@Stinger_ Heh - właśnie niedawno Lotek na standupie też to zauważył, że u nas żule są spoko, a w USA to odwalają jakieś krzywe kacje - charchają ludziom na twarz, sa agresywni, czepiają sie itd. A u nas pełna kulturka - wózek odprowadzą, auta popilnują ...
@draxidox I co z tego, że nielegalnie? Czy to komuś sprawia jakiś problem, jakieś zagrożenie czy o chodzi? Pieprzone geny ormowców wiecznie żywe u co poniektórych
@Safrani Jego koszty moga być wkalkulowane w zyski z potencjalnie zawartej umowy. Nie muszą być płacone z góry. Ciężko cokolwiek na ten temat powiedzieć nie widzac zapisów umowy.
@Safrani Jasne, ale potem napisał o tym, że kasa przepada po odrzuceniu wniosku przez dwa banki. Czyli podejrzewam, że tak naprawdę to tego dotyczy ta opłata.
@mrboom@Safrani Dlatego napisałem, że założyciel tematu pisał o czymś innym. Chodziło mu o opłatę dla banku z góry za zajęcie się wnioskiem. Niektóre banki biorą z góry np 500 zł takiej opłaty i ona przepada gdy odrzucą wniosek. A to co ty piszesz o zadatku to sprawa miedzy tobą a sprzedającym. @Safrani Dlaczego o czymś innym? Ja zrozumiałem że pisze właśnie o tej opłacie tyle, że poprzez pośrednika. Ale tak jak piszesz umowa wszystko to powinna określać i tam trzeba szukać odpowiedzi.
@mrboom No tak - ale podejrzewam,że to przepadałaby na rzecz sprzedawcy nieruchomości, a ta oplata to kasa dla banku za to, że zajmie się rozpatrywaniem wniosku. A dodatkowo jest też różnica między zadatkiem a zaliczką - jedno z tych dwóch jest do odzyskania gdy jednak nie dojdzie do transakcji.
@mrboom Nie no - zadatek to jeszcze inna bajka. Ale to co biorą banki za "przygotowanie dokumentacji i sprawdzanie" to co innego. I tak to działa że ta kasa może przepaść gdy wniosek zostanie odrzucony.
0
@Borneo "Nie uważam Tuska za Hipokrates" - ja też nie. Xd.
1
@Borneo Chodzi o poziom hipokryzji, a nie o dokonania. Typa który mówi coś publicznie a chwilę potem odwraca koa ogonem nic nie przebije.
8
@BezglutenowyPedri Tusk, Izrael - widzisz nas?
2
@FCB_dimiC Tylko niezależne i wolne koty, a nie te głupie, służalcze, zniewolone psy.
0
@draxidox Rodowita śląska gwara...
3
@draxidox We Włoszech tak samo carabinieri pomagają wyjechać gdy ktoś wjedzie pod prąd. I jakoś bez mandatu się obywa
0
@gumaz Ile jeszcze ludzi musi zginąć aby wycięli te drzewa?
2
@Stinger_ Heh - właśnie niedawno Lotek na standupie też to zauważył, że u nas żule są spoko, a w USA to odwalają jakieś krzywe kacje - charchają ludziom na twarz, sa agresywni, czepiają sie itd. A u nas pełna kulturka - wózek odprowadzą, auta popilnują ...
0
@draxidox I co z tego, że nielegalnie? Czy to komuś sprawia jakiś problem, jakieś zagrożenie czy o chodzi? Pieprzone geny ormowców wiecznie żywe u co poniektórych
0
@Safrani Jego koszty moga być wkalkulowane w zyski z potencjalnie zawartej umowy. Nie muszą być płacone z góry. Ciężko cokolwiek na ten temat powiedzieć nie widzac zapisów umowy.
0
@Bulbazaur17 Pierwsza kawa w życiu nieźle mnie trzepnęła. Nigdy tego nie zapomnę.
0
@Safrani Jasne, ale potem napisał o tym, że kasa przepada po odrzuceniu wniosku przez dwa banki. Czyli podejrzewam, że tak naprawdę to tego dotyczy ta opłata.
0
@mrboom @Safrani Dlatego napisałem, że założyciel tematu pisał o czymś innym. Chodziło mu o opłatę dla banku z góry za zajęcie się wnioskiem. Niektóre banki biorą z góry np 500 zł takiej opłaty i ona przepada gdy odrzucą wniosek. A to co ty piszesz o zadatku to sprawa miedzy tobą a sprzedającym.
@Safrani Dlaczego o czymś innym? Ja zrozumiałem że pisze właśnie o tej opłacie tyle, że poprzez pośrednika. Ale tak jak piszesz umowa wszystko to powinna określać i tam trzeba szukać odpowiedzi.
0
@Eklerek O co tu chodzi? Wyrwane z kontekstu i całkiem nie wiadomo czego to dotyczy
1
@FCB_dimiC I to są te detale.
0
@mrboom No tak - ale podejrzewam,że to przepadałaby na rzecz sprzedawcy nieruchomości, a ta oplata to kasa dla banku za to, że zajmie się rozpatrywaniem wniosku. A dodatkowo jest też różnica między zadatkiem a zaliczką - jedno z tych dwóch jest do odzyskania gdy jednak nie dojdzie do transakcji.
0
@mrboom Nie no - zadatek to jeszcze inna bajka. Ale to co biorą banki za "przygotowanie dokumentacji i sprawdzanie" to co innego. I tak to działa że ta kasa może przepaść gdy wniosek zostanie odrzucony.
0
@LukaszFan Jest to udowodnione, oczywiscie nie przy prędkościach światła, ale za pomocą zegarów atomowych i umieszczanie jednego z nich w samolocie.
0
@Kengo Nic co ma masę nie może podróżować z prędkością światła, tak więc to bezpodstawne rozważania.
0
@Criss18Barca W referendum - to jest ta różnica.
1
@adi7adi8 No i czas najwyższy kończyć tę farsę. Albo wywalić także Izrael
1
@Rewolucja123 To niech się poprawia w klubie dostosowanym do jego obecnego poziomu
0
@gumaz Pierwsze dwa miejsca ok. Trzecie to Daleko od noszy. Posterunek nigdy mnie nie bawił
0
@ranger3120 Wystarczy,że narzucą odpowiednio wysoki podatek na paliwo i po temacie.
0
@TheNekro94 W sumie dwa razy zignorowała pana Stop.
0
@Kgorecki2500 Nie no - to jest chyba żart jakiś. Nie wierzę,że ktos na serio rozpowszechnia podobne postulaty.
0
@NeroTFP1 Nigdy nie lubiłem tego rodzaju humoru,a zwłaszcza tych wygłupów Pazury
0
@Wasacz_ Ułaskawić go i po problemie.
0
@NeroTFP1 "będzie musiała ponownie zdać egzamin na prawo jazdy i przejść badania psychologiczne" Na dobrą sprawę, to nikt jej do tego nie zmusi.
0
@Kgorecki2500 Nie podoba mi się za bardzo, że w ogóle powstają takie rzeczy ...