Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
12
O, Bernardo Silva dla odmiany, stęskniłem się!
To już dziewiąte okienko, w którym FCBarca.com przekazuje plotki transferowe o jego nadejściu. Czas na jubileuszowe, dziesiąte okienko? :)
0
@Faro Przecież te gadki Xavi miał notorycznie, a jakoś jeszcze kilka tygodni temu zdawały się Laporcie aż tak nie przeszkadzać. Ja do tej pory nie rozumiem, co nagłego się stało, że Laporta zmienił zdanie. Tak jak nie rozumiem, dlaczego wcześniej zdanie zmienił... Xavi.
2
Już nawet kij z tym, czy jest winny, czy niewinny. Po prostu w ogóle nie powinien się tym zajmować jako czynny zawodnik.
1
@Arczi87 Obawiam się, że robią to za friko. :P
2
Normalnie wzruszyłem się.
Co to w ogóle zresztą jest za pitolenie o „rozważaniu kolejnych kroków” w szpitalu, skoro cała sprawa pod hasłem „Xavi jednak wylatuje” wybuchła już kilka dni wcześniej?
0
Uwielbiam pismaków hiszpańskich i ich zdolność do przedstawiania rzeczy oczywistych i wiadomych wszystkich od dawna jako nowości. Przecież w tej sprawie się nic nie zmienia od tygodni czy wręcz miesięcy, bo... co miałoby się zmienić?
0
@krzak82 Zdaje się, że nikt z szatni nie protestował przeciwko jego „demokratycznej” nominacji na kapitana.
1
@KamQiX To jest albo błąd w tłumaczeniu, albo ktoś się walnął w klubie z takim tekstem.
Flick po prostu był w tym meczu pierwszym trenerem w miejsce zawieszonego Löwa, tak jak Oscar Klopp zastępował nieraz swojego brata Xaviego.
Edit: błąd w tłumaczeniu, w oryginale był „técnico”, czyli po prostu trener, a nie „członek sztabu reprezentacji”.
3
A cóż w tym takiego, że tytuł z wykrzyknikiem?
2
Ze względu na liczne i bezdyskusyjne zasługi dla FC Barcelony, pan Echeverría powinien być zapisywany jako Były Szwagier Laporty. Wielkimi literami, po prostu.
2
Normalnie pół świata wstrzymało oddech, bo „Sport” ma historyczne zdjęcie Flicka przy stoliku. Co to w ogóle jest? :P
1
@krajana Ja w ogóle nie rozumiem, co w tym ciekawego, ale widocznie tzw. dziatwa szkolna ma za dużo czasu na śledzenie, kto którym samolotem przyleciał i do której knajpy udaje się dziś, a gdzie będzie jutro. :)
0
„Chciałby, aby po powrocie na Spotify Camp Nou opaskę kapitańską nosił właśnie zawodnik wyszkolony w La Masii”.
Co to w ogóle są za wymysły pismaków? Przecież wystarczy (oczywiście nie życzę tego), żeby taki Sergi był akurat w czasie powrotu na Camp Nou kontuzjowany czy zawieszony i Laporta nie będzie miał tego ukochanego wychowanka w roli kapitana. Albo po prostu Flick nie da go sobie wcisnąć do składu. :P
1
@jack_herrer Ale jak miałby się zrzec wynagrodzenia ludzi ze sztabu? :P
2
Pismacy spierają się, czy już przyleciał, czy jeszcze nie. Cymesik. :)
0
@CuleLbn Taka specyfika hiszpańskiego, ogólnie tam dużo więcej w języku cierpienia, barbarzyństwa, brutalności i innych takich, które u nas raczej bawią w kontekście kopania piłeczki. ;)
0
@Ronad10 A puchar, superpuchar?
0
@Sc00rwiel Przyznaję, że sam coraz bardziej właśnie się do tego formatu akurat przekonuję, ale zobaczymy. Wydaje się, że zmniejsza liczbę meczów o tzw. pietruszkę. I do tego koniec z drugą szansą w Lidze Europy.
1
@matix19(2) W sumie sam Laporta to chlapnął swego czasu, co jeszcze bardziej potęguje skalę absurdu ostatnich dni i tygodni.
30
„W moim przypadku mam wrażenie, że patrzono na mnie jeszcze bardziej, jak przez lupę i zostały postawione przede mną większe oczekiwania, przez to, że byłem członkiem najlepszego etapu w historii Barçy. To zagrało przeciwko mnie”.
Powiedziałbym właśnie, że akurat dlatego miał nieraz taryfę ulgową, ale każdy uważa, co uważa.
0
@KamQiX Tak jak nijak do tego, do opowiada tutaj, mają się wcześniej powtarzane słowa, że nigdy nie będzie odpowiednio doceniony, bycie trenerem Barcelony jest okrutne itd.
Po prostu nie ma za bardzo po co przywiązywać się do słów Xaviego, bo nie wiesz, co tym razem wylosuje. Nieprzewidywalny jest. :)
1
@seba444 Nie ma podziału na grupy, jest jedna wielka tabela z 36 drużynami, ale nadal są cztery koszyki. Każdy zespół gra w pierwszej fazie osiem meczów – z dwoma wylosowanymi rywalami z każdego z koszyków.
Na koniec fazy ligowej patrzy się na tabelę ogólną. Drużyny 1–8 przechodzą do 1/8 finału, drużyny z miejsc 9–24 grają dwumecze o wejście do 1/8 finału. I później już normalna faza pucharowa z rewanżami.
Będą rozstawienia w fazie pucharowej, np. żeby drużyny z 1. i 2 miejsca mogły spotkać się znowu dopiero w finale.
1
@aldewir Nie, to zostaje akurat po staremu. Nie będzie też można zagrać przeciwko więcej niż dwóm rywalom z któregokolwiek innego kraju, czyli nie można np. trafić naraz na City, Arsenal i Liverpool.
0
@RoberDzik Wiem, wiem, ktoś się tam mógł bardziej postarać w samej gazecie, bo to mocno średni argument jest.
0
„Barcelona boi się, że lewy obrońca powtórzy błędy Pedriego, który w 2021 roku rozegrał ponad 70 spotkań dla klubu i reprezentacji, co do tej pory przypłaca powracającymi kontuzjami. Barça za wszelką cenę stara się uniknąć podobnego scenariusza”.
Trudno mimo wszystko mówić o podobnym scenariuszu, skoro w tym roku Balde zagrał „aż”... sześć meczów.
Można by poszukać lepszych argumentów, bo ten jest z czapy. Już nie przesadzajmy, że tak trzeba oszczędzać 20-latka, nie jest z porcelany. A jeśli jest, no to cóż, klubowi też się wtedy nie przyda...
0
@Sekstet2009 Ale jeśli faktycznie był w szpitalu, to grubo poszedł z tą symulacją. Chociaż pewnie znajomych w służbie zdrowia ma. :)
4
@Sekstet2009 I tak mało rzeczy wyciekło o jego ostatniej niedyspozycji. :)
16
Dziękuję za „tajną” w cudzysłowie. Nie wiem, czy jest obecnie coś tajnego w Klubie Piłkarskim Barcelona...
0
Naprawdę nie wiem, które słowa Xaviego traktować cokolwiek poważnie, skoro dam nie tak dawno przecież mówił, że odchodzi, bo nigdy nie będzie w Barcelonie odpowiednio doceniony. Widocznie jest masochistą albo już nie wiem, jak to nazwać.
0
@AlwaysBlaugrana Niejeden w szatni nie zna angielskiego.