Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@graco14 Ja to odebrałem tak, że chodzi o mecze już po przejściu ćwierćfinału.
3
@MeMyselfAndI Przy ocenie spalonego liczy się wszystkie części ciała, którymi można zdobyć gola. Czyli w momencie podania Rodrygo był już z tego punktu widzenia na połowie Barcelony, nawet jeśli jedną czy obiema nogami był jeszcze na swojej.
2
„Nie widzę rozczarowania u kibiców”. :P
No, ale wreszcie coś o wymianie czipa! Już ze dwa tygodnie o tym nie słyszałem od Xaviego i trochę się zmartwiłem.
0
@GucioH Prawda jest taka, że pismacy rzadko zadają na tych konferencjach konkretne pytania o samą grę, rozwiązania taktyczne itp. Jakieś 90% pytań dotyczy „odczuć”, atmosfery, personaliów czy plotek transferowych, ale o samej grze prawie nic.
Czy ktoś drążył, dlaczego np. w ostatnim meczu Xavi wpadł na grę tak wysoką obroną z bramkarzem przyspawanym do swojego pola bramkowego? A skąd. Naprawdę w naszej E-klapie dziennikarze zadają sensowniejsze pytania o grę mimo parodystycznego nieraz jej poziomu. Wielcy pismacy w Hiszpanii jadą na picu, jak powiedziałby Boniek.
2
„Kolejny finał” i tyle w tym temacie. Nic nowego, bo Barça gra „finały” od ładnych paru tygodni.
0
No to za wiele red. Ksawery Michał nie wyjaśnił. Co to znaczy „przyszłość będzie przesądzona”? Xavi wyleciałby od razu czy po sezonie?
0
@Losiex Większość szatni to kataloński zna jedynie ze słyszenia raczej albo znacznie gorzej niż hiszpański, czasy się zmieniają.
0
„Drużyna z Hiszpanii, którą lubisz poza Barçą? - Barça”. :P
1
Jak nie mają reflektorów, jak grają o 19:30? :P
Chyba że chodzi o lampy doświetlające murawę, ale to raczej się stosuje na w pełni zadaszonych stadionach, gdy brakuje dostatecznie naturalnego doświetlenia.
1
Problem w tym, że w ogóle rozmawiamy tu o tym, że Xavi miałby rezygnować z jakichkolwiek pieniędzy.
Nie rozumiem do tej pory, dlaczego w ogóle przedłużono z nim kontrakt – a już zwłaszcza nie rozumiem momentu.
5
@norbi77 Możliwe, że nie chciał ryzykować czerwonej kartki tak wcześnie. No to nie zaryzykował do tego stopnia, że nawet 11. metra nie przeszedł, a co dopiero dalej. :P
2
Nie widzę żadnej kontrowersji w pierwszej kartce dla Araujo. Jeśli sędzia uznaje, że przeszkodził tym ruchem Viniciusowi w zagraniu piłki, to pozbawił go realnej szansy na zdobycie gola. Tutaj co najwyżej wchodziła w grę czerwona, ale to byłoby jak dla mnie za dużo.
8
Nie kumam tej logiki. Yamal za czerwień w młodzieżowym Pucharze Króla musi pauzować w seniorskim i do tego nie mógł tej kary odbębnić w Superpucharze Arabii. Araújo musi za to pauzować za czerwień z Superpucharu w... Pucharze Króla.
Czemu to działa tylko w jedną stronę?
0
@Maynard666 Ale nawet i ta tiki-taka mu nie wychodzi...
1
@qbuteq Czekam właśnie na nowe stanowisko Xaviego, czy prasa jest już odpowiednio zjednoczona. :P
0
„Wielu piłkarzy wciąż było w złym nastroju”.
Łał, czad! Nawet po jakichś 30 godzinach kogoś jeszcze trzymało w złym nastroju po tym łomocie!
0
@Tomek54321 No i dlatego właśnie „całkowity remont do listopada 2024” to bzdura i propaganda sukcesu. ;)
0
@mkord Ten fragment z gwiazdką został dopisany później.
@Campeon87 No właśnie, czyli będą robić dalej...
1
No jak „całkowity remont” ma zostać ukończony w 2024, skoro wiadomo przecież, że będzie to najprędzej w 2025? W listopadzie to co najwyżej oddadzą jakąś część trybun, żeby w ogóle dało się tam grać.
Propaganda sukcesu pełną parą.
2
Zaraz się okaże, że klub sprzeda 150% udziałów...
1
@LukaszFan Przecież po to specjalnie przesunięto zakres plebiscytu za 2022 rok, żeby to do niego liczyć MŚ i żeby nie robić tego teraz. Spisek Haalanda, boki zrywać. :P
0
„Naturalną opcją jest trener Barçy Atlétic”.
Być może już to samo w sobie jest problemem. Dlaczego „naturalną opcją” w klubie takiej rangi miałby być trener rezerw?
3
Mam wrażenie, że Xaviego zapętlił się na haśle „DNA Barçy”, a nawet i tego jego ekipa praktycznie nie wciela w życie.
Gdybym był miejscowym pismakiem, zadałbym mu pytanie, w którym meczu w tym sezonie Xavi to DNA widział na boisku, bo ja naprawdę nie wiem. Opowiada nieraz o dobrej lub bardzo grze bez piłki (to zwykle kiepski żart), jakieś trójkąty widzi na boisku itp. Z całym szacunkiem, ale „trójkąty” to może zobaczy, jak mu syn pożyczy kalejdoskop...
No i jeszcze te wiara w „dej pan kolejny transfer”, co jest chyba niczym innym, jak pośrednim przyznaniem się do tego, że poprzednie (głównie przecież jego pomysły) były nietrafione. Pośrednim, bo przecież nie powie tego wprost. A już tym bardziej nie przyzna, że zdecydowana większość zawodników stanęła w miejscu lub wręcz cofa się w rozwoju – a na to chyba ma „jakiś” wpływ...
Obawiam się, że to, co wymsknęło się Xaviemu wczoraj – „mamy argumenty, które pokazaliśmy w zeszłym roku” – to kwintesencja jego bezradności. Z jednego prostego powodu nie da się w tym momencie do tego nawiązać – gra obronna Barcelony jest w ostatnich tygodniach pośmiewiskiem i nie widać tu światełka w tunelu.
PS. A, jeszcze zapomniałem, przecież obecna indolencja w pressingu to wina kontuzji Gaviego. On sam pracował chyba według Xaviego za pół drużyny i jego samego...
2
Czyli Deco powiedział w sumie: „Dajcie Xaviemu spokój, bo nie ma szans na transfery i musi rzeźbić z tego, co ma”.
Rozumiem więc, że Generał ma skład węgla i papy do dyspozycji, więc odwalta się wszyscy, zaufanie pełne. Transferów nie będzie i widocznie za Xaviego wcześniej też ich nie było...
2
Powinien być kurs 1,10 na to, że Xavi powie, że było blisko, ale karny załatwił mecz. :P
8
Najważniejsze, że już we wrześniu udało się zaklepać rozchwytywanego przez cały świat Xaviego na nowy sezon!
1
Oho, żeby z Pedrim nie było znowu jaj.
0
„Otoczenie wokół nas jest jednak złe. Idziesz z rodziną do supermarketu i patrzysz się za siebie, na ludzi obok, którzy ci przygadują”.
Mimo wszystko zakładam, że ludzie wam przygadują raczej dlatego, że jesteście po prostu słabi i ta liga was przerasta.
0
@Serducho Miał być w sytuacjach, gdy sędzia idzie do monitora.
2
@sevs Nie wiem, w jakiej grze, ale nie mówimy chyba o futbolu. :P