Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Czyli według Konfederacji można dewastować cudzą własność, jeżeli ta własność nam się nie podoba i uważamy ją za niesłuszną?
Czy to wolnorynkowe podejście?
Czy oficjalnym stanowiskiem Konfederacji w takim razie jest zaprzeczenie prawu własności?
1
@FcPortoFan1999 To nie sejm ma problem z łączem, to Youtube ma problem ze sobą.
Na stronie sejmu masz stream z 4 różnych kamer i żadnego zacięcia.
0
@JoeBlack Skąd ci się wzięło uwalanie atomu?
1
@macio_944 Oskarżeniem jest to, że gdy już dowiedział się co się stało, to jeszcze dał wejść Braunowi na mównicę i dał dalej bełkotać o żydach nie przerywając.
Dopiero Hołownia ustawił Brauna do pionu i wywalił z sejmu, gdzie to rolą Bosaka w tamtym momencie powinno być zatrzymanie Grześka i wyjaśnienie sprawy.
Choć uważam, że jednak to odwołanie nie powinno dojść do skutku, jednak dobrze, że postawili Bosaka pod ścianą. Gorzej, że on nic nie zrozumie z tego.
8
Tusk kilkadziesiąt minut robił tyradę i zwracał się do posłów PiS na sali.
Pytał się ich, czy naprawdę chcą bronić złodziei których wymienił z listy, którzy pobrali ogromne pieniądze z państwa.
I wszystko jak krew w piach, pobiegł do mównicy pisowiec, który z całego wystąpienia zrozumiał tylko tyle, że on coś kradł xD
Widocznie jednak kradł, skoro był tymi nożyczkami co się odezwały po uderzeniu w stół.
0
-Jak się nazywasz książe?
-Maj nejm is Sienkiewicz
-A imię?
-Pułkownik!
0
@negreanu No, trwają pytania do rządu, tymczasem na mównice wchodzi Macierewicz bez trybu poobrażać minister Wielgus na co Bosak nie zareagował w żadne sposób.
I żeby była jasność, to nie była kolej Macierewicza na mównicy, bo zszedł i chwilę potem ponownie wszedł już w prawidłowym trybie i nie zadał żadnego pytania na co Bosak też nie zareagował.
2
@MESSIah16 Może jakby tak dyskwalifikowano wszystkich poza nami i City, byłoby to możliwe.
0
@Kgorecki2500 I niestety nie podołał, wpuszczając na mównice pisowców bez żadnego trybu.
3
@tristan87 Jakby dało się zmierzyć jaki człowiek ma dystans do samego siebie, to Borek byłby we własnej dupie.
3
Oglądam sobie zapis komisji śledczej do spraw wyborów kopertowych.
To, że PiS tam jest tylko po to, żeby mącić i próbować zmienić temat komisji to oczywiste.
Ale śmieszniej, że komisja jest ważna, ma wyjaśnić to co się wydarzyło, kto wydał polecenia, kto przewalił miliony na wybory które się nie odbyły.
Konfa o tym gadała, Mentzen wiele razy powtarzał hasło o Sasinie co wydał 70 milionów.
A potem przychodzi Tumanowicz na posiedzenia komisji i pod ramię z PiSem bawi się w rozwalanie prac komisji, jakby w ogóle nie zainteresowany wyjaśnieniem tej sprawy.
Na przesłuchaniu tego profesora oraz Gowina odniosłem wrażenie, jakby jego jedynym pomysłem było udowodnienie, że nie było żadnego wirusa a ówczesna opozycja pomogła w pałowaniu ludzi za brak maseczki.
Wcześniej podczas wniosków o wezwanie świadków próbował forsować postawienie przed komisją Trzaskowskiego i Kidawy-Błońskiej oraz sprawdzanie księgi wejść i wyjść jakiegoś tam budynku służb specjalnych, ale nie w okresie wyborów tylko aż do 2021.
Na pytanie po co, odpowiedzi nie znał.
To jest to rozliczanie rządu PiSu o którym tyle krzyczeli przed wyborami.
0
@MOLESTA Jeżeli zrozumiałeś artykuł, Trump mówił, że go przekręcili na wyborach a jak na razie się okazuje, że jedyne głosy jakie zniknęły to głosy Bidena
0
@JordiAlbion Chyba były, ale w żadnej sprawie nic nie udowodniono a co lepsze, multimiliarder Trump zrobił zbiórkę na sprawy sądowe w kwestii oszukania wyborów.
Oczywiście żadnych spraw nie wytoczył a kasę przytulił od frajerów.
0
Okazuje się, że Donald Trump miał rację i wybory w 2020 zostały zmanipulowane.
Po śledztwie i przeliczeniu głosów okazało się, że gdzieś zniknęło 4000 głosów.
https://www.mediaite.com/news/stunning-republican-probe-finds-4000-missing-votes-from-trump-biden-election-votes-taken-from-biden/
1
@Kgorecki2500 Reagowali na zmiany prawa rozmontowujące trójpodział władzy i upolityczniające wymiar sądowniczy.
Czy teraz jakieś prawo zostało zmienione? Nie, przeciwko PiS są używane prawa którzy sami zrobili.
Z resztą nie rób fikołków, tam nie siedzą idioci. PiS srał na wszystko i wszystkich, notorycznie stawiał się przeciwko UE, oskarżał UE o wszystko co najgorsze.
I teraz ta UE miałaby się pochylać na problemami bandytów?
1
@q1 To dentysta powinien rekomendować i należałoby wykonać rekomendacje.
Jak dla mnie usunąć jak zaczynają się sypać, bo te upośledzone karły nie dadzą spokoju a leczenie ich jest bardzo ograniczone w możliwościach i po kilku interwencjach już nie będzie się za co złapać.
A jak dojdzie do stanu zapalnego to na w miarę kulturalny zabieg będzie już za późno, wtedy zobaczysz co to hardcore.
3
@Nazio_87 Jest już nawet odpowiedź pani Very Jourovej, wszystko zarejestrowały kamery
0
@michal26 Tylko jakie wnioski możesz z tego wyciągnąć? Skoro tyle sektorów leży, najdroższe media, produkty w sklepach często droższe niż na zachodzie, drogie mieszkalnictwo, bardzo niskie zarobki, fatalna służba zdrowia, skomplikowane prawo, i tak wymieniać można jeszcze długo.
To skoro jest tak źle to czemu ludziom żyje się lepiej niż Niemcom w Niemczech?
Mi się wniosek nasuwa jeden: Niemcom jakoś życia się pogorszyła więc to odczuwają względem tego co było, Polak natomiast jest przyzwyczajony do gówna w którym żyje.
W żaden sposób nie jest to optymistyczne.
0
@Kgorecki2500 Wątłe gówno które na żywo wygląda jakbyś drut owinął poszarpaną taśmą, do tego słaba do postawienia w miejscu publicznym, bo plastikowa noga łamie się pod ciężarem samej choinki.
Przerabiałem taki temat.
Choinka która wygląda dobrze i nada się do postawienia w miejscu publicznym swoje kosztuje
https://choinka24.pl/choinki-sztuczne-pe
1
@Nazio_87 Chyba jak ten grubas z Facetów w czerni co go robal przejął.
0
@Kgorecki2500 Orientujesz się w ogóle w cenach? Sztuczna choinka PE 1,8m która nie wygląda jak wycior to koszt przynajmniej 600 zł. 1400 zł za choinkę z ręcznie robionymi bombkami to nie jest wygórowana wartość.
3
@misterio Ja sie domagam kontroli tego przedsięwzięcia.
188 milionów poszło na budowę tego - jakby nie było prywatnego - przybytku, wielokrotnie przekładano jego otwarcie, łącznie o 3 lata a na wystawie mają się znajdować jakieś rzeczy związane z Radiem Maryja i Rydzykiem, mnie to wygląda na kradzież pieniedzy.
0
@michal26 No i ok, tylko to są wtedy dane nieporównywalne i nie można ich ze sobą zestawić bo nie są wymierne ani obiektywne.
Nie są też istotne, bo ludzie mają tendencje do przyzwyczajania się i możesz być szczęśliwy w Salwadorze choć pod twoim domem właśnie gang zastrzelił przypadkową kobietę, no ale nie ciebie, to chyba dobrze.
Sprowadź tutaj Polaków z Niemiec, Holandii, UK czy USA i ich zapytaj czy się w Polsce dobrze żyje, ludzi którzy mają odniesienie do innych standardów i wiedzą, że można inaczej.
Natomiast jak to porównać, gdzie dla przeciętnego Niemca będzie tragedią konieczność opuszczenia standardu hotelu na wakacjach na Dominikanie a przeciętny Polak się ucieszy, że w tym roku stać go było na rybę w Juracie?
1
@michal26 No, tyle takie ankiety nie mają sensu przez zupełnie inną mentalność i standardy.
Coś co dla np. Niemca jest niezadowalające dla Polaka byłoby wręcz luksusem.
Tu mógłbym podać przykład sprzed lat w USA który chyba najlepiej zobrazuje o co mi chodzi:
Za czasów Georga W. Busha cena paliw w USA wzrosła do 2,5 dolara za galon, co spowodowało powszechne niezadowolenie i protesty.
Galon to prawie 4 litry, więc licząc po kursie z tamtego czasu, USA się burzyło że musi zapłacić 7,5 złotego za 4 litry paliwa.
W tym czasie w Polsce było spoko płacąc 3 złote za litr
1
@michal26 Idąc PiSowską wykładnią to nie mógłby użyć łaski tylko wobec SKAZANYCH przez TS.
Dając prezydentowi prerogatywę do uwalniania od zarzutów w sprawach karnych, tak samo dalibyśmy mu prerogatywę do zwalniania z zarzutów dla Trybunału Stanu.
Akt abolicji po prostu znosi karalność za przestępstwo, więc prezydent który nie może ułaskawić skazanych przez TS mógłby po prostu nie dopuścić do skazania przez TS wygaszając karalność popełnionego przestępstwa.
Ale o tym PiS nie pomyślał gdy zaczął forsować swoją narrację.
I nie, prezydent nie powinien mieć żadnego prawa ingerować w sprawy sądowe.
4
@Seba_89_ Ale to skazani prawomocnym wyrokiem mieliby nie iść do więzienia, czy jak? To jacyś lepsi ludzie?
To, że Duda nie mógł ich ułaskawić a TK czegokolwiek orzekać w tej sprawie a wobec Kamińskiego i Wąsika ma ponownie rozpocząć się sprawa sądowa to decyzja Sądu Najwyższego z 6 czerwca 2023, jak łatwo się domyślić, rządził wtedy PiS.
A tu masz chyba najbardziej rzetelną opinię prawną o tym, czy można stosować prawo łaski wobec osoby nieskazanej
Więc nie wiem o czy ta dyskusja. Duda mógl po prostu poczekać kilka dni aż wyrok się uprawomocni, wtedy zastosować łaskę i Kamiński z Wąsikiem niepodważalnie byliby na wolności.
2
Ciekawe obserwować jak z polskich portali społecznościowych szybko znikają zwolennicy PiSu.
Jeszcze kilka tygodni temu aktywność była ogromna, dużo wpisów, dużo komentarzy proPiS czy to na Wykopie czy na Twitterze, a teraz jakby dużo dużo mniej, wpisy polityków PiSu zasypane głównie negatywnymi komentarzami, choć jeszcze niedawno były przywalone lizaniem tyłków.
Ciekawe czy to ma związek z niedawnym odcięciem dotacji z ziobrowskiego Funduszu Sprawiedliwości
3
@Saviola88 Nie, że mógł tylko nie spodziewał. To jest właśnie kwesta współżycia na drodze, ludzie spodziewają się, że będziesz jechał zgodnie z prawem, o tym mówi nawet zasada ograniczonego zaufania.
Widzisz światła gdzieś daleko, twój mózg nie umie ocenić prędkości z takiej odległości a noc pogarsza sprawę znaczenie. Więc się spodziewasz, że gdy podjąłeś decyzje o manewrze, to osoba jadąca nawet trochę ponad limitem nie zdąży dojechać do ciebie.
No ale jak się pruje koło 200 km/h to robisz 55 metrów na sekundę, nie do oceny dla człowieka gdy w ciągu 2 sekund takie auto przebywa dystans odpowiedni długości boiska.
0
@Tartar I właśnie tu jest cały problem, chcesz to robić w białych rękawiczkach to skazujesz Polskę na zamrożenie sejmu na następne 2 lata.
PiS rozmontował to państwo a partyjne marionetki nawet w 1% nie są zainteresowane dobrem narodu, a czym gorzej się dzieje tym lepiej dla nich, bo skoro można było oskarżyć Tuska o podwyżki wprowadzone przez PiS, to może go oskarżyć o wszystko byle do władzy wrócić, więc blokowanie reform, a w szczególności wykonywania programu koalicji to żywotny interes okupującego władzę PiSu.
I to by była ta normalność?
3
@Explode Nie, ona jest po prostu odklejona. Post wyżej tłumaczę, że nawet jakby chcieli, to nie ma możliwości redukcji o 90% więc to może się kręcić w granicy chciejstwa.