@Safrani Dlaczego piszesz w "Waszym" pomyśle? Ja piszę za siebie - są kraje gdzie to funkcjonuje, a na przypadki o których piszesz też oczywiście są sposoby. Wszystkich patologii tak jak dzieciaki z bogatych domów też pewnie to nie zlikwiduje ale na pewno sporo osób by to zdyscyplinowało
@FCB_dimiC Jak najbardziej jest to uczciwe rozwiązanie. Kara ma być dotkliwa dla wszystkich w jednakowym stopniu. Jeśli jest to akurat kara finansowa to tylko to jest uczciwe. @Bartula No i byłoby to bezwzględne - 10% zarobków dla każdego to jest kara która w żaden sposób nikogo nie różnicuje w przeciwieństwie do tego co mamy obecnie.
@VamosGirl Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę odległość od drogi, od rurociągów, gazociągów, od linii elektrycznych, ujęć wody itd. Dom można budować w określonych odległościach od takich i pewnie jeszcze innych rzeczy w okolicy.
@piterheh86 Tak - wiadomo, że to jest łatwiejsze bo jeden ruch i koniec ze wszystkim. Dlatego też dla mnie te jednorazowe przełamanie strachu przed śmiercią to nie jest odwaga.
@Safrani Nie przekreślam od razu całej akcji, ale podobne jednostkowe przykłady kładą się trochę cieniem na podobne inicjatywy. To jest niepojęte jak niektórzy ludzie nie mają elementarnego poczucia wstydu
Szlachetna paczka - fajna inicjatywa, ale jak wczoraj się dowiedziałem komu w okolicy przyznali nową lodówkę to aż mnie odstręczyło od tej inicjatywy. Typiara która dosłownie nie ma wstydu - kombinuje z dochodami jak koń pod górę aby wyrwać z każdego miejsca jakiś grosz. Dziecko też ma nierówno pod kopułą - nawet potrafiło policję wzywać, że matka je bije a potem się okazało, że to zrobiło dlatego, że mu jakiegoś ajfona nie chciała kupić Normalnie masakra. Są ludzie naprawdę potrzebujący, a tacy ludzie jeszcze wyciągają łapy po pomoc
@Herato Liczby nie kłamiom. Ja jeszcze podrzucę taką ciekawą statystykę z ligi angielskiej - Chelsea druga w tabeli bilans bramek 37-19 (34 punkty) Totki 10 w tabeli bilans bramek 36-19 (23 punkty). Niby jeden gol różnicy a jaka przepaść....
1
@Safrani Dlaczego piszesz w "Waszym" pomyśle? Ja piszę za siebie - są kraje gdzie to funkcjonuje, a na przypadki o których piszesz też oczywiście są sposoby. Wszystkich patologii tak jak dzieciaki z bogatych domów też pewnie to nie zlikwiduje ale na pewno sporo osób by to zdyscyplinowało
1
@dorszyk22 Bodajże w Finlandii takie coś jest -ale nie wiem jak to działa w praktyce. Biorą pod uwagę roczne zarobki deklarowane w US.
0
@FCB_dimiC Jak najbardziej jest to uczciwe rozwiązanie. Kara ma być dotkliwa dla wszystkich w jednakowym stopniu. Jeśli jest to akurat kara finansowa to tylko to jest uczciwe.
@Bartula No i byłoby to bezwzględne - 10% zarobków dla każdego to jest kara która w żaden sposób nikogo nie różnicuje w przeciwieństwie do tego co mamy obecnie.
0
@jedrek7000 Coś o czym nie mamy pojęcia może też żyć pod wodą.
0
@VamosGirl Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę odległość od drogi, od rurociągów, gazociągów, od linii elektrycznych, ujęć wody itd. Dom można budować w określonych odległościach od takich i pewnie jeszcze innych rzeczy w okolicy.
0
@Pedri16Future Że jak? Masz na myśli Lato? Bo akurat taki Boniek to najlepszy prezes PZPN jaki się tam trafił.
1
@FCB24 Wsiąść do pociągu - rewelacja.
4
@Ojciec5tkidzieci Mandaty proporcjonalne do zarobków to uczciwe rozwiązanie według mnie.
0
@draxidox Dla mnie to jest prosta sprawa - napiwek tylko i wyłącznie w przypadku gdy kelner zrobi coś ekstra.
1
@piterheh86 Tak - wiadomo, że to jest łatwiejsze bo jeden ruch i koniec ze wszystkim. Dlatego też dla mnie te jednorazowe przełamanie strachu przed śmiercią to nie jest odwaga.
0
@tomek8756 Napiszę tylko trzy litery - AfD - po tym sojuszu ten polityk jest skończony w moich oczach.
0
@piterheh86 Właśnie odwagą było to że udało ci się to wyrzucić z siebie. Moim zdaniem to wymaga więcej odwagi niż ten jeden ruch kierownicą.
0
@Lukikiki Zdecydowanie nie. Odwaga to także przyjęcie konsekwencji swego czynu na klatę, a tu tego nie ma. Zostają z tym bliscy i znajomi.
0
@michal26 No tak,ale na pewno nie nazwałbym przezwyciężenia tego strachu odwagą.
4
@Lukikiki Zdecydowanie strach, ewentualnie zrezygnowanie, Odwagą jest mierzyć się codziennie z tym .....
2
@NeroTFP1 Tego akurat nie znałem.
2
@Safrani Nie przekreślam od razu całej akcji, ale podobne jednostkowe przykłady kładą się trochę cieniem na podobne inicjatywy. To jest niepojęte jak niektórzy ludzie nie mają elementarnego poczucia wstydu
1
@NeroTFP1 To chyba całkiem inny przypadek - tam było totalne zaniedbanie, tutaj chyba po prostu z głupoty to wynikło
1
Szlachetna paczka - fajna inicjatywa, ale jak wczoraj się dowiedziałem komu w okolicy przyznali nową lodówkę to aż mnie odstręczyło od tej inicjatywy. Typiara która dosłownie nie ma wstydu - kombinuje z dochodami jak koń pod górę aby wyrwać z każdego miejsca jakiś grosz. Dziecko też ma nierówno pod kopułą - nawet potrafiło policję wzywać, że matka je bije a potem się okazało, że to zrobiło dlatego, że mu jakiegoś ajfona nie chciała kupić Normalnie masakra. Są ludzie naprawdę potrzebujący, a tacy ludzie jeszcze wyciągają łapy po pomoc
0
@pawelfcb22 A odczuwasz taką potrzebę aby iść za stadem? Wygląda na to, że chyba nie skoro masz takie wątpliwości
0
@Faro Xavi zostawił mu samograja i stąd taki początek sezonu. Takie fakty ....
0
@Herato Liczby nie kłamiom. Ja jeszcze podrzucę taką ciekawą statystykę z ligi angielskiej - Chelsea druga w tabeli bilans bramek 37-19 (34 punkty)
Totki 10 w tabeli bilans bramek 36-19 (23 punkty). Niby jeden gol różnicy a jaka przepaść....
2
@Messibestplayerintheworld W lidze i w pucharach są na topowych miejscach.
1
@escarabajo Było napisać nazwisko tego trenera, o którym wspomniałeś na końcu
0
@Herato Nadal są wysoko,a już nieraz na wiosnę odrabiali straty z jesieni.
1
No to Amorim kupił sobie kibiców wygraną w derbach. Piękna sprawa.
0
@Borneo "Nie uważam Tuska za Hipokrates" - ja też nie. Xd.
1
@Borneo Chodzi o poziom hipokryzji, a nie o dokonania. Typa który mówi coś publicznie a chwilę potem odwraca koa ogonem nic nie przebije.
8
@BezglutenowyPedri Tusk, Izrael - widzisz nas?
2
@FCB_dimiC Tylko niezależne i wolne koty, a nie te głupie, służalcze, zniewolone psy.