Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nie no, to jest żart. Trudno nie nazwać tego przewałem sędziowskim, gdy widzisz jak ten pajac próbuje za wszelką cenę nas skrzywdzić.
0
Przecież to nie był faul...
1
Rekin ukąsił mocno
5
Teraz Xavi dawaj Oriola na boisko. Trzeba to przegrać.
0
Chore przepisy, przecież to jest faul i kartka, gdyby to było poza polem karnym to nie miałoby znaczenia czy po czy przed strzałem.
1
Dobra, jeszcze z 10 minut ciśnięcia i marnowania setki za setką a potem koniec energii, męczenie buły i obawa o dowiezienie choćby remisu... Ile to już razy widziałem
0
@Kapitan_SW Jakby było na promce za nie więcej niż 60 zł to warto, drożej absolutnie.
2
@Vampir707 Ale akurat co się dziwić, że 3 lata żyła z zasiłku? Urodziła trójkę dzieci w te 3 lata.
Kariny można się czepiać a nawet należy za bycie członkiem Ordo Iuris, gdzie wypłaty tej pani fundowała Moskwa czy przez ostatnie 8 lat PiS z naszych podatków tylko po to, żeby robili zamordystyczną bardachę.
O to się należy jej czepiać a nie o urodzenie trójki dzieci.
1
@Kapitan_SW Grywalna o tyle o ile, i nie warto bo CDPR olało PS4 i nie ma już aktualizacji ani DLC.
3
Brawo sędzia, Bellingham z kartką za pyskówki, bo mu się decyzje nie podobają choć są w 100% słuszne.
Szybko się zaadaptował do DNA prześcieradeł.
2
@Kgorecki2500 Nie jesteś dziadersem tylko malkontentem. Przecież dopiero co ci przeszkadzało, że Hołownia chciał oddać gówno warty przycisk Youtuba na WOŚP bo to własność państwa.
6
@AxelF Ale co Lewy powiedział? Ja nic kompletnie nie znajduje.
Jedyne co widziałem to jak dziennikarz pytał Lewego czemu Messi na niego nie zagłosował a Lewy powiedział, że nie wie, ale docenia słowa po gali balonu i nie jest zły o to jak Leo głosował.
Z resztą nawet w tej wypowiedzi Messiego masz wyjaśnienie, że Lewy potem z nim gadał i mu wytłumaczył, że on nic takiego nie powiedział i się pogodzili.
0
@_barti Polska nie jest tak dużym i znanym krajem więc stereotyp o nas zależny jest od miejsca. Przeważnie to są złe stereotypy typu złodzieje, "niemafijni" ruscy, pijacy itd. Głównie dlatego, że to jest obraz tych elementów widocznych czyli patologii. Nasze pozytywne cechy są ukrywane za zbyt poprawną asymilacją, po prostu ci "dobrzy" Polacy mieszają się w tłumie i nie alienują w swoich małych grupkach.
Natomiast obcokrajowcy odwiedzający Polskę najczęściej mają pozytywne odczucia wobec nas, więc może za kilkanaście lat będziemy mieli dobry stereotyp Polaka.
Tak czy inaczej z Anglikami zawsze jest problem i nie są zbyt lubiani nawet we własnym kraju wśród innych grup etnicznych.
3
Komentarz usunięty
1
Czy to koniec Viaplay? Przełożony o 2 miesiące raport finansowy za Q3 to już sam w sobie jasny sygnał, że są w dupie i nie ma perspektyw na ratunek.
Teraz jeszcze zrobili sobie bardzo duży problem, bo nie ujawnili raportu w przepisowym terminie, a czas mieli do wczoraj do godziny 23:59.
Co to oznacza? Najpewniej nałożenie na nich ogromnej kary finansowej, która dla bankrutującej spółki będzie solą na zdartą skórę.
1
@against_modern_football Z czego innego? Nie ma jednego powodu, powodów jest bardzo wiele a postępująca niepłodność (bo to choroba cywilizacyjna i ten % stale rośnie) jest jednym z nich. I finansowanie programu in vitro to akurat najskuteczniejszy sposób zwiększania dzietności, bo osobowo są to niewielkie koszty a dotyczą tylko tych którzy są zdecydowani poczęciu.
1
@ObiwanKenobi Czemu mnie w ogóle nie dziwi, że nie zadajesz sobie trudu by zrobić research czy logiczne myślenie, zanim zaczniesz cokolwiek pisać.
Po pierwsze, 30 milionów wyssałeś z tyłka bo program kosztował 46 milionów, sekunde zajmuje sprawdzenie.
Po drugie, wydano 46 milionów a urodziło się 294 dzieci, czyli ponad 150 tysięcy na jedno dziecko. Tymczasem z programu in vitro który istniał w latach 2013-2016 urodziło się 22 tysiące dzieci a kosztował 250 milionów, czyli mniej niż 12 tysięcy na jedno dziecko.
Po trzecie, weź poczytaj badania zamiast się tu wymądrzać a będziesz wiedział jaki jest stopień niepłodności, dowiedz się też coś o statystyce to będziesz wiedział czemu się szacuje a nie podaje konkretne wyniki (podpowiem ci, nie da się zrobić badań na 7 miliardach ludzi).
2
@Kazragore Dziecięce pojmowanie świata.
Szacunkowo koło 12-20% ludności nie jest w stanie naturalnie zajść w ciążę, to jest bardzo wiele, obecnie nasze demografia leży i kwiczy, już rodzi się mniej dzieci niż umiera.
Jak myślisz, kto utrzyma ten kraj jeżeli nie będzie się pomagać dzietności? Kto ci na emeryturę będzie pracował?
Zanim powiesz, że i tak emerytury nie dostaniesz to wiedz, że to właśnie z powodu niskiej dzietności.
1
@arasz1819 No właśnie nawet nie da się policzyć ile osób się urodziło z tego czegoś.
Spośród osób objętych programem urodziło się mniej niż 300 osób ale nie ma żadnego dowodu, żeby to ten program przyczynił się do zapłodnienia.
Z prostej przyczyny, ten program niczego nie leczy, musisz móc mieć dzieci, żeby zajść w ciążę za pomocą tego programu. A koszt wyższy od in vitro.
1
@arasz1819 Bardziej obrzydliwe, że teraz próbuje się wmawiać, że skąd pieniądze na to brać.
Nie wspominając, że finansowanie nie zostało przerwane, zmieniono tylko cel z in vitro na gówno zwane naprotechnologią, czyli czymś co w ogóle nie działa.
1
@zombie Druga opcja. Awans to duże pieniądze których bardzo potrzebujemy.
3
Lewy tak irytuje swoją grą...
Nawet takie drobne rzeczy jak zebranie piłki która bezpańsko wypadła z pola karnego. No mógłby zebrać, ale źle się ustawił, zdublował się bodajże z Pedrim i nagle bezpański flak odbity gdzieś rykoszetem przecina nasze 2 linie...
Co on robił na początku zeszłego roku, że walił te bramki hurtem? I czy nie mógłby wrócić do robienia tego?
1
Pierwsza minuta bez straty bramki, dobrze idzie!
0
@Nazio_87 Wiadomo.
A nick zająłem jak jeszcze Youtube nie było częścią Google. Próbowałem stworzyć konto ale wszystko co wpisywałem było zajęte. W desperacji zacząłem wpisywać już cokolwiek a akurat wtedy słuchałem płyty Esende Mylffon i mi przyszło do głowy. Potem skróciłem i tak zostało już od 15 lat xD
0
@bartekvisca Jak wyżej, interesuje mnie życie tych, którzy najbardziej interesują się życiem innych.
Jak sobie frywolny lewak miewa 70 partnerów seksualnych to mam to całkowicie w dupie, jak przychodzi baba która wmusza swoje wartości innym a sama puszcza się na lewo i prawo, to jak najbardziej mnie to interesuje.
0
@Nazio_87 Tak, historia tego nicku jest mało skomplikowana
2
Pani Minister Dominika Chorosińska z domu Figurska to idealny przykład konserwatysty.
W myśl zasady: Chcę, żeby wszyscy żyli tak jak ja udaje, że żyje.
Ultra katoliczka, wierność jest sexy, rodzina jest najważniejsza.
I pani Dominika żyje tak jak mówi.
Bilbia nakazuje się dzielić z bliźnimi, to pani Dominika się podzieliła tym co miała, sobą.
Wierność jest sexy, odmówić nie można bo zawsze do męża wracała.
No i rodzina jest najważniejsza, pani Dominika postanowiła tak mocno wziąć to do serca, że aż założyła dwie rodziny naraz!
1
@catalanian09 Zespoły Pepa mają inną specyfikę gry, są słabi na "ten jeden moment" natomiast cholernie mocni przy regularności.
LM gdyby nie była systemem turniejowym tylko ligowym to Pep by zgarniał ją regularnie.
I jak dla mnie to jest wyznacznik klasy, LM mimo prestiżu nie oddaje żadnego poziomu, nie stanowi o tym która drużyna jest najlepsza, bo jest cała masa czynników a jeden mecz może zadecydować o wszystkim.
Dyspozycja dnia, układ meczów ligowych, przypadkowa kontuzja kluczowego piłkarza i nagle odpadasz z LM bo jeden mecz ci nie wyszedł.
Taki Zidan to trenerska pokraka, potrafił przegrać ligę w lutym, odpaść z pucharu krajowego z drugoligowcem a potem zdobyć puchar LM bo sędzia nie zauważył zagrania ręką w polu karnym albo bramkarz ze wstrząśnieniem mózgu rzucił piłką w Benzemę i ta odbita wpadła do bramki.
W mojej skromnej opinii większym wyzwaniem trenerskim jest potrafić utrzymać wskaźnik wygranych na poziomie ponad 70% i zdobyć 11 mistrzostw przez 15 lat kariery, niż trafić dzień konia na turnieju.
5
@Culers To, że Geralt żył koło 100 lat a cała twórczość Sapkowskiego to tylko wybiórcze wycinki jego żywota. Jest sporo pola do popisu, opowiedzenie historii nieznanych.
1
@DonCarletto Ja paliłem więc cały proces mam obcykany.
Dopóki nie paliłem dym papierosowy nie był przyjemny ale był znośny.
Jak pierwszy raz zapaliłem, to w mordzie czułem pożogę, ostrą i gorzką spaleniznę, jakbym pił dziegć.
Po czasie przestałem ten smak czuć, ale same fajki tępią zmysły węchu i smaku.
Od 3 lat nie palę papierosów, wrócił mi węch i smak, teraz jak wejdę do pomieszczenia gdzie jest napalone, to potem wszystkie ubrania muszę wywalić do prania.
Gdybym tak to odczuwał zanim zacząłem palić to bym jednego dnia w technikum nie wytrzymał ale wtedy to mi nie przeszkadzało, teraz czuje że mi ktoś pod oknem fajka pali a mieszkam na piętrze.