0

@FC4BARCA A uzasadnisz dlaczego? Marketingowo-finansowo to ma sens. Zwiekszy przychody. Nie tylko FCB ale calej La Liga. Sportowo tez sie broni. Brakuje nam kreatywnoci. Jedyne pytanie, czy Xavi bedzie to w stanie poukladac. Zbalansowac gre w obronie, gdy Messi jest na boisku.

10

@shahman Tez se moge cos takiego napisac i opublikowac. Nie podano nic. Miejscowosci, parafi, szkoly NIC. Nieweryfikowalne kalumnie.

0

@Przemek2323 Tusk to agent niemiecki.

1

@Emhyr Staty bywaja czesto mylace. Fati ma w kanadyjce 11 w tym sezonie. Raphinia 22 i dwa razy wiecej minut od Fatiego. Doceniam Brazylijczyka, za jego zaangazowanie w obronie i konskie zdrowie. Zawsze jest dostepny w odroznieniu od Dembele. Ale skrzydlowy, ktory nie umie przedryblowac nikogo...
Za ta 30 baniek jakby leeds spadlo to spoko. Za 65 troche lipa.

0

@Emhyr Raphinia troche.

7

@AllBundy A co se poruchal na krzywy ryj to tez jego.

1

Sprzedaz Fatiego to moze byc blad. Gosc po kontuzjach, operacjach. Dla mnie bylo bardzo prawdopodobne, ze ten sezon bedzie stracony. Irytowal mnie on bardzo w tej kampanii, ale dal bym mu jeszcze jeden rok. Problemem jest jego pensja. Pewnie gdyby nie byla tak wysoka, to nikt by nie myslal na tym etapie o jego sprzedazy. Dostal numer 10. Zarabia jak topowy skrzydlowy, a gral jak gral. Oby przynajmniej sprzedali go za rozsadna kwote i wzmocnili zespol, jak juz ma odchodzic.
Ferran. Matko boska, niech on juz idzie stad prosze. Czyj to byl pomysl, by go tu sprowadzic?
Kessie - Srednio przekonuje. Druga czesc sezonu niezla, jak dostal szanse. Mimo wszystko to nie jest topowy pomocnik.

4

@michal26 Dolozmy jeszcze do tego agentow amerykanskich i izraelskich i nie zostanie juz nikt :)

1

@Heros11 @kejdzi
Ta pensja De Jonga jest chyba tak wysoka bo doliczono do niej, to co pozwolil klubowi odroczyc w poprzednich sezonach. Tak samo bylo z Alba i Busquetsem.

22

Bezczelny typ......

0

Upasla Fatiego i zawija sie wp...du.

0

@bartekvisca Zwlaszcza na Xbox Series X jest dramat. Dramat!!

1

@masik86 Niewatpie, ze jakby go zwolnili za aresztu, to nawial by do arabow. Tam nie istnieje cos takiego jak gwalt na kobiecie.

23

Ukladac sie to zaczyna powoli w calosc. Messi kontakty z Arabia. Busi i Alba odchodza. Iniesta konczy w srodku sezonu. Nie zdziwie sie jak cala czworka pojdzie do arabow za ciezki chajs grac. Szejki chca zrobic mini Barcelone.

0

@Sensible A Xaviego mozna do nich dolaczyc?

5

Araujo i Christensen dosc czesto lapia urazy. Czterech konkretnych SO to mus zeby znow nie bylo w LM takiej lipy. Araujo, Christensen, Kounde i Martinez. Tylko czy nas na to stac?

0

@ikar34 I walkower za wyjscie na przeciwnika w dwunastu.

0

@PietrasCoelho Nie mam i wiem co zaklada, ale zakladam ze sprzedaz zawodnikow jest w nim uwzgledniona.

0

@JarekS Moze mi jako bialemu ciezko wejsc w buty czarnego. Dlatego nie uwazam, ze obelgi na tle rasowym sa gorsze lub lepsze od tych na tle narodowosciowym, orientacji seksualnej, pogladow politycznych czy po prostu wygladu danego czlowieka.
Szczegolnie wypowiadane przez margines ludzki. Gdybym mial na takie obelgi reagowac to swego czasu, bil bym po ryju conajmniej raz w tygodniu. Mysle, ze spoleczenstwa europejskie wyzbyly sie rasizmu systemowo w ogromnym stopniu. Dany osobnik, nazywajacy murzyna je..m czarnuchem, chudego nazwie je...m chudzielcem, grubego je...m grubasem i analogicznie tak ze wszystkim. Dlatego uwazam, ze problem rasizmu w cywilizowanych krajach europy jest w duzej mierze wyolbrzymiony. Glownie przez lewice. Ofiary rasizmu najczesciej sa werbalnie lub fizycznie krzywdzone przez ludzi, ktorzy podobnie traktuja osoby tej samej rasy i narodowosci.
Super byloby pozbyc sie rasistow, nie tylko ze stadionow. Rownaloby sie to z tym, iz cala patusiarnia poszla by w cholere.
Pozdrawiam.

0

@Gaz To nasz najbardziej kreatywny skrzydlowy. To nie jest sytuacja zero jedynkowa. Podobnie jak z Raphinia. Raphinia ma duze braki w dryblingu, jak na skrzydlowego. On nie potrafi nikogo minac. Ma za to inne atuty. Jak wroci Messi, to po skrzydle lepiej zeby biegal Raphinia a nie Dembele. Dla balansu. Obaj, Raphinia i Dembele maja plusy i minusy. Glowa przewaga Raphini nad francuzem to fakt, ze jest zdrowy i dostepny przez caly sezon. Jezeli zostanie Ferran, to ktorys z pary Demb Raph musi odejsc. Jak uda sie pogonic Torresa, to obaj moga zostac. Sprawa jest skomplikowana.

0

Na pewno nie jest to fajne byc obrazanym na tle rasowym czy narodowosciowym. Wydaje mi sie, ze to jest jakis margines ludzki, ktory robi takie rzeczy i nie potrzeba sie takimi ludzmi przejmowac za bardzo.

Mozna to wyplenic systemowo poprzez edukacje na pewno. Ale tez wydaje mi sie, ze ci co sie w tej kwestii mieli wyedukowac, to juz dawno to zrobili. A ludzie, ktorzy rzucaja takie obelgi to patrz pierwszy akapit... To jest margines. Niereformowalni ludzie.
Jak chcesz wyeliminowac rasizm i obelgi z trybun, to bys musial naszpikowac stadiony kamerami z rozpozawaniem twarzy, cos jak w Chinach i nakladac zakazy stadionowe na kazdego kto rzuca miesem. Nie wiem, czy chce isc w tym kierunku. Nie dlatego, ze byloby mi tych gamonii szkoda. To po prostu daje zbyt wiele mozliwosci kontroli obywateli przez wladze.

PS:
Mowisz o Hiszpani, a w Angli wcale nie jest lepiej. Tam do ogolnikowych rasistowskich obelg, ktore po czlowieku winny splynac jak po kaczce, dorzucaja bardzo personalne przytyki. Do dzis pamietam jakie uzywanie mieli kibice na Johnie Terrym i Weayne Bridge'u. To musialo bardzo bolec. Zwlaszcza Bridge'a.

0

@Cygan BRC Prawda. Ludzie najgorszego sortu. Ale nie tylko oni zalaza tu normalnym ludzia za skore. Niektorzy "zwykli" beneficiarze rowniez.

0

Te plany finansowe to sa i tak patykiem po wodzie pisane. Jak sie nie uda sprzedac niechcianych zawodnikow (co w przeszlosci mialo miejsce wielokrotnie) to plan idzie w leb. Nie wiem na jakiej podstawie La Liga zatwierda te plany.

3

Mysle ze problem jest mocno wyolbrzymiony, co lewica bardzo lubi robic. Nawet w tak niby toleranyjnym kraju jak Irlandia, gdzie mieszkam, zdarzaja sie ksenofobiczne ataki. Zarowno werbalne ale rowniez fizyczne. Wiele razy bylem tu obrazany na tle narodowosciowym. Nie jest to mile ale tak bylo zawsze i chyba juz tak zostanie.

Robi to najczesciej patologiczna czesc spoleczenstwa. Ludzie siedzacy cale zycie na roznych zasilkach. W kazdym spoleczenstwie jest jakis margines i tak bedzie po koniec swiata.

W Hiszpanii moze byc podobnie. Na trybunach tluszcza wykrzykuje rozne rzeczy. Ludzie w wiekszosci reaguja stadnie, zwlaszcza co glupsi. A jak ktos zachowuje sie prowokacyjnie, jak V jr to atakuja go zajadlej. Zwlaszcza kiedy to dziala.

Nikomu nie jest to potrzebne. Nikt normalny nie ma ochoty sluchac wyzwisk rzucanych z trybun. Oczywiscie fajnie byloby wyeliminowac takie zachowanie, ale to jest utopia. Tlum to tlum i jego zachowania sa identyczne od wiekow. Nie zmiania sie nic i sie nie zmieni. Czysta psychologia.



PS. A tak w ogole to Real zaliczyl slaby sezon i teraz robia raban o rasizm. Taki temat zastepczy.

4

@JarekS Mysle ze problem jest mocno wyolbrzymiony, co lewica bardzo lubi robic. Nawet w tak niby toleranyjnym kraju jak Irlandia, gdzie mieszkam, zdarzaja sie ksenofobiczne ataki. Zarowno werbalne ale rowniez fizyczne. Wiele razy bylem tu obrazany na tle narodowosciowym. Nie jest to mile ale tak bylo zawsze i chyba juz tak zostanie.
Robi to najczesciej patologiczna czesc spoleczenstwa. Ludzie siedzacy cale zycie na roznych zasilkach. W kazdym spoleczenstwie jest jakis margines i tak bedzie po koniec swiata.
W Hiszpanii moze byc podobnie. Na trybunach tluszcza wykrzykuje rozne rzeczy. Ludzie w wiekszosci reaguja stadnie, zwlaszcza co glupsi. A jak ktos zachowuje sie prowokacyjnie, jak V jr to atakuja go zajadlej. Zwlaszcza kiedy to dziala.
Nikomu nie jest to potrzebne. Nikt normalny nie ma ochoty sluchac wyzwisk rzucanych z trybun. Oczywiscie fajnie byloby wyeliminowac takie zachowanie, ale to jest utopia. Tlum to tlum i jego zachowania sa identyczne od wiekow. Nie zmiania sie nic i sie nie zmieni. Czysta psychologia.

PS. A tak w ogole to Real zaliczyl slaby sezon i teraz robia raban o rasizm. Taki temat zastepczy.

3

Rasizm nie rasizm. Odwracanie uwagi od slabego sezonu bialych i slabego meczu z Valencia. Vincjusz to swieny gracz ale tez nieprzecietny dzban. Irytuje swoja osoba kibicow przeciwnika wiec kibice go zaczepiaja.. Widza, ze to dziala i puszczaja mu nerwy to robia tak ciagle. Real zagral slaby sezon wiec teraz zarzucaja tematy zastepczne. Tak wiem doszli do 1/2 LM a my nie. Ale zostali tam rozjebani jak zaba przejechana przez tira.

2

@CulerParaSiempre Bo musimy myśleć o przyszłości ?

0

@Fistek mnie się za bardzo nie podobała Barcelona jako miasto. Ale to może przez moje uprzedzenia... Za dużo tam migrantów z północnej Afryki. Dużo bardziej podobała mi się Malaga, Almeria czy tam wyspy kanaryjskie. W Barcelonie można sobie wyrobić mylną opinie na temat Hiszpanii.

0

Rudriger za modrica. Camavinga przeszedł do drugiej linii. Widać Carlo liczy na stale fragmenty już tylko. Stąd ten Rudriger

0

Nie popisał się Hochland.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?