0

przepraszam, od podstawówki miałem problemy z ortografią :)

18

bo przecież "król strzelił DWIE bramki na Cyprze !"

13

Zapomnij o tym. Te chłystki z Malagi, nawet gdyby same miały sobie wbić bramkę to to zrobią, byleby prześcieradeł nie skrzywdzić. Oni są pod tym względem jak Espanyol, w dodatku gwarantuje to osoba ich trenera i sytuacje z zeszłych lat. Mam nadzieję, że to ich ostatni sezon w Primera.

0

Robert Fernandez to niestety "Janusz" rynku transferowego... najlepiej gdyby Valverde sam decydował o piłkarzach, których chce mieć u siebie.

7

Uważam ,że tak naprawdę Denis nigdy nie dostał porządnej szansy i kredytu zaufania. Jak już wchodził, były to pojedyncze mecze, albo nawet minuty, które starał się tak mocno wykorzystać, że miałem wrażenie że aż "za bardzo chciał", przez co się zwyczajnie spalał. Uważam, że gdyby dostał taki kredyt zaufania jak Andre Gomes pokazałby znacznie, znacznie więcej, chociaż nie wiem czy wciąż wystarczająco jak na pierwszy skład Barcelony.

0

ostatnie dwa mecze ligowe, faktycznie na plus, strzelił dwie bramki Sevilli, zanotował asystę z Leganes, ok... ale sam fakt, że nawet przy sprzedaży Neymara, nieobecności Dembele i słabiutkiej formie Suareza Paco nie ma miejsca w pierwszej jedenastce świadczy o tym, że chyba jednak się za bardzo nie zaadoptował do zespołu. Aczkolwiek racje masz, że ostatnie dwa mecze to światełko w tunelu i może teraz będzie znacznie lepiej i łatwiej, ale póki co, moim zdaniem pisać transfer Paco, z transferami Umtitiego, Ter Stegena to jednak pewne nieporozumienie. Aczkolwiek aż tak nietrafiony jak Andrzej Gomes to nawet PAco nie jest.

12

rozumiem ironię w wypowiedzi, ale z tym Paco to się zapędziłeś co nieco :)

6

Realem na drugim miejscu bym się nie podniecał, oni i tak w losowaniu trafią na Besiktas ewentualnie bezobronny Liverpool, a Marca zatytułuje okładkę "urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą". Liga Mistrzów to niestety jeden wielki bubel, objawiający się chociażby w czasie losowań.

0

Kiedyś w czasie transmisji meczu Romy, komentator powiedział, że kierownik drużyny przydzielając pokoje hotelowe w czasie wyjazdów wie, że Nainggolan musi mieć pokój z balkonem, żeby mógł swobodnie wychodzić i palić, podobnie było z Mathieu. Nie sądzę, że Alba w dużej ilości jadł fast-foody, ale zrezygnował z tego całkowicie.

3

Patrząc na formę Pique, to chyba będę trzymał kciuki, żeby nie odwołali mu tej kartki. Jeden mecz przerwy przyda mu się na odświeżenie i może wróci lepszy. Tylko pytanie kto w jego miejsce ? Chyba jednak Verminator - szklany bo szklany,ale reprezentacji gra, więc pewna jakość powinna być zagwarantowana. Ewentualnie mógłby zagrać tam Digne albo Busquets, ale ja obstawiam Verme.

1

Jeżeli w 12 meczach obron traci tylko 4 bramki, a jednym z obrońców jest kompletnie pozbawiony formy, niepewny Pique, to wyobraźcie sobie jak wielkiej klasy fachowcami muszą być Umtiti i Ter Stegen.

0

Griezmann obecnie znajduje się w formie porównywalnej, a patrząc na zaangażowanie nawet niższej niż "Gryzoń" więc taka zmiana nie nosi znamiona "dobrej zmiany". Nie ma też 21 lat, żeby była nadzieja, że się rozwinie i stanie gwiazdą, w przyszłym roku będzie miał 27 lat - jak dla mnie za dużo, żeby 100 baniek inwestować.

3

wszystko ładnie pięknie, ale... "nie chwal dnia przed zachodem słońca"

4

tzw "wirus FIFA" to nazwa obniżenia formy i słabszych wyników najlepszych drużyn po przerwach na reprezentacje. Wiąże się z tym, że prawie cała pierwsza drużyna wyjeżdża na reprezentacje i piłkarze są zmęczeni podróżami, a z drugiej strony mają zwykle wypoczętych i świeżych przeciwników.

6

Wnioski po meczu:
- najważniejsze 3 pkty ze słabszym rywalem, ale na wyjeździe
- gra słaba, zwykle tak Barca gra po przerwach na reprezentacje, to mecze z Juve i Valencią pokażą nam gdzie naprawdę obecnie jesteśmy, a póki co patrz punkt wyżej
-Pique to z pewnością dramat, waham się tylko czy to komedia czy tragedia
-obecnie MATS, Umtiti, Alba i Messi to najlepsi piłkarze na świecie na swoich pozycjach

14

Valverde ma rację, tylko pamiętajmy o tym, że tzw virus FIFA często dopadał naszych zawodników po przerwach na reprezentacje. Tutaj pomimo ewidentnie słabej gry wyłuskali 3 pkty, wygrywając coby nie powiedzieć, na papierze wysoko 3:0. Kolejny raz powtórzę, to właśnie takimi meczami wygrywa się Mistrzostwo.

2

Najlepsze: żółta kartka dla Pique, nawet Andrzej Gomes na tej pozycji zagrałby dzisiaj lepiej, Gerard jest bez formy

0

coś czuję, że dzisiaj zamiast Delofeu wyjdzie Paco :) a przynajmniej takie rozwiązanie wydaje mi się sprawiedliwe.

3

Umtiti - bo ma więcej oleju w głowie i spokoju niż Pique, mniejsze ryzyko, że dostanie żółtko, poza tym jestlepszym obrońcą
Digne - bo jest nominalnym lewym obrońcą, ale Valverde przymierzał go już do roli środkowego obrońcy, jako uzupełnienie Umtitiego byłby ok, poza tym jest ostatnio w świetnej formie co potwierdzał w reprezentacji.

0

Jeżeli sprowadzasz zawodnika za kwotę oscylującą wokół 100 mln euro, to nie po to, żeby na siłę upychać go na innej pozycji niż gra w rzeczywistości i cieszyć się, że udało Ci się go gdzieś wsadzić, a jak się wszystko dobrze ułoży i inni się posuną to trafi też na swoją nominalną pozycję. Nie ma w jedenastce miejsca jednocześnie dla Griezmanna i Suareza. Jeżeli Suarez ma zostać i potrzebujemny skrzydłowego, to trzeba powalczyć o Carrasco, jeżeli ma przyjść Griezmman to Suarez musi odejść albo muszą walczyć o pierwszy skład.

0

Zakrzyczy, owszem, że zakrzyczy, ale przynajmniej zakrzyczy. Bo Liverpool przy 150 mln. nie chciał sprzedać Coutinho, wiec przepraszam mają dalej podbijać stawkę?

8

im wyższą cenę Liverpool podaje, tym coraz bardziej uważam, że wcale nie byłby najlepszym wyborem dla Barcy. Im więcej Tottenham oglądam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że wzmocnienia poszukałbym właśnie u nich, a utwierdza mnie w tym mecz Irlandia-Dania :)

0

Dokładnie tak jak kolego napisałeś. Leczo ( mam wrażenie, że to nie literówka :) ) Nie miał pomysłu na wielu zawodników, Arda przychodził wówczas na zasadzie mam wrażenie, byle by ktoś przyszedł i kibice byli zadowoleni. Zresztą drugi przychodzący wówczas Aleix Vidal również poczuł tego konsekwencje.

1

100% zgody, chociaż uważam, że prezes PSG nie będzie chciał wzmacniach rywala w walce o Lige Mistrzów. Czasy nastały takie jak wszyscy widzimy i rządzą kluby z pozaeuropejskim kapitałem. Real też to dotknęłą co widać był najlepiej na przykładzie transferu Mbappe, ale ... Real przyjął sprytną taktykę zaporowych klauzul odejścia. W ten sposób zapewnili sobie, że nie stanie się to co z Barceloną i Neymarem, więc jakby wiedząc, że nie mają szans w szaleństwie transferowym, obudowali się od tego w skuteczny (jak na tę chwilę) sposób.

11

Arda to dla mnie trochę jednak postać tragiczna. Przyszedł do zespołu, sprowadzony, mam wrażenie zupełnie bez pomysłu. Dostawał szanse w różnych fazach i w zasadzie na ogół je wykorzystywał, ale mimo wszystko siadał na ławkę, bo Neymar w takiej czy siakiej formie zawsze musiał grać. Początek poprzedniego sezonu miał genialny i świetnie zgrał się z Messim, ale później po powrocie Neymara zaginął w akcji zupełnie. Nigdy nie dostał tak naprawdę prawdziwej szansy i nigdy na niego nie postawiono. Zawsze był takim piątym kołem u wozu i niestety transfer do Barcelony trochę zniszczył go jako piłkarza. Najlepszym wyjściem na tę chwilę jest jego odejście, dla dobra klubu i piłkarza.

16

Neymar z Ronaldo i Ramosem w jednej drużynie ? Żadna szatnia by takiego ciśnienia nie wytrzymywała. Tutaj sprawa jest prosta, odejdzie Emery i jeśli trzeba to Cavani, ale dopóki kontrakt należy do arabskich właścicieli, nie puszczą go. Ich stać nawet na grę Neymara w drugiej drużynie albo przesiadywanie na trybunach.

7

młody jest, to i się goi jak na psie :) gdzie jak gdzie ale w Barcelonie to na piłkarzy chuchają i dmuchają [patrz Vermalen]

0

no to już śpieszę z odpowiedzią: Goretzka (w zimie do wzięcia za grosze, bo Schalke chce coś na nim zarobić a jest to ostatnia dla nich okazja, Barcelona może go równieżwziąć zimą bo latem mógłby uciec za darmo do Baeyernu), opróćz tego realną opcją wydaje się też Brandt.
Moim faworytem jest jednak, wiele osób pewnie się ze mną nie zgodzi, ale mam przeczucie co do tego - Alexis Sanchez czyli wielki powrót. W zimie będzie mógł odwengerzyć się za darmo.

0

... bo Valverde koniecznie chce wzmocnić skład piłkarzem, który może zagrać w Lidze Mistrzów, a Cou takiej możliwości nie ma.

0

świetnie Cię rozumiem, mnie to również niesamowicie wkurza, ale co zrobić, pacta sunt servanda i nie ma zmiłuj...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?