1

@Comentateiro te wybory pokazały jak blisko konfa jest pisu. To w zasadzie ta sama narracja, koalicja się szykuje jak nic, bo wiele się nie różnią. Jedyna różnica jest taka że konfa jeszcze nie rządziła, więc nie mieliśmy okazji się przekonać co odwalili, ale juz widać zależęk tego co będzie w przyszłości.

Szkoda, że pole w internecie i social mediach przejęli, bo dzięki temu przejęli młody elektorat z tik toka. KO czy partia Zandberga nie docenili tego, że tam rośnie kolejne pokolenie i stąd omamienie młodych i hype na Konfe co będzie tragiczne w skutkach w przyszłości dla naszego kraju

0

@Tabaluga37 oczywiście, że tak. Program powinien być skierowany do wszystkich Polaków, a nie tylko do mieszkańców wsi lub miast. Druga sprawa to czego ludzie ze wsi nie pojmą chyba nigdy. Nasz kraj zmierza w stronę ośrodków wielkich miast. Małe miasta i wsie niedługo wymra, młodzi ludzie przeprowadzają się do lub w okolice dużych metropolii. Nie opłaca nam się inwestować we wsie. Niestety. I uprzedzając Twój argument, bo być może już mnie szafludkowales to muszę Cię zaskoczyć, ale ja nie jestem mieszkańcem dużego miasta. Po prostu zdaje sobie sprawę z tego dokąd zmierzamy. Nie można prowadzić polityki na zasadzie kali jeść kali pić czy mi się należy tu i teraz.

0

@Tabaluga37 może i tak jest, a może po prostu nie rozumieją podstaw kwesti ekonomicznych, społecznych i nie są w stanie przewidywać konsekwencji swoich wyborów, a nimi najłatwiej manipulować? Na dwoje babka wróżyła, jeden rabin powie tak, a drugi inaczej. To po prostu statystyka i każdy może analizować po swojemu, a kto co sobie dopowiada to inna kwestia. Ktoś mógłby być oburzony równie dobrze dlaczego analizujemy ze względu na wiek? Młodzi ludzie głosowali na Nawrockiego czyżby to wpływ oglupiajacych tik tokowych rolek? Przecież można sobie dopowiedzieć, że Ci ludzie nie mają pojęcia o czym decydują, a po drugie nie będą tak samo wyrozumiali na potrzeby tych najstarszych co nie? Tak można ze wszystkim

2

@Tabaluga37 @Criss18Barca ale jaki macie problwm z tym, bo nie rozumiem? Analizowane są głosy ze względu na wiek, płeć, region to dlaczego nie można analizować na podstawie wykształcenia? Akurat ja uważam ten wskaźnik za bardzo dobry, bo mówi on bardzo dużo. Podobnie jak wiek i płeć.

0

@Aragorn33 słuszna uwaga :)

1

@Aragorn33 myślałem, że miasta się bardziej zmobilizuja, a tymczasem większą mobilizacja na wsiach względem pierwszej tury co nie świadczy dobrze dla RT.

0

@Bogan @GeneralXavi to Europa czy Francja? Zdecydujcie się chłopaki, bo to nie to samo :D

1

Obiektywnie to Dembele w tym sezonie ma wszyskto. Bardzo dobre statystyki i potrójna koronę. Powinien wygrać ZP. Chociaż po cichu liczę, że hype jaki zrobił Yamal i to ile ludzi o nim mówi poniesie właśnie jego po te nagrodę.

0

@Drozdu7 tak, ale albo ja jestem w błędzie, albo Tobie coś umknęło. Są teraz dwa konkursy i właśnie ZP przyznaje się na jesień za poprzedni sezon, a nagrodę UEFA czy fifa dla najlepszego piłkarza roku w grudniu/styczniu za rok kalendarzowy. Teraz mówimy o ZP której gala odbędzie się końcem września bodajże.

1

@KrwawiaceoczyVEB w niczym. Ja bym to ułożył inaczej, 4-3-3

Donnarouma
Mendes, Marquinhos, Bastoni, Hakimi
Pedri, Vitinha, Rice
Raphinha, Dembele, Yamal.

Jaki problem był ułożyć taka 11stke?

Zamiast robić fikołki tylko dlatego żeby Doue wcisnąć, to normalna formacja i Pedri w pomocy powinien być.

0

@stone80 ja się z Tobą absolutnie zgadzam. Wskazuję tylko ze dla nas mezczyzn najważniejsza jest sytuacja ekonomiczna i zapewnienie własnej rodzinie podstawowego poczucia bezpieczeństwa jakim jest dach nad głową, a dla kobiet jest to opieka medyczna w trakcie ciąży i zniechęca je mocno radykalne zaostrzenie prawa aborcyjnego, więc to są dwie zupełnie inne rzeczy, ale trzeba zdać sobie z tego sprawę że potrzebujemy obu, aby poprawić sytuację demograficzna w kraju, a mam wrażenie że niestety, ani obecny rząd, ani tym bardziej ten który był wcześniej i który prawdopodobnie znowu za kilka lat będzie rządzić nie pomaga w tej sytuacji, a wręcz przeciwnie - pogarsza ją.

Do tego tak jak mówisz w pełni się zgadzam - lobby bankowo deweloperskie powiązane z politykami zabija nas. Kobietom również sami robimy pod górkę robiąc to co robiąc z prawem do aborcji w przypadkach zagrożenia życia + podupadajaca służba zdrowia, która mocno pogarsza opiekę medyczną kobiet w ciąży lub przy porodzie.

2

@Transu96 Hakimi 100% powinien być, na środku może Inigo, bramkarz pewnie donnaruma bo wygrał LM. Może ktoś z lfc jeszcze ale nie śledziłem. Jakiś van dijk lub gravenberch

0

@partymaker ja nie mam mu nic za złe, jest młody, wyszedł brak doświadczenia. Natomiast trzeba mu to pokazać. Nie może się zawodnik ofensywny tak zachować w doliczonym czasie gdy 3min zostały do końca, a my jesteśmy w posiadaniu. Aut był następstwem straty.

1

@RoberDzik ciężko powiedzieć, Balde wrócił po Interze. Z naszą kompletna kadra mysle, że byłby wyrównany dwumecz bez faworytam

2

@norbi77 oczywisice, moim zdaniem również. Co lepsze mecz później w klasyku jak graliśmy z Realem była identyczna sytuacja i sędzia od razu faul gwizdnal, nikt nawet pretensji nie miał.

4

Ten mecz nie zasługuje na miano finału :( Inter jest obrzydliwie słaby. Pomyśleć gdyby tu grały dwie najlepsze drużyny grające najbardziej ofensywny futbol, przecież tu by transmisja nie nadążała za akcjami

5

@norbi77@norbi77 @partymaker @Coutinho007 Araujo to już zawalił w dogrywce, której nie powinno w ogóle być. Marciniak nas przekręcił, no i wykończyły nas kontuzje. Szkoda, bo nawet w takich okolicznościach stworzyliśmy więcej okazji bramkowych, dominiwalismy i finalnie braklo nam 3min. W końcówce zamiast zagrac na czas to wyszedł brak dojrzałości. Yamal zamiast biec do narożnika to szarpał akcje żeby bramkę jeszcze strzelić w doliczonym przez co uderzył w słupek i oddał piłkę Inter owi.

2

Acerbi pofrunal do główki czysta pozycja dla takiego zawodnika to setka, ale odbiła się piłka jak od kwadrata, a z nami strzal życia w doliczonym czasie, dołożył nogę i pajęczyne zerwał xd

2

Wyglądało to super, ale to Di Marco łamał linie o dobre kilka metrów. Przecież to kryminał w obronie i dlatego wystawili na pustaka nie mając obok siebie żadnego obrońcy

1

Co ten di Marco? Z nami takiego wylewu w obronie nie mogli zrobić? :P

0

@stone80 dla mężczyzn to ekonomiczny aspekt, a dla kobiet radykalne prawo aborcyjne. To wynika z badań.

0

@tbas były już tutaj na LR wątki w tej sprawie. Są dostępne badania, problem w tym że połowa ludzi nie wierzy w nie i bagatelizuje problem :)

3

@Kgorecki2500 moja jest niemal identyczna

2

@Szmulek niech żyje wolność słowa. Ostatnio popularny serial netflixa dojrzewanie dobrze obrazuje do czego prowadzi zezwalanie na hejt. Zresztą nie trzeba przywoływać netflixa, kilka tygodni temu tragiczne morderstwo nastoletniej Mai z Polski to podobna historia. No, ale Memcem twierdzi że absolutnie nie zgadza się, żeby takie coś karać i żeby mogły o tym sądy decydować. Normalnie średniowiecze, skoro ktoś nie rozumie, że czasy się zmieniły i łatwość hejtu sprzed monitora jest teraz powszechna. Btw. Czy to nie sam Memcem narzekał ostatnio na służby prawa, które nieudolnie ścigają Ukraińców którzy nagrali filmik, w którym grożą jemu i jego rodzinie? Kurde, a może poluzujmy przepisy w końcu wolność słowa dlaczego ktoś nie może sobie grozić przecież to tylko słowa?

3

@barcelonaLM no wartość taka, że jego cała kariera i marka zbudowana jest na wiarygodności, obiektywizmie i krytycznym spojrzeniu. Można mówić, że jemu teraz nie jest po drodze z Nawrockim, ale jakby opowiadał bzdury bez pokrycia to już dawno jego kanał, marka i dobre imię by upadło.

Druga sprawa już nie chce mi się nawet powtarzać tego co walkowane tu jest od tygodni czyli wystarczyło żeby KN poszedł trybem wyborczym do sądu, ale wszyscy dobrze wiedzą dlaczego tego nie zrobił (wszyscy poza zaslepionymi fanatykami, którzy przyjęli manipulacyjna narrację pisu, że to ustawka i podstęp xD)

5

@kamiVeB przeczytałem cały wpis i szacun za tak wyczerpującą opinie. Każdy niech głosuje zgodnie z własnym sumieniem. Cieszę się, że doceniasz i jednocześnie krytykujesz RT, bo znaczy że wyboru dokonujesz świadomie. Ja oczywisice nie zagłosuje na KN i jestem świadom że on to wygra, mi pozostaje wierzyć, że czarny scenariusz jaki zdążyłem sobie rozpisać w głowie się nie zrealizuje, bo mam bardzo duże obawy co do jego przyszłej prezydentury. Nie chce mi się szczerze mówiąc odnosić się do wszystkich Twoich punktów, nie mam też zamiaru przekonywać, bo każdy już z nas dokonał wyboru, natomiast w skórcie powie Ci tak. Moim zdaniem w punktach 1, 2, 4, 5 i 7 mocno się mylisz, przynajmniej ja mam zupełnie odmienne zdanie i myślę że z łatwością mógłbym podważyć i pokazać Ci ze jesteś w błędzie, ale tak jak napisałem wcześniej. Nie ma co. Pozdro! :)


1

@PatrychoO kto tak nigdy nie mówił niech pierwszy rzuci kamieniem. Tak kultowy wafel przyjął już lata temu spolszczoną nazwę, ale jak to się mówi gimby nie znajo

8

@Eto'o9 R10 o jak dobrze posłuchać kogoś niezaslepionego, który nie popiera żadnego kandydata, ale jest w stanie trzeźwo ocenić sytuację i krytycznie podejść do obu. Oby takich jak Ty zmobilizowalo się na wybory jak najwięcej, niezależnie od tego jakie mają poglądy.

16

@pax Pisowi trzeba oddać jedno. Są mistrzami manipulacji. Osiągnęli poziom arcymistrzoeski w wymyślaniu prostych haseł/sloganow, które powtarzają jak mantrę w każdym wystąpieniu, w każdym wywiadzie i te hasła przedostaja się do pamięci przeciętnego zjadacz chleba. To jest dokładnie tak samo jak z tymi durnymi reklamami z motywami piosenek i to samo zauważył już nawet Mentzen. On sam jak zacięty robot powtarzał w kółko jedno hasło podczas debaty. Finalnie tylko to ludzie pamiętają, a później zaczynają w to wszystko wierzyc. Zdecydowana większość ludzi nie ma elementarnej wiedzy, nie potrafi przewidywać skutków podejmowanych decyzji. Na końcu statystki i sondaże mówią o tym, że to właśnie Ci najmłodsi, najstarsi i najgorzej wykształceni popierają te ugrupowania jakie popierają i odbieraja to jako coś z czym się nie mogą pogodzić, przesmiewczo obracają kota ogonem i zuchwale nie mogą tego fakt znieść, więc ich wrogiem zaczynają być ludzie, którzy mają pojęcie i prezentują poziom, którego oni sami najprawdopodobniej nigdy nie osiągną, więc bliżej im zjednoczyć się w swojej prostocie i być na pohybel systemowi.

9

@draxidox nawet jakbym wiedział jakie ma poglądy to by mi to totalnie nie przeszkadzało, dopóki tak bezstronniczo i bez żadnych agitacji politycznych prowadzi wywiady to tak długo jego poglądy nie mają znaczenia, bo na pewno jakieś ma.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?