne brednie wyssane z palca?

„Okazuje się, że koreańska drużyna będzie wtedy zaangażowana jeszcze w swoje rozgrywki”, no trzymajcie mnie.

Przecież to jest taki sam poziom, jak „Barça chce zawodnika X, ale okazuje się, że jego klub nie jest zainteresowany sprzedażą”. :P

0

Nie no, aktualizacja mnie rozłożyła na łopatki. To już mogli przez telefon sobie to przekazać, co każdy wie bez wizyty w biurach Barcelony. :P

0

@TheNekro94 Pomieszałeś kompletnie różne sprawy. Rosell podał się do dymisji w związku z oskarżeniem o nieprawidłowości przy transferze Neymara, do których przecież klub... później się przyznał i poszedł na ugodę z prokuraturą, za to Rosell i Bartomeu uniknęli osobistej odpowiedzialności karnej.

W areszcie Rosell siedział kilka lat później i w zupełnie innej sprawie.

0

Przyjdzie razem z Mekambe i Haalandem. Na sto procent. Trzeba tylko sprawdzić, czy nie mają jakichś kumpli w Katalonii, ewentualnie żon lub kochanek.

Naprawdę mocny towar biorą ci prasowi satyrycy. A to dopiero początek maja!

3

Jest też tym, który do spółki z Bartomeu doprowadził do uznania FC Barcelony za przestępcę podatkowego. Osiągnięcia na różnych polach panowie mieli rzeczywiście.

6

Przecież oni by ten powtórzony mecz wygrali teraz jeszcze wyżej. :P

0

Ach, jak brakuje tych dawnych cotygodniowych felietoników Rivaldo o stanie Barcelony!

2

Przecież to są takie fantasmagorie, że mózg się wylewa. Niektórzy pismacy powinni wciągać nieco mniej tego, co wciągają.

0

@Magicc89PL W tym cyrku nie ma nawet co szukać logiki. Przecież cały czas mówimy o sytuacji, w której to Laporta błagał Xaviego o pozostanie, choć wcześniej mówił, że zwolniłby każdego innego w takim układzie. :P

1

„Jak dowiedział się Javi Miguel, klub zamierza odłożyć wszystkie decyzje do końca sezonu”.

O, szkoda, że dopiero teraz.

1

Mimo wszystko to po polsku raczej samokrytyka, a nie autokrytyka.

A z wnioskami trudno się nie zgodzić.

1

A w niektórych częściach świata nie używają w ogóle alfabetu łacińskiego. Co to w ogóle za tematy? :P

3

„Czas na zwarcie szeregów”, odc. 159.

2

@nelson25 To pewnie chodzi o zwłokę za oddanie stadionu w 100 procentach za dwa lata. :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?