Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
10
@tbas Przepraszam bardzo ale my jako kraj jesteśmy członkiem Uni i mamy prawo wypowiadać się jak chcielibyśmy żeby ta Unia wyglądała. To że komuś nie podoba się to co się z UE dzieje nie znaczy że ktoś popiera wyjście z jej struktur. Ja bym zwyczajnie chciał ograniczenia kompetencji Brukseli, likwidacji unijnych podatków, unijnego długu, zniesienia tony zbędnych regulacji, czy to oznacza że od razu mam popierać wyjście? Nie mogę popierać reform?
1
@TAN No to chyba nie wiesz jak działa biznes. Podpisujesz kontrakt to go respektujesz, zrywasz umowę? To są zapisane kary.
0
@Rifek No nie, jakby Mats chciał to by zerwał kontrakt z winy klubu, dostał całość kasy od razu i mając 28/29 lat mógłby podpisać kontrakt z premią. Zarobiłby o wiele więcej.
@vangoor Ale nie ma znaczenia czy był czy nie, kontrakty trzeba respektować. Nikt nie kazał klubowi podpisywać z nim przedłużenia na 5 lat. Ja nie mam problemu z posadzeniem go na ławce tylko z wypychaniem go z klubu.
4
Do wszystkich którzy hejtują Matsa za to co robi. Mats kiedy mieliśmy problemy finansowe zgodził się przedłużyć umowę z odroczeniem zarobków. Poszedł klubowi na rękę. W mistrzowskim sezonie Xaviego był najlepszym zawodnikiem ligi, był / jest kapitanem. W zeszłym roku przytrafiła mu się kontuzja, ściągnęliśmy rezerwowego bramkarza który miał bronić do czasu powrotu Niemca i nagle bum. Okazja rynkowa, ściągamy nową jedynke i bez słowa mówi do faceta który spędził tutaj 11 lat, poszedł klubowi na rękę kiedy tego potrzebowaliśmy, wygrał wszystko co się dało, tak po prostu spadaj na drzewo. Ja absolutnie się nie dziwie że facet jest wkurzony, chcemy go sprzedać żeby zrobić miejsce w limicie płacowym ale przecież on ma jeszcze 3 lata kontraktu w trakcie których ma dostać kasę którą odroczył kiedyś... Tak się nie traktuje zawodników. Sorry ale to nie jest wina Ter Stegena że klub ma problemy finansowe.
Tutaj w ogóle nie chodzi o kwestie sportowe, bo ja rozumiem okazje rynkową i potrzebe wzmocnienie pozycji, ale na litość boską, chcesz się pozbyć faceta z 3 letnim kontraktem, któremu wisisz dodatkowo kase? Zapłać mu. Nie masz kasy? To grzecznie idziesz i prosisz, może się zgodzi, jak się nie zgodzi to respektujesz umowy które podpisujesz.
5
@Roobo Wszyscy wiedzą że Korwin aktualnie ściąga do siebie jedynie szurów i odklejeńców. Teraz dodatkowo starają się podpiąć pod Brauna więc oprócz miękkiej pedofili są też fanami antysemituzmu...
1
@Derean a to ja przypominam że Xavi dostał tone transferów w zimowym okienku i dopiero od tego momentu drużyna zaczęła grać lepiej.
7
@Commando ja czasem mam wrażenie że Polska to jest dziki kraj. Marszałek w tv mówi o tym że był namawiany do przeprowadzenia zamachu stanu a prokuratura siedzi cicho i ma wywalone xD
0
Ja przypomnę że chwile temu był temu opłacenia klauzuli Nico w wysokości 5mln euro plus podatki a tera okazuje sie ze jest problem z samym Garcia?
1
@Frimpong Bo możesz mieć milion serwisów streamingowych ale niestety nie ma miliona dobrych produkcji xd większość to zapychacze, gnioty albo stare produkcje.
5
@escarabajo hehe, financial fair play :) nie ma pompowania kasy w klub, masz zarobić albo masz problem xD Już chyba był taki problem w Maladzie czy innym klubie. Że właściciel nie mógł swobodnie inwestować w klub.
2
@michal26 Kolega mi podesłał jeszcze objaśnienie do tego i tam jest punkt 7 który mówi o tym że alimenty nie mogą przekroczyć 3/5 dochodu. Czyli ta tabelka idzie do kosza bo wszystkie przypadki 2 i 3 dziecka nie mają zastosowania w żadnym przypadku.
19
@Karol145 AHA czyli twierdzisz że jak zabierzesz komuś w alimentach 100% jego wynagrodzenia. TO FACET ZACZNIE PŁACIĆ ALIMENTY?! a nie ucieknie? Ty tak serio?
2
@michal26 To jest patologia, to jest po prostu chore i tego nie da się inaczej nazwać. Jeżeli jesteś facetem i posiadasz dzieco to jak kobieta złoży papiery rozwodowe albo poprostu od Ciebie odejdzie to sorry ale masz tylko jedno wyjście. Ucieczka z kraju. Ja nie żartuje, nawet jak masz przychód 25k miesięcznie, co zależnie od formy zatrudnienia może dać jakieś 16-20k na rękę, to musisz oddać całą kasę na dzieci i dosłownie nie masz nawet za co kupić jedzenia. Przypominam, zarabiając 25k miesięcznie, czyli facet musi być w top 1% najlepiej zarabiających polaków a kończy pod mostem.
0
@usztafik Proszę Cie, znajmy umiar w Niemczech po 23 roku życia bezdzietny singiel płaci o 0,25% więcej składki... A tutaj mamy projekt podwyżki o 100% xD We Francji natomiast mamy ulgi podatkowe dla rodzin z dziećmi zależne od ich ilości. Jest diametralna różnica pomiędzy ulgą podatkową na dziecko a dowaleniem komuś składką emerytalną x2.
6
@escarabajo Takie uroki demokracji, mi osobiście rozpatrywanie nie przeszkadza ale jestem załamany tym że ludzie mają czelność coś takiego zaproponować. Ktoś tu chyba zapomina że posiadanie dzieci to nie jest kwestia tylko chciejstwa ale na przykład tego że trzeba jeszcze mieć z kim te dzieci robić, nie wspominając o tym że trzeba w ogóle być płodnym a aktualnie to coraz większy problem w społeczeństwie.
1
@bartekvisca Jezu jak tanio. W Krakowie 10k za metr to chodzą miejsca parkingowe... średnia cena mieszkania z rynku wtórnego to aktualnie ok 15k za m2.
4
@Astad Nie ma szans, ja w dniu w którym takie coś wchodzi przenoszę działalność za granicę albo całkowicie się wyprowadzam. Partia która za tym zagłosuje ma gwarantowane przegrane wybory.
1
Rashord jest aktualnie najlepszym skrzydłowym ( pod względem strzelonych bramek / asyst / poziomu na którym grał ) od czasów... Henryego? Oczywiście Neymar był lepszy ale chłopak przychodził z Santosu i dopiero u nas stał się gwiazdą. Coutinho i Dembele nie mieli za sobą takich sezonów jak Rashord. Sanchez? Przychodził z Udinese. Suarez nie grał na skrzydle. Ja naprawdę jestem dobrej myśli. Jak będzie dobrze przygotowany fizycznie to może dać nam dużo radości.
EDIT: Najlepszym skrzydłowym jaki do nas przyszedł oczywiście :)
0
@draxidox oczywiście postep został osiągnięty nie przez globalizacje i wykorzystywanie taniej siły roboczej, pracującej 16h dziennie w Bangladeszu czy innych krajach trzeciego świata, tylko dlatego że pani Krysia z urzędu zaczęła mieć więcej czasu na oglądanie telewizji.
0
@barteq no właśnie chodzi o to że o nic nie chodzi. Polska piłka kopana to inna dyscyplina sportu, proszę nie doszukiwać się tutaj logiki.
0
@KrwawiaceoczyVEB no nawet nie w sumie tylko w ogóle nie La Masia xd Chłopak trafił do rezerw jakieś 10 miesięcy temu.
3
@mordini123 Biedni latynosi... Myślą że zobaczą mecz piłki nożnej, tymczasem dostaną polską kopaną.
0
@RosjaninBut Ktoś po prostu wrzucił wywiad niedawno, dlatego pokazuje jako coś nowego. Moją uwagę zwróciło to że Bosak tam mówi o Braunie jako o pośle Konfy. Tymczasem faceta wyrzucili pół roku temu.
0
@RosjaninBut ale po co wrzucać wywiad 11 czerwca z 2024 roku?
0
@Hindus No chyba nie zrozumiałeś, logiczna granica to 18 lat bo wtedy w świetle prawa stajesz się pełnoletni i możesz sam o sobie stanowić. Wcześniej jesteś pod opieką rodziców. To aż takie trudne do zrozumienia? Alkohol i fajki to tyko przykład.
1
@Destroyer_of_Worlds A czy Txiki Begiristain potrafi tak walić wódę z Laportą jak Deco? Nie wydaje mi się.
5
@Hindus Tylko różnica jest taka że 18 latek w świetle prawa jest osobą dorosłą która może sama o sobie decydować. Tymczasem 16latek nie jest... Musi być gdzieś jakaś logiczna granica, skoro nie jest nią pełnoletność to dlaczego 15 latek nie może głosować? Ma przecież w głowie nie wiele mniej niż 16latek.
0
@Kubsoleon no właśnie chyba chodzi o to że nic.
11
@Kgorecki2500 to jest jakiś żart... Nie możesz decydować o tym czy wolno Ci wypić browara albo zapalić papierosa ale możesz decydować o losach państwa... Litości
0
@LukaszFan no to liczby też ma gorszę od innych kandydatów. Ponadto w wytycznych jest napisane żeby uwzględniać zdobyte trofea.