pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@matirix20
Widocznie nie było to na bezpośrednią czerwoną kartkę, a przy ewentualnych żółtych Var nie reaguje.
0
@Masti_Real_Madryt
Podaje liczby w odpowiedzi na liczby. Można wszystko zanalizować pokazać odmienne warunki klimatyczne z Australia, urbanizację, wiele czynników. Jednak nie zrozumiałeś wpisu i zareagowałeś emocjonalnie o jakieś propagandzie. User podał statystyki, ja odpowiedziałem statystykami. W każdym kraju podawana liczba liczba osób tak jak w Polsce po potwierdzeniu zakażenia, nie siej propagandy.
1
@michal26
Tak, tak jest lepiej. Fajnie, że przyjąłeś moją uwagę :)
3
@Mathew16
Australia
Łączna liczba przypadków
684 tys.
Zgony
2301
Liczba mieszkańców 26 milionów
Polska
Łączna liczba przypadków
4,18 mln
Zgony
99 311
Liczba mieszkańców 38 milionów
Australia 4,5 razy mniej zachorowań niż Polska na milion mieszkańców.
Ponad 33 razy większa śmiertelność niż w Polsce na milion mieszkańców.
Australia 80% zaszczepionych
Polska 57% zaszczepionych
To tylko liczby. Dobranoc wszystkim :*
0
@osa91
Rozumiem i sama ankieta jako przedstawienie pewnych możliwych opcji byłaby poprawna, wszystkich opcji lub tych najbardziej prawdopodobnych. Autor jak sądzę wybrał 4 najbardziej prawdopodobne i ok, tu nie miałem zastrzeżeń.
Nie do końca zrozumiałeś mój wpis z PiS.
0
@michal26
Nie rozumiem sensu ankiety w takiej formie.
Robisz ankietę która koalicja byłaby najlepsza obecnie, ale dopisujesz, że KO+Hołownia+Lewica+PSL jest równie bee jak PiS.
Sądzę, że ankieta jest po to aby dać ludziom jakąś wolność wypowiedzi bez sugerowania czy podpowiadania, bo wtedy ankieta traci z metodologicznego punktu widzenia rację bytu.
0
@Colon
Niektóre postulaty ciekawe inne utopijne.
Możliwość posiadanie prawie każdych narkotyków.
O szkolnictwie jak czytam postulaty to totalnie oderwane od rzeczywistości.
0
@Joe_Pesci
To było pytanie z mojej strony. Czego oczekujesz ze strony stacji telewizyjnej. Skoro Nowy Ład jest wprowadzony ustawą która jest podpisana przez prezydenta, to jej zapisy można zmienić jedynie kolejną ustawą. Więc skoro oczekujesz reakcji i wpływu (realnego) to pozostaje kwestia zmiany prawa. W kwestii tzw. LexTvn była kwestią prawna, czyli ustawa która czekała na podpis prezydenta.
Uważasz, że TVN powinna nawoływać ludzi do nieposłuszeństwa i wyjścia na ulicę i masowych protestów wobec ustawy podatkowej. O to możesz mieć pretensje do polityków opozycji.
0
@Joe_Pesci
Nie odpowiedziałeś na pytanie. Co stacja telewizyjna oprócz uświadamiania i informacji może jeszcze zrobić skoro zarzucasz jej bierność?
0
@Joe_Pesci
O Polskim Ładzie cały czas mówią. Cały czas pokazują zarówno nauczycieli którym juz obniżono pensje jak i doradców podatkowych. Tak jak wywiady z politykami zawierają pytania o PŁ. cały czas jest taki przekaz.
Co mają zrobić? Przedstawić projekt ustawy? Nawoływać ludzi do nieposłuszeństwa wobec prawa?
0
@sokot
"(czy tam ze swoimi emocjami)...
... nei chce ci przytykać"
Jak widzisz, nie potrafisz się powstrzymać od złośliwości personalnych.
Przytykasz ale piszesz że nie chcesz? To dobrze, że starasz się walczyć z okazywaniem braku szacunku innym osobom. Mnie twoje złośliwości nie ruszają, ale fajnie że starasz się walczyć z takim własnym zachowaniem, cieszę się że dostrzegasz swój problem. To jakiś własny sukces. Życzę w tej materii sukcesów, ze mną się nie udało ale może innych w przyszłości nie będziesz obrażał a pisał na temat i merytorycznie na wątki które sam rozpoczynasz.
"NAPRAWDE odpuszczam [...] chce skończyć dyskusje ?"
Mam nadzieję, że to był Twój ostatni wpis i wreszcie zrobisz to co zapowiadasz. I już nie odpiszesz bo sam to zapowiadasz.
"pozdrawiam cie serdecznie"
Również pozdrawiam Cię serdecznie :)
0
@sokot
Ja nie muszę się dowartościowywać, szczególnie obrażając innych. Po dyskusji widać kto ma z tym problem. Trzeba po prostu przyjąć że obrażanie innych to brak szacunku. Jak widzę nie każdy to potrafi.
Jak widzisz od terroryzmu do wątków personalnych.
0
@sokot
Ja nigdzie Ciebie nie obraziłem, nie napisałem nic obraźliwego wobec Ciebie. Ty natomiast wobec mnie tak i to niejednokrotnie, dlatego doradzam więcej szacunku dla drugiej osoby.
A jeśli masz jakieś pytania o terroryzm chętnie odpowiem :))
0
@sokot
"masz chyba jakiś problem ze sobą"
Dziękuję za dyskusję, rozumiem że szacunek się kończy tam gdzie ktoś podważa luźne rozmyślania. Mogę tylko doradzić więcej szacunku dla drugiej osoby. Dobranoc
0
@sokot
Twój wpis
"mieliśmy w Europie plage zamachów terrorystycznych? ja wtedy faktycznie zaczynałem się bać jeżdząc komunikacją miejską po Warszawie".
Moja odpowiedź
"Zacząłeś się bać jeździć transportem po Warszawie ze względu na zamachy? Bo....gdzieś, ktoś dokonał zamachu na środki transportu?"
Gdzie tu jest cokolwiek złośliwego? Jedynie pytanie o to co sam napisałeś?
"Bardzo bardzo luźne, tak luźne że nie mają nic wspólnego z rzeczywistością".
Sam napisałeś że takie ujęcie sprawy (skorelowanie pandemii i terroryzmu) jest taką luźną twoją myślą. Ja potwierdziłem, że jest bardzo luźną bo nie ma ona związku z rzeczywistością. Napisałem to jako ekspert zajmujący się badaniem terroryzmu od 2 dekad.
Czy napisałem tu coś złośliwego?
Złośliwy i personalny był Twój wpis "wierzysz w każdą propagandę z TV". Nie rozmawialiśmy ani o szczepieniach, ani o TV i przekazie medialnym, ale mnie zaatakowałeś.
Nie ma sensu kontynuować tej dyskusji. Ze swojej strony zapewniam połączenie pandemii z terroryzmem nie ma jakichkolwiek podstaw.
0
@sokot
Możesz wskazać gdzie napisałem coś złośliwego??
0
@sokot
Tylko co tu mają szczepienia?
Zajmuję się od prawie 20 lat badaniami nad terroryzmem, dlatego odpowiedziałem Ci w tym wątku. Nie wiem czemu piszesz, że wierzę w jakąś propagandę z TV. Nie zarzuciłem Ci niczego, nawet osobiście nic o Tobie nie napisałem (jedynie pytałem o strach przed komunikacją). Czy jeśli wyjaśniam jakieś kwestie jako ekspert (akurat w kwestii terroryzmu mogę tak o sobie mówić), to czemu twoją odpowiedzią są personalne komentarze.
0
@sokot
"zamachy aż tak się nie sprawdziły to poszli w wirusy .... bez spiny pls. luźle rozmyślenia"
Bardzo bardzo luźne, tak luźne że nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
Są obecnie incydenty terrorystyczne, są zamachy ale nie z dużą liczbą ofiar, przyczyn jest tego kilka, chociażby upadek IS. Zamachy nie są ukrywane, po prostu nie ma tak spektakularnych.
Zacząłeś się bać jeździć transportem po Warszawie ze względu na zamachy? Bo....gdzieś, ktoś dokonał zamachu na środki transportu?
3
@El dominatore , @Yoshi94
Podanie do Luuka do Jonga, gdy ten trafił w słupek miał Ferran Jutgla a nie Nico. Zostało to zawarte w opisie.
8
@socha
Koeman przez pierwszy sezon miał Leo, Griezmanna, Dembele przez 4/5 sezonu, na początku Ansu i większość składu. Dobrał sobie zawodników których chciał sprowadzić - Garcia, Luuk de Jong, Dest, Depay. W drugim odszedł Messi i Griezmann, a on i tak większość zawodników miał z którymi już pracował w pierwszym sezonie. Xavi w tym sezonie ma dużo gorszą sytuację. Koeman miał dwa presezony, Xavi nie miał takiego komfortu. Koeman nie miał aż tylu zawodników kontuzjowanych. Xavi ma lepszą sytuację ?? Chyba nie bardzo.
0
@endriuuu2
To nie komuna, skoro o negatywnych działaniach BŚ raportowała AK do swojego dowództwa.
Ogień był zbrodniarzem i jakbyś napisał to "temat zamknięty", chyba że wolisz listę zbrodni. Mordował lub podległa mu jednostka mordowała Słowaków, Żydów a nawet z powodów rabunkowych Polaków. Poczytaj co żołnierze AK sądzili o Ogniu. Im raczej nie można zarzucić komunizmu.
Kolaboracja BŚ była i sam jej nie zaprzeczasz, jasne można usprawiedliwiać ją represjami którymi BŚ byłaby poddana po wojnie przez komunistów, ale fakt współpracy z Niemcami jest niezaprzeczalny. Można pisać że BŚ i jej zachowanie to była gra dla przetrwania, więc kolaborowali z NIemcami, którzy wymordowali 6 mln obywateli Polski. Sama kwestia niejasnego wyzwolenia obozu gdy wojna już się praktycznie skończyła, Hitler od prawie tygodnia nie żył a Berlin został zdobyty 3 dni wcześniej była jedynie kalkulacją polityczną (2 tygodnie wcześniej Amerykanie zajęli obóz Flossenburg którego Horyszów był podobozem, a w samym Horyszowie Amerykanie przybyli kilkanaście godzin później o 7.00 rano 6 maja). Wiele badań historycznych wskazuje że nie było ataku, szturmu, same więźniarki opowiadały, że nie było nawet wystrzału w czasie wyzwalania.
Skoro zgłębiałeś ten temat, to Co się stało z komendantem obozu w Holiszowie Emilem Fugnerem? Jak to się stało że bitwa o obóz według BŚ, strzeżony przez ponad 200 SSmanów z wieżyczkami strażniczymi i bunkrami ze stanowiskami ciężkiej broni maszynowej a podejście z lasu do obozu było widoczne nie zakończył się śmiercią chociażby jednego żołnierza BŚ. Rozumiem, że wybrano moment gdy wielu jadło obiad o 11.30.
https://www.gedenkstaette-flossenbuerg.de/cs/history/satellite-camps/holleischen
Czemu opowiadanie Bohuna nie jest zgodne z tym o czym zeznawały same więźniarki - on twierdził że np. 202 batalion został ostrzelany z ciężkiej broni maszynowej a więźniarki twierdziły że nie było w czasie oswobadzania obozu ani jednego wystrzału? Tak jak on pisał o drutach pod napięciem a one zeznawały że prądu już nie było kilka dni. itd.
Nie rozumiem więc wniosków. Kolaboracja z Niemcami którzy wymordowali 6 mln obywateli polskich to gra na przetrwanie a oswobodzenie obozu już nie? Skoro czeska partyzantka widziała BŚ gdy ta szkoliła się i była zaopatrywana przez Niemców i była przez nich uważana za oddział kolaborujący to tak samo czekałby ich sąd, bo Amerykanie nie wiedzieli co myśleć o BŚ. Więc oswobodzenie obozu to była jedynie gra na przetrwanie czy jednak bohaterski czyn już praktycznie po wojnie i prawie nie broniony przez nikogo, gdzie Amerykanie dokonaliby tego po kilkunastu godzinach.
Polecam też
https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/24524/1/Bakalarska%20prace%20-%20Taitl.pdf
Pokazujesz tylko jeden obraz, powołujesz się tylko na osoby które gloryfikują lub usprawiedliwiają NSZ i BŚ. Pokazuję więc prace nie tylko polskie. Możesz wskazać rzetelne prace historyczne nie związane z osobami o BŚ gdzie autor nie jest związany z NSZ czy ogólnie prawicą (a także z lewicą)?
0
@endriuuu2
Jeżeli zamykasz się na wiedzę, to zgadzam się temat jest zamknięty. Moja prawda jest mojasza.
Pokazałem publikacje to uważasz, że nie pokazuje prawdy?
Są meldunki AK, że BŚ dokonywała grabieży w polskich wsiach a nawet okradała zapasy AK. Nic nie piszesz o zaopatrzeniu Brygady przez Niemcy w Czechach, o udziale we wspólnych naradach z Niemcami.
0
@endriuuu2
Ogólnie odmawiali wspólnej walki, jednak razem z Niemcami wspólnie bronili mostu w Krapkowicach. Gdy byli w Czechach gościli niemieckich oficerów łącznikowych, szkolili się pod okiem Niemców i od Niemców dostawali zaopatrzenie.
Co do zachowania Brygady Świętokrzyskiej w Czechach już po zakończeniu wojny gdy pisałem o grabieżach i gwałtach: Jiri Friedl, „Żołnierze banici. Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych w Czechach w 1945 roku”, Gdańsk 2016.
0
@endriuuu2
Niestety PiS lubi wybielać pewne kwestie historyczne, stawiać pomniki zbrodniarzom (np. "Ogniowi"), a o Brygadzie Świętokrzyskiej współpracującej z Niemcami, szkolącej się w ich obozie szkoleniowym a w końcu odpowiedzialna za gwałty i kradzieże w Czechach też jest to omijane. To nie ma nic związanego z historią, a jedynie polityką.
Co do Vatu jak pisałem za wprowadzeniem JPK PiS był przeciwny, ale PO go wprowadziło a PiS potem udoskonalił system stworzony przez poprzedników.
0
@endriuuu2
Pomysł z walką z Vatem był za rządów PO, oni wymyślili mechanizm, a Pis Był w głosowaniu przeciwny, potem przejęli go od PO i wprowadzili poprawki, przypominam że za rządów PiS to szefowie departamentu odpowiedzialni za wyłudzenia VATu byli odpowiedzialni za jego wyłudzenia.
Co z historią zrobili?? Oprócz zmiany nazw ulic z czego.
2
@SelloutCrowd
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-Polska-dostala-a-ile-wplacila-do-Unii-Europejskiej-Tlumaczymy-8009998.html
https://www.gov.pl/web/finanse/transfery-polska-ue-unia-europejska
Ogólnie dostali 3X więcej niż wpłaciliśmy.
1
@Rewolucja123
Tak, ale sądzę, że za 2-3 tygodnie
1
@Rewolucja123
Widziałem, fajny ruch, fajne pokazywanie do gry wymiennej, trochę trójkątów. Widać rękę Xaviego. Ważne że jest ruch, czyli czego nie było za Koemana.
0
@Octane
Jeżeli podajesz niesprawdzone informacje, manipulacje i starasz się tym przekonać do swoich tez to chyba dobrze, że jest ktos taki jak ja który mówi sprawdzam i wtedy wychodzą te fake'y i manipulacje. Chyba jesteś za pisaniem prawdy a nie manipulacjami.
0
@Rewolucja123
ogólnie czy na Sevillę?