Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MysticCat Nie potrzeba mi mieszkać w Katalonii, żeby zauważyć, że frekwencja w wyborach prezydenta klubu bodaj tylko raz lub dwa w historii przekroczyła 50%, czyż nie?
1
@Koriolan A większość socios z Katalonii cmoka na wybory.
3
Ale mimo wszystko postawcie się w sytuacji tych socios, którzy faktycznie nie mogą głosować, a chcieliby – przeciwieństwie do tych miejscowych socios, którzy mają na to w większości wyrąbane.
Wątpię, żeby ktoś chciał podważać wyniki przed sądem w obecnej sytuacji, ale oni są po prostu poszkodowani. A w kółko słyszą, jakie te wybory są ważne. Skoro FC Barcelona chce być taka „globalna”, jak to w kółko władze pieją na prawo i lewo, to powinna zrobić wszystko, żeby każdy mógł zagłosować.
1
@JakobStrawman Myślę, że jednak frankizm jako mieszanka nacjonalizmu, autorytaryzmu, centralizmu czy korporacjonizmu na miano odmiany faszyzmu jednak zasługuje, choć znacznie innej niż włoski. Nie mam za to przekonania do jednoznacznego stawiania faszyzmu jako odmiany prawicy, to raczej mieszanina przeróżnych ideologii wymykająca się osi lewica-prawica.
2
@JakobStrawman To nie jest kwestia spania na historii, to jest kwestia klasyfikacji. Jak dla mnie akurat Franco w porównaniu z takim Hitlerem czy Mussolinim był zdecydowanie prawicowy.
2
@th@les Zacząłby urzędowanie w lipcu. Pewnie przy dobrych wiatrach grupa Bartomeu jakoś tam z godnością przeprowadziłaby proces przekazania władzy, ale i tak formalnie wyszłoby na to samo, bo kadencja kończyłaby się 30 czerwca.
0
@4Fabregas4 Akurat Laporta w ogóle nie chce zajmować się rozliczaniem poprzednich władz, nieraz o tym mówił.
0
@Midast Proszę o cytat z groźbami Laporty wobec Komisji.
1
Przepraszam, ale ten pan jest już otwarcie bezczelny. Jakie groźby? Zaraz sam będzie miał od Laporty sprawę o zniesławienie.
1
A cóż mu tam w tych wypowiedziach przeszkadza? Oczernia go czy jak? Niech się zajmie swoją robotą, już dość czasu zmarnował.
1
@Remi70 Cieszę się, chociaż kiedyś, właśnie z tego powodu, sędzia nawet by się na to nie zgodził.
12
A dlaczego, do jasnej cholery, Barça nie gra w normalnych strojach? Jasne koszulki kontra jasne koszulki. Zarąbisty pomysł, Nobel w drodze.
11
Jeszcze Araujo. ;)
W sumie takiego składu nikt chyba by nie trafił.
1
@_Specjalista Panie, wyluzuj pan. ;)
0
„MitingI przed wyborami” to po naszemu po prostu wiece. ;)
0
@horang 2 lub 3 marca, ale nie ma jeszcze terminu.
0
@Tomek54321 Jest różnica między obniżeniem pensji (czy w Barcelonie go nie ma?) a problemami z płynnością wypłat, której klub nawet nie zaprzecza.
1
@AlexDark00 To jest takie mistrzostwo obracania kota ogonem, że wysiadam. To są dwa RÓŻNE wywiady, o Realu wspomniał tylko w drugim.
1
@AlexDark00 Chłopie, chyba sobie jaja teraz robisz, bo Ci głupio. Gdzie tam widzisz treść pytania z Catalunya Radio?
1
@AlexDark00 To raczej Ty nie zauważyłeś, że to fragmenty dwóch różnych wywiadów. :P
1
@AlexDark00 To niech mówi o pandemii.
1
@AlexDark00 W takim, żeby odciągnąć uwagę od Barçy. To samo robi dziś wciąż usłużne Bartomeu „Mundo Deportivo”.
3
W Lidze Młodzieżowej UEFA.
0
@Kwiatek67 I w kryzysie news z tyłka dobrze się sprzedają. ;)
0
O, wreszcie coś o Martínezie, jutro pewnie o Neymarze sobie przypomną. ;)
0
@JacekM Oczywiście, że są czynniki zewnętrzne. Ale to nie one sprawiły na przykład, że pensje graczy pochłaniały jeszcze przed zarazą jakieś 70% budżetu...
0
@Owen1994 W tym czasie Real przebudowuje stadion i nic nie słychać o problemach z wypłatami. A w Barcelonie?
16
Chłopie, daj już spokój. Zbierali się 77 razy, żeby ustalić za każdym razem, że go nie sprowadzą zimą, a ten swoje. Już Tusquets z jego paczka ma tu mało do gadania, a Font to już w ogóle, bo na razie to jest jednym z ponad 100 tysięcy socios i nikim więcej.
0
Szok i niedowierzanie, coś tam w „MD” raczyli wspomnieć o długach! Co prawda w porównaniu z Realem, ale i tak. Pulitzer w drodze!
0
@WaFen Ja tam widzę „siara”, a nie „wiocha”. ;)
Jak dla mnie większą siarą jest to, że nie mówi po katalońsku, a przynajmniej nikt chyba nie słyszał go jeszcze mówiącego publicznie. Dość zdumiewające, nawet jeśli bez większych problemów rozumie np. pytania po katalońsku, ale odpowiada po hiszpańsku.
Chyba że to tak jak z Czechami i Słowakami, którzy bardzo rzadko przestawiają się na drugi język, bo praktycznie nie ma potrzeby i jeden mówi tak, a drugi odpowiada po swojemu i dogadują się spokojnie. Tyle że kataloński od hiszpańskiego różni się bardziej niż czeski ze słowackim, a do tego mają całą tę „antyhiszpańską” otoczkę.