Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
20
Z ciekawości, czy pod Bernabeu też przez 5 miesięcy czatowali dziennikarze, żeby kontrolować jakość życia pracowników?
0
@MesQueUnClub96 Nie chodzi o dociekanie tej konkretnej przyczyny kontuzji a o ogół przeciążania i całą plagę problemów jaka przetacza się po wszystkich ligach.
I też nie jest do końca prawdą, że jak to kontuzja od uderzenia to nie ma związku z przeciążaniem bo to jest cała mechanika pracy organizmu, nie dawanie szansy na regenerację, pogłębianie drobnych problemów, obciążone mięśnie gorzej działają przez co siły działające są mniej amortyzowane albo przenoszone nie tak jak powinny być przez co np. nie usztywnisz nogi mięśniami w sposób wystarczający i na ACL pójdzie za duża siła która doprowadzi do jego zerwania.
0
Koniec sezonu albo nawet półtora sezonu dla Gaviego a znając życie zaraz po powrocie wypad na kolejny rok bo bardzo często więzadła idą parami.
Potem jeszcze blokada psychiczna związana ze strachem i traumą po tej kontuzji która uniemożliwi mu już taką intensywną grę jaką robił.
Ale spoko, dorzućmy jeszcze kilka spotkań Ligi Mistrzów w sezonie, zróbmy jakiś klubowe mistrzostwa świata, mundial co 2 lata, Euro zróbmy co rok może, niech piłkarze grają co 3 dni od sierpnia do lipca, zlikwidowałbym też przerwę świąteczną i dodał ze dwa puchary krajowe, bo mało.
Będzie dużo meczów i będzie super...
0
@mkord Trybunał stanu do uwalenia prezesa NPB mają wystarczającą ilość głosów.
Z resztą już nawet się zdążyli w majtki zesrać ze strachu, nawet Morawiecki już się popłakał z tego względu a NBP pisało skargi do Banku Światowego.
2
@Criss18Barca Wystarczyła zmiana władzy a kurs zaczął spadać, jeszcze teraz tylko wywalić Jaszczębia
0
@Zoker Samobójstwo nie jest rozwiązaniem a jego najczęściej dopuszczają się ludzie którzy mogą żyć ale mają problem psychiczny.
Ci co potrzebowaliby śmierci najczęściej nie są w stanie samobójstwa popełnić a nie ma dla nich już żadnego innego ratunku, jak właśnie człowiek sparaliżowany który może jedynie oglądać upływający do śmierci czas.
3
@Herato Dla każdego przypadku eutanazja powinna być dozwolona. Czemu człowiek nie może sam zadecydować o tym czy chce żyć dalej czy nie.
0
@Marcelinho99 Czemu pretensje? Bo mając zapewniony awans wystawia kluczowych dla kadry zwodników na przekopke w meczu o nic?
Mózgu nie ma i nie wie, że ci piłkarze są tyrani w piłce klubowej i potrzebują odpoczynku a nie meczów o nic?
To też jest jego odpowiedzialność, bo jego kariera zależeć będzie od wydarzeń które będą miały miejsce w lato a on jeszcze dociska obciążeniem piłkarzy którzy mieliby zagrać na mistrzostwach po całym sezonie orki.
No to teraz ma to, że Gavi na Euro nie pojedzie, bo nie dało się zagrać z Gruzją kimś mniej obciążanym fizycznie.
2
Sądzę, że to od zbyt małej ilości ruchu te kontuzje.
Tu powinno się dołożyć tak jeszcze z 10 spotkań w ciągu roku, wtedy będzie zdrowiej
0
@Sulimo Dzień dobry kontrola. Proszę okazać pozwolenie od Krzysztof1987 na zamieszczanie treści niezwiązanej z jego upodobaniami
1
@mekston Nie wiem po co się silisz na rozmowę z nim. Równie dobrze mógłbyś iść na notatnik i przekonywać, że Messi jest lepszy od Ronaldo, nie podasz argumentu. Gość jest tak niereformowalny a przy tym agresywny, że szkoda śliny a jak się jeszcze uczepi to ci będzie pod każdym postem wypisywał głupoty.
1
@Kgorecki2500 Nie podoba mi się. Wiem, że to nie ten Paweł Kukiz, ale niesmak pozostaje
0
@mekston Pierwszy raz w życiu słyszałem żeby Russell przyznał się do winy.
1
@Krzysztof1987 Dokładnie! Zakaz pisania o tym co nie interesuje Krzysztofa1987.
Ale pozwól że dopytam: Tenis, siatkówka, koszykówka i lekkoatletyka też cie nudzi? Bo mnie tak i fajnie byłoby gdybyś też ich zakazał.
3
Abstrakcja.
Gość odpowiedzialny za tworzenie prawa oskarża sąd o to, że działał jak prawo nakazało zamiast kierować się swoim widzimisię.
Przez 8 lat władza ustawodawcza nie zrobiła nic by usunąć kruczki prawne, teraz trzeba wymagać od władzy sądowniczej, żeby nie stosowała prawa ustalonego przez władzę ustawodawczą.
I to nie jest pierwszyzna dla pana Zero, pół roku temu była afera z małą faszystką, która dokonała rozboju o charakterze chuligańskim, wtedy też Zero interweniował i oskarżył sąd o to, że ten wykonał prawo KTÓRE ZIOBRO SAM ZAOSTRZYŁ.
Dla tych co jeszcze nie rozumieją: To jest właśnie praworządność, instytucje państwa kierują się wyłącznie tym co jest zapisane w prawie.
Dlatego pis praworządność zniszczył, ich sposób rządzenia to "róbta co chceta".
Sądy, prawa i inne bzdety są nieistotne, ma być tak jak chce władza.
0
@Emhyr Byśmy mieli tyle samo meczów to w najlepszym przypadku byłoby 12 punktów. Skoro my najlepszą grę potrafimy zamienić w porażkę.
1
Miała być grupa marzeń z której wyjście to tylko formalność. Nie wiem czy dało się trafić do łatwiejszej.
A my już praktycznie na Euro nie pojedziemy, bo jak my Czechów czy Mołdawii nie potrafimy ograć, to baraże można sobie wsadzić w dupe.
I w sumie to może zamknąć mordę hejterom Lewego którzy od lat płakali, że nic do kadry nie wnosi.
Nie wnosi to on teraz i efekt tego jak widzimy.
Także powrót do wielkiej piłki może za 20 lat jak znowu pojawią się absolutnie topowi zawodnicy, bo ci co nam dawali wyniki w poprzedniej dekadzie do mundialu w piłkę grać już nie będą.
1
@Culers Trzeba liczyć w kategorii scam, coś tam zmierzyć potrafi ale bez szału, zwłaszcza w trakcie ruchu.
0
@Elvisek Czyli jak bramkarz zrobi wykop i piłka doleci do pola karnego rywali a w między czasie zostanie faulowany, to też karny? Wypuścił sobie przecież piłkę, co prawda na 100 metrów ale można to jakoś uzasadnić
0
@michal26 To by oznaczało, że bardzo źle dzieje się z przywództwem Mentzena, skoro zostaje jako jedyny pominięty przy składaniu projektu ustawy. I to nie tylko z powodu specjalizowania się w temacie, ale i jako szefa partii i współprzewodniczącego koalicji.
0
@Emhyr Nie wiem, szansa że gość odpali i będzie robił dobrą robotę nie jest mniejsza od tego, że Camavinga popełni ordynarny błąd w obronie.
Strata dla Realu może z tego nie wyjść jakaś zauważalna.
0
@michal26 No a Sławek w swoim filmie powiedział, że klub mu nawet o tym nie powiedział, zrobili to sami, nie zapytali go i on nie widział tego projektu...
Praktycznie cały klub widział ten projekt a nie pokazali go gościowi który się tym zajmuje zawodowo? Złożyli ustawę, nawet członkowie Nowej Nadziei i nie pokazali tego szefowi partii? Jednej z dwóch najważniejszych osób?
To śmierdzi na kilometr.
0
@michal26 Bo cały ten bajzel to zrobili oni, wcześniej ten przepis był łatwy.
I wystarczyłoby, żeby podmienili wartość 3600 na 7200, zmiana dwóch cyferek w ustawie i byłoby 60k wolnej kwoty.
To oni stwierdzili, że wepchną w to jeszcze 12-krotność minimalnej i zaczęli rozgrzebywać jeden z prostszych i krótszych artykułów.
No i wyszła jednak spora kompromitacja.
0
@michal26 którą druga? Druga to ta z dzisiaj i podmieniła tą wczorajszą
0
Kupić klasowego defensywnego pomocnika.
Dziękuję za uwagę.
1
@Rhaan Nie żartujmy, to nie działa tak że złożysz byle co a potem ktoś za ciebie poprawi wszystko.
Z resztą dalej, gdyby to był moloch, cala ustawa to można dyskutować o błędach do poprawy.
Tu mówimy o poprawce do jednego krótkiego artykułu który mieści się na 1/3 strony A4 a oni nie potrafią napisać go tak, żeby nie wychodziły z tego totalne kretynizmy.
To nie są błędy formalne.
2
@Kgorecki2500 Jak się przyjrzysz bliżej to nie jest to falstart bo to nie pierwszy raz.
Pół roku temu już Sławek wyszedł ze swoim sztandarowym projektem krótkiego PITu który jest jeszcze gorszym syfem prawnym niż to co teraz wstawiają.
Szczegółów mi się kolejny raz rozpisywać nie chce, ale może kiedyś wrócę (bo obiecałem @michal26 wrócić po konwencji czerwcowej, ale chciałem poczekać na rozwój wypadków).
Ale w skrócie powiem, że tamtej ustawy nie da się nawet wprowadzić, bo Sławek w czynie skracania postanowił sporo tekstu ustawy wynieść do rozporządzenia ministra finansów, w tym ulgi podatkowe, gdzie Konstytucja wprost mówi, że ulgi muszą być w ustawie.
Ciekawi mnie tylko czemu Mentzen unika jak ognia brania odpowiedzialności za te rzeczy.
100 ustaw Mentzena powiedział, że nie on pisał.
Ustawa o PIT zanim opublikował to powiedział, że on jej nie pisał.
Teraz projekt ustawy Konfy, jego dziedzina i specjalizacja czyli podatek dochodowy... i on się chyba jako jedyny pod nią nie podpisał.
10
Mentzen często mówił o tym, że da się zrobić proste podatki, wystarczy wiedzieć jak i chcieć to zrobić.
No to zrobili, mieli edytować jeden artykuł ustawy o PIT (tej do wywalenia, bo przecież mają swoją, krótszą).
Najpierw wprowadzili kwotę minimalną 500 tysięcy której nie da się zrealizować bo wpada się w drugi próg.
Potem złożyli autopoprawkę która nie dość, że zawiera błędy nomenklatury to jeszcze podwyższa podatek na drugi próg do 44%.
Tamtą autopoprawkę wycofali i wsadzili kolejną (jeszcze Wawer kłamał, że oni jej nie złożyli, sama się podpisała i złożyła).
I druga poprawka znowu z błędami, tym razem obniżyli kwotę wolną do 7200 xD
Chcieli skompromitować KO wrzucając ich postulat o 60 tysiącach kwoty wolnej, skompromitowali sami siebie.
Realnie to co chcieli zrobić mogłaby małpa wykonać, wystarczyło w oryginalnym brzmieniu zmienić kwotę 3600 na 7200 i byłoby po sprawie, ale oni stwierdzili, że dołożą do tego jeszcze 12-krotność minimalnej i nie potrafią tego napisać xD
Wystarczy chcieć i umieć.
Ciekawe czy dla potencjalnych klientów kancelarii Mentzena będzie wystarczającym wyjaśnieniem, że Sławek się pod ustawą nie podpisał.
0
Kącik muzyczny
Jedno z najlepszych wykonań elektrycznej Layli Claptona.
Dla mnie brzmi nawet lepiej niż wersja studyjna.
Ogólnie cały koncert świetny, zwłaszcza pod względem jakości nagrania czego trudno oczekiwać od materiału z 2001 roku.
No i jak dla mnie to najlepszy czas Claptona pod względem wokalnym.
Niby ponad 50 lat, głos mu się zmienił na niższy i bardziej chropowaty a jednocześnie dalej potężny ładunek energii.
No i ogólnie podziw dla zdrowia Claptona, chłop zaraz 80 lat a dalej gra koncerty i wygląda na w pełni sił co jest rzadkością wśród gwiazd rocka które sporej części młodości nie pamiętają przez kokę i wódę.
2
Nasze kobiety jednak mają coś z DNA Barcelony. Tak samo lubią się na konia w defensywie wrzucać.
I szkoda, że tylko to łączy męską z damską kadrą, faceci mogliby przynajmniej przesiąknąć mentalnością bab.