Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Rifek Ewentualnie też.
1
Myślałem, że wystawili coś na WOŚP, a tu potężny gest, bo poszli na meczyk. :P
1
I bardzo dobrze, od tego w sumie między innymi jest.
Inna sprawa, że ten przepis jest absurdalny. Rozumiem, że RFEF chce uniknąć totalnej olewki przez wystawienie de facto drugiego składu (zwłaszcza gdyby istniały nadal rewanże we wczesnych rundach PK).
Ale dlaczego obowiązuje to nadal po czerwonej kartce? Wychodzi na to, że czerwona dla gracza drugiego zespołu jest mniej warta niż ta sama czerwona dla zawodnika pierwszego zespołu. Czemu to ma niby służyć?
Przykładowo w Pucharze Polski jest obowiązek wystawiania co najmniej jednego młodzieżowca. Ale jeśli będzie musiał zejść z czerwoną lub z kontuzją, to nikt nie musi nagle zdejmować z boiska seniora, żeby zrobić miejsce dla kolejnego młodzieżowca, byle limit spełnić...
0
@Barcelonista94 Hmm, Balde w ogóle nie pojechał do Barbastro, za to tam grał właśnie Fort...
0
Nie wiem, czy towarzysze z RFEF orientują się w temacie, ale sędziów na mecze międzynarodowe wyznacza się z co najmniej kilkudziesięciu krajów.
Z tym „punktem odniesienia” nie rozpędzałbym się, zwłaszcza że gdyby Hiszpania nie stała tak wysoko piłkarsko, to pewnie z nominacjami dla tamtejszych „potężnych” arbitrów byłoby trochę trudniej...
16
Teraz nie można zajechać Forta, więc... szykuj się, Wielki Dżokerze Sergiuszu Robercie!
1
„Wtedy można było jednak założyć, że Komitet Techniczny Arbitrów już wcześniej podjął decyzję w tej sprawie i po prostu ogłosił ją w niefortunnym czasie”.
Nie no, bez jaj. Sędziego VAR tym łatwiej wymienić w razie potrzeby, bo przecież operuje z siedziby RFEF, a nie ze stadionu. Po prostu uznali, że wszystko cacy.
0
Tradycyjne „nieścisłości” między pismakami, z których żaden i tak nie był na miejscu zdarzeń. :)
0
@Elvisek Nie złapał przypadkiem piłki w ręce? Sędzia mógł mieć też już dość jego wielokrotnego wczoraj pyszczenia o nic.
1
Tak szczerze to wielu to „poczucie dumy” Xaviego uzna za plaskacza. Ja nie byłbym może tak radykalny, ale „rywalizacja do końca” to chyba żart naprawdę niskich lotów. W dogrywce była tylko jedna drużyna.
Zresztą już samo chwalenie się „rywalizacją do końca” trochę jest niesmaczne u faworyta meczu. Oczywiście żale do mediów też muszą być („skandaliczne” ankiety).
1
@Greenalley Przecież ja się tu tylko śmieję z „wymiany czipa”. :P
1
Wymiana trenera od razu... Spokojnie, calma, najpierw wymiana czipa.
Właściwie rozważyłbym utworzenie Barça Chip Factory, to też zawsze potencjalna dźwignia do opchnięcia jakimś słupom.
0
@Tuc Ale to tylko na konferencjach, bo na ławce chce chyba pobić rekord kartek dla trenera w skali Europy.
33
„Możemy być dumni, że próbowaliśmy do samego końca”.
Kuźwa, to brzmi jak słowa trenera Unionistas czy Barbastro. :)
A już na serio – Generale, obudź się. Dogrywka przetruchtana przez prawie całą drużynę, doliczona minuta pierwszej części dogrywki to wisienka na torcie.
1
Niestety mało kto zastanawia się, jakim absurdem jest myśl przewodnia ostatniego akapitu. VAR powinien pomagać korygować sędziemu KAŻDY błąd przy ocenie sytuacji, a nie „oczywisty” lub „czarno-biały”.
Niestety tak nie jest i nie poznałem dotąd odpowiedzi dlaczego. To jest jedno z podstawowych wypaczeń samej idei VAR.
8
„Zawsze zgadzam się z tym, co mówi Xavi”.
A ja zawsze zastanawiam się po takich tekstach Laporty, czy on robi sobie jaja z siebie, z nas czy naprawdę w to wierzy. :P
10
Pięknie tych pismaków Xavi podsumował: „Wolę mówić o grze, ale wy mnie o to nie pytacie”.
Bo to prawda. Zwykle 90% pytań jest o tabelę, odczucia, sędziów, transfery, dyskusje, filmiki, kontuzje i całą inną otoczkę, ale o samą grę w piłkę nożną prawie nic.
Mam jakieś dziwne przeczucie, że to także dlatego, że pismacy nie wiedzieliby, o co pytać, bo musieliby jeszcze wiedzieć coś więcej o grze w piłkę. A z tym tak niekoniecznie...
1
„João nie ma już praktycznie żadnego dyskomfortu, chciał wymusić powrót, chciał być z drużyną, ma charakter”.
Nie, on nie ma mieć żadnego „dyskomfortu”, a nie „praktycznie żadnego”, tyle.
W ogóle jakiś trochę cyrk z Cancelo. Dwa tygodnie temu poleciał do Arabii, bo miał szansę zagrać w finale Superpucharu. Dwa dni temu nawet... nie trenował jeszcze z drużyną. A Xavi chrzanił coś jeszcze, że mu było trudno, bo nie był z grupą, choć przecież... był w Arabii. :)
3
Nie no, komedia. Cytują słowo po słowie kapitana, tylko nie wiedzą którego. :P
Kto to w ogóle traktuje serio?
0
„WhatsApp, który zmienił karierę Ferrana Torresa” – nie mogę się doczekać tej opowiastki!
2
Rozwalają mnie terminy tych gal. Szkoda, że im po pięciu latach tego nie wręczają. :P
Taka gala Ekstraklasy odbywa się dzień po ostatnich meczach sezonu.
5
Powoli narracja promotorów Superligi zmierza w tę stronę, że najważniejszym argumentem za jej utworzeniem nie będzie ani wzrost poziomu sportowego, ani chęć uniezależnienia się klubów od bandy UEFA, ani ratowanie piłki nożnej przed zagładą, tylko to, że byłaby transmitowana za darmo.
Ciekawa koncepcja, nie powiem. Na razie i tak patykiem na wodzie, ale w sumie to taki etap. Nijak tego nie widzę tak czy inaczej.
4
Uwielbiam ten styl hiszpańskich pismaków, czasem niemal grafomański. Przygody niczym u Odyseusza czy innego Fileasa Fogga, a to po prostu paczka gości, którym raz wychodzi lepiej kopnięcie piłeczki do bramki, a raz nie i tyle. :)
2
Charyzma sędziego głównego w tych sytuacjach wręcz mnie poraziła.
3
Do Barcelony przylatują rocznie miliony ludzi... i tyle w tym temacie.
2
@Dari0G W sumie i w tej rzekomej trzynastce przecież aż trzech to bramkarze, a kolejni dwaj to już prawie emeryci. ;)
0
Tak czytam i w sumie zastanawiam się, jak on wyliczył 13 wychowanków na wyjeździe w Salamance, bo doliczyć się nie mogę: Peña, Wielki Dżoker, Balde, Romeu, López, Guiu, Cubarsi, Astralaga, Kochen, Casadó, Fort. Gdzie pozostali dwaj, kogoś przegapiłem?
Jeszcze bardziej nie rozumiem, w jaki sposób Cancelo miał „bardzo cierpieć z powodu braku możliwości bycia z grupą” na Superpucharze, skoro tam pojechał. Jakieś takie językowe smaczki słowotoku Xaviego widocznie.
0
„To oba pola karne naznaczają ten sezon”.
Co to w ogóle jest za farmazon? Przecież to samo może każdy trener każdej drużyny na świecie, bo na tym właściwie polega piłka nożna. :)
0
„Dyskomfort” Christensena potwierdzony, przynajmniej zawsze w odwodzie jest jedyny w swoim rodzaju Wielki Dżoker.
1
Czyli prasa nie jest jednak nadal odpowiednio zjednoczona z drużyną! Coś tak czułem...