Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ludzie krytykują ale pamiętajmy o 2 faktach. Pierwszy jest taki że ostatnio niechciani przez kibiców piłkarze spisują się lepiej niz Ci chciani (Paulinho vs Cou i Dembele) a drugi fakt jest taki że Setien chciał właśnie jego więc pewnie ma jakiś pomysł.
Pamiętajmy również że mieliśmy ograniczone pole manewru! Żaden klub nie zgodzi się na sprzedaż napastnika kiedy okienko jest zamknięte, jedyne dostępne opcje to zawodnicy z klauzulą albo kosmiczne przepłacenie.
4
@Lucassito tak tak kontuzje zaczęły się od przyjścia Setiena a piłkarze zaczęli grać kupę odkąd Valverde odszedł xD płacą Ci za te bzdury czy trollem jesteś?? Pomijając fakt że Barca gra o wiele lepiej w tym sezonie z Setienem na ławce i lepiej też punktuje, to pragnę zauważyć że Gargamel miał 3 okresy przygotowawcze, 6 okienek transferowych i 2.5 roku pracy z zespołem. Dziadek miał zero okresów przygotowawczych, pół okienka i pracuje cały miesiąc a i tak wygrywa w lidze 80% meczy przy śmiesznych 63% Gargamela. (w tym sezonie). Nie wspominając już o tym że robi to nie posiadając nawet 3 zdrowych napastników, bo sorry ale 17 latek w wyjściowym składzie wzbudza jedynie politowanie (z całym szacukiem do Fatiego oczywiście)
1
Widać że coś nie funkcjonuje, że czegoś brakuje i to w grze indywidualnej zawodników i ja osobiście mam dziwne wrażenie że niestety gramy w 10... Oczywiście pretensji mieć nie mogę bo brakuje nam głównie lewego skrzydłowego. Fati przez większość czasu niestety drużynie nic nie daje, często podejmuje złe decyzję, notuje masę strat i daje bardzo malo w obronie. W tym wieku jeszcze nie powinie grać od pierwszej minuty, problem jedynie w tym że no niestety to nasza najlepsza opcja aktualnie... Inna sprawa że naprawdę, tworzymy tyle setek że aż wstyd takie mecze kończyć jedną bramką przewagi.
P. S. Pamiętajmy ze Getafe w tym sezonie to mocna ekipa.
33
Niesamowite wszyscy chwalą Puiga i mówią że potrzebuję czasu na rozwój i wejście do pierwszej drużyny. Tymczasem od starszego raptem o 2 lata De Jonga oczekujemy zbawienia w pomocy na już a od 3 lata młodszego Fatiego ze będzie grał regularnie i strzelał bramki... Ja osobiście nie widziałem nic niezwykłego w grze Puiga, wychodzi do gry i ma duzo chęci ale równie dużo strat, gry asekuracyjnej i braków w obronie. Do tego ma kiepskie warunki fizyczne. Z chłopaka może coś będzie, może nawet wyrośnie nam drugi Iniesta, ale przy tak ciężkich meczach jakie ostatnio rozgrywamy, wpuszczanie chłopaka bez doświadczenia w tak ważnym sektorze boiska jest jak strzał w stopę.
3
Nie rozumiem ludzi którzy teraz krytykują Roberto. Facet nie ma w ogóle żadnych predyspozycji do gry na skrzydle więc nic dziwnego że gra tam słabo. To tak jakby ustawić na stoperze Messiego i go krytykować za przegrywanie pojedynków powietrznych... Skład mamy jaki mamy więc trzeba to przeboleć i czekać aż ściągną kogoś do ataku.
1
@krzysiekgier no a kto ma te pojedynki wygrywac jak w ataku musi grać Roberto... Posiadanie piłki służy wykreowaniu sytuacji, tylko trzeba mieć komu kreować, dobry napastnik potrafi się odpowiednio ustawić, wyjść do podania czy zrobić miejsce dla partnerów. Niestety po kontuzji Suareza nie mamy nikogo kto mógłby zająć jego miejsce a osamotniony Messi jest potrajany bo najzwyczajniej w świecie obrońcy mogą sobie na to pozwolić.
6
Chłopaki przebiegli jakieś 100 km raptem i oddychali rękawami. Widać skopane przygotowanie fizyczne. Ciężko być precyzyjnym jak prąd odcina.
29
Ja osobiście jestem pełen podziwu dla Setiena. Pierwsza sprawa, Barcelona zaczęła grać ładnie, druga sprawa, Barcelona stwarza sobie bardzo dużo setek po grze zespołowej ( nawet bez udziału Messiego!) i ostatnia rzecz. Dochodzą do tych sytuacji nawet pomimo braku napastnika i braku współpracy między Messim a Griezmanem. Za Valverde tego nie było, Messi albo Suarez musieli wyczyniać cuda. Teraz najzwyczajniej w świecie brakuje napastnika który potrafiłby wykorzystać okazje albo zabrać ze sobą obrońców.
Zresztą, pal licho z tym napastnikiem. Gdybyśmy wykorzystali tylko te sytuacje które były absolutnym obowiązkiem do strzelenia bramki to dziś bylibyśmy w półfinale.
1
Messi nigdzie nie odejdzie. Barcelona ściągnie latem Neymara za 180 mln euro i wszyscy będą szczęśliwi. Neymar będzie dodatkowo nalegać na transfer bo do klubu wróci Coutinho. Czy to jest dobry scenariusz? Tego nie wiem ale mam dziwne przeczucie ze jest prawdopodobny.
0
Wie ktoś coś o spięciu Messiego i ter stegena na treningu?
1
@stone80 znamienne że nasza gra w meczu z levante wyglądała tragicznie właśnie od zejścia Holendra. Niestety niektórzy widzą tylko bramki i asysty.
5
@PoGGi jak oglądasz mecz to czasem spójrz nie tylko na zawodnika z piłką ale też jak ustawieni są partnerzy, Messi miał przynajmniej 3-4 sytuację w których ordynarnie zignorował Antka. Messi więcej razy zagrał z Sergim Roberto niż Francuzem, nawet przy 2 bramce Fatiego Griezman był lepiej ustawiony i miałby lepszą okazję.
1
Cały problem z Messim i Antkiem jest taki że wszyscy dobrze wiemy że Messi potrafi wyczarować cuda i zrobić asystę z niczego, tymczasem kiedy trzeba podać do Griezmana to choćby Francuz miał by metr do pustej bramki i zero rywali w odległości 10 metrów to Messi wciąż by go zignorował. Widać że chce Neymara i ściągnie go choćby miał cały sezon poświęcić tylko na to. Szkoda... Bo myślę że gdyby się uparł to zarząd ściągnąłby go w następnym okienku bez tego cyrku...
41
Ludzie co z wami? Dzisiaj graliśmy najlepszy futbol od wielu wielu miesięcy, gdybysmy wykorzystali połowę setek to byłoby 5:0 w pierwszej połowie i po meczu. Końcówka słabsza to prawda ale jak się nie wykorzystuje tylu okazji to trzeba się liczyć z tym że na koniec będzie gorąco. Przypominam że wciąż gramy bez napastnika, szkoda, bo gdyby Messi chciał grać z Griezmanem to wyglądałoby to lepiej.
2
111 mln za chłopaka który w sumie nic wielkiego nie pokazał? Chcemy kolejnego dembele? Patrzcie jak radzi sobie Halland w bvb i za jakie pieniądze przyszedł. Lautaro nie jest wart więcej niż 50mln aktualnie. Dawanie 100mln bo gra w Interze i jest młody to jakiś żart. Warto też pamiętać że szukamy zmiennika dla Suareza a nie kogoś kto wskoczy do pierwszego składu z marszu więc trzeba szukać kogoś w rozsądnej cenie.
P. S. Ktoś pamięta jakiś transfer na 100mlm+ z ostatnich 3 lat który wypalił? Tak żeby ktoś prezentował poziom godny tych pieniędzy. Nie tylko u nas ale globalnie.
11
@AlvaroHanso chłopie Ty serio takie głupoty piszesz czy głupio prowokujesz? Valverde zapewnił nam najsłabszy start w lidze od 12 lat, a lidera mieliśmy tylko dzięki temu że Real był jeszcze gorszy, z tym że w porównaniu do nich my graliśmy coraz gorzej. Porażka z Valencią na wyjeździe po 2 tygodniach pracy na pewno nie jest winą nowego trenera.
3
To co obserwujemy jest wynikiem tuszowania fatalnej gry, dobrymi wynikami. Trzeci rok tego kiczu i przyszły efekty. Valdek nie ma pomysłu na drużynę. Gramy bez skrzydłowych i bez myśli przewodniej.
1
Proszę, błagam... Z czym do ludzi? Martinez to chyba jeden z najbardziej przereklamowanych piłkarzy. Chłopak ma skończone 22 lata! Czyli najmłodszy już nie jest, a jego dorobek bramkowy to 11 goli w 37 meczach serie A. W zeszłym sezonie, 23 letni Piątek, grający w słabszym zespole, zanotował 22 gole w 37 meczach. A jednak nikt z nas Piątka sobie nie wyobraża w Barcelonie, nie ta liga, no ale Martinez jest Argentyncyzkiem, prawda? :) i może faktycznie porównanie z tyłka ale do tej pory, młody Argentyńczyk jedyne czym imponuje na boisku to walecznosc, umiejętnościami jest lata świetlne za snajperami pokroju, Squareza, Lewego, Aguero Kane'a czy Zlatana.
9
Który to już raz ? Od 3 lat te same śpiewki, jesteśmy niezadowoleni z naszej gry, musimy wyciągnąć wnioski a potem cyk, 15km przebiegniętych mniej i wpierdziel na wyjeździe. Gdyby dziś na przeciwko nas wyszła topowa drużyna mielibyśmy Rzym i Liverpool wersja 3.0 . Brakuje trenera z jajami, to on ma trzymać szatnie w ryzach.
2
Jakaś argentyńska gazeta napisała wyciągniętą z kapelusza plotke a ludzie sie ekscytują...
18
Ludzie błagam nie dajmy się zwieźć wynikowi czy pierwszemu wrażeniu. Ledwo ogralismy Inter którego środek pola wygląda tak: Barella - Brozovic- Sensi. Serio? Ile okazji sobie stworzyliśmy? Gdyby nie przeblyski geniuszu Messiego i Suareza, dziś przegrali byśmy z Interem który nie potrafił ograć u siebie Slavii... Oczywiście fajnie było widzieć że drużyna walczy i gryzie trawę ale my wciąż nie mieliśmy żadnego pomysłu na grę, nie licząc "podaj do Messiego". Podobało mi się przesunięcie do tyłu De Jonga i Arthura i wystawienie Vidala za Suarezem ale zastanawiam się czy to nie powinna być pozycja Griezmana.
11
A ja trochę z innej beczki. Wyobraźmy sobie że Messi nie wyciąga kolejnego cudu z kapelusza, że Suarez nie odpala kolejnej bomby z niczego. Co wtedy? Nie chodzi mi tutaj o gdybanie ale o system gry. Wygrywamy dzięki indywidualnym zrywom. Popatrzcie na skład Interu, z kim my się meczylismy? W każdym razie na Włochów wystarczyło, a jak myślicie, na Liverpool i ManCity wystarczy? Podobał mi się pomysł ze zmianą ustawienia, cofnięcie de Jonga i Arthura, wejście Vidala tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Czy Vidal po wejściu nie grał na nominalej pozycji Coutinho i Griezmana??
0
@vukoo a kto ich wpuszcza na boisko? Kto broni Valverde ustawić Griezmana na 9 i wpuścić Pereza na lewe skrzydło?
4
@MacieG zabawne jest to ze w momencie w którym w końcu mamy linie pomocy na topowym poziomie to linia ataku woła o pomstę do nieba.
0
Ludzie przestańmy szukać plusów i minusów w postawie niektórych zawodników, jedni są w lepszej formie jak Arthur czy De Jong a inni w gorszej, patrz Suarez. Ale prawdziwym problemem jest system! Zadajmy sobie pytanie, jak właściwie my chcemy grać? Tzn wiadomo tiki taka sraka. Utrzymanie piłki ma czemuś służyć, u nas tego nie robi. Wiecie dlaczego gra ruszyła w drugiej połowie? Nie dlatego ze zszedł Suarez tylko dlatego że Villareal zrobił nam tyle miejsca w środku pola że musieliśmy zacząć coś stwarzać. Przestrzenie między formacjami były tak duże że nawet Firpo dryblingami robił różnice... Jak dodamy do tego fakt że na boisku pojaeiwili się zawodnicy którzy rozciągają grę, czyli Fati i Dembele to powinniśmy się zastanowić jakim cudem nie strzelilismy 3 bramki.
0
@Hlopek mi się wydaje że został złapany na wykroku i ratował się rzutem
17
Mam tylko nadzieję że po meczu wynik nie przesłoni nikomu faktu że gramy padake na poziomie tej z Granady. Masa strat, podania do nikogo, dublujacy się zawodnicy i totalny brak kreatywności z przodu.
8
@Ramek wpierdol, dawno nie widziałem żebyśmy dostawali od wszystkich taki wpierdol, mozna powiedzieć, powiew świeżości...
4
Jeśli nie ma wyniku ale jest styl, wyniki przyjdą prędzej czy później. Jeżeli nie ma stylu ale są wyniki, wyniki skończą się raczej prędzej niż później. Barca Valverde gra paskudnie i nudno od samego początku, 2 lata temu mówiliśmy że potrzebuję czasu, rok temu że w sumie prawie wygraliśmy wszystko. Co możemy powiedzieć dzisiaj ? Nie ma ani stylu, ani wyników, ani nawet kur*** nadziei że będzie lepiej. Zawodnicy nie wiedzą jak maja grać i co mają robić. Trener nie potrafi ich ustawić. Daje im piłkę i kopcie sobie.
1
Łatwo jest zwolnić trenera, ciężej znaleźć nowego. Ja uważam ze los Valverde został przypieczetowany w meczu z Granada a zarząd w tej chwili zaczyna szukać następcy. Przecież nie mogą gościa wywalić i powiedzieć, dobra to teraz Messi trenuje...