2

Czyli Deco powiedział w sumie: „Dajcie Xaviemu spokój, bo nie ma szans na transfery i musi rzeźbić z tego, co ma”.

Rozumiem więc, że Generał ma skład węgla i papy do dyspozycji, więc odwalta się wszyscy, zaufanie pełne. Transferów nie będzie i widocznie za Xaviego wcześniej też ich nie było...

2

Powinien być kurs 1,10 na to, że Xavi powie, że było blisko, ale karny załatwił mecz. :P

8

Najważniejsze, że już we wrześniu udało się zaklepać rozchwytywanego przez cały świat Xaviego na nowy sezon!

1

Oho, żeby z Pedrim nie było znowu jaj.

0

„Otoczenie wokół nas jest jednak złe. Idziesz z rodziną do supermarketu i patrzysz się za siebie, na ludzi obok, którzy ci przygadują”.

Mimo wszystko zakładam, że ludzie wam przygadują raczej dlatego, że jesteście po prostu słabi i ta liga was przerasta.

0

@Serducho Miał być w sytuacjach, gdy sędzia idzie do monitora.

2

@sevs Nie wiem, w jakiej grze, ale nie mówimy chyba o futbolu. :P

1

Xavi jak zwykle przynosi trochę humoru – mówi co prawda, że Barcelona jest „w trochę słabszej formie niż Real” (dość szokująca deklaracja), ale przy tym „gra lepszy futbol niż w poprzedniej kampanii”. Czyli rozumiem, że Real według Generała gra chyba... kosmicznie lepiej niż w poprzednim sezonie. :)

A ten gość, co pyta o to, czy Ancelotti jest „niedoceniany” jako trener, to chyba jakiś cymbał.

0

Ale o co tu się można tu rzucać? Przecież powiedział oczywistą rzecz, Piqué przyklasnąłby mu bez chwili wahania.

0

@HanysUF Mają publikować tylko rozmowy z VAR-em przy sprawdzaniu akcji przez sędziego głównego na monitorze. Czyli niezbyt często.

0

@Andrzej92 Na razie wygląda to tak, że zasadniczo póki któryś kapitan sam nie odjedzie z klubu, to opaski się mu nie odbiera. A co dopiero miałby to zrobić Xavi. ;)

0

„Przypominamy, że od tego Superpucharu RFEF rozpocznie upublicznianie nagrań rozmów sędziego głównego z wozem VAR”.

To oni wynajęli wóz VAR na Superpuchar, zamiast łączyć się z pokojem VAR w Los Rozas? Może i dobrze, mniejsza szansa na problemy z łącznością.

0

O czym Wielki Dżoker chce rozmawiać i co analizować z Xavim? Przecież ten już powiedział wprost, że życzy sobie przedłużenia kontraktu z Sergiuszem Robertem.

0

@pasquda Już ma przedłużony do 2025. ;)

5

„Wypada zagrać kompletny mecz”.
To prawda, w tym sezonie to wręcz niemal niedoścignione marzenie...

0

Gdzie tu w treści pada myśl z tytułu?

0

O tym meczu z Realem Sociedad to chyba już z dziesiąty raz gada na konferencji. :)

0

@pioz123 Oczywiście, tylko taka Osasuna nie zyskałaby nic więcej, gdyby akurat w tej edycji Barcelona czy Real jakimś przypadkiem nie zagrały, mimo że Arabia płaciłaby za turniej dokładnie tyle samo. Więcej zyskałoby wtedy tylko RFEF.

2

I tak bardziej prawdopodobne jest to, że w ogóle do takiej sytuacji w ogóle nie dojdzie w żadnym z tych trzech meczów. Ale zawsze to coś.

0

@pioz123 Paradoks jest taki, że o ile RFEF wywalczyło format Superpucharu, który przy negocjacjach niemal zagwarantował kasę za potencjalny i bardzo prawdopodobny udział w nim Barçy i Realu, tak jeszcze bardziej RFEF skorzystałaby na ich ewentualnym braku w tej czy innej edycji, bo więcej kasy zgarnia ona sama.

Przepraszam, bo omyłkowo napisałem najpierw „kuriozum” zamiast „paradoks” i namieszałem jeszcze bardziej.

0

@pioz123 Ale przy każdym zestawie uczestników pula dla klubów może być mniejsza lub większa, więc sam sobie w zasadzie odpowiedziałeś. Arabia płaci tyle samo niezależnie od tego, czy zagrają i Barça, i Real, tylko jedno z nich, albo żadne.

0

@pioz123 Chociaż tu jest też trochę inne kuriozum. Skoro Arabia płaci RFEF za goszczenie każdej edycji turnieju tyle samo niezależnie od tego, kto w nim gra (a przynajmniej tak można wnioskować z doniesień medialnych), to wychodzi na to, że gdyby np. nie grała w danym roku Barcelona, więcej kasy wpadłoby do... RFEF.

I jaka w tym zasługa „siły medialnej”?

0

@theadzio124 Akurat tej kwoty żaden z pozostałych trzech klubów nie zdobędzie na boisku, bo chodzi przecież o pulę za sam udział. ;)

2

Pismacy spierają się nawet o wysokość nagród za Superpuchar Arabii, oni są niepodrabialni. :)

1

@tkankowski Nie, jeszcze inaczej – to ma być środa, 17 stycznia lub czwartek, 18 stycznia:
https://rfef.es/es/noticias/el-sorteo-de-copa-nos-deja-ocho-duelos-apasionantes

6

Gómez nie był na wypożyczeniu w Podbeskidziu. Był wcześniej na wypożyczeniu z Albacete w Kazachstanie, później rozwiązał kontrakt z Albacete i trafił do Bielska-Białej. Swoją drogą osobliwe kierunki.

1

@lampka Trochę luzu nie zaszkodzi. O ile ktoś rzeczywiście nie bierze tego na poważnie. :)

0

@Muhitos Peña akurat jest o kilka dni starszy od Araujo, obaj niedługo skończą 25 lat. ;)

A skąd czterech nastolatków? Fort, Roque i kto jeszcze?

2

Ha, ha, Pérez chyba cały budżet do smarowania wydał na TSUE. :P

11

@HypeR Ostatnio akurat wprowadzał go całkiem rozważnie jak dla mnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?