0

@Guillegavira jak Dembele odchodził to każdy wie że to zawodnik z mega potencjałem , który potrafił w dwa miesiące zrobić najlepszego asystenta w lidze.

0

@Rifek jest ogromna różnica.
Czasami przedłużasz kontrakt po to żeby nie odejść za darmo dla dobra klubu .
Alvarez sam podpisał klauzulę 500 mln euro , więc teraz niech się wykupi .

0

@TridenteMSN no tak , na pewno Alvarez powie , ja już nie chcę u was grać i się obrażam xd
Mógł klauzuli nie podpisywać.

0

@Rifek ale co innego odejście po wielu latach a co innego po roku

0

@TridenteMSN ale oni mogą nie chcieć go sprzedawać i już xd

0

@TridenteMSN z drugiej strony piłkarz podpisał kontrakt na wiele lat i klauzulę to niech się do tego stosuje .
Mógł podpisać niższą.

0

@MessiForeverTheBest tyle że Atletico nie musi nic robić dopóki Barca nie wpłaci 500 mln klauzuli xf

2

@Faro a do tego Gordon , Ferran i Olmo

0

@Murazor nie Olmo , tylko klub . Czytaj ze zrozumieniem.

7

Zapomniał dowodu z Anglii czy jak ?

0

@ferdas_rawa wiesz , o to właśnie się rozchodzi . Czy chcemy czy nie , mamy największy dług ze wszystkich klubów a od lekka wydajemy sobie minimum 200 mln euro .
Mnie to denerwuje że jak tylko mamy możliwość wydać nasz max to od razu z tego korzystamy . Tak samo było z Roque , w ogóle do nas nie pasował i jak się dało wydać 30 mln to od razu poszło bez sensu .

0

@ferdas_rawa tak ale spłacamy te zrobione 4 lata temu i robimy od razu drugie a przecież nie musimy wydawać aż tyle .
Nie potrzebujemy właśnie transferów za ponad 100 mlnow jeśli piłkarz nie jest tego wart

0

@Gary rozumiem ofensywę ale chodzi o koszty . A w momencie kiedy wyjdziemy z 1:1 czyli za rok czy dwa trzeba będzie szukać znowu zastępców zapewne dla De Jonga , Raphinhi czy ewentualnie Bernardo jak przyjdzie.

0

@fotohobby no właśnie jesteśmy w nim niecały miesiąc i zaraz wychodzimy z powrotem xd

0

@ferdas_rawa aktualnie mamy 140 mln euro długu krótkoterminowego za samych zawodników w tym roku .
Masz rację prawie 500 zaległości krótko i długoterminowych i 900 stadion .

Co do długów to żeby mieć większe lub w okolicach 500 mln euro jest raczej około 10 klubów w Europie , raczej długi najbardziej zadłużony klub na świecie ma ok połowę tego co Barcelona. My niestety najbardziej zadłużeni ale to ze względu na stadion .

W tym wszystkim chodzi głównie o wydawanie 200 mln euro na 2 zawodników kiedy 1.5 roku walczyliśmy w sądzie żeby rejestrować zawodników.

0

@RadKe12 oczywiście że tak , zdaje sobie z tego sprawę.
Głównie chodzi o to że dlatego jestem przeciwnikiem wydawania 200 mln euro na dwóch piłkarzy , bo o to głównie się w zachodzi w całej tej konwersacji .

0

@fotohobby o kurde a myślałem że klub dobrze prosperuje i może ściągać piłkarzy na dobrych warunkach jak jest w 1:1 .
No ale może się mylę , może lepiej być poza tą zasadą.

0

@fotohobby a może po prostu nie warto wydawać 200 mln euro na dwóch zawodników i dalej być w tej zasadzie? :D

0

@fotohobby tak że jak wrócą to możemy opłacać 100% ich pensji .
Może , chociaż nie wiadomo jak będzie z transferami i ile to potrwa skoro już mowa że zaraz ponownie wychodzimy z formuły 1:1.

Więc jako najbardziej zadłużony klub na świecie, nie szalałbym z kosmicznymi kwotami.

0

@Gary zaległości , mam na myśli krótko terminowe zobowiązania, musimy do końca tego sezonu zapłacić ok 140 mln za sprowadzonych lata temu zawodników.
Nie patrzę jedynie na wskaźnik netto , tylko patrzę na sytuację w klubie .
Choćby Barca miała miliard zysku ale dalej nie mogła rejestrować piłkarzy to chyba problem co nie?.

Ja nie mówię że nas nie stać , chodzi mi o to że ruchy klubu wydają się zbyt rozrzutne kiedy półtorej roku temu miałeś problem z rejestracją piłkarzy a mówią już o ponownym wyjściu z formuły 1:1 kiedy za 2 lata trzeba będzie znowu wymieniać ważnych piłkarzy .

0

@fotohobby wydanie w 3 okienka 130 mln euro , okej , uznajmy to za oszczędności.
Fati i ter Stegen , aktualnie mogą również zostać i zwiększyć obciążenie w limicie.

0

@Murazor nie , nie .
Klub kupił Olmo za 60 mln euro dwa lata temu i to oni nie było w stanie go zarejestrować .
Olmo nie był kontuzjowany, tylko namówili Christensena to zrobienia operacji urazu z którym grał od długiego czasu .
Gdyby nie to to by go nie zarejestrowali .

Oczywiście że koszty mogą spadać jak przy odejściu Lewandowskiego ale aktualnie mają przyjść Gordon , Alvarez podobno ktoś jeszcze a jak nie znajdziesz chętnych to dojdzie Co jeszcze pensją Fatiego i ter Stegena , które nie są małe.
Więc równie dobrze mogą się zwiększyć.

0

@Gary spłacamy dług , którego nie zdążymy spłacić przed zamknięciem Camp Nou .
Dopiero po otwarciu wchodzi spłata stadionu i może wtedy klub będzie spłacał zaległości .

Mi chodzi o to w tym wszystkim że skoro nie masz stabilności , bo rok temu nie mogłeś rejestrować piłkarzy to zarząd mógłby zachować się rozsądniej a nie dać się ruchac kolejny raz Atletico i płacić 120 mln za Alvareza.

0

@fotohobby od czasów Roberta i Olmo xD
Olmo przyszedł 2 lata temu . Rok wcześniej wydaliśmy ponad 30 mln euro na byle kogo i 4 lata temu wydaliśmy 160 mln euro .

0

@Murazor ale wiesz że Ty nie masz 1 mld zysków tylko to jest przychód? Więc jeśli doliczylbys te 40 mln euro do np. zeszłego sezonu to miałbyś sezon z 30 mln straty na koniec sezonu?

0

@RadKe12 no właśnie nie wiem jak to jest z Montjuic i zyskami z gry na nim .

0

@Murazor oszczędzającego masz na myśli ,, nie będącego w stanie "? .
Klub musiał rozwiązać kontrakty i odpuszczać piłkarzy bo nie był w stanie ich po prostu zarejestrować .
Bogu dzięki namówili Christensena do operacji bo inaczej Olmo by nie zagrał w zeszłym sezonie .
Taka sytuacja klubu była zajebista xD
Bogu dzięki później musieliśmy się targach po sądach żeby on i Gavi mogli zostać zarejestrowani w pierwszej drużynie.

0

@fotohobby oczywiście że tak , z tym że aktualnie dokładamy 200 mln euro transferów i zaraz powiększymy nasze straty brakiem gry na Camp Nou .
Laporta nie przejmował się wcześniejszymi długami za swoich kadencji , w ostatnim roku ostatniej kadencji powiększył je o 100 mln euro .

0

@Murazor ale jakiego oszczędzającego klubu ? Bo Barcelona na niczym nie oszczędza , nie generujemy zysków a koszty dopiero dojdą .
Jeszcze rok temu nie mogliśmy rejestrować normalnie piłkarzy a w okienko wydamy minimum 200 mln euro .

0

@Murazor patrzę na finanse ponieważ przez nie byliśmy w totalnej dupie przez kilka lat . A prezydenci Barcelony jak mają okazję to od razu wydadzą większe kwoty bez wahania.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?