Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@DonCarletto Odbiór smaku i zapachu papierosa jest mocno subiektywny.
Osobie nigdy nie palącej dym śmierdzi zupełnie inaczej niż papieros smakuje. Gdy już palisz regularnie to smak się zmienia na dużo "smaczniejszy" niż za pierwszym razem. A gdy przestaniesz regularnie palić to papieros zaczyna pachnieć i smakować jak za pierwszym razem.
0
@mekston Wiesz, kwestia pracy "poza torem" więc nawet przy wyścigu co tydzień nie da się nie przyjechać do fabryki bo trzeba pracować nad poprawkami, robić na symulatorze itd. Oczywiście dla części załogi to jest mały plusik wyścigi regionami ale w skali całego sportu nie jest to jakoś rewolucyjne.
1
Wczoraj była afera o Ukraińców którzy grozili broniom Polakom we Wrocławiu.
Już prawicowe troll-konta oczywiście rozdmuchały aferę i znowu szmatą po mordzie.
Co się okazuje? Broń była zabawką, Ukraińcy to był właściciel i pracownik sklepu a Polacy to była jakaś nachlana patola która zaatakowała sklep cegłami.
To jest relacja policji z zajścia.
I oczywiście można policji nie wierzyć, w końcu to całkiem normalne, że właściciele sklepu napadają z bronią na bogu ducha winnych pijaków pod własnym sklepem.
A potem jeszcze ten właściciel idzie na policje składać zeznania a pokrzywdzeni gdzieś się ukryli i boją się wyściubić nosa bo są od wczoraj poszukiwani.
Oczywiście prawicowe konta już tej informacji dalej nie przekażą, a może warto byłoby? Żeby pokrzywdzeni się dowiedzieli, że musza iść złożyć zeznania na ukraińskich bandytów?
0
@mekston Logistycznie lepiej, zobaczymy jak się przesunięte tory będą sprawdzać o innej porze roku, zwłaszcza Japonia.
Tylko to wszystko i tak pod publiczkę ruchy, jedynie sprzęt będzie mniej podróżował bo przecież cała reszta ekip nie będzie siedzieć miesiąc w Azji tylko wracać do domów.
Eko to nie będzie w żadnej mierze a na końcu i tak pan arab wyśle boeinga w obstawie myśliwców żeby przelecieć nad torem i zanieczyścić środowisko bardziej niż cały rok kręcenia kółek przez bolidy.
1
Cadiz jezu jakie frajerstwo.
Mieli idealną kontrę, byli już praktycznie pod bramką do strzału to typ przyjmuje najważniejszą piłkę jakby z orlika dopiero zszedł. Kontra w drugą stronę i obrońcy się przyglądają jak Rodrygo sobie biegnie z piłką i oddaje strzał.
1
Często pojawiają się różne pomysły jak ulepszyć piłkę nożną, żeby była ciekawsza do oglądania, padały różne dziwne propozycje bodajże Wenger proponował auty wykonywane nogą itd. Teraz są jakieś dziwne kombinacje ze spalonym który już by nie łapał za pół paznokcia tylko dopiero znaczne wysunięcie.
To może zróbmy zabawę i sami wymyślmy jakieś zmiany w przepisach? Takie zmiany które chcielibyśmy widzieć w piłce nożnej.
Ja bym na start zrobił 4 rzeczy:
1. Zlikwidował wszystkie przywileje boiskowe. Czyli wyrównał przepis o ręce żeby nie było znaczenia czy to obrona czy atak. Tak samo też traktował faule, bo teraz doszliśmy do paradoksu, że coś co jest faulem przed polem karnym w polu karnym jest już za lekkie na faul. I też nakazał nie rozróżniać fauli w ataku i obronie (bo każdy zna sytuację, że atakujący próbuje odebrać piłkę obrońcy to nawet chuchnięcie na plecy jest gwizdane)
2. Bramkarz nie może łapać w ręce celowego podania od swojego zawodnika, niezależnie czym poda. Nie rozumiem czemu można główką czy klatą zagrać do bramkarza i wyłączyć piłkę z gry, nie powinno tego być. Podajesz do bramkarza, piłka dalej jest w grze i można atakować.
3. Zwiększenie czasu przetrzymania piłki w ręku przez bramkarza do 12 sekund ale sumienie rozliczane. Obecnie przepis mówi o 6 sekundach tyle, że jest praktycznie martwy. Do złamania przepisów dochodzi bardzo często, praktycznie po kilka razy w każdym jednym meczu jaki trwa a ja osobiście nie pamiętam bym kiedykolwiek widział karę za to. Ta zmiana wymusiłaby dużo szybszą grę likwidując czekanie aż wszyscy się ustawią.
4. I największa zmiana jaką bym zrobił to zlikwidował punkty za remis przy bezbramkowym wyniku. Taki bat na zespoły, że mają wyjść na boisko i grać zamiast robić autobus od pierwszej minuty bo nic im nie da "przeżycie" meczu jeżeli nie zaatakują
6
Co w tym dziwnego? Kolejny raz jesteśmy przekopywani w polu karnym, karny jest oczywisty a sędzia wymyśla kolejny idiotyczny powód dla którego nie można go podyktować.
7
Ilość fauli 23 do 11
Ilość kartek 3 do 4
Nieodgwizdany karny za przekopanie Raphinhi bo tak.
Gol mimo całej bandy piłkarzy Rayo robiących chaos w polu karnym.
Ferran wystarczyło, że odruchowo podskoczył do piłki której nawet gwiazdy NBA by nie doskoczyli i to był spalony.
Tutaj najpierw gość ze spalonego próbował zagrać piłkę ostatecznie wykopaną przez Balde, potem dobitka a przed bramkarzem kilku zawodników którzy oczwiście nie przeszkadzali...
Aż mi się przypomniało jak Realowi cofali bramkę po strzale z 40 metrów bo 20 metrów od Courtoisa stał samotnie jakiś typ i ponoć zasłaniał.
Serio gramy źle ale nie trzeba nam pomagać tych meczów przegrywać a to wszystko wygląda właśnie w ten sposób.
0
@Krystian1588 Tak zasłużyliśmy. To, że graliśmy jak gówno nie znaczy, że rywal nie grał jeszcze gorzej ale frajer z gwizdkiem pozwalał im na co chcieli i okradł nas z zasłużonego karnego.
Gdybyśmy nie zasługiwali, to by Rayo nie musiało robić Raphinhi przekopki pod własną bramką.
8
My 11 fauli, oni 23 faule, do tego faul na karniaka tak oczywisty, że trudno bardziej.
Karnego brak, i 4:3 w kartkach na naszą niekorzyść oczywiście...
0
@Faro The Office i Jak poznałem waszą matkę.
Głównie dlatego że to sympatyczne produkcje dobre do zasypiania czy żeby leciały w tle.
Z takich poważniejszych to to 2 razy widziałem Lucyfera i Grę o Tron ale to głównie z tego powodu, że nie dokończyłem ostatniego sezonu obu produkcji i przed powrotem zobaczyłem wszystko.
Podobnie z Domem z papieru czy The 100, ale to tylko z powodu dziewczyny która włączała przed nowymi sezonami.
Ona natomiast ma w ogóle pierdolca z tym, bo oba te seriale widziała z 5 razy całe + Teoria Wielkiego Podrywu którą widziała całą nawet nie wiem ile razy.
Egzorcystę od Walaszka pominę, bo jego też wielokrotnie odpalałem do snu.
0
@against_modern_football Wciągnęli do partii byłych PiSowców. Nagle jedną z głów partii staje się Wipler którego podejrzewano o sterowanie działaniami z tylnego siedzenia. Ten Wipler co należał do PiSu, ten Wipler który jeszcze rok temu kręcił z PiSem lody.
Jedna z ważniejszych postaci Konfy stała za mariażem Kukiza z PiSem.
Jedna z działaczek, parlamentarzystek a przy okazji żona lidera partii pracowała w organizacji hojnie opłacanej przez PiS.
W kancelarii innego lidera partii nagle pracę znalazł pisowski prawnik.
Konfederacja jak ognia unikała tematu koalicji z PiSem na początku roku, przestali nagle w tym samym czasie w którym jeden z liderów miał się spotkać z premierem Morawieckim.
Od tamtego czasu na wiecach i marszach opozycji pojawiali się prowokatorzy Konfederacji, nie odnotowano żadnego na wiecach PiSu.
Ten sam lider Konfederacji niedawno dodał wpis w którym przyznał się, że jest szantażowany przez "wpływowych ludzi" sprawą jego brata.
Na koniec już po wyborach sam Korwin powiedział, że były z PiSem rozmowy, a teraz Konfederacja lata na spotkania z Morawieckim wmawiając, że idzie coś załatwiać z gościem który za kilka dni straci urząd.
Ale ludzie sobie tylko wmawiają, nic tu się nie dzieje, nie ma podstaw do tego. Wszystko dobrze.
1
@Rhaan Typie, jeszcze raz powtórzę, że nie masz pojęcia o co z KRS chodzi więc po co szczekasz?
0
@Ojciec5tkidzieci Krótkofalowo? Przecież to jest strzał w stopę a nie jakieś działanie PRowe, rolników nie obchodzi kompletnie co Konfederacja poudaje, że robi, ta informacja pewnie nawet do nich nie dotrze bo już wszyscy wiedzą, że rządzi Tusk.
Co natomiast już zrobili to złamali hasła całej swojej kampanii wyborczej i wizerunku jaki kreowali.
1
@Rhaan A u was murzynów biją xD
Typie, nawet nie wiesz o co z KRSem chodzi, czemu nazywają go neo KRSem i czemu DEMOKRATYCZNA OPOZYCJA i tak musiała w nim zasiąść.
Nie mieszaj się sekciarzu w dyskusje polityczne skoro twoja cała wiedza o tym ogranicza się do łykania wszystkiego co robi Konfa.
9
@hayek Patrz pan, już sekciarz sobie znalazł wymówkę, dlaczego jak zwykle robienie odwrotnie niż obiecywali w kampanii to świetny ruch. Idą wskórać coś w sprawie protestów na granicy z rządem który w ciągu kilku dni zostanie zdymisjonowany i nie ma żadnej mocy sprawczej xD
3
@marcin62 Powinien, ale jak wspomniałem, o sprawię wiem tylko tyle co z notki prasowej więc zasadniczo gówno wiadomo w jedną i drugą stronę, czemu wyrok, czemu niski, jakie uzasadnienie wyroku.
Ja tam nie lubię stawiać spraw czarno-białych czy kierować się emocjami bo widziałem już wiele spraw w których oskarżony o obrzydliwe rzeczy był niewinny a uniewinniano kryminalistów.
0
@marcin62 Nie znam szczegółów tej sprawy, ale opierając się tylko na artykule jedynym dowodem jest zeznanie na wiele lat po samym zajściu, gdzie nie da się tego udowodnić, nie da się zrobić obdukcji ani czegokolwiek innego. Nie zdziwiłbym się jakby w wyższej instancji w ogóle sprawę oddalono z powodu braku dowodów.
1
@DonCarletto Z czego on teraz zapłaci alimenty :(
0
@mekston Kontrowersyjne ale potwierdzone wielokrotnie: Mercedes to bardzo przeciętny zespół z świetnym bolidem.
Za każdym razem, gdy mieli konkurencję i musieli walczyć o pozycję to coś szło nie tak.
Czy to za czasów nielegalnego silnika Ferrari czy właśnie za czasów Verstappena.
2021 ich obnażył drastycznie i to trwa do dziś, czyli jak nie ma tempa w aucie i szczęścia na torze to nie ma wyniku.
W '21 już na etapie Bahrajnu popełnili pierwszy błąd i ich źle dobrali strategię jadąc "swoje", to spowodowało że zostali na końcówkę bez opon na łasce Verstappena i tylko fart ich uratował bo raz, że sędziom się "zapomniało" o limitach toru przez co HAM ciął koło 30 okrążeń bezkarnie, a potem przy walce lekko wypchnął Maxa i ten wyprzedził poza torem.
Potem koncert błędów indywidualnych i zespołowych się rozhulał.
Czy to błąd na Imoli (i tak uratowany czerwoną flagą), czy Monako gdzie Hamilton się zgubił a zespół zniszczył wyścig Bottasa, czy Baku i "magic button".
Zła taktyka we Francji, uszkodzenie bolidu w Austrii, samotny start na Węgrzech, zepsute kwalifikacje w Belgii, brak zrozumienia opon i wyścigu Hamiltona oraz bierność zespołu z Turcji, fatalna taktyka w USA.
I danie główne, Abu Dhabi, w iście madryckim stylu wyspinowane na "kradzież" gdzie jedynym winnym porażki jest Mercedes bo cały wyścig pojechali biernie i miernie licząc jedynie na to, że silnik zrobi robotę.
Najpierw robiąc zbyt wczesną odpowiedź na zmianę opon Maxa (gdzie Max miał softy a Lulu medy) bez zwrócenia uwagi na pozycje Pereza na torze.
Potem nie wykorzystując VSC w połowie wyścigu choć byliby blisko Verstappena a może nawet mieliby darmowy pitstop.
I na końcu brak odwagi i zostawienie Hamiltona na starych hardach wiedząc, że Verstappen założy softy (co dziś się tłumaczy obawą o zakończenie wyścigu za SC choć wszystkie zespoły zażądały by wyścigi kończyły się pod zieloną flagą).
I co ważne, Mercedes zawsze taki był. Bardzo bierny, pragmatyczny, bez odwagi.
Coś co dało im te 8 lat dominacji to był bolid który maskował niedociągnięcia i to też wyszło w 2021.
Pamięta ktoś, jak katastrofalne błędy popełnili w Arabii czy Brazylii?
Gdyby mieli tempo z wcześniejszej części sezonu to byłaby porażka na własne życzenie, na ich szczęście wyżyłowany silnik uratował sytuację i się dziś o tym nie mówi.
No i teraz mamy to samo od 2 lat. Mają tempo na P6 to dojadą na P6, nie zrobią różnicy na torze. W Las Vegas mieli szanse na podium, takie minimum to P3-P4.
Wszystko zaprzepaszczone błędami kierowców.
Katar to samo, tempo do dubletu na podium skończone tragedią.
Jeszcze rok temu Russell wnosił pierwiastek odwagi ale też już został sprowadzony do ziemi i jadą te swoje bezpieczne wyścigi bez ryzyka.
4
Myszka Agresorka Gasiuk-Pihowicz już zaczęła robić rozpierduchę z nielegalnymi sędziami z KRSu.
Jeden z tych pisowskich obwiesiów zaczął się do niej sapać i powiedział, że wciśnie jej w gardło uchwałę, to ta wezwała na niego policję i chce go oskarżyć za karalną groźbę naruszenia nietykalności cielesnej poprzez wpychania uchwały do gardła xD
4
@macio_944 Nie spodziewałbym się aż takiego poziomu. GTA jest o wiele większą skalą niż RDR a przy dużo większej skali i większym zaludnieniu takiego poziomu detali nie udźwignie sprzęt.
Dlatego też GTA V było dużo uboższe w detale niż GTA IV.
1
@messi33 Ustawiasz, żeby rzadziej strzelać, wtedy przestaną kopać na pałę a strzelać tylko w dogodniejszych okazjach.
0
@zgiru Braun czasem mądrze gada, ale nie często.
A to do czego się odnoszę to do dzisiejszego wystąpienia sejmowego, gdzie przyrównał selekcję zarodków in vitro do selekcji na rampie w Oświęcimiu, gadał o zabiegach z piekła rodem, obrzydliwościach, tworach zootechniki.
A to wszystko patrząc w stronę bezpłodnych rodzin które potomstwo zawdzięczają in vitro, bo ci ludzie dziś goszczą w sejmie i siedzą na auli.
0
@zgiru Nie rozumiem co chciałeś napisać. To miało mnie obrazić czy o co ci chodzi?
0
@Kgorecki2500 1,5 miliona, wystarczająco żeby przekroczyć próg, ale tylko dlatego, że się złączyli w jedno wielkie ugrupowanie które wcześniej niezbyt za sobą przepadało, bo żadna ze składowych partii nie potrafiła przekroczyć progu.
3
Najjaśniejszym i koronnym dowodem, że Kofederacja będzie i zostanie na zawsze partią marginesu kręcącą się tylko koło progu wyborczego jest poseł Braun.
Jak bardzo by go nie chować, on będzie twarzą tego ugrupowania, a mając taką twarz nikt poza skrajnością nawet na Kofę nie splunie.
W drugą stronę pozbycie się go i przejście w stronę centrum zlikwiduje cały skrajny elektorat który pozwala do tego progu dobić.
Więc mamy paradoks, Konfa nie może istnieć bez Brauna jak i z Braunem.
1
@aleksandrowielki Ważne wiedzieć, że PiS ordynarnie kłamie.
Błaszczak w pierwszej kolejności utajnił całą masę danych, żeby nie było widać ile mamy wojska, potem te dane w sposób wybiórczy i niekonkretny zdradza (co już samo w sobie chyba mogłoby być potraktowane jako przestępstwo).
Polska nie ma 193 tysięcy wojska. Nie ma nawet 150 tysięcy. W ogóle ma problem zbierać ludzi, w pierwszym roku budowy wielkiej, 300 tysięcznej armii udało im się zwiększyć stan o coś koło 3 tysięcy.
A te 193 tysiące "pod bronią" znaczy tyle co nic, jak sobie wliczają w to studentów z WATu, WOTowców i wszystko inne co się da, żeby ładne cyferki wykręcić.
1
@mekston Na 99% tak bo już jest zgłoszony do posezonowych testów
1
@Deviler U mnie napieprza aż miło