kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
7
Głos prawdy
0
@dmcteam Życie. I tak żyjemy w czasach, gdzie tego nepotyzmu i korupcji jest najmniej w historii.
0
@RanDiFCB Ja po prostu przeczytałem książki. Henry Cavill z serialu jest dokładnym przeciwieństwem Geralta z książek. Umięśniony jak kobyła osiłek, małomówny, łatwo wpadający w furię, prychający i rzucający przekleństwami na wszystkie strony świata. Wszystkie stereotypy, które łamał u siebie Sapkowski, tutaj stały się rzeczywistością.
1
@maroon wiadomi, tutaj to może nie jest o tyle zły casting, co po prostu słaba charakteryzacja moim zdaniem. Natomiast na spokojnie może on Malfoya grać, w odróżnieniu od Papy Essiedu i Snape'a.
0
@RanDiFCB Przede wszystkim, Henry Cavill był fatalnym castingiem na Geralta. Dobre chęci i przyzwoite aktorstwo tu nic nie zmienia, gość pasuje do Geralta mniej więcej jak Samuel Jackson do Maximusa Decimusa Meridiusa
0
@MesQueUnClub_87 w "Pingwinie" to miało działać na zasadzie zderzenia światów, taka klasyczna relacja mentorska, w której dobrze odnajduje się przeciętny widz, bo umożliwia łatwą ekspozycję.
Co do "The Last of Us" to błędy castingowe były tutaj tylko jedną warstwą ogromnego problemu, który potocznie można nazwać woke (bo nie wiem, jak to inaczej nazwać). Nikomu tam nie zależało na przedstawieniu historii z gier (tak przypuszczam, sam w nie nie grałem), w końcu potrafili znikąd przerwać nagle historię i poświęcić cały odcinek na perypetie gejowskiej pary, której nigdy później już nie spotkamy i które nie będą miały żadnego wpływu na opowieść.
Ale mniejsza z tym, bo to szerokie zjawisko. Natomiast pamiętajmy, że Hollywood wypluł jeszcze mnóstwo świetnych seriali w tym okresie, chociażby nowy "Szogun" (mój faworyt z ostatnich lat, fantastyczny serial), pierwszy sezon "Silosa", pierwszy sezon "Fallouta", "Mroczne materie", "Dojrzewanie", "Studio", świeży "Rycerz siedmiu królestw". Znalazłoby się pewnie więcej, to tylko te, które oglądałem.
1
@Adran360 Ja akurat uważam, że kino ma się dobrze, telewizja nieco gorzej (zwłaszcza 2025 miała fatalny), ale w normie.
32
Przepaść castingowa. Patrzysz na tego z lewej i od razu widzisz - arystokratyczny, zadufany knur i łajdak, patrzysz na tego drugiego i myślisz sobie tylko, ale słodziak.
0
@VegetaPolska No dobra, jest ciasno. Ale nie widzę, żeby tam był jednoznaczny spalony, za słaba jakość i nie widać dokładnego momentu podania. Potrzebowałbym do tego linii.
5
@macio_944 Dla mnie 5 i 6 nieco lepsze, a najlepszym nauczycielem nieodwołalnie jest Severus Snape
2
@VegetaPolska Masz jakieś potwierdzenie tego spalonego przy samobóju? Na filmie raczej tego nie widać, ale no nie wiem, nie interesowałem się tym.
0
@Czyhrynski Bardziej z tego wyszła karykatura Hagrida
3
Jak Real nie może, to sędzia pomoże. Już niedługo powtórka.
1
@mordini123 Kryminał. Powinna być jedna platforma od wszystkiego. Chcę La Ligę? Kupuję La Ligę. Chcę LM? Kupuję LM. Na szczęście ja i tak podglądam u sąsiada przez lornetkę, ale dziwi mnie, że ludzie dają się tak grzmocić.
1
@Cule1234 Skończy się tak, że będą mieli dwóch mistrzów Afryki i fajnie.
20
Mastantuono wyżej od Lennata Karla, pfff XD
0
@VegetaPolska Tu akurat wypisałem tylko tych, którzy zagrali w ćwierćfinale z Serbią, więc może paru umknęło.
6
Jak radzą sobie zawodnicy z pamiętnego Euro U-17 z 2023 roku, gdzie nasza kadra doszła do półfinału? (obecnie mają po 19-20 lat).
1. Napastnicy
- Mike Huras - 4 liga niemiecka, SG Sonnenhof Großaspach
- Mateusz Skoczylas - Ekstraklasa, Cracovia, bez rozegranych minut
- Daniel Mikołajewski - Liga włoska U20, Parma U20
2. Pomocnicy
- Filip Rejczyk - Ekstraklasa, GKS Katowice, 17 minut na boisku
- Karol Borys - PrvaLiga, NK Maribor, 239 minut i 2 gole
- Oskar Tomczyk - 2. Liga, Podbeskidzie Bielsko-Biała, 361 minut, 2 gole i asysta
- Igor Brzyski - Liga włoska U20, Torino U20, 353 minuty i transfer do Pogoni Szczecin
- Krzysztof Kolanko - 2. Liga, Podbeskidzie Bielsko-Biała, 1351 minut, 2 gole i 2 asysty
- Maksymilian Sznaucer - 2 liga grecka, PAOK B
- Filip Wolski - 1 liga, Stal Rzeszów, 770 minut i 2 gole
3. Obrońcy
- Michał Gurgul - Ekstraklasa, Lech Poznań, 2381 minut i 3 asysty
- Jakub Krzyżanowski - 1 liga, Wisła Kraków, 1443 minuty, gol i 3 asysty
- Igor Orlikowski - Ekstraklasa, Zagłębie Lubin, 1064 minuty
- Dominik Szala - 1 liga, Stal Mielec, 451 minut
Bramkarz:
Miłosz Piekutowski - Ekstraklasa, Jagiellonia Białystok, 630 minut i 1 czyste konto
Z dużej chmury mały deszcz :/
Paradoksalnie z ekipy której namocniejszą stroną była ofensywa, tylko gracze defensywni radzą sobie w dorosłej piłce.
13
Zostawić Lewego, obciąć mu pensję o 2/3, Ferrana sprzedać. Nawet za te 20-30 mln. Wierzyłem w niego na początku sezonu i bardzo wysoko ceniłem po końcówce poprzedniego, ale zawiódł na pełnej linii.
23
To jeszcze nic, poczekajcie na dwumecz z Bayernem i finałowe El Clasico, które pewnie przesądzi o losach ligi.
0
@Faro Trzeba to zrobić dla dobra kadry narodowej
4
Mbappe - Dembele - Olise i fajnie. A ty Polaku ciesz się, że Pietuszewski zrobił parę asyst w lidze portugalskiej, gdzie Gyokeres ładował po 60 bramek w sezonie.
17
Nie ma co oceniać Osimhena po konflikcie z zarządem w Napoli, tam nawet taki bezjajeczny piłkarz jak Zieliński miał konflikt. Taką mają politykę w klubie i tyle.
13
Na żenadometrze Anna Starchurska osiąga od lat znacznie lepsze wyniki od Viniciusa Juniora, a nawet od całego Realu Madryt razem wziętego i to nawet nie jest kontrowersyjna opinia. Stawiam że przez te jej baciaty i ocieranie się o spoconych, umięśnionych Alvaro Barcelona jest stratna o jakieś 15-20 bramek od momentu przyjścia Lewego.
0
@tbas Taaa, wiem, ale i tak bawi :)
24
Wielka strata dla Realu Madryt?
Marciniak w wozie VAR'u: Otóż nie tym razem
1
@Luciano99 Zależy też od trenera, styl Xaviego np. mocno mu nie pasował. On nigdy w Bayernie nie musiał grać tak, jak w pierwszych latach w Barcelonie.
2
@Rupert_Haubica Kane ma jedną wielką przewagę nad Lewym - i są to długie podania, ten aspekt gry to u Anglika absolutne mistrzostwo. Lewy jest znacznie lepszy jako goleador, gdyby nie rekordowa ilość karnych to nie byłoby rozmowy ani o rekordzie, ani ogólnych porównań w tym zakresie (Kane obecnie ma ex aequo największą ilość strzelonych karnych w sezonie w historii graczy z TOP 5 lig). Dość powiedzieć, że w poprzednim sezonie Kane strzelił 17 goli z gry w Bundeslidze.
5
Obniżyć pensje o 1/3? 1/3 to ma mu zostać po obniżkach, jeśli to ma się opłacać dla Barcelony.
0
@partymaker CR7 to jednak tytan dyscypliny i pracy, ciężko o takiego drugiego. No i te 3000 minut to jednak spora różnica, prawie cały sezon gry mniej. Co do tego prime to on miał prime właśnie do 30stki, później były sezony gdzie był częściej kontuzjowany i kręcił mniej goatowskie liczby, koło 32-33 transfer do Juventusu i to już nie był ten sam poziom, 36 lat transfer do United i koniec poważnej kariery.