Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Kazragore O to, że kupili Pegasusa ze środków Funduszu Sprawiedliwości.
Fundusz Sprawiedliwości nie służy do tego celu, choć PiS próbuje wmawiać, że służy a zrobili to w ten sposób, zamiast tak jak należy czyli z budżetu tylko po to, żeby nikt się nie dowiedział, że go kupili.
Smaczku dodaje, że jak sprawa się rypła i wyszło na jaw, że PiS szpiegował szefa sztabu PO za pomocą Pegasusa, to Woś (ten o którego immunitet chodzi) mówił, że jedyny Pegasus jaki zna, to konsola do gier.
A tu na komisji śledczej się okazało, że go Ziobro zrobił w fujarę i tłuk się sam podpisał pod tym lewym zakupem.
0
@Kgorecki2500 Nie istnieje partia RN, Konfederacja nie jest koalicją (bo by progu nie przekroczyli) są zarejestrowani jako partia więc sorry, ja mam dosłownie w dupie, czy Krzysiu z kolegami jest z RN.
Oczywiście wiem, że to tylko zbiór różnych ugrupowań tylko widzisz, działają jako jedność.
Z 18 posłów 10 było za (czyli przeciw niedzielom handlowym), 4 przeciw (czyli za niedzielami handlowymi), 1 się wstrzymał a 3 nie przyszło w ogóle do pracy.
Który z nich jest w RN to nie wiem.
26
Dziś Konfa miała double strzałów w stope swojej propagandy.
Najpierw wywalili się o stolik i zagłosowali przeciwko rozliczeniu aferzystów z PiSu, którzy na lewo kupili program do szpiegowania opozycji, więc wyszło gówno z ich propagandy, jak to banda czworga robi wszystko, żeby Konfa ich nie rozliczyła.
A dosłownie chwilę później byli przeciwko dalszemu procedowaniu ustawy o 2 niedzielach handlowych w miesiącu, czyli wolny rynek i gospodarka nie jest jak widać istotna.
0
@MichuZ44 Jest jeden trening przed kwalami, nikt nie robił czasówek i nie sprawdzał tempa tylko szukał ustawień. To co zrobił Mercedes to jakaś abonimacja a czasy Hamiltona nie mają żadnego znaczenia w tym wypadku.
Jakby oszczędzali opony na weekend, ale nie wiem czy to się opłaca, bo nie mają w ogóle pojęcia jak się jedzie na oponach, na których spędzą praktycznie całe weekend.
3
Nie ma lepszego dźwięku, niż zgrzytanie zębów ludzi, którzy będą postawieni przed sądem za łamanie prawa.
Wójcik się zaciął i trzeci dzień powtarza, że Wosiowi zdejmują immunitet za kupienie programu do wykrywania przestępczości, choć ani razu nie podał choć jednego przykładu przestępcy wykrytego tym programem.
Jeszcze ten Woś stojący z miną jakby miał się popłakać i krzyczący do Hołowni, że czego on się boi xD
A najbardziej ośmiesza się Konfederacja.
Rok pieprzyli, że oni idą wywrócić stolik i wszystkich rozliczyć.
Potem gadali, że te komisje itd. to hucpa i nikt nie zostanie rozliczony.
A jak przyszło do głosowania nad uchyleniem immunitetu gościowi, który ma zarzuty, to NIKT z Konfy wniosku nie poparł xD
0
@Explode Z kim się pan Horała chciał dogadywać przez 8 lat gdy rządził?
Z nikim, w sprawie CPK nawet nie zrobił konsultacji społecznych. Po prostu wskazali palcem na mapie gdzie będzie lotnisko i ma być tam lotnisko.
Cała polityka ostatnich 8 lat opierała się na tym, że PiS to Polacy a cała reszta to agenci i zdrajcy, teraz z tymi ludźmi trzeba się dogadywać ponad podziałami, bo akurat już nie rządzą?
0
@Kgorecki2500 NIKT nie ukradł tyle co PiS. Żenadą jest, że do was nie dociera to, jak tragiczny to był rząd i jakie szkody wywołał.
Trudno znaleźć w historii III RP kogoś, kto by ukradł 300 milionów złotych, a to jest tylko jeden z przekrętów w sprawie jednego funduszu. 400 milionów za respiratory od handlarza bronią, którego sprawę umorzono bo zmarł i go skremowano w kraju bez ani jednego krematorium.
2 miliardy za przekop który miał kosztować 800 milionów (i nie był do niczego potrzebny), 1,5 miliarda za elektrownie o której wiadomo było od lat, że nie będzie działać.
To jest tylko kilka głośnych rzeczy, a tego było znacznie więcej.
Takiej skali kradzieży nie znajdziesz nigdzie poza PiSem, nawet jakbyś połączył wszystkie rządy od '89 roku a i pewnie część rządów PRL, to łącznie nie ukradli tyle, co PiS przez 2 kadencje.
Nie wiem co z wami jest nie tak, że nie dociera do was prosta informacja: Z tymi ludźmi interesów się nie robi.
Oni nie mają i nigdy nie mieli w zamyśle dobra Polski, więc o czym chcesz rozmawiać z tymi ludźmi?
PiS 8 lat nie interesował się niczym poza wojną polityczną, podejmował skrajnie idiotyczne decyzje, byle się politycznie zgadzały.
Samo CPK to idiotyczny miś wymyślony tylko po to, żeby PiS miał laurkę, bo owszem, CPK jest potrzebne ale wmówiono wam, że musi to być lotnisko od zera w szczerym polu, choć wcześniej istniały plany duoportu Modlina i Chopina, gdzie Chopina da się rozbudować do 30 milionów a Modlin do 50 milionów.
Czemu nie rozbudować istniejące lotnisko? Bo to inwestycja PO-PSL i nie da się jej przypiąć jako sukcesu Kaczyńskiego.
Czemu nie rozbudowano Okęcia choć była taka konieczność a przez brak tej inwestycji już teraz Polska traci miliony bo musi odrzucać 25% połączeń?
Bo Warszawa jest PO a oni zabrali kasę i wybudowali lotnisko w Radomiu, które generuje miliardowe straty.
Teraz się wam obudziło, że to wojna polsko-polska i niech się dogadają, z ludźmi jak Horała, który w żadnej sprawie nie chciał się dogadywać z nikim przez ostatnie 8 lat i rozkradał tą najważniejszą dla Polski inwestycje.
Jesteście śmieszni.
0
@Kgorecki2500 Tak, baba TOP. Tak rozsądna, że nie widzi nic złego działać dla "rozwoju" z gościem, który wyprowadził miliony z "strategicznej inwestycji".
Na następny krok polecam z Trynkiewiczem założyć ruch dla bezpieczeństwa dzieci.
4
Głośno jest dzisiaj o tym, że Razem zawiesiło posłankę Matysiak za to, że złączyła się z Horałą w jakiejś akcji "Tak dla rozwoju".
To, że PiSowcy są oburzeni to standardowe, Konfa też w ogóle nie dziwi (tak się przewraca stoliki i rozlicza złodziei).
Ale też dużo ludzi centrum i nawet lewicy widzi w tym coś nagannego.
I się zastanawiam, czy serio ludzie są tak głupi i mają tak krótką pamięć?
Pominę, że on to zrobiła kompletnie z pominięciem partii (zaskoczenie, że członek partii zostaje zawieszony w partii za to, że robi bez pytania sojusz ze skrajnie opozycyjną partią).
Ale najważniejsze w tym jest to, że Horała to jest 100% PiSowiec, czyli cwaniak i złodziej.
Jak można w ogóle wpaść na pomysł, by robić akcję "Tak dla rozwoju" z ludźmi, którzy okradali ten kraj na niespotykaną dotąd skalę?
Sam Horała z budżetu CPK ufundował przed wyborami festyn na jakiejś wsi 400km od Baranowa, akurat przypadkiem w swoim okręgu.
Horała też odpowiada bezpośrednio za rozdawanie milionów księżom, tak spółka CPK płaciła na kościolki i to nie małe pieniądze.
Tylko z takich co pamiętam, Szymanów 500 tys, Kaski 600 tys, Wiskitki 400 tys, do tego 920 tys dla OSP Niepokalanów (tak, OSP to nie kościół, tylko w tym przypadku mówimy o straży zakonnej, to OSP składa się wyłącznie z zakonników).
Do tego jeszcze kilka milionów dla influenserów na propagandę, bo gadanie o "marketingu" to brednie, po co reklamować lotnisko, którego budowy nawet nie zaczęto.
I to tylko sam Horała, a jeszcze jest jego partia, która była tak przyjazna rozwojowi Polski, że zmarnowała ponad 2 miliardy na dziurę w mierzei, 1,5 miliarda na elektrownie którą zburzyli, kilkaset milionów z Funduszu Sprawiedliwości na fundacje kolegów czy moim zdaniem najgrubsze - 70 miliardów jakie otrzymali z ETS, które miały służyć rozwojowi polskiej infrastruktury energetycznej a cała kasa poszła na rozdawanie kiełbasy wyborczej.
Tak, za 70 miliardów moglibyśmy mieć 2 elektrownie jądrowe, oni nie wybudowali przez 8 lat ani jednej.
Za 70 miliardów mogliśmy wykonać 50% projektu modernizacje sieci przesyłowej i dystrybucji energii elektrycznej. Według szacunków zostało nam na to mniej niż 8 lat, bo grożą nam blackouty, koszt projektu to 150 miliardów złotych a my wydajemy rocznie mniej niż 10 miliardów na ten cel, czyli jak łatwo policzyć - nie wyrobimy się.
I ktoś rzeczywiście chce z PiSem robić projekt "Tak dla rozwoju"? Z ludźmi, kradli wszystko co dało się ukraść?
Nawet jeżeli to były krytyczne rzeczy jak respiratory podczas pandemii czy mur na granicy podczas wojny hybrydowej (który okazał się parkanem do przełamania lewarkiem samochodowym).
3
@macio_944 To co ty wybudowałeś? Zajezdnię autobusową?
1
@DonMatteo901 Bo to nie jest "dobra inicjatywa". Horała to prominentny pisowiec skażony wszystkim co pisowskie.
Mało mówić, że CPK zapłaciła za festyn w małej wiosce 400 km od Baranowa, całkowicie przypadkiem w okręgu Horały, którzy tym CPK zarządzał - tak właśnie wygląda rozwój według Horały i PiSu.
Jakakolwiek próba współpracy z nimi to pocałunek śmierci.
0
@eckov Chodzi o to, żeby napluć na końcówę
0
@Herato Tak, dawał za wszystko każdemu
0
@MichuZ44 Nie będzie żadnej formy z 20/21. Gasly to mentalnie fatalny kierowca, on nie utrzymuje presji. Dobre wyniki robi, gdy oczekujesz od niego tylko tego, żeby dowiózł swoją dupę w jednym kawałku do mety, gdy zaczynają się oczekiwania i presja, to gość znika.
0
@AlexDark00 Zastanów się, czy w tych świetnych czasach ciebie by przypadkiem nie uznali za odmieńca, bo kiedyś wystarczyło się urodzić rudym, żeby wywalano cie z każdego miasta i obrzucano kamieniami.
8
@tomcias10 Żelazny argument, bo kiedyś homoseksualizm był piętnowany czy nawet niedozwolony więc ukuto definicje małżeństwa w ten a nie inny sposób, to teraz ma tak zostać, bo taka jest definicja.
9
Arbiter dopiero po meczu zrozumie co odje**ł z tymi kartkami, jak mu przyjdzie do pisania raportu.
1
@PatrychoO Jak najbardziej. Nawet z nim by się dało lubić, gdyby nie fakt jak potem będzie obrzydliwe walenie konia, że cały sukces jest tylko dzięki niemu, umniejszając przy okazji całej reszcie (a słyszałem już wiele, włącznie z tym, że tam same patałachy grały).
Jak było w przypadku sławnego Euro 2016, gdzie nawet finał wygrali tylko dzięki temu, że Ronaldo dobrze machał łapami zza linii.
1
@MesQueUnClub96 Szkocja z Niemcami
0
Jak dla mnie super, bo już po 1/8 któreś gówno odpadnie, albo Francja albo Belgia.
0
@Destroyer_of_Worlds My nie grając w ogóle zdobyliśmy 3 bramki, Anglia, Francja i Belgia zdobyły 6 bramek, ale łącznie.
16
Belgia, Francja i Anglia powinny zostać wyrzucone z tego turnieju za gównianą grę.
0
@D10SLEO Mario Gotze strzelił tylko 17 a wygrał mistrzostwo świata dzięki swojej bramce.
Morał z tego taki, że lepiej strzelić jedną ważną niż 10 nieważnych. Jak marnuje kluczowe okazje to będzie zapamiętany jako ten, co pier**li mnóstwo okazji.
0
@lucca87 Austria ich ograła nie z samego faktu, że grają źle co Austria gra bardzo dobrze. Oni nie przegrali meczu od 2 lat z tego co kojarzę, mają mocną fizycznie drużynę i dobrze zgraną pakę. Ich wyniki nie były kwestią indywidualnych błyśnięć tylko realizacji zaplanowanych założeń taktycznych.
Przypomnę, ze Turcje i Ukrainę porobiliśmy przed turniejem i choć to tylko były towarzyskie to nie były na odwal, bo były testami przed Euro.
Wszyscy eksperymentowali a to my wyszliśmy z obronną ręką, mimo problemu kontuzji, więc tak, jestem w stanie założyć, że jesteśmy od nich lepsi.
Ogólnie kwestią jest dalej to, że patrzymy na naszą grę nie patrząc na tło rywala, Francja i Holandia nie grają super turnieju ale to dalej są marki z mocnymi indywidualnościami, Austria ma topową formę i byłaby ogromnym zagrożeniem dla każdego na tym turnieju.
0
@barteq Gra się tak, jak przeciwnik pozwala a nie jest zaskoczeniem, że w naszej grupie nawet jak Holandia czy Francja nie grały za dobrze jako drużyny, to indywidualnie są mocni i po prostu nie dawali nam robić niczego inaczej.
Austria to w ogóle osobny temat, bo choć nie mają nazwisk obecnie, to są świetnie ułożoną drużyną, jedną z najlepiej grających w Europie obecnie.
Ale w innych grupach to już tak nie wygląda i byłoby więcej luzu.
2
@mekston Ale kiedy wcześniej? 30 lat temu? 50? Przecież wcześniej to nawet można było robić zwód bezpośrednio przed kopnięciem a teraz tylko na rozbiegu i nie można się zatrzymać.
I ten stan trwa już od wielu lat, nie wiem czy nie dekady a jakoś wielu piłkarzy tego nie robi, bo nie umie zrobić tego prawidłowo a u 99% graczy pajacowanie kończy się pudłem, to czemu karać Lewego, że udało mu się opanować taką technikę?
Niech stosuje, bramkarz nie ma mieć łatwo bo karny jest korzyścią dla przeciwnika.
Już nie żartujmy, żeby napastnikowi dyktować jak może kroki stawiać (bo to de facto do tego się sprowadza, tempo stawiania kroków).
0
@mekston No powinna być sroga, choć też nie rozumiem, czemu bramkarzowi zabroniono pajacowania na linii, ale w pełni akceptuje pajacowanie strzelca, bo czemu nie?
Najczęściej pajacowania kończą się pudłami, napastnik musi mocno trenować, żeby opanować takie tańce i czemu mieliby mu to zabrać?
3
Podsumowując grę naszej kadry: Z totalnego braku oczekiwań widząc naszą grę w eliminacjach i grupę do jakiej trafiliśmy nagle urósł jakiś balon oczekiwań, który pękł po meczu z Austrią.
Z Austrią która wygrała grupę, grając zdecydowanie najlepiej.
Z Holandią mecz był zacięty a Francję zatrzymaliśmy.
Na nic się zdały krzyki, że pierwszy raz opuścimy turniej bez punktu, bo mamy punkt.
Ogólnie po prostu jesteśmy słabi, kto ogląda piłkę nożną chyba się do tego przyzwyczaił, a przy okazji zabrakło szczęścia w losowaniu, bo jestem pewny że z innej grupy byśmy wyszli.
Bo w całym tym tumulcie i chaosie rozpaczy, zapominamy ocenić wydarzenia boiskowe porównane do siły przeciwnika.
Przecież jeszcze miesiąc temu w głowie każdego kibica tliła się myśl o potężnych gwałtach jakie nam sprzedadzą konkurenci a gwałtów nie było.
Graliśmy odważnie, bez kompleksów, nie ukrywaliśmy się pod własnym polem karnym jak za Michniewicza, licząc że jakoś się prześlizgniemy.
Poszliśmy grać w piłkę i przegraliśmy grę w piłkę, wolę oglądać przegraną ludzi którzy się starają, niż robić autobus z Arabami, lagi z Meksykiem i cieszyć się ze zwycięskiej porażki "tylko 2:0" z Argentyną.
Mogę nawet odważnie stwierdzić, że z grą za Probierza byśmy na mundialu wyszli z grupy bez błagania Argentyny o litość.
Oczywiście, nie jest to jakaś pochwała dla naszego zespołu, dalej jesteśmy dziadami i niezrozumiałym jest, że w 36 milionowym kraju nie potrafimy stworzyć lepszych piłkarzy niż te 4-5 nazwisk, które widziały poważną piłkę.
Ale czuje też, że taki wylew krytyki za ten turniej jest nieuczciwy wobec kadry, która jakoś tam, malutkimi kroczkami ale zrobiła progres.
Bo drugi raz przypomnę, że mieliśmy na ten turniej nie jechać, nie wyszliśmy z najłatwiejszej grupy eliminacyjnej z możliwych a na samym turnieju mieliśmy płakać w narożniku boiska, gdy rywale będą nas ładować sto do zera.
2
@Bykunn Jakby nie było, nazwa sugeruje, że jest to karny, czyli strzał za karę.
1
@matirix20 Wstrząs mózgu i połamana czaszka, ale będzie żył.