pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Xenomorph
"Nauka dzieci nie ogranicza się jedynie do lekcji przeprowadzanych w szkole. Proces kształcenia przewiduje również inne formy nauki i wypoczynku poza siedzibą szkoły, które służą edukacji i wychowaniu uczniów. To, co jednak dla podopiecznych będzie rozrywką, dla nauczycieli oznacza PRACĘ i dodatkowe obowiązki.
Organizowanie form krajoznawstwa i turystyki zawsze było naturalnym elementem działalności dydaktycznej i wychowawczej szkoły. Przedszkola, szkoły i placówki mogą organizować swoim uczniom i wychowankom różne formy takiej edukacji. Jej najpopularniejszym rodzajem są niewątpliwie wycieczki.
Dyrektor, który wydał zgodę na zorganizowanie wycieczki szkolnej, wyznacza jej kierownika, który będzie odpowiedzialny za jej przygotowanie i realizację.
W ramach opieki nad uczniami nauczyciel ma również obowiązek zapewnić bezpieczeństwo uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę (art. 6 ustawy z 26 stycznia 1983 r. – Karta Nauczyciela; dalej: KN). Zasada ta dotyczy zarówno lekcji, jak i wszystkich innych form nauki i wypoczynku organizowanych przez szkołę, w których uczniowie biorą czynny udział (np. wycieczki, zawody, olimpiady). Nauczyciel, który zostanie kierownikiem wycieczki, ma jednak z tego tytułu dodatkowe obowiązki.
Nauczyciel – kierownik wycieczki musi:
● opracować program i harmonogram wycieczki
● przygotować regulamin wycieczki i zapoznać z nim uczestników
● zapewnić warunki do pełnej realizacji programu i regulaminu wycieczki oraz sprawować nad nimi nadzór
● zapoznać uczestników z zasadami bezpieczeństwa oraz zapewnić warunki do ich przestrzegania
● określić zadania opiekunów przy realizacji programu wycieczki, zapewnić opiekę i bezpieczeństwo uczestnikom
● dopilnować zaopatrzenia uczestników w sprawny sprzęt i ekwipunek oraz apteczkę pierwszej pomocy.
Nauczyciel, który zostanie opiekunem na wycieczce, również ma dodatkowe zadania. Musi bowiem sprawować opiekę nad uczniami, nadzorować ich bezpieczeństwo oraz pomagać przy realizacji programu wycieczki. Każdy z nauczycieli biorących udział w wycieczce szkolnej ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo jej uczestników (uczniów) przed szkołą jako pracodawcą oraz przed rodzicami.
Nauczyciel odpowiada za wypadek ucznia, który znajdował się pod jego opieką, podczas wycieczki szkolnej. Niedopełnienie obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom spowoduje pociągnięcie nauczyciela do odpowiedzialności dyscyplinarnej przed pracodawcą (szkołą). Nauczyciel, który uchybił swoim obowiązkom, ponosi również odpowiedzialność cywilną. Niezależnie od niej, w razie groźnego wypadku ucznia na wycieczce, możliwa jest także odpowiedzialność karna. Generalnie, pełną odpowiedzialność za wypadek ucznia znajdującego się pod opieką nauczycieli i wychowawców ponosi szkoła – a dokładniej jej dyrektor. Rodzice lub opiekunowie poszkodowanego dziecka będą mogli w takim przypadku dochodzić od szkoły odszkodowania. Odpowiedzialność szkoły nie wyklucza jednak indywidualnej odpowiedzialności nauczycieli.
Wszelkie wycieczki i wyjazdy uczniów mogą być organizowane w ramach zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz pozaszkolnych – w tym również w dniach wolnych od zajęć. W ramach czasu pracy oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować m.in. (art. 42 KN):
● zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz,
● inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły – ze szczególnym uwzględnieniem zajęć opiekuńczych i wychowawczych wynikających z potrzeb i zainteresowań uczniów,
● zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć.
Udział nauczyciela w wycieczce szkolnej w charakterze kierownika lub opiekuna należy traktować jako zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły, jakie nauczyciel obowiązany jest realizować w ramach obowiązującego go 40-godzinnego tygodnia pracy".
Artykuł z neta, mogę dać linka, teraz popatrz czy to praca czy fajna przygoda. Jedni tacy jak ja podchodzą do tego profesjonalnie jak opiekunowie, pedagodzy a inni tacy jak TY widzą czas wolny dla opiekunów, fajną przygodę, zwiedzanie za darmo, macanie uczniów i podglądania dzieci podczas kąpieli. Widać, że guru Korwin-wychwalacz pedofilii ma swój target wyborczy :)
4
@Rewolucja123
Bardzo przeciętny sezon. Liczby ofensywne zrobił praktycznie w półtora miesiąca, gdy grał jako cofnięta 9/vide 10. Fajnie wchodzi spod pressingu, ale robiąc dwa kółeczka i 5 kontaktów za dużo spowalnia większość akcji. Słaba regulacja tempa, słaba kreacja, słabe rozciąganie gry. Początek sezonu jako drugi pivot mega słaby ze zawalaniem bramek i stratami punktów, potem od połowy grudnia lepiej i od początku lutego znowu słabo. W drugiej części sezonu bardzo dobre spotkania można policzyć na palcach jednej ręki i palców zostanie. Z silniejszymi spotkaniami na duży plus finał CdR i dobre spotkaniu rewanż z PSG a poza tym przeciętność. Patrząc, że taki niezwrotny Busquets ma więcej asyst w lidze grając 600 minut mniej i będąc większość spotkań bardziej defensywnie ustawionym pokazuje, że de Jong nie do końca odnalazł się w Barcelonie lub nie stworzono jeszcze odpowiedniej taktyki aby wykorzystać jego umiejętności. Najgorsze moim zdaniem jest to że Frenkie ma słaby przegląd pola, przez co spowolniał większość akcji a w jego wykonaniu nie widzimy prawie wertykalnych czy prostopadłych podań a takimi powinien charakteryzować się środkowy czy ofensywny pomocnik, bo na defensywnym Busquets go zjada.
Jeszcze jest to pchanie go na siłę przez Koemana, z wiarą że wskoczy na wyższy poziom. Zamiast dać mu pewne zadania boiskowe, pewne schematy do opanowania, to początek na drugim pivocie, potem środek pomocy, potem stoper, potem cofnięta 9 z zajmowaniem przestrzeni 10, potem jako libero w defensywie lub jeden z trzech stoperów i ofensywny pomocnik, ogólnie często z zadaniami box to box. Rzucanie go na różne pozycje tylko po to aby się udało mu przemóc i aby grał wyszło i Frenkiemu i drużynie nie najlepiej wyszło. Zrobiła się taka lepsza wersja Roberto vol.2, (zaraz zacznie się jazda za to określenie) czyli ogólnie na tyle dobry aby zapchać nieźle każdą dziurę i na tyle słabo aby pokazać pełnię umiejętności chociażby na jednej pozycji a to chyba nie o to chodziło. Patrząc na czas gry to nawet taki Roberto wykręcił w tym sezonie lepsze liczby.
Liczę, że dobry trener z odpowiednim nastawieniem na funkcjonowanie linii pomocy będzie umiał go zaktywizować, wskazać kierunek jego rozwoju i że wreszcie de Jong stanie się liderem środka boiska, bo w meczach z Realem i Atletico obok Pedriego chyba on najbardziej zawodził.
0
@Xenomorph
"Nauczyciel nie jest na wycieczce z grupa tylko w pracy to dzieci rowniez nie są na wycieczce tylko na zajęciach szkolnych".
Wycieczka jest formą zajęć pozalekcyjnych gdzie nauczyciel pracuje a uczniowie realizują cele edukacyjne czy wychowawcze, socjalizujące na tych zajęciach.
0
@Xenomorph
To , że nie chcesz tłumaczyć słów KOrwina to było wiadome, zachwalania pedofilii nie ma jak tłumaczyć,. Chociaż piszesz o podglądaniu małych dziewczynek w kąpieli, czy obmacywaniu uczniów, więc ciężko byłoby mi się dziwić że widzisz coś złego w takim zachowaniu, skoro sam nie stronisz od takich tematów.
Uwielbiam twoje teksty i argumentowanie:
Manipulujesz słowami Korwina ale nie będę jego tłumaczył
Tusk jest sterowany ale nie będę pisał przez kogo.
Nauczyciele dostają pieniądze za wycieczki ale nie będę tego wykazywał.
To jest żałosne, zdajesz sobie z tego sprawę.
I dalej nie ma odpowiedzi czy ochroniarz prezydenta jest na urlopie czy w pracy gdy prezydent jest na urlopie. Ja mam zabawę, czytając twoje głupoty.
Mogę zabronić wyjazdu uczniom potencjalnym pijakom, a co jak uczeń niepotencjalny pijak wypije alkohol? Już nie jestem za niego odpowiedzialny? Jak pełnoletni pracownik wypije alkohol poza miejscem pracy to nie mam nad nim kontroli jako kierownik. To jest różnica wynikająca z tego, że nauczyciel jest w pracy ma prawnie przypisane obowiązki.
Co do twojego przykładu bo od odpowiedzi na mój uciekasz i mataczysz. To wskaż z czego pod względem prawnym wynika odpowiedzialność kierownika za zachowanie pełnoletnich osób na wspólnym wyjeździe, z jakiego aktu prawnego wynikają jego obowiązki dotyczące nadzoru nad wycieczkowiczami?
0
@Xenomorph
Zawsze lepiej oddać swoje dziecko pedofilowi aby je erotycznie ubogacił, dać zmolestować 50 lat starszemu mężczyźnie dziecko aby poczuło one cenne poczucie wstydu, a jeśli po traumie nie popełni samobójstwa to mieć nadzieję że wyjdzie silniejsze po wykorzystaniu seksualnym. Jak zastraszysz dziewczynkę i mimo że będzie się broniła to zastraszona nie będzie krzyczała ale to stwierdzisz że gwałtu nie było bo nie krzyczała, taką wizję daje Korwin, rozumiem, że zgadzasz się z taką wizją?
Teraz nauczyciel ma pod kąpielą dziecka sprawdzać czy nie pali? Wymyślaj coś jeszcze, fajnie czytać głupoty gdy komuś argumentów brakuje.
0
@Xenomorph
Wskaż gdzie zmanipulowałem wypowiedź Korwina, gdzie zmieniłem jego słowa? Fajnie, że bronisz słów broniących pedofilię, rozumiem że molestowanie małych polskich dzieci Ci nie przeszkadza, skoro nie widzisz nic negatywnego w słowach wychwalających pedofilię?
Z kierownikiem wymyślasz, w sumie jak zawsze. Nie odpowiadasz na pytania. Jaką odpowiedzialność za niewłaściwe sprawowanie opieki może mieć kierownik nad osobami pełnoletnimi? Wymyślasz, jaka wina może być kierownika? Jak 40-letni pracownik wypije alkohol i wypadnie z okna to wina kierownika? czy on poniesie konsekwencje, bo pełnoletni mężczyzna postanowił się napić alkoholu w czasie wolnym od pracy? Jak 13 letni chłopak w 7 klasie wypije alkohol i wypadnie z okna to kto odpowie? Wiedziałem, że będzie wymyślał, mataczył i nie odpowiadał na pytania.
0
@Xenomorph
Czy kierownik jest odpowiedzialny karnie, cywilnie, dyscyplinarnie za niedopełnienie powierzonych obowiązków? czy jego obowiązki i odpowiedzialność wynikają z rozporządzenia ministra i ustawy? Czy kierownik sprawuje swój nadzór nad osobami które mają ograniczoną zdolność do czynności i są pod jego prawną opieką?
Kierownik jest na wycieczce, nauczyciel jest w pracy.
Nie odpowiedziałeś o prezydenta i jego ochronę, oni są na urlopie czy jednak w pracy? Czy znowu mataczenie i unikanie odpowiedzi?
0
@Xenomorph
To wiadomo, że będziesz zaprzeczać, mimo że jest jasno napisane. czy akt pedofilski nie ma pozytywnych następstw dla dziecka według Korwina? czy go nie wzmacnia? Czy nie czuje "CENNEGO uczucia wstydu", czy akt pedofilski nie daje dziecku według Korwina "napięcia erotycznego"?
0
@Xenomorph
Powtórzę pytanie, bo nie czytasz i wmawiasz, że napisałeś odpowiedź: "Kto steruje Tuskiem?".
Zadałem Ci pytanie w tamtej dyskusji ale już z niej uciekłeś więc powtórzę. Prezydent pojechał na urlop a wraz z nim jego ochrona, on ma urlop czy ochrona może powiedzieć że jest na urlopie czy w pracy zapewniając mu bezpieczeństwo? Pewnie będzie mataczenie :)
0
@Xenomorph
Nie znasz wypowiedzi Korwina? W kontekście gwałtu na 14-latce - "Jeśli nie krzyczy to widać tego chce".
A może tego nie czytałeś: "" po zetknięciu z pedofilem pozostanie cenne uczucie wstydu i napięcie erotyczne".
Usprawiedliwienie księdza molestującego dziewczynkę - "Co cię nie zabije, to cię wzmocni!"
Gratuluję guru, tyle zachwalających słów o pedofilii, gwałtach na dzieciach, molestowaniu dziewczynek, prawdziwy wzór, wolnościowiec.
0
@Xenomorph
Punktuję twoje bzdury to piszesz że ja mam problem. Zadaje proste pytania to mataczysz bo nie jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie dotyczące twoich urojeń.
O wycieczkach pisałeś bzdury, o Tusku masz swoje wyobrażenia których nie potrafisz udowodnić, ale w nie wierzysz. Natomiast nie chcesz wierzysz w pozytywne wypowiedzi Korwina o pedofilii, mimo że było ich kilka. W co jeszcze wierzysz a w co nie, jakie teorie są dla Ciebie prawdopodobne, albo prawdziwe choć nieudowodnione?
0
@Xenomorph
Twoje teksty są życzeniowe, wymyślasz coś, ja Ci pokazuję że to są urojenia, fantazje, TY sam widzisz że nie znajdujesz potwierdzenia swoich wymyślonych fantazji, ale brniesz w nie dalej.
Jest to śmieszne.
Co do Korwina to radzę poczytać jego pozytywne komentarz o pedofilii, jak kontakt z pedofilem ubogaca dzieci. Korwin często pisze o pedofili i praktycznie zawsze nie jest to negatywne, ale w bardzo pozytywnym tonie.
0
@Xenomorph
Skoro stawiasz jakąś hipotezę i nie potrafisz jej udowodnić to jest ona sfalsyfikowana czyli nie ma potwierdzenia. Ty rzucasz jakąś bzdurę, ale nie jesteś w stanie wskazać że nie jest to bzdura a na prośbę o argumenty piszesz sam spytaj. Żałosne. Słabe to, tak jak w kwestii wycieczek. Pisałeś że prawdopodobnie biorą kasę za wycieczki, potem że na pewno biorą, jak Ci napisałem że tak nie jest i byłoby to niezgodne z prawem, to mimo że znasz prawdę to dalej piszesz bzdury.
0
@Xenomorph
Tak jak prawdopodobne były wypłaty dla nauczycieli od rodziców i dyrektorów za wycieczki. TY to napisałeś że ktoś nim steruje a teraz złapany na swoich wyimaginowanych prawdopodobieństwach zaczynasz mataczyć.
0
@Xenomorph
Przecież to Ty twierdziłeś, że kogoś słucha. Pewnie kolejne wymyślone kłamstwo jak o wycieczkach. A jak idzie hasło "sprawdzam", to nagle sam go spytaj. :))))
0
@Xenomorph
"Ktoś"? To ten on Nortona?
0
@Chwytak
Ja rozmawiałem z kolegą o pandemii i też jestem mega ważny bo rozmawiałem na najważniejsze tematy dotykające aktualnie ziemie?
Po raz pierwszy wszedłem na jego twittera i na ponad 50 ostatnich twittów z ostatniego pół roku, ten który ty przytoczyłeś był chyba 16-stym w kolejności, były jedynie cztery dotyczące spraw międzynarodowych, Rosję krytykował za Navalnego i wspólna walka z pandemią, poparcie dla Bidena i komentarz w sprawie odrzucenia Veta w sprawie funduszy.
Trochę nie bardzo siebie kreuje, skoro przytacza jakieś spotkania z premierami Łotwy, Bułgarii i Austrii i to raz na pół roku. Lanser z niego.
0
@Xenomorph
Kto steruje Tuskiem?
0
@Xenomorph
Wielokrotnie wypowiadał się pozytywnie o pedofili.
0
@Chwytak
Tzn. możesz podać kilka przykładów kreowania się Tuska osobę mającą władzę? Może tak jest, ale możesz w jaki sposób on się obecnie kreuje?
0
@Xenomorph
Przecież zdajesz sobie sprawę że Korwin by nie walczyłby o prawa kobiet, tak jak o prawa dzieci bo wielokrotnie pozytywnie wyrażał się chociażby o pedofilii. O hipokryzji chociażby w Konfederacji masz wiele przykladów, Wielkie gadanie o łamaniu praw obywatelskich przy lockdownach i obostrzeniach a potem popieranie posła PiSu na Rzecznika Praw Obywatelskich który ustanawiał w sejmie to łamanie praw obywatelskich przez Konfederację.
Dlatego każdy polityk ma w sobie coś z hipokryty i działa w określonym systemie. Dlatego można krytykowac Tuska jak każdego innego polityka. Tak jak masz taką hipokryzję w Lewicy, PO, Pisie i wszelkich innych partiach.
0
@Chwytak
To nie rozumiem, uważasz że nie ma władzy, nie ma poparcia, ale domagasz się reakcji?
0
@Xenomorph
Bo polityka to jedna wielka hipokryzja. Każdy tak robi, każda partia, każdego za to można krytykować, jeśli ktoś uważa że Tuska za brak krytyki Turcji powinno się krytykować to może mieć rację.
0
@Chwytak
Czyli uważasz go za znaczącą osobę która powinna zareagować. Skoro tak go uważasz, to pewnie masz rację że jako tak ważna osoba za jakiego go uważasz powinien zareagować.
1
@Chwytak
Masz rację powinien zareagować. Skoro go wymieniasz a nie np. Korwina czy jakiegoś Mentzena i piszesz w jego kontekście o ważnej postaci to chyba dla Ciebie musi być bardzo ważny skoro właśnie jego wymieniasz a nie nikogo innego i od niego domagasz się reakcji. Dla mnie niekoniecznie jest tak ważny jak dla Ciebie, ja bym się jego reakcji nie domagał, ale widzę że TY go bardzo cenisz. Każdy ma swoich idoli, nie mi wnikać kogo uważasz za ważną personę domagając się reakcji na arenie międzynarodowej.
3
@Quavosk
O i to jest mądre i odpowiednie porównanie zestawić Tuska i mordowanie żydów w jednej wypowiedzi, chociaż aż dziw bierze, że nic o obronie Głogowa nie wspomniałeś. Przecież to bezpośrednio wynika z działalności Tuska a przecież i ruchy migracyjne aprobował to i bitwę pod Legnicą i najazd Mongołów w 1241r. można mu przypisać.
1
@Quavosk
To teraz pomyśl, że ktoś taki ma piastować najwyższe urzędy w Polsce. Jaki przekaz idzie do ludzi, co ta partia i ten Pan ma reprezentować, dawać przykład.
1
@Qexi
???????????
1
@sokot
Wiem, że tracę, ale czasem człowiek nie potrafi przejść obojętnie, gdy czyta rzeczy z którymi się nie zgadza ;)
0
@sokot
Popatrz że tu 90% moich wpisów nie dotyczy polityki, bo ona w tej dyskusji zeszła na plan dalszy, ale kwestii wycieczek szkolnych. Nie ma w tej kwestii tu rozmowy o konkretnej partii, tylko dyskusja o tym czy opieka nad dziećmi w czasie ich wycieczki to praca czy fajna przygoda.