@FcPortoFan1999 Zniesienie celibatu rozwiazałoby sporo problemów,ale i przysporzyłoby nowych. Głównie natury finansowej,spadkowej. Musiałaby nastąpic gruntowna reforma dotycząca zarobków księży, ich emerytur, tego gdzie mieliby mieszkać z rodziną w czasie pełnienia posługi, ale i na emeryturze. Inny problem to oczywiście pewne problemy wizerunkowe gdyby małżeństwo takiego księdza się rozpadło, jakieś zdrady małżeńskie itp. - byłby to zły przykład dla wiernych. Na pewno tego się boją. Tak wiem ze teraz też to się dzieje,ale nieoficjalnie i łatwiej im to zamieść pod dywan. Nie sądzę aby zniesienie celibatu nastąpiło szybko, ale powinni do tego dążyć i się przygotowywać.
@Ls0811 To to nic. Pamiętam czasy gdy postępowe oszołomy przyszły i zażądały aby kobiety nie musiały zajmować osobnych, wyznaczonych im miejsc w kościołach. To dopiero byl hardkor.
@FCB24 Juz własnie samo to że piastuje swój urząd, to daje jakis przykład, że taka osoba starsza nie jest usuwana w kąt jak to dzisiaj jest przyjęte. Nie powinno byc żadnej kadencyjności. Jak ktoś nie czuje się na siłach to może abdykować jak Benedykt.
@FcPortoFan1999 Właśnie wydaje się,że on też skręca mocno w lewo. Do tego jest twarzą umowy z Chinami, kontakty z grupą Biderberg. Lepiej aby jednak kto inny objął przywództwo.
@Kgorecki2500 A po co od razu się obruszać że to nakaz? Może taka podróż i przejście własną stopą miejsc po których chodził Jezus, zmienia coś w człowieku.
@Comentateiro Nie wiem za kogo uważa ludzi Pan Kaczyński. Natomiast fakty i konkrety wskazują na jedno - człowiek o którym piszemy nie ma nic wspólnego z ówczesną władzą i jej wypaczeniami. Pomimo, tego że właśnie PIS go popiera. A to że usiłuje się przykleić mu taką łatkę to inna sprawa. Tylko czemu ma to niby służyć? Jeden z przedmówców potrafił wskazać istotniejszy fakt dotyczący bezpośrednio tego człowieka i jego działań na stanowisku, które piastuje, a nie zajmujemy się jakimś głupim szufladkowaniem. Ty masz swoje wyobrażenie na ten temat, ja mam swoje - po co sie przekomarzać skoro nikt i tak nikogo nie przekona?
1
@pioz123 Pewno że jest - kultowa
0
@FcPortoFan1999 Zniesienie celibatu rozwiazałoby sporo problemów,ale i przysporzyłoby nowych. Głównie natury finansowej,spadkowej. Musiałaby nastąpic gruntowna reforma dotycząca zarobków księży, ich emerytur, tego gdzie mieliby mieszkać z rodziną w czasie pełnienia posługi, ale i na emeryturze. Inny problem to oczywiście pewne problemy wizerunkowe gdyby małżeństwo takiego księdza się rozpadło, jakieś zdrady małżeńskie itp. - byłby to zły przykład dla wiernych. Na pewno tego się boją. Tak wiem ze teraz też to się dzieje,ale nieoficjalnie i łatwiej im to zamieść pod dywan. Nie sądzę aby zniesienie celibatu nastąpiło szybko, ale powinni do tego dążyć i się przygotowywać.
2
@Robert_Kubica Może @papierz12 się nada do tej roli?
0
@Katalończyk 99 Śp. papież Franciszek wielu rzeczy nie uważał za świętokradztwo. Nawet posunął się do oddawania czci pogańskim bożkom.
0
@Ls0811 To to nic. Pamiętam czasy gdy postępowe oszołomy przyszły i zażądały aby kobiety nie musiały zajmować osobnych, wyznaczonych im miejsc w kościołach. To dopiero byl hardkor.
0
@Kgorecki2500 Jak wejdzie to wywali wszystkich księży z Kościoła i obsadzi instytucję ludźmi wskazanymi przez head-hunterów......
0
@Kgorecki2500 Czy na takie vos stać by było Mentzena albo trzaskowskiego czy Nawrockiego? No bez jaj.
1
@Ghostface Ten rok jest i tak specyficzny, bo otwarte Drzwi Święte przyciągają turystów jak magnes. Od początku roku notują tam rekordy turystów.
0
@Kamilos84 Niech ktoś im przekaże,że jesli wybiorą Mentzena, to w drugiej turze to właśnie on ma największe szanse na pokonanie szatana ....
0
@FCB24 Juz własnie samo to że piastuje swój urząd, to daje jakis przykład, że taka osoba starsza nie jest usuwana w kąt jak to dzisiaj jest przyjęte. Nie powinno byc żadnej kadencyjności. Jak ktoś nie czuje się na siłach to może abdykować jak Benedykt.
0
@Xaviball Wedle niektórych interpretatorów to czarnym papieżem z przepowiedni mógł być też Franciszek, bo franciszkanie nosili czarne habity.
0
@FcPortoFan1999 Właśnie wydaje się,że on też skręca mocno w lewo. Do tego jest twarzą umowy z Chinami, kontakty z grupą Biderberg. Lepiej aby jednak kto inny objął przywództwo.
0
@FcPortoFan1999 Z rym Krajewskimnto chodzi o kwestie formalne,czy o jakiekolwiek faktyczne szanse? Bo mamy więcej kardynałów.
0
@FcPortoFan1999 Z tego co o nim czytam to byłby to fatalny wybór.
13
@Encore Słuchanie czegokolwiek 24 h na dobę to najprostszy sposób aby to znienawidzić na wieczność.
2
@Kgorecki2500 Normalny ruch o tej porze.
0
@MessiSuarezNeymar Off oznacza wyłączenie. Czyli pasuje.
0
@tomek8756 Praktycznie w ogóle nie oglądam telewizji.
1
@UriBoyka Można,a nawet trzeba..
2
@marcin62 Taaa. Najlepiej jakby same lalusie po boisku biegały. W każdym zespole potrzebny jest "świr" który czasem utemperuje przeciwnika.
0
@Kgorecki2500 To chyba oczywiste,że to jest tylko opinia.
2
@Kgorecki2500 Aha. Ale wiesz,że urzędnicy Trumpa nie będą potem sprawdzać dokumentów przy bramach nieba?
2
@bartekvisca Problem w tym,że nie znajdziesz reklamy z białym facetem i czarną kobietą. Przypadek?
1
@MichuZ44 Mnie od razu odrzucają podobne reklamy
3
@Kgorecki2500 A po co od razu się obruszać że to nakaz? Może taka podróż i przejście własną stopą miejsc po których chodził Jezus, zmienia coś w człowieku.
3
@July_6_BcN Ale upał 30+ to rzeczywiście śmiercionośna pogoda
2
@clyde Winiary to jest syf a nie majonez.
1
@Dieselzor Byle nie żaden argentyńczyk,ani nie Brazylijczyk i będzie dobrze.
4
@Safrani Ciekawe konstatacje. Tylko spoglądając szerzej na świat medialny to chyba wszędzie już to tak wygląda. Na całym świecie w zasadzie.
0
@Comentateiro Nie wiem za kogo uważa ludzi Pan Kaczyński. Natomiast fakty i konkrety wskazują na jedno - człowiek o którym piszemy nie ma nic wspólnego z ówczesną władzą i jej wypaczeniami. Pomimo, tego że właśnie PIS go popiera. A to że usiłuje się przykleić mu taką łatkę to inna sprawa. Tylko czemu ma to niby służyć? Jeden z przedmówców potrafił wskazać istotniejszy fakt dotyczący bezpośrednio tego człowieka i jego działań na stanowisku, które piastuje, a nie zajmujemy się jakimś głupim szufladkowaniem. Ty masz swoje wyobrażenie na ten temat, ja mam swoje - po co sie przekomarzać skoro nikt i tak nikogo nie przekona?