0

@fotohobby wydanie w 3 okienka 130 mln euro , okej , uznajmy to za oszczędności.
Fati i ter Stegen , aktualnie mogą również zostać i zwiększyć obciążenie w limicie.

0

@Murazor nie , nie .
Klub kupił Olmo za 60 mln euro dwa lata temu i to oni nie było w stanie go zarejestrować .
Olmo nie był kontuzjowany, tylko namówili Christensena to zrobienia operacji urazu z którym grał od długiego czasu .
Gdyby nie to to by go nie zarejestrowali .

Oczywiście że koszty mogą spadać jak przy odejściu Lewandowskiego ale aktualnie mają przyjść Gordon , Alvarez podobno ktoś jeszcze a jak nie znajdziesz chętnych to dojdzie Co jeszcze pensją Fatiego i ter Stegena , które nie są małe.
Więc równie dobrze mogą się zwiększyć.

0

@Gary spłacamy dług , którego nie zdążymy spłacić przed zamknięciem Camp Nou .
Dopiero po otwarciu wchodzi spłata stadionu i może wtedy klub będzie spłacał zaległości .

Mi chodzi o to w tym wszystkim że skoro nie masz stabilności , bo rok temu nie mogłeś rejestrować piłkarzy to zarząd mógłby zachować się rozsądniej a nie dać się ruchac kolejny raz Atletico i płacić 120 mln za Alvareza.

0

@fotohobby od czasów Roberta i Olmo xD
Olmo przyszedł 2 lata temu . Rok wcześniej wydaliśmy ponad 30 mln euro na byle kogo i 4 lata temu wydaliśmy 160 mln euro .

0

@Murazor ale wiesz że Ty nie masz 1 mld zysków tylko to jest przychód? Więc jeśli doliczylbys te 40 mln euro do np. zeszłego sezonu to miałbyś sezon z 30 mln straty na koniec sezonu?

0

@RadKe12 no właśnie nie wiem jak to jest z Montjuic i zyskami z gry na nim .

0

@Murazor oszczędzającego masz na myśli ,, nie będącego w stanie "? .
Klub musiał rozwiązać kontrakty i odpuszczać piłkarzy bo nie był w stanie ich po prostu zarejestrować .
Bogu dzięki namówili Christensena do operacji bo inaczej Olmo by nie zagrał w zeszłym sezonie .
Taka sytuacja klubu była zajebista xD
Bogu dzięki później musieliśmy się targach po sądach żeby on i Gavi mogli zostać zarejestrowani w pierwszej drużynie.

0

@fotohobby oczywiście że tak , z tym że aktualnie dokładamy 200 mln euro transferów i zaraz powiększymy nasze straty brakiem gry na Camp Nou .
Laporta nie przejmował się wcześniejszymi długami za swoich kadencji , w ostatnim roku ostatniej kadencji powiększył je o 100 mln euro .

0

@Murazor ale jakiego oszczędzającego klubu ? Bo Barcelona na niczym nie oszczędza , nie generujemy zysków a koszty dopiero dojdą .
Jeszcze rok temu nie mogliśmy rejestrować normalnie piłkarzy a w okienko wydamy minimum 200 mln euro .

0

@Murazor patrzę na finanse ponieważ przez nie byliśmy w totalnej dupie przez kilka lat . A prezydenci Barcelony jak mają okazję to od razu wydadzą większe kwoty bez wahania.

0

@Murazor Barcelona jeszcze nie zaczęła spłacania renowacji Camp Nou i wlasnie w tym jest problem o który mi chodzi .
Robimy transfery za 200 mln euro , nasz przychód i limit płacowy to Camp Nou ,które zaraz zostanie ponownie zamknięte a nam dojdą raty spłaty kredytu na stadion i opłata Montjuic 100 mln euro za sezon .

0

@fotohobby jest spłacany ten ok 500 mln euro bo nie zaczęliśmy jeszcze spłacać stadionu .
Gdybyśmy musieli to zrobić od razu to mielibyśmy problemy .
A zaraz zamykamy stadion na remont dachu i trzeba doliczyć 100 mln euro za wynajem Montjuic.

0

@Murazor aktualnie w Europie jest może 10 klubów które mają takie długi jak Barca , przez budowę stadionu głównej .
Ale co z tych przychodów kiedy masz prawie takie same koszty i masz zysk na poziomie 10 mln euro ?

0

@RadKe12 ale ja właśnie patrzę na wszystko .
Patrzę na zobowiązania , patrzę na normalne długi a także dług stadionowy , którego w sumie nawet nie biorę pod uwagę bo jest rozłożony na dziesiątki lat .
Bilansowo mówię jedynie o sprawozdaniu finansowym i raczej używam tego jako w miarę argumentu ponieważ gdybyśmy stali dobrze z finansami to nie mielibyśmy rok temu tak ogromnych problemów z rejestracją piłkarzy .

W dodatku dochodzą słuchy że jeśli stadion zostanie zamknięty na remont dachu to znów wypadamy z formuły 1:1 .

0

@Gary no dobrze ale ja Ci podaje najprostsze przykłady .
Fajnie że dostaliście wyższą premię ale to Barcelona musiała latać rok temu po sądach i używać kontuzji innych piłkarzy by zarejestrować innych .
Dlatego właśnie że nie mamy dobrych finansów.

0

@MesQueUnClub_87 ale my nie spłacamy zbyt wiele ponieważ nie generujemy zysków.
Dlatego oprócz 1.5 mld długu stadionowego mamy jeszcze inne zaległości o których napisałeś .

2

@michal26 jestem tego samego zdania . Nie jestem przeciwny temu transferowi ale kwota to przesada

1

@Jakchcesz ,, this is not the day I die "- Oberyn Martell at the day he died .

0

@Gary no ja myślę że jeśli klub ma zysk jedynie 10 mln euro to raczej jest to kiepski wynik jak na Barcelonę.
Po tym jak nie mogliśmy rejestrować zawodników i po naszym limicie płacowym możesz łatwo wywnioskować że finanse nie stoją na dobrym poziomie .
Gdybyśmy generowali super pieniądze to nasze limity płacowe byłyby na poziomie Realu ale niestety tak nie jest i zaraz znowu będą obniżone przez zamknięcie stadionu na remont dachu.

0

@Katalończyk 99 dlatego po roku najlepiej wydać minimum 200 mln euro i zaraz znowu nie mieścić się w formule 1:1 przy budowaniu dachu! Zajebiście xD
Limit się zwiększył też bo np rozwiązaliśmy kontrakt z Lengletem .

0

@michal26 ale nie za 120 mln euro .

0

@Hindus nie wiem ale biorąc pod uwagę że mogą się pozbyć Gonzalo i Endricka to mogą kogoś sobie ściągnąć chyba w ich miejsce.

0

@Gary jako że rok temu musieliśmy namawiać Christensena do operacji , żeby w jego miejsce zarejestrować Olmo a potem walczyć w sądach o rejestrację Olmo i Gaviego stwierdzam że jest chujowo .

1

@NeroTFP1 tyle że to czego Realowi brakuje to dokładnie środkowy napastnik z krwi i kości , przed transferem Mbappe każdy wiedział że z Vinim to może nie wypalić .

3

@capricornusjrk do tej drugiej grupy można też Olmo zaliczyc .

0

@Cyzix no właśnie zapomniałem jeszcze o Raphinhi , on też przecież będzie do wymiany .

0

@SkalpelFCB i co , sprzedamy Olmo żeby za rok szukać kogoś za starego Bernardo , który demonem prędkości nie jest a musi prasować w naszym systemie?

0

@capricornusjrk mnie jedynie razi przesadna suma i w sumie to że nie jest 9tką tylko musi grać obok jakiegoś piłkarza w ataku .
Reszta to plusy jak gra kombinacyjna , praca bez piłki i może rzuty wolne .

0

@Cyzix może tak ale trzeba pamiętać że nawet jak ściągniemy Cancelo czy Bernardo to za rokub dwa trzeba będzie za nich szukać zastępstwa , tak samo jak i za De Jonga , który dobija do 30stki i znów będziemy potrzebowali finansów.
Jak dla mnie to jak zwykle zarząd FCB się podpala i zamiast ustabilizować sytuację wydajemy bajeczne sumy na piłkarzy , którzy nie są niezbędni .

1

@NeroTFP1 mnie zaskoczyło że Ernesto Valverde go od razu skreślił bo kiedy graliśmy w systemie 4:4:2 do wydawało się że na skrzydlo pasowałby idealnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?