0

@Brashearr Skąd ci buntownicy wezmą zawodników i sędziów, gdy FIFA nałoży zakazy transferowe i zakaz sędziowania ich meczów swoim arbitrom?

0

@Piernik @lucca87 Mam wrażenie, że nie bierzecie do końca pod uwagę szeregu innych rzeczy. To nie jest tylko sprawa rozgrywek FIFA czy UEFA, tylko jeszcze dalszych 99,999999% klubów świata. Jeśli FIFA wprowadzi zakaz transferów do tych zbuntowanych klubów, zabroni swoim arbitrom sędziowania ich meczów i grania z nimi jakichkolwiek spotkań, to co wtedy? Skąd wezmą zawodników i sędziów? To nie jest takie proste, moim zdaniem FIFA ma zdecydowanie więcej aktywów po swojej stronie i buntownicy mogą ją co najwyżej zmusić do pewnych, ale jednak niewielkich, ustępstw.

Nie ma przecież przypadku w tym, że zdecydowana większość międzynarodowych federacji sportowych nie ma żadnej konkurencji.

0

@Jonyx To jest trochę miara upadku pozycji Barçy, że takie pytanie padło. ;)

1

@Gammarax Zdziwiłbyś się, ilu zwolenników mają tutaj te wszystkie aspekty, które wymieniłeś jako szkodliwe. Obawiam się, że ich zachwyt znacząco by zmalał, gdyby kiedyś to Barça wypadła z towarzystwa wzajemnej adoracji.

0

@lucca87 Oczywiście, że są wolne, ale przecież FIFA nic innego nie mówi. Daje po prostu wybór – albo jesteście z nami i przestrzegacie naszych reguł, albo wypad. Nikt nie każe im się zrzeszać. Przecież ja też niczego innego nie piszę, nie widzę tu sprzeczności.

0

@MysticCat Z „Wyborczą” przynajmniej łączy ich tyle, że i tu, i tam można czasem trafić na coś fachowego i sensownego. Reszta to ściek i badziewie.

0

@lucca87 Przecież te kluby są członkami federacji krajowych, a te federacji międzynarodowych i mogą zabronić startowania klubom w jakichkolwiek rozgrywkach, jeśli ktoś chce być dalej zrzeszony. Czy Ty jesteś członkiem FIFA lub UEFA? :P

0

„To nie jest wymówka”, tylko zdążył sam z siebie o tej sztucznej murawie wspomnieć bez pytania. :P

0

@normasubiektywna FIFA to z Ligą Mistrzów akurat wiele wspólnego nie ma. ;)

1

@lucca87 Jeśli zawieszą też kluby, to kluby też będą miały niewiele do gadania.

2

@pbilu O, dziękuję, zapomniałem. W takim razie tym bardziej bawi „odkrycie” tej pseudogazety. ;)
„Mundo Deportivo” ma taki dar ogłupiania ludzi, że oni byliby zdolni wcisnąć komuś, że gen. Franco jeszcze żyje...

7

Skoro w ogóle się do tego odnieśli, to jednak coś jest na rzeczy...

0

@pbilu Mówił o tym, że zburzenie Camp Nou jest bez sensu, bo nowy obiekt musiałby być mniejszy z powodu prawa lokalnego. Ale o zabytku coś mówił?

3

Powiem szczerze, że wizjonerstwo planu tego pana na zatrzymanie Messiego oślepiło mnie wręcz swoim blaskiem.

0

@pbilu Nie takie myki z ewentualnym przeciąganiem procesów wymiar sprawiedliwości widział. ;)

5

Dla Trincão to będzie okazja do nabrania... czegokolwiek. Chłop na razie nie wie, po co tam jest. A ja nie rozumiem, jak mógł robić za „dżokera” aż tyle razy, bo im dalej, tym gorzej...

6

Jeśli nawet trener trzecioligowca mówi „Barça nie jest tak zła, jak się wydaje”, to naprawdę szału nie ma. :P

0

@Tasde Gdyby przychodził, już ze sto razy bym nam o tym donieśli pismacy. Albo jest tam jakiś kuriozalny zapis kontraktowy, albo jakaś niepojęta tajemnica, albo obecne tymczasowe władze klubu chwytają się brzytwy. Zresztą w ogóle średnio rozumiem, czemu zajmuje się tym paczka Tusquetsa, której już dawno nie powinno tam być, zamiast zostawić to prawowitemu zarządowi.

0

@Tasde A z czego on mógł się nie wywiązywać? Przychodził pijany na treningi? Doił krowy zamiast przygotowywać analizę przeciwnika?

1

@3Freddie1 Kilku wejściach? On jest jednym z podstawowych wyborów Koemana do wejścia z ławki, aż 15 razy w samej lidze wchodził...

1

Bo tak uważa „Mundo Deportivo”, czy są jeszcze jakieś inne argumenty?

2

Jedna z moich ulubionych rubryk na FCBarca.com, dawka solidnej rozrywki. ;)

Jak to z Garcíą, jednego dnia mamy doniesienia o tym, że wszystko już z nim dogadane, że dostanie niebawem taką ofertę, że nie będzie mógł się oprzeć, ale też o tym, że Barça... w ogóle nie jest do niego przekonana. W zasadzie przy takim rozrzucie opcji ktoś rzeczywiście ma szansę trafić. :P

0

@KrystianR Oczywiście, że tak mówią przepisy i jest o tym mowa w samym artykule. ;)

0

Ogólnie mają teraz w Katalonii cyrk nie z tej ziemi. Kij nawet z wyborami w klubie, ale 14 lutego miały być przedterminowe wybory do parlamentu katalońskiego. Na to rząd kataloński wydał dekret, że zostaną przesunięte na 30 maja, a Wyższy Sąd Katalonii... zawiesił tę decyzję i mają być jednak 14 lutego. Pewnie będą dalej ciągać się po sądach, jeszcze skończy się tym, że znienawidzony przez separatystów Trybunał Konstytucyjny w Madrycie uratuje wybory w terminie 30 maja. :P

Generalitat ma więc swoje problemy, a tu jeszcze jeden z drugim Tusquets zawraca im gitarę. Porobiło się...

31

O, akurat sobie ktoś przypomniał, cud prawdziwy! Zaledwie po siedmiu miesiącach!

1

@BARCA1899Messi Nie widzę żadnych szans, żeby zdążyć, to już za pięć dni. A do tego trzeba jeszcze zmienić statut, a tego to już w ogóle nie wiem, jak chcą dokonać.

0

@KrystianR Nie widzę związku między poziomem sędziowania a tym, że Messi musi być zawieszony za czerwień. Mieli go nie zawieszać, bo sędzia źle sędziuje? ;)

0

@JanWezyk Nawet koniecznie, bo trzeba zwołać Zgromadzenie Generalne. Nawet nie ma kto go zwołać, bo to kompetencja zarządu, którego przecież nie ma. :P

0

A jakim cudem mieliby zmienić teraz statut? To jest obecnie niewykonalne, bo procedura jest taka:
1) zarząd lub grupa socios zgłasza projekt zmian, który musi byc upubliczniony na 20 dni przed Zgromadzeniem Generalnym (w drugim przypadku musi się podpisać 3% z socios lub 10% socios compromisarios, a podpisy muszą być złożone co najmniej na 5 dni przed Zgromadzeniem Generalnym),
2) Zgromadzenie Generalne może zwołać tylko zarząd,
3) Zgromadzenie Generalne może odbyć się najwcześniej po 15 dniach od zwołania,
4) zmiana statutu przechodzi większością 2/3 głosów socios compromisarios.

Przecież żadnego z tych punktów nie da się spełnić, choćby dlatego że nie ma zarządu. I co dalej?

0

@arraco Korespondencyjnie... też nie można, bo nie przewiduje tego statut.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?