50

23

xdd Może nad Cantoną powinni pomyśleć.

3

To właśnie tego dnia rok temu nasz ukochany zarząd popełnił jeden z najlepszych transferów dekady.


6

Podsumowanie #2 [Barcelona vs Ibiza] - 22.01.2020r.

Zawodnicy, którzy zagrali powyżej oczekiwań:

• Griezmann: 2/2 strzały celne, 2 gole, 1/1 udanych dryblingów, 18 celnych podań (75%), 1 kluczowe podanie, 1/1 celna długa piłka, 2/4 wygrane pojedynki, 1 wybicie + 1 próba odbioru.

Drużyna zagrała bardzo słaby mecz, pełen strat i cierpienia z trzecioligowcem. Wg mnie jedynym zawodnikiem, którego można wyróżnić w tym spotkaniu jest Francuz, który mimo, że był odcięty od gry przez bardzo dobrze ustawioną tego dnia linię obrony rywali był w stanie wykorzystać obie szanse, które miał. Zanotowaliśmy 78% posiadania piłki i 3/8 celnych strzałów, rywali było stać na 2/7 celnych strzałów i 23 faule.

8

Brawo Iga ! Szkoda, że trzy lata starszy Hurkacz nie ma "tego mentala" by zajść wyżej w Wielkim Szlemie.


11

@contowsky wrzucił to zdj:
https://pbs.twimg.com/media/Bio89_uIIAEKjR6?format=jpg&name=medium z podpisem: Guziec i lew walczą na śmierć i życie. O czym Ty mówisz ? :D To tylko Simba z Pumbą się bawią :D

3

Wiele komentarzy pojawia się w mediach społecznościowych oraz oczywiście na LR, że Tiki Taka i wysokie posiadanie piłki już wyszły z mody i nie przyniosą nam sukcesów. Owszem, poziom na najwyższym szczeblu wyrównał się w ostatnich latach, niżej notowani rywale bronią znacznie lepiej, pozostawiają mniej wolnych przestrzeni. Dlaczego jednak nie zgadzam się z tą tezą ? Dlaczego sądzę, że " nasze DNA " wcale nie wyszło z mody i dalej może być skuteczne ? Z dwóch powodów. Pierwszy to ... Ajax w zeszłym sezonie LM. Drugi to ... brak argumentu ze strony Barcy, ponieważ Barca już od kilku sezonów tak nie gra i nie daje żadnych dowodów na to, że trzeba zmienić styl i grać inaczej. Owszem, nadal mają w większości meczy większe posiadanie, ale nie takie jak kiedyś (nie mówię o ostatnich dwóch meczach), znacznie mniej gry na jeden kontakt. Teraz większość przytoczy fakt, że rywale lepiej bronią i nie zostawiają miejsca. Co robią zawodnicy FCB by to miejsce znaleźć ? Pomiędzy obroną przeciwnika znajduje się 1/2 naszych zawodników, a reszta wymienia podania 25-30 metrów od bramki licząc na błąd przeciwników. Żeby to miejsce znaleźć muszą być trójkąty i kwadraty ! Zawodnicy muszą mieć z kim grać na małej przestrzeni. Dobrym przykładem jest ostatni mecz z Ibizą, takich meczy rozegraliśmy wiele w ostatnich sezonach, kiedy mieliśmy problem z oddaniem celnego strzału. Z przodu musi być więcej zawodników aktywnych w grze, my natomiast najczęściej gramy z '9 pomiędzy ŚO, Griezmannem/ Fatim przyklejonym do lewej linii, Messim biorącym najczęściej ciężar kreowania groźnych sytuacji na swoje barki i środkiem pola grającym raz na trzy podania do przodu. Nie osiągniemy dobrych rezultatów z "naszym DNA" grając w pomocy Rakitic'em, Vidalem. To musi być trójka Busi+De Jong+Arthur. Zastąpienie chociaż jednego z nich będzie bardzo widoczne w naszej grze. Alba musi wejść na swój najwyższy poziom, Semedo wg mnie nie odnajdzie się w dalszej układance Setien'a. Ta drużyna ma ogromny potencjał, który dusi brak mentalności ciągnący się już od kilku sezonów. Wierzę w Kike, że pomoże im się obudzić z tego kilkuletniego transu i pokaże, że brać udział w grze musi cała drużyna i cała drużyna musi kreować sytuację.
https://mobile.twitter.com/FCBarcelona/status/1220323390671802368

31

Boskie to jest, jeszcze ta mimika Ole hahaha :)


34

Oo żyje ten Malcolm :D
https://mobile.twitter.com/nocontextfooty/status/1220106276396584961
#Edit - po takim czasie powinniście wiedzieć, że napisałem to specjalnie :D

27

Dzięki @ViscaBarca123 , że dałeś pod tym like'a, aż smiechnąłem :D
https://mobile.twitter.com/PanTomaszJZW/status/1220070958641426432

7

Messi próbował być z nami i dooglądać mecz do końca, ale się nie udało :P
https://mobile.twitter.com/brfootball/status/1220074024853700608

36

No tego to jeszcze nie widziałem xD gość już nie wie, jaką częścią ciała zagrać by było o nim głośno :D
https://mobile.twitter.com/TroIISports/status/1220087817193177088

6

Widziałem to już u dwóch Argentyńczyków, ale oni zrobili to nieco dyskretniej :D
https://mobile.twitter.com/FootyHumour/status/1220105288793149449

3

To kto już tęskni za EV, który teraz sącząc drinka opala się na Malediwach ?
https://mobile.twitter.com/CruyffistaPL/status/1220060362655051777

7

Wy też znacie ten ból, który dochodzi dopiero po kilku sekundach ? :D
https://x.com/NoContextEPL/status/1216644978463707136

9

Cały Neymor ... :D

12

"Remember the name !" - już gdzieś to słyszałem.


4

Skrót meczu Chelsea - Arsenal dla tych, którzy nie oglądali :D
https://x.com/ositebusite/status/1219746504191238145


3

Oby dzisiaj ta trójka w końcu zadebiutowała w podstawowej jedenastce. Ten tercet + Busi to zawodnicy najbliżsi filozofii wyznawanej przez Setien'a.

3

To już wiadomo z kogo Pepe brał przykład.
https://mobile.twitter.com/marcin_gazda/status/1219738291307720705

11

David Luiz wchodzący do szatni Chelsea w przerwie.
https://mobile.twitter.com/TrollFootball/status/1219723591102517248

0

Czuję się staro, kiedy patrzę na wiek tych dwóch gwiazd Hollywood ....
https://mobile.twitter.com/brfootball/status/1219697964421206019

9

Barca ma dwie oferty za Rakitic'a. Ostatnie słowo należy do piłkarza.
https://mobile.twitter.com/sport/status/1219574622439510020

0

Niewątpliwie ten meksykański duet może podbić Hollyweed.

50

Huhu 24 latka już. To ile ma tych złotych piłek, bo się pogubiłem :P

4

Żartowniś ... "Wczoraj Dembele dotknął piłki." Na śmichy chihy go naszło $%^wa je$$ ma# ...

20

Luisito, Hazard nie patrzcie, nie otwierajcie oczu !

44

Nasz nowy trenejro zajedzie tych piłkarzy, kiedy oni ostatni raz musieli tyle biegać to już najstarsi górole nie pamiętajo.

37

Nie można się czepiać byka, że w końcu miał dość bycia "maskotką" publiczności.
https://x.com/Barcajim3/status/1219345956304556037

13

Zaraz się znajdą osoby, które coś wtedy stawiały w tych meczach i przegrały :D
https://x.com/J_Krecidlo/status/1219588305525837825

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?