0

@shinthps No tak, twoja idea mistrzostw jest twojsza.

0

@Chimera Może i jest najłatwiejsza, ale argumenty wiekowe tutaj nie mają żadnego sens. Mbappe gada od rzeczy.

13

Tymczasem 40 letni Modrić, który jest najlepszym zawodnikiem Milanu i pewnie najlepszym pomocnikiem w Serie A...

0

@shinthps No mnie to nie jara, że jakiś zaściankowy kraj wygra jakiś mecz w fazie grupowej. Jarałoby mnie, gdyby byli w stanie stworzyć mocne struktury, ligi, wydać na świat świetnych zawodników. Jarałoby mnie, gdyby mistrzowie Afryki i Azji mogli mierzyć się z mistrzami Europy. Wtedy takie szersze formaty KMŚ i mundialu miałyby sens. Dopóki to się nie wydarzy - po prostu nie interesują mnie mecze jakiś anonimowych drużyn. A prędko się to nie wydarzy, bo obecna piłka klubowa w Azji i w Afryce to mniej więcej poziom Europy sprzed 20-30 lat. Pewnie nawet gorszy, bo najlepsi zawodnicy szybko uciekają do klubów europejskich.

1

@misterio Deus vult! Przy KMŚ akurat się myliłem :/
Drużyny spoza Europy tam grały na porządnym poziomie, przynajmniej patrząc na wyniki. Ale jak to mówią, to tylko wyjątek potwierdzający regułę, czy jakoś tak.

0

@shinthps Mistrzostwa świata to przede wszystkim prestiżowy turniej, na którym grają najlepsze drużyny z całego świata. Jak chcę się zapoznać z egzotyczną kulturą, wybieganą grą i innymi bzdetami, to mogę sobie włączyć mecz towarzyski Curacao z Argentyną, jak akurat będzie okazja.

1

Liczba zajętych miejsc w TOP 3 w historii mistrzostw świata w piłkę nożną:
Polska - 2
Azja, Afryka, Ameryka Północna, Oceania - 1

0

@shinthps " czy my naprawdę chcemy oglądać tak naprawdę Mistrzostwa Europy z paroma innymi zespołami na krzyż?"

Ale dokładnie tak wyglądał mundial od zawsze. Nigdy w historii nie wygrała drużyna spoza Europy i Ameryki Południowej. Tylko raz taka drużyna stanęła na podium. 95% ćwierćfinalistów to drużyny z Europy i Ameryki Południowej. 80% w finałowej 16stce. Problemem jest to, że na siłę tworzymy iluzję tego, że pozostałe kontynenty coś sobą prezentują. Nie prezentują. Tak już jest i tak prawdopodobnie będzie jeszcze długie lata.

8

Powinni zrobić jakiś ranking federacji kontynentalnych, coś jak ranking uefa, który decydowałby o miejscach na wielkich imprezach. Później występy na imprezie są punktowane i dzielone przez liczbę reprezentantów i na tej podstawie przydzielane miejsca. Wszystko inne to sztuczne i skazane na porażkę próby sprawienia, ze piłka nożna wejdzie na jakikolwiek sensowny poziom poza Europą i Ameryką Południową.

5

Dobra, po co w ogóle te limity? Można usunąć przerwy na reprezentacje, usunąć eliminacje, usunąć ligi narodów i inne bzdety i zamiast tego zrobić jedne, porządnie mistrzostwa świata, trwające kilka miesięcy, raz na 4 lata.

3

@addept Od kiedy 4:0 to nie jest deklasacja?

2

Czy ja dobrze widzę, że Barca Femeni gra już trzeci klasyk z rzędu i ZNOWU bezlitośnie deklasuje madrycioków?

Swoją drogą, to już szósty klasyk w tym sezonie. Bilans bramkowy: 23 - 2 na korzyść naszych. W tym - 7 bramek Ewy Pajor.

12

Co? Jak to? Przecież Kowal napisał, że w ważnych momentach go nie ma.

0

@mekston Jeszcze niedawno Kane strzelił 9 bramek w 5 meczach w Bundeslidze. Teraz brakuje mu 10 bramek, jeśli nie zagra z Freiburgiem, to będzie miał na to 6 spotkań. Więc szansa dalej jest.

Suarez w swoim najlepszym sezonie (15/16) w ostatnich 5 kolejkach La Ligi strzelił 14 goli. W ten sposób błyskawicznie z 26 goli zrobiło się 40 goli i Złoty But.

Także jeszcze za wcześnie, by skreślić Harry'ego, ale szanse maleją.

2

Najmniej kompetetywne - liga portugalska (tutaj różnica między TOP 3 a resztą jest po prostu ogromna), Bundesliga i La Liga. Najbardziej kompetetywna - Ekstraklasa.

0

@Chimera To był banger.

1

@tarczon Obawiam się, że nie tym razem. Przed nami dwumecz z Atletico, a wiemy, że to niewygodny rywal, zwłaszcza, jak się nie podaje Raphinhi na pustaka na 1-0.

1

@misterio Szczerze to nie czuję jakiejś szczególnej różnicy w stosunku do codziennego przeglądania. Tylko tym razem do filtru AI / filtru idioty / filtru engagement baitingu / filtru fake news muszę jeszcze dołożyć filtr 1 kwietnia.

7

Ależ aura byłego trenera reprezentacji Polski w piłkę nożną mężczyzn.

1

@Kgorecki2500 To pomyśl sobie o milionach kierowców, którzy stracą pracę na rzecz samojezdnych aut, ciężarówek... Świat się wali na naszych oczach. Jeszcze powoli, jeszcze stopniowo. Nic nie dzieje się błyskawicznie. Ale - nigdy w historii nie było tak szybkiej transformacji.

0

@escarabajo W eliminacjach radzili sobie świetnie, przejechali się po grupie i dwa razy zmiażdżyli Włochów. Ale wygląda na to, że są mocno zależni od formy Haalanda.

2

Macie jakiegoś swojego faworyta na mundialu? Ja liczę na to, że Norwegii uda się to, co nie udało się nam. I że nie zaprzepaszczą takiego napastnika jak Haaland tak jak u nas stało się to z Lewym. Skład już mają lepszy niż my w 2016, myślę, że mogą powalczyć o ćwierćfinał, może nawet półfinał.

0

@Kgorecki2500 I bardzo dobrze. Niepotrzebne etaty trzeba ciąć i tyle. Nie tylko w IT, wszędzie.

0

@MOLESTA Nie no co ty, nie wpadłem, dlatego totalnie nie napisałem tego w poście. Ty co, dalej na kacu po wczorajszym?

8

Flick przez ostatnie 10 meczów nie dał Yamalowi tyle odpocząć, co Fuente w tych dwóch. Oczywiście pochwała się należy, ale to tylko towarzyskie, więc nic dziwnego.

0

@Irmscher10 Po prostu na jego pozycji jest Zalewski. Grają tam w klubach też Kamiński i Skóraś, więc realnie Pietuszewski jest 4 w kolejce.

1

Czekamy na wideo, gdzie prezydent Nawrocki wejdzie do szatni i pocieszy cały Polski naród, wsadzając wszystkich tych patałachów za kraty.

1

@GeneralXavi Druga bramka na jego konto XD? Niby dlaczego? Bramka na konto tego patałacha, któremu nie chciało się kilku metrów przesprintować i jak tylko zobaczył czarnoskórego Szweda, to jedyne co miał w głowie, to faulować.

0

Dzisiaj skupiamy się na Lidze Mistrzów, mundial to tylko turniej pocieszenia.

0

No to na pocieszenie włączamy Włochy. Jak oni też nie awansują, to przynajmniej nie będziemy sami.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?