1

Valencia 3:0.

7

Żadnego Anglika

0

Masche Vermaelen dobra para stoperów .

0

Co z tego że gra bliżej lewej strony skoro marnuje prawie wszystkie setki ? Problemem nie jest kego ustawienie tylko skuteczność w pojedynkach jeden na jeden .

1

Ronaldo ostatnio podsumował swoich fanów mówiąc że mają ,, krótką pamięć " i moim zdaniem trafił w sedno .

1

Tak jest . Po pierwsze będzie znał sygnały kontuzji mięśniowej , dzięki czemu będzie wiedział kiedy się oszczędzić i nie naderwać mięśnia . Podczas rekonwalescencji popracuje nad językiem i ogólnie wróci silniejszy . Ma papiery na piłkarza klasy światowej .

2

Ja pokładam w nim wielkie nadzieję . Jak zobaczyłem jak gość przyjął piłkę z Espanyolem odwrócił się i nagle takie odpalił przyspieszenie w kierunku bramki to nie mogę się doczekać jego powrotu .

1

A może zwykłe ruchy by podbić nam cenę co z pewnością im się udaje .

0

Zamiast płacić taką kasę za Coutinho ściągnąłbym Alexisa z powrotem .

0

Wczoraj bylo info że zaczyna robić ćwiczenia z piłką . Podobno ma dostać zielone światło w połowie grudnia .

10

Szkoda chłopa jak nic .

0

Nawet się pomyliłem . W tym sezonie 0 asyst ...

2

W tym sezonie aż jedna asysta .

0

Nie widzę tu trybun .

0

Jeśli ma być gotowy do gry w połowie grudnia to znaczy że wcześniej bedzie trenował z grupą a w połowie grudnia dostanie zielone światło . Jeśli dostanie zielone światło to nie widzę przeszkod żeby złapał 45 minut przed meczem z Realem i z nimi wystąpił w podstawie .

10

Super , pochodzi sobie w nich po kuchni :D

24

Kucharczyk.

1

Na mediapuncie grał w Sevilli . Obejrzyj sobie co gość tam wyprawiał . Zresztą trenerzy , którzy go trenowali mówią że to jego najlepsza pozycja .

0

Ale u nas regulatora tempa gry nie potrzeba bo z tym nie mamy problemu . Chodzi o większe zaangażowanie pomocników w bramki .

3

Jeszcze jedna taka rozkmina z mojej strony . Uważam że w drugiej linii nie mamy takiej efektywności jakiej byśmy chcieli bo moim zdaniem nie posiadamy w tej formacji ludzi do Once de gala .
Mamy sporą liczbę pomocników ale tak naprawdę ciężko do końca powiedzieć do kogo należy pierwszy garnitur . Oczywiście mowa tu o pomocnikach ofensywnych bo Busquets to nawet nie posiada rywalizacji .
Na dwie pozycję mamy takich piłkarzy jak Iniesta , Rakitić , Sergi Roberto , Paulinho , Denis Suarez , Andre Gomes i pomijany przez Valverde Arda Turan .
Tak więc mamy po trzech na jedną pozycję . Na pierwsze oko wysuwa się para Iniesta i Rakitić . 1.Andres przedłużył umowę i napewno obiecano mu minuty ( dlatego nie gra tam Roberto ani Denis ) ale z drugiej strony ma swoje lata i trzeba go oszczędzać ( chociaż się nie udało ). Także nie będzie grał regularnie bo nie da mu się tego zagwarantować . Do tego formą nie błyszczy a dobre występy można policzyć na palcach jednej ręki .
2. Denis Suarez mówi otwarcie że najlepiej grą mu się na pozycji Iniesty ale zbiera tylko ogony lub pojedyńcze spotkania . Więc grając co piąty mecz to oczywiste że formy chłopak nie osiągnie . Jego bramka z Getafe dała nam nowe życie w tym meczu , w nagrodę dostał zadanie ogrzewania ławki rezerwowych .
3. Sergi Roberto , temu chłopakowi przydałaby się jakaś sekstaśma jaką posiada Benzema żeby mógł w końcu zacząć występować na pozycji pomocnika ( najlepiej na pozycji Iniesty ). Sergi posiada szybkość a także technikę , potrafi ze skrzydla zejść do środka i minąć 2-3 rywali poprostu biegnąc , bez żadnych dryblingów . Podoba mi się również jego gra na skrzydle , niestety pozycja zarezerwowana dla naszego nowego nabytku czyli Dembele .
No ale niestety trenerzy wyglądają na przekonanych że jest prawym obrońcą ( chociaż jak dla mnie to kompletna pomyłka ) i uważam że jeśli dalej będzie taką zapchajdziurą to poprostu odejdzie .
Ma 25 lat , 7 spotkań na prawej obronie , 2 w środku pomocy .

4. Paulinho , chłop silny fizycznie , który świetnie odnajduje się w polu karnym rywali . Jego jakość wcale mnie nie zaskoczyła , oglądam regularnie repre Brazylii . Jednak w Barcelonie wydaję się że nie musi być zbytnio zaangażowany w odbiór piłki , po zejściu z murawy przez Busquetsa to Rakitić zajmuje pozycję DMa . Stąd dobre statystyki w La Liga 5 spotkań , 3 bramki i asysta .
5. Rakitić , jak dla mnie piłkarz , który jest jednym z najbardziej zmarnowanych w Barcelonie . Na pozycji takiego ,, bardziej defensywnego pomocnika " sprawdzał się wtedy , kiedy trzeba było asekurować prawą stronę obsadzoną przez Alvesa . Super to wyglądało . Niestety Rakitić to typowa mediapunta , piłkarz niezwykle usposobiony ofensywnie . Na pozycji na ktorej występuje nie może robić tego co jest jego mocną stroną . Świetnie wchodzi w pole karne z drugiej linii a także ma genialnie ułożoną stopę do strzałów z dystansu ( chyba najlepsze w naszej kadrze ). Według mnie jego pozycja zabiera wszystko co Ivan ma najlepsze.
6. Andre Gomes - raz prawe skrzydło , raz lewe skrzydło , raz środkowy ofensywny , raz środkowy defensywny . Chłopak , przez większość tutaj znienawidzony ( wczoraj pierwszy raz zgłosiłem czyiś komentarz , gdzie koleś napisal że info o jego kontuzji to dobra wiadomość , niewytrzymałem ).
U Valverde wydaję mi się grający zdecydowanie więcej do przodu . Ligowe minuty z Espanyolem , świetne przyjęcie , piłka do Dembele->Suarez=bramka . Wydaje mi się że u Ernesto może się wreszcie odbudować psychicznie ( wydaje mi się że tu leży jego jedyny problem ) i bramka czy asysta może tu wiele zmienić . To moje domysły bo wiem że wiekszosc widzi go dawno poza klubem . Podstawowym piłkarzem nie jest i zbiera mało minut aczkolwiek więcej od takiego Denisa .W każdym razie kolejny piłkarz rozrzucany po różnych pozycjach a każda pozycja to inne zadania .

Wszystko to co napisałem to moja uwaga , że druga linia nigdy nie będzie naszą dobrą stroną póki Valverde zdecyduje gdzie kto ma grać . Nasi środkowi pomocnicy robią za zapchajdziury w linii obrony czy jako skrzydłowi . Jeśli to się nie zmieni to żadne transfery nic nie dadzą bo grając tyle co każdy z tych piłkarzy nie da się osiągnąć formy w jakiej chcę się znaleźć środkowy pomocnik a jeśli już dostanie minuty to zagra sobie na skrzydle .
Dziękuję za uwagę jesli komuś się chciało czytać te wypociny .

1

Wedlug mnie to najbliższe okienka transferowe mogą być kompletną porażką . O ile fajnie by było przywitać Coutinho czy Griezmanna to jak dla mnie kandydatury takich piłkarzy jak Seri czy Goretzka to jakiś żart .

Jesli Barca potrzebuje pomocnika to takiego super ofensywnego , który będzie sypał asystami i prostopadłymi piłkami a nie 26letniego Seriego , który nie dość że gra połowę spotkań jako DM i do przodu praktycznie zero . Goretzka znowu bramki ma ale kreator gry z niego niestety żaden .
W dodatku rozpatrywany Yerri Mina nie zagrał jeszcze spotkania w Europie i to też będzie niespodzianka .

1

Goretzka to zwykły przecietny piłkarz . Obyśmy go nie ściągnęli .

0

Równie dobrze do formy może wrócić Pique z Suarezem no i za dwa miechy wróci może Dembele .

0

W takim wypadku my byśmy trafili na Bayern/Chelsea a Real na Besiktas .

0

Szkoda że nie mamy pozycji mediapunty bo na tej pozycji Rakitić gra najlepiej i wykręcał najlepsze statystyki .
@al Fayed spóźniłem się o minutę ;)

0

Barca ma jakieś chore te opcje transferowe . Seri czy Goretzka to piłkarze naprawdę przeciętni a oni ich rozpatrują jako wzmocnienie .

0

Akurat w meczach z silniejszymi ekipami Rakitić gra lepiej .

1

W sumie to w drugiej linii może zagrać całą czwórka , czyli Denis-Paulinho-Busquets-Rakitić .

11

Szczerze to my gramy na jakieś 50/60% swoich możliwości , więc równie dobrze możemy złapać wiatr w żagle .

2

Kibice Realu mają wrażenie że tak wygląda kibic Barcy . Można tak wymieniać zmieniając jedynie nazwy klubu .

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?