kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
2
Harry Kane blisko rekordu!
Na ten moment strzelił w tym sezonie 13 goli z karnych we wszystkich rozgrywkach klubowych.
Rekord to 15 goli z karnych i należy do Ciro Immobile.
Jest też blisko innego rekordu, bardziej chwalebnego. Na ten moment 26 goli w Bundeslidze, do rekordu Lewandowskiego już tylko 15 bramek. Harry ma na ich strzelenie jeszcze 12 kolejek, licząc trwający mecz.
0
AI przewiduje z bardzo dobrą dokładnością choroby takie jak: demencja, niewydolność serca, przewlekła choroba nerek, Parkinson, rak prostaty i wiele więcej na podstawie danych z jednej nocy snu. Tymczasem wciąż są ludzie, którzy uważają, że AI to bańka i te wszytkie korporacje to po prostu przepalają na tym pieniądze.
0
@Czyhrynski To jaką proponujesz metrykę, by sprawdzić poziom sportowy danego klubu? Na oko? Bo tak ci się wydaje? Prawda jest taka, że niemieckie ekipy w większości już przegoniły swoje odpowiedniki z La Ligi. Jedyna różnica jest taka, że żadna ekipa nie weszła na poziom Bayernu, ale w La Lidze też są tylko dwie ekipy na najwyższym poziomie - Real i Barca, ewentualnie Atletico, ale wtedy w Bundeslidze liczylibyśmy też BVB.
Z tej listy co wymieniłem to najbardziej nie pasuje Monaco z 24/25, ale też jakoś bardzo nie wpływa na wynik, możecie sobie odjąć gola Yamala.
1
@Czyhrynski @partymaker @MessiForeverTheBest
Porównajmy:
Villarreal - 256 mln euro (wartość rynkowa), 37 miejsce w rankingu UEFA
Eintracht Frankfurt - 390 mln euro (wartość rynkowa), 15 miejsce w rankingu UEFA
0
@MessiForeverTheBest Dokładnie tak. Eintracht ma prawie dwukrotnie wyższą wartość rynkową od Villarrealu.
2
W poprzednim sezonie w starciach z rywalami z wysokiej półki (Inter, Real, Bayern, Atletico, BVB, Benfica, Atalanta, Monaco):
- Raphinha - 16 goli i 11 asyst w 19 meczach
- Robert Lewandowski - 10 goli i asysta w 16 meczach
- Lamine Yamal - 9 goli i 7 asyst w 18 meczach
W obecnym sezonie z rywalami z wysokiej półki (Real, Atletico, PSG, Chelsea, Eintracht Frankfurt):
- Raphinha - 3 gole w 4 meczach
- Robert Lewandowski - 1 gol w 6 meczach
- Lamine Yamal - 1 asysta w 7 meczach
0
@ShawnC Yamal też miał kapitalne liczby. W meczach z Realem, Bayernem, Benficą, BVB, Atletico i Interem łącznie 6 goli i 9 asyst w 16 meczach.
29
Przecież Dembele nie powiedział nic kontrowersyjnego. Ma prawo do takiej opinii.
0
@Rastafarnianin Rapha cały czas kontuzjowany, Lewy bez formy i odstawiany od składu, to nie ma kto liczb robić.
2
W poprzednim sezonie był szefem w trudnych spotkaniach, w tym trochę gorzej idzie. Ale wierzę, że będzie kluczowy w fazie pucharowej LM.
0
@Beztroskii Jeśli w takiej sytuacji jest 5 v 5 i nie widać, by jakikolwiek zawodnik Barcy biegł w stronę pola karnego, to coś jest nie tak. Tak sądzę.
0
@pax Raczej stawiałbym na to, że chciał odzyskać płynność w środku pola + zabezpieczyć się przed czerwoną kartką, ale to już dodatek. Casado nie mógł mu tego dać, odstawał w pressingu, przegrywał większość pojedynków, cały czas tracił, ratował się beznadziejnymi faulami. To był jego koszmarny mecz. Przesunięcie De Jonga i Olmo niżej pomogło. Potem Atletico miało już znacznie mniej klarownych sytuacji. Co do Holendra, to wiemy, jakie są jego słabe strony. Lewandowski wszedł, bo nie było nikogo innego, kto by się do wejścia nadawał.
11
Ale też tak się nie da grać w piłkę, jak z przodu trzech zawodników się spaceruje XD. Jeden Lewy wystarczy. W ogóle na Ferrana to już nie mam siły patrzeć, gość w tym sezonie kompletnie przestał pressować.
0
@ShawnC Fajnie, ale to Casado ściągnął Flick jeszcze w pierwszej połowie i po jego zejściu gra znacznie się poprawiła.
5
@ShawnC Przecież Casado był najbardziej odpowiedzialny za tę masakrę w środku pola jaką nam zgotowali w pierwszych 30 minutach. Flick szybko na to zareagował i przesunął tam Olmo, bo inaczej strach się bać, jak by się to skończyło.
1
Niech go zapytają o 0-4 z Alcorcón.
0
Ma rację. Trzy kluczowe sytuacje były wczoraj odgwizdane na naszą niekorzyść, wszystkie.
- czerwona kartka za wjazd w Balde, nawet nie była sprawdzana
- nieistniejący (lub niemożliwy do zweryfikowania z racji na brak odpowiedniej kamery) spalony przy golu Cubarsiego
- nieodgwizdany karny na Yamalu przy oczywistym kontakcie w polu karnym
Jedyna prawidłowo odgwizdana kluczowa sytuacja, rzecz jasna była na naszą niekorzyść - czerwona kartka dla Eryczka.
0
@Azazel_Pazuzu Tam w ostatniej akcji można było fajnie przepuścić piętką do Lewego, ale nie pomyślał niestety.
2
@Limaker Można to też zrzucić na kartofilsko, wystarczy spojrzeć na samobója Eryczka, jak tam się odbijało.
0
@PatrykBarca Przecież to normalna odległość, z 10 metrów ma Kounde do Lewego
2
Przecież po wejściu Lewego pressing właśnie zaczął w miarę normalnie funkcjonować... Najpierw 3 bramki w 30 minut, a po wejściu Lewego 1 bramka w 60 minut.
7
Hiszpański komitet sędziowski charakternie, z zasadami. Pierwszym kryterium oceny sytuacji zawsze musi być drużyna, która na niej korzysta.
6
Tylko Robercik w polu karnym i fajnie. Co ciekawe i tak udało mu się znaleźć miejsce gdzie miał mnóstwo wolnej przestrzeni, wystarczyłaby dobra wrzutka Kounde.
1
@misterio No, aż się nie dało przebić podczas meczu, z 10 komentarzy na sekundę leciało.
0
Tutaj wyraźne ujęcie, natomiast myląca perspektywa (?). Ciężko powiedzieć.
0
@kanver_
20
7 minut sprawdzania VAR'u.
"Po odbiciu piłki od nogi Roberta Lewandowskiego, to właśnie futbolówka wyznaczała linię spalonego"
To dlaczego linia spalonego jest narysowana od nogi zawodnika Atletico, a nie od piłki?
0
@Dankho94isback Nie no, i tak byśmy byli w dupę. Ale ten zespół VAR już nigdy nie powinien sędziować meczu poważnych drużyn, a sędzia przynajmniej miesiąc odpoczynku.
7
Ten sędzia musi trafić do lodówy na 2 lata, zesłać go do 3 ligi, a najlepiej na Syberię, bo to szkoda gadać. Nic na boisku nie widzi.
0
@priest9999 Wydaje mi się, że piłka w tamtym momencie nie dotyka jeszcze Lewego... Ale skoro tak narysowali, to tak musi najwidoczniej być, wiadomo.