Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@q1 To dentysta powinien rekomendować i należałoby wykonać rekomendacje.
Jak dla mnie usunąć jak zaczynają się sypać, bo te upośledzone karły nie dadzą spokoju a leczenie ich jest bardzo ograniczone w możliwościach i po kilku interwencjach już nie będzie się za co złapać.
A jak dojdzie do stanu zapalnego to na w miarę kulturalny zabieg będzie już za późno, wtedy zobaczysz co to hardcore.
3
@Nazio_87 Jest już nawet odpowiedź pani Very Jourovej, wszystko zarejestrowały kamery
0
@michal26 Tylko jakie wnioski możesz z tego wyciągnąć? Skoro tyle sektorów leży, najdroższe media, produkty w sklepach często droższe niż na zachodzie, drogie mieszkalnictwo, bardzo niskie zarobki, fatalna służba zdrowia, skomplikowane prawo, i tak wymieniać można jeszcze długo.
To skoro jest tak źle to czemu ludziom żyje się lepiej niż Niemcom w Niemczech?
Mi się wniosek nasuwa jeden: Niemcom jakoś życia się pogorszyła więc to odczuwają względem tego co było, Polak natomiast jest przyzwyczajony do gówna w którym żyje.
W żaden sposób nie jest to optymistyczne.
0
@Kgorecki2500 Wątłe gówno które na żywo wygląda jakbyś drut owinął poszarpaną taśmą, do tego słaba do postawienia w miejscu publicznym, bo plastikowa noga łamie się pod ciężarem samej choinki.
Przerabiałem taki temat.
Choinka która wygląda dobrze i nada się do postawienia w miejscu publicznym swoje kosztuje
https://choinka24.pl/choinki-sztuczne-pe
1
@Nazio_87 Chyba jak ten grubas z Facetów w czerni co go robal przejął.
0
@Kgorecki2500 Orientujesz się w ogóle w cenach? Sztuczna choinka PE 1,8m która nie wygląda jak wycior to koszt przynajmniej 600 zł. 1400 zł za choinkę z ręcznie robionymi bombkami to nie jest wygórowana wartość.
3
@misterio Ja sie domagam kontroli tego przedsięwzięcia.
188 milionów poszło na budowę tego - jakby nie było prywatnego - przybytku, wielokrotnie przekładano jego otwarcie, łącznie o 3 lata a na wystawie mają się znajdować jakieś rzeczy związane z Radiem Maryja i Rydzykiem, mnie to wygląda na kradzież pieniedzy.
0
@michal26 No i ok, tylko to są wtedy dane nieporównywalne i nie można ich ze sobą zestawić bo nie są wymierne ani obiektywne.
Nie są też istotne, bo ludzie mają tendencje do przyzwyczajania się i możesz być szczęśliwy w Salwadorze choć pod twoim domem właśnie gang zastrzelił przypadkową kobietę, no ale nie ciebie, to chyba dobrze.
Sprowadź tutaj Polaków z Niemiec, Holandii, UK czy USA i ich zapytaj czy się w Polsce dobrze żyje, ludzi którzy mają odniesienie do innych standardów i wiedzą, że można inaczej.
Natomiast jak to porównać, gdzie dla przeciętnego Niemca będzie tragedią konieczność opuszczenia standardu hotelu na wakacjach na Dominikanie a przeciętny Polak się ucieszy, że w tym roku stać go było na rybę w Juracie?
1
@michal26 No, tyle takie ankiety nie mają sensu przez zupełnie inną mentalność i standardy.
Coś co dla np. Niemca jest niezadowalające dla Polaka byłoby wręcz luksusem.
Tu mógłbym podać przykład sprzed lat w USA który chyba najlepiej zobrazuje o co mi chodzi:
Za czasów Georga W. Busha cena paliw w USA wzrosła do 2,5 dolara za galon, co spowodowało powszechne niezadowolenie i protesty.
Galon to prawie 4 litry, więc licząc po kursie z tamtego czasu, USA się burzyło że musi zapłacić 7,5 złotego za 4 litry paliwa.
W tym czasie w Polsce było spoko płacąc 3 złote za litr
1
@michal26 Idąc PiSowską wykładnią to nie mógłby użyć łaski tylko wobec SKAZANYCH przez TS.
Dając prezydentowi prerogatywę do uwalniania od zarzutów w sprawach karnych, tak samo dalibyśmy mu prerogatywę do zwalniania z zarzutów dla Trybunału Stanu.
Akt abolicji po prostu znosi karalność za przestępstwo, więc prezydent który nie może ułaskawić skazanych przez TS mógłby po prostu nie dopuścić do skazania przez TS wygaszając karalność popełnionego przestępstwa.
Ale o tym PiS nie pomyślał gdy zaczął forsować swoją narrację.
I nie, prezydent nie powinien mieć żadnego prawa ingerować w sprawy sądowe.
4
@Seba_89_ Ale to skazani prawomocnym wyrokiem mieliby nie iść do więzienia, czy jak? To jacyś lepsi ludzie?
To, że Duda nie mógł ich ułaskawić a TK czegokolwiek orzekać w tej sprawie a wobec Kamińskiego i Wąsika ma ponownie rozpocząć się sprawa sądowa to decyzja Sądu Najwyższego z 6 czerwca 2023, jak łatwo się domyślić, rządził wtedy PiS.
A tu masz chyba najbardziej rzetelną opinię prawną o tym, czy można stosować prawo łaski wobec osoby nieskazanej
Więc nie wiem o czy ta dyskusja. Duda mógl po prostu poczekać kilka dni aż wyrok się uprawomocni, wtedy zastosować łaskę i Kamiński z Wąsikiem niepodważalnie byliby na wolności.
2
Ciekawe obserwować jak z polskich portali społecznościowych szybko znikają zwolennicy PiSu.
Jeszcze kilka tygodni temu aktywność była ogromna, dużo wpisów, dużo komentarzy proPiS czy to na Wykopie czy na Twitterze, a teraz jakby dużo dużo mniej, wpisy polityków PiSu zasypane głównie negatywnymi komentarzami, choć jeszcze niedawno były przywalone lizaniem tyłków.
Ciekawe czy to ma związek z niedawnym odcięciem dotacji z ziobrowskiego Funduszu Sprawiedliwości
3
@Saviola88 Nie, że mógł tylko nie spodziewał. To jest właśnie kwesta współżycia na drodze, ludzie spodziewają się, że będziesz jechał zgodnie z prawem, o tym mówi nawet zasada ograniczonego zaufania.
Widzisz światła gdzieś daleko, twój mózg nie umie ocenić prędkości z takiej odległości a noc pogarsza sprawę znaczenie. Więc się spodziewasz, że gdy podjąłeś decyzje o manewrze, to osoba jadąca nawet trochę ponad limitem nie zdąży dojechać do ciebie.
No ale jak się pruje koło 200 km/h to robisz 55 metrów na sekundę, nie do oceny dla człowieka gdy w ciągu 2 sekund takie auto przebywa dystans odpowiedni długości boiska.
0
@Tartar I właśnie tu jest cały problem, chcesz to robić w białych rękawiczkach to skazujesz Polskę na zamrożenie sejmu na następne 2 lata.
PiS rozmontował to państwo a partyjne marionetki nawet w 1% nie są zainteresowane dobrem narodu, a czym gorzej się dzieje tym lepiej dla nich, bo skoro można było oskarżyć Tuska o podwyżki wprowadzone przez PiS, to może go oskarżyć o wszystko byle do władzy wrócić, więc blokowanie reform, a w szczególności wykonywania programu koalicji to żywotny interes okupującego władzę PiSu.
I to by była ta normalność?
3
@Explode Nie, ona jest po prostu odklejona. Post wyżej tłumaczę, że nawet jakby chcieli, to nie ma możliwości redukcji o 90% więc to może się kręcić w granicy chciejstwa.
3
@FcPortoFan1999 Zasadniczo nawet nie ma znaczenia co mówiła, bo redukcja o 90% do 2040 jest po prostu niemożliwa, zważywszy że musielibyśmy postawić kilka elektrowni jądrowych mających po kilka bloków a jakby dzisiaj zacząć kopać to pierwszy blok wejdzie do pracy koło 2034.
4
@FcPortoFan1999 Ona nie jest ministrem.
I nie wiadomo czemu w ogóle to powiedziała, bo chwilę później minister środowiska zaprzeczyła by takie było stanowisko rządu.
0
@Tartar Czyli twoja porada na przywrócenie normalności to zostawienie przestępców i pociotków nienormalnego rządu na wszystkich stanowiskach i zamrożenie funkcjonowania kraju do praktycznie 2026 bo w pałacu też siedzi marionetka z listą zarzutów na karku, która już w pierwszym dniu sejmu zapowiedziała koalicji, że będzie ich blokować po czym powołała rząd partii która nie ma większości, żeby specjalnie wydłużyć proceder rozkradania kraju?
Twoim zdaniem powinni sobie podać rękę i zostawić to wszystko tak jak jest, bo co prawda wszystko zrobione bezprawnie, ale nie można tego zmienić już teraz?
1
@Tartar Jesteś wyborcą TD, tylko dlaczego w takim razie gadasz o "łamaniu prawa" jak PiSowiec i o zakończeniu sporów jak ostatnio Bosak?
Głównym żądaniem wyborców - nawet tych Konfederacji przed wyborami - było rozliczenie PiSu.
A teraz nagle zawiedziony jesteś, że wywalono z TVP nielegalnych aparatczyków którzy za publiczne miliony łamali prawo nadając kłamstwa i łamiąc pluralizm?
Zarząd TVP obsadzany nielegalnie przez PiS ci nie przeszkadzał, że teraz bronisz wywalenia nielegalnie obsadzonego zarządu? Bo chce ci przypomnieć, że jedynie KRRiT może obsadzać zarząd a nie może tego robić od 2015 roku.
Wątpliwej jakości prokuratorzy, przyjaciele Ziobry którzy nie robili nic z latami łamania prawa też ci przeszkadzają, że bronisz ich usunięcia?
Bo niezgodne z prawem, choć prawo zostało zrobione tak, że każdy prawnik się sprzecza co jest legalne a co nie?
Jeszcze mi powiedz, że Duda ułaskawił Kamińskiego a go Tusk nielegalnie zamknął w więzieniu.
4
@Tartar A tak, dlatego wy (Konfederacja) wybieracie sobie te interpretacje które wam pasują. Czyli dziwnym trafem interpretacje PiSu, który przecież tak mocno łamał prawo, że trzeba było iść mu stolik przewrócić xD
Nie ma tu żadnej interpretacji, kompetencje TK można sobie sprawdzić, żadna z nich nie mówi o zdolności do robienia zabezpieczeń na co im się podoba, zwłaszcza na decyzje administracyjne, bo nie ma żadnej ustawy która odwołuje obecnego prokuratora krajowego.
0
@Piernik Nie no, sondaże obecnie mają rację bytu bo zaraz masz wybory do PE i samorządowe. Do sejmu jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie więc tu nie ma co się sugerować, no ale z tego co się słyszy to w samej Konfie nie dzieje się za dobrze i do wyborów może ich już nie być bo im się sypią struktury.
1
Tak dla od niedawna "praworządnych" jak wygląda działanie TK.
Robienie czegokolwiek wyłącznie na zamówienie PiSu, wydawanie jakichś zabezpieczeń czy zajmowanie się sprawami, które nawet nie leżą w kompetencjach TK xD
To tak dla tutejszych bo pewnie zaraz Bosak to zacznie kolportować: TK orzeka tylko w sprawach zgodności ustawy z konstytucją, żaden punkt konstytucji nie reguluje obsadzania stanowisk prokuratorskich.
Toteż TK działa poza prawem wydając takie zabezpieczenie, jednocześnie nie niesie ono żadnej mocy sprawczej.
Tak informacyjnie, zanim ta imaginacja prawna się rozleje po świecie.
0
@Ojciec5tkidzieci Ostatnie 8 lat sondaże CBOS miały zerową wartość, ich wyniki odbiegały od czegokolwiek, zwłaszcza od realnych wyników na 2 tygodnie przed wyborami CBOS pomylił się o drobne 20% względem wyników obecnej koalicji rządzącej. Jak będzie po zmianie władz CBOS to się okaże, ale chyba jeszcze nie zostały zmienione.
5
@michal26 Najgorzej, że przeżarliśmy te dźwignie a nie zbudowaliśmy zespołu. Raz się udało zdobyć mistrza co jest moim zdaniem sukcesem ponad miarę, ale obecnie to nie widzę tej drużyny a zaraz nam konkraty zaczną wygasać, odchodzić wypożyczeni a my zamiast się odkuć ile się da to patrzymy, czy za rok w ogóle zagramy w LM.
Jest tragedia a ewentualnie nowy trener skończy na tej samej pozycji co Koeman, że będzie musiał lepić z tego co ma. Tylko w ciemno można strzelić, że nowy trener nie dostanie tyle szans co Xavi.
1
@Kgorecki2500 Byś spalił te pieniądze to byś miał większy pożytek bo by chociaż ciepło było, niż kupowanie produktów markowanych przez influenserów.
Jak lody Ekipy, czyli lód zrobiony z najtańszych składników po 0,2gr w cenie dystrybucyjnej, sprzedawany z 1400% narzutu (a i tak pewnie sobie zarząd pluje w brodę, bo by po 10 zł sprzedawali i by się wyprzedało na pniu).
0
@Stoiczkow No oni powiedzieli, że system będzie zmieniany ale to wymaga czasu a obecna zmiana z redukcją podstawy programowej to plan na wrzesień.
W jaką stronę zmiany pójdą to zobaczymy, ja liczę jednak na odejście od pruskiego gówna i pójście w stronę rozwoju indywidualnego zamiast przeklepywania encyklopedii.
Wszak czystą wiedzę można nabyć w każdym momencie, ale charakter ukształtować można tylko za młodu.
Kształtowanie umiejętności interpersonalnych, autoprezentacja, prace kreatywne, projekty, grupy tematyczne i kółka zainteresowań. Nieskończenie lepsze niż przeklepywanie po 200 przykładów do zeszytu dzięki którym ponoć ktoś kiedyś stał się mądry i bogaty.
Ja osobiście nienawidzę programowania a lekcje tego mnie męczyły, zwłaszcza że nasz cudowny system oceniania (gdzie sprawdzian to dokument państwowy) wymagały, byśmy testy pisali na kartkach.
Ale jak raz dostaliśmy dodatkowe zadanie na ocenę, gdzie był tylko ogólny zarys tego co program ma robić a resztę miałem rozpracować, wymyślić i napisać sam, to jak mnie olśniło pewnej nocy jak to zrobić, to niemal z podnieceniem zerwałem się z łóżka i zacząłem klepać projekt i przez tą chwilę programowanie mi się podobało.
Bo nauczycielka wpadła jak wyzwolić zaangażowanie i kreatywność. Niestety zrobiła to tylko raz, bo - oczywiście - program pozwalał jej tylko na jedną pracę dodatkową w semestrze.
2
@Maysterme Niby tak, ale to jest dalej ten sam obraz. Typ który najczęściej wymaga szacunku do siebie nie ma go do nikogo. Pokazywanie wyniku to w sumie nic do np. wyśmiewania zarobków rywala z mniejszego klubu, ale dalej to są prowokacje i szyderstwo a potem płacz i robienie afery aż na forum ONZ, że wszyscy na niego plują.
1
@Nazio_87 Ciekawe czy dojdą kiedyś w tym PiSie do wniosku, że to już czas przestać Kaczyńskiego trzymać w bańce informacyjnej i powiedzieć mu jak jest?
Totalne protesty w całym kraju jak oni swoim ostatnim wielkim protestem mieliby problem konkurować z koncertami Dawida Podsiadło.
2
@Stoiczkow Ale to jest właśnie problem obecnej patologii gównianego systemu pruskiego.
Dzieci są różne, w różnym tempie się rozwijają, na wcześniejszych etapach nauki nawet wchodzi kwestia wieku bo dla 10-latka jest różnica czy jest z grudnia czy ze stycznia bo to rok różnicy a są w tej samej klasie.
Dziewczyny rozwijają się szybciej od chłopców, więc też przez większość okresu szkolnego jest dysproporcja w tym co kto pojmuje.
Idąc żelazną nitką programu, opierając się tylko o jednolite wytyczne egzaminacyjne i przy natłoku materiału, który jest zbędny sami generujemy patologię a potem w niej pływamy a niepowodzenia zrzucamy na winę rodziców czy dzieci. Bo głupi i leniwy, byłby mądry i pracowity to by miał lepsze oceny.
A niech rękę podniesie ten co nie musiał w szkole oszukiwać, nie spisał pracy domowej, nie ściągał na sprawdzianie a lektury tylko ze streszczeń znał.
Jak wspomniałem wyżej, jest system fiński który jest obecnie uznawany za najlepszy na świecie. I dzieciaki nie muszą ślęczeć po lekcjach, nie ma programu i jest lepiej niż u nas. Da się?
W ogóle zacznijmy od tego czym jest system pruski, bo ktoś tu powiedział, że uczy pracowitości.
Dokładnie, takim celem było powstanie systemu pruskiego, systemu który oparty jest o nienaruszalny schemat, ścisłe procedury i konkretne zadania.
Ten sposób nauczania został wykuty tak, żeby wyedukować plebs do idealnych pracowników fabrycznych co mają zaczynać i kończyć dzień na sygnał szefa.
Nasz system edukacji w ogóle nie bierze pod uwagę indywidualności, osobistych predyspozycji dzieci. Każdy ma być taki sam jak od miarki.
Złe podejście z niewiadomego powodu kultywowane przez sporą część społeczeństwa (ciekawe, że głównie dlatego, że tak zostali zaprogramowani od dziecka schematem szkoła, studia, praca, rodzina, kredyt, grób).
Zobacz w ogóle jaki opór tutaj zapanował względem tego, że da się inaczej niż oni sami mieli. To właśnie efekty tworzenia z dzieci maszyn bez krytycznego myślenia i kreatywności. Przez to trudno w ogóle myślami wyjść ponad to, że da się zupełnie inaczej zbudować system edukacji.
0
@SuperPatsonFCB Zwróciłeś może uwagę, że właśnie wytknąłeś niewydolność systemu edukacji?
Jakim cudem ci na studia przychodzą ludzie bez wiedzy, skoro przecież obecny system nauczania przekazuje im tak dużo tej wiedzy?
I czemu Polska nie jest potęgą świata, skoro mamy ten cudowny system pruski którego nie trzeba ruszać? Czemu to Finlandia ma najlepsze efekty w edukacji mimo nie posiadania w ogóle takiego czegoś jak program nauczania oraz nacisków na egzaminy i ślęczenie po szkole nad książkami?
Właśnie tu jest wasz problem, zapętliliście się w tym syfie nie rozumiejąc patologii jego funkcjonowania.
Wymuszanie encyklopedycznego przygotowania z każdego tematu nie ma sensu, sprowadzenie roli ucznia do chodzącego wpisu oceny w dzienniku też nie ma sensu.
W rankingach edukacji to nawet fajnie wygląda, bo ci ze szkoły wyjdzie humanista który zna grubość zewnętrznej warstwy mitochondrium.
Zna to przez tydzień po egzaminie a nie ma pojęcia gdzie mitochondrium występuje, bo brakło czasu na wyjaśnienie.
Już nawet nie wspomnę o tym, że przez istnienie programu jesteś całkowicie zniewolony w nauczaniu tylko do tego co wymyślono w ministerstwie i musisz to przerobić bez uwzględnienia czy w ogóle ma sens co robimy.
Na tym cierpią najczęściej przedmioty techniczne, bo ja przez 4 lata uczyłem się na Windowsie XP bo taki był program a egzamin zawodowy zdawałem w roku w którym premierę miał Windows 8.